• Nino Bule
    11.3k
    ma šalim se znam da su to manja mjesta i jedinice, ali stvarno mi se cini da je hdz previse uzeo. Ja ne znam jesu li duboko u centristicko glasacko tjelo zagrabili i uzeli direktno sdp-u, inace ovi rezultati nemaju puno smisla.
  • Neki tip
    19k
    nisam ovdje pisao, jer to nije takav forum, ali među prijateljima i kolegama jesam upravo ovo najavljivao.

    Za HDZ su ovaj put glasali i birači koji nikada nisu. Znam puno takvih i ne čudi me rezultat.
  • Bosna86
    11.5k
    Zašto nemaju smisla? Ja ne znam nikog iz svog okruženja da nema nekog člana obitelji vani, previše je ljudi otišlo... Većina ljudi koji su ostali( i koji izlaze na izbore) su povezani na neki način s njima... Drugi i treći najveći hrv gradovi su Minhen i Stuttgart, to ti sve govori
  • Dino
    2.2k

    Ma jasno, HSP ima strasno lose vodstvo.

    Od sad pa nadalje bumo ipak imali srpsko - hrvatsku koaliciju. Barem cemo se rijesit HNSa pa nece bit i trgovacka usput.
  • Neki tip
    19k
    Barem cemo se rijesit HNSa pa nece bit i trgovacka usput.Dino

    HNS, ako ulazi u Sabor, sigurno ostaje u Vladi, bus vidio..
  • Nino Bule
    11.3k
    ma sve to stoji i danas je bila osjetno manja izlaznost nego inace sto im odgovara, ali opet ovo prakticki znaci da plenkiju nitko ne treba ili par ruku da slozi vlast sto je za mene iznenađenje. U zadnje vrijeme sdp i hdz padaju po broju mandata koje skupa uhvate i budu tu negdje ovo danas je promjena trenda.
  • Dino
    2.2k

    Samo se nadam da ona Divjak nebu prosla jer gubim volju za skolovanjem zbog njene “modernizacije” obrazovanja.
  • cron1ck
    1.5k
    Nazalost to su bili i moji favoriti haha ali usao je drele, onaj vjeroučitelj miletic, bit ce opet zabavno :lol:
  • Dino
    2.2k
    Tomasevic je uvjeren da rusi Bandica
  • Neki tip
    19k
    To će ovisiti o daljnjem pozicioniranju, ali i kandidatu sdesna (HDZ).

    Bandić sigurno pada, no pitanje je tko ga ruši.

    Sa "štabom" i stisnutim šakama te Peovićkom, Matulom i sličnom ekipom iza sebe, ne vjerujem da može dobiti te izbore.
  • xavier
    11.1k
    Ljevica ima potencijalnih glasova koliko ima što znači da je svaki mandat za Možemo ujedno mandat manje za SDP. No kako je kolega @Neki tip sa Zapada napisao, HDZ je pomeo nacionalne izbore i ne treba im više Bandić što znači da bi nakon dugo vremena mogli "ozbiljno" izaći na zagrebačke.
  • xavier
    11.1k


    Mislim da će se Peovićke ekspresno riješiti, ali svejedno ne vjerujem da stvarno mogu postati najjača stranka u gradu. Ni blizu.
  • Neki tip
    19k
    ne mogu, jer ciljaju vrlo specifično biračko tijelo (koje dobro poznajem).

    Ne znaju (i neće naučiti) zahvaćati prema centru, a bez toga ne ide. Ta se ekipa ne može dovoljno načuditi onima koji ne razmišljaju poput njih. Druže se u vrlo uskim krugovima, nerijetko nemaju nijednog prijatelja koji je glasač desnice. Tomašević je tu donekle iznimka, ali koja potvrđuje pravilo.
  • NORTE
    9k
    HDZ je pomeo nacionalne izbore i ne treba im više Bandić što znači da bi nakon dugo vremena mogli "ozbiljno" izaći na zagrebačke.xavier

    Lokalni izbori u Zagrebu postaju nikad zanimljiviji.
  • Zambatine škude
    2k
    Ak HSP ima 41 tisucu clanova, kak moze ne imat ni jedan mandat. Otac Domovine se okrece u grobu meni se cini, a bogme i FrankecDino

    Stvar je i izbornog sistema. Na pretprošlim izborima su imali više glasova od Laburista, a dobili manje mandata. Bolje je u ovakvom sistemu imati jaku regionalnu stranku ili neku koja je relevantna u par najvećih županija, nego ideju poput pravaštva koja je dosta disperzirana preko cijelog biračkog tijela.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.