• xavier
    11.1k


    Ovo moje je bilo šala :yikes:
  • NORTE
    9.1k
    stav grupeNeki tip sa Zapada
    Sumnjam da će grupa imati stav oko nečijeg pogleda na vlastito tjelesno zdravlje, a sve i da ga objavi pa neće se valjda itko ravnati po nečijoj preporuci ili 'odluci'. Mislim da ne bismo trebali ni raspravljati o tom pitanju što se grupe tiče, samo sam naveo da je prava katastrofa za nju, znajući da grupu čine mlađe osobe 15-35 godina koji nisu ni ugrožena ni ciljana slupina.

    Ovo moje je bilo šala :yikes:xavier
    Naravno. Ali oko ankete sam ozbiljan.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    ali valjda jedino ti misliš da niti jedan pripadnik skupine do sad nije cjepljen i da to ne želi napraviti dok "grupa ne donese odluku".xavier

    To je u kontekstu što sam napisao ispalo tako, ali ja tako ne mislim.

    I nisam se ni ja cijepio kad smo
    već kod toga. I naravno da će se više pripadnika skupine cijepiti ako se pokaže da bez toga ne možeš na stadion
    xavier

    E otprilike ovako razmišljam.
  • Neki tip
    19.2k
    jel se zajebavaš ili kaj?

    Pa referiram se na prethodne upise i komentiram ih. Još najbolje da očekujem da će boysi kao kolektiv imati stav oko cijepljenja i da će pripadnicima grupe davati zdravstvene upute.

    A da je eventualna takva odluka potencijalno desetkujuća osobito za mlađu populaciju, koja mahom čini grupu, tu se slažemo.
  • NitkoBitan
    12k
    Ovo je čisto "opipavanje" terena. Bilo je i price da od 1.6 potvrda za restorane i kafice pa nista od toga. Cini mi se da je sve ovo dio kampanje da se prisili ljude na cijepljenje, cilja se svaki segment drustva. Malo ce se vrtit tema po rezimskim medijima da se koji postotak navijaca cijepi i na kraju nece biti nis od tog. A i ak oce, zna se tko je predlozio i donio te odluke, ti ljudi imaju imena i adrese...
  • znajdatevolimja
    155

    Ako se referiraš na moj post, pobliže ću objasnit šta sam htio reć. Dakle, ako naš kolektivni stav bude da ne prihvaćamo ovu debilanu (ako do nje službeno dođe, u što osobno ne vjerujem) i da nećemo ni ić na utakmice, onda evo ni osobno neću ić. A ako naš kolektivni stav bude "neka ide tko želi" onda ću se definitivno cijepit i ić na utakmice jer ne vidim smisao u tome da borbu protiv cijepljenja vodim sam iz kreveta gledajući tekmu na areni dok su dečki koji su na utakmici valjda debili i ovce koje su se cijepile, a ja sam eto pametan. Ako sad nije jasnije šta sam htio reć, onda sam očito retardiran. Lijep pozdrav
  • Neki tip
    19.2k
    jasnije..

    Poštivat ćeš eventualnu odluku o bojkotu zbog debilne odluke.

    To ima smisla.

    Nema smisla ono kaj je ranije bilo napisano, a kaj si u međuvremenu obrisao. :)

    Uglavnom, ovo gore kaj veliš razumijem, naravno da poštuješ pravila grupe kojoj pripadaš.
  • znajdatevolimja
    155

    Ma malo sam požurio s tipkanjem gore, ali evo drago mi je da sam sada razjasnio. :smile:
  • Majki2111
    2.6k
    Iskreno nije mi uopće jasna logika oko toga da se neko ne cijepi u slučaju da je potrebno to za otići na stadion. Pa ak volim stadion i gledat tekmu uživo ću se cijepit valjda...

    Meni u familiji se troje članova cjepilo i svi su iznad 40 godina. I sve je u redu. Ja nisam. Ali ako će bit takva odredba, cijepit ću se primarno radi te odredbe, sekundarno radi svoga zdravlja. Jer sila mi se cijepiti nije.
  • Mali dioničar
    14.1k
    Malo sam šokiran stavovima pojedinaca da “ako grupa veli cijepimo se, onda DA, ako grupa veli ne cijepimo se onda NE.”

    Kužim pripadnost grupi, ali ovakav stav je pomalo zabrinjavajući. Na kraju krajeva, ovo je forum i kritičko razmišljanje ne da je dozvoljeno nego je poželjno jer nikad nećemo uskladiti svaki stav, ali ovo da bi na temelju proglasa grupe napravio neki medicinski postupak je fakat suludo.

    Vezano za sami covid, najviše me živcira nestanak instituta liječničke tajne. Svi pričaju o svojem zdravstvenom stanju urbi et orbi i objavljuju ga po društvenim mrežama i još guraju nos u zdravstvena stanja drugih ljudi što je do prije 10 godina bilo civilizacijski nezamislivo. Recimo zaražene HIV-om se drži incognito jer bi bilo izuzetno neprostojno objavljivati takve podatke da ih se ne stigmatizira.

    Sad recimo netko može biti nositelj HIV-a ili nekog drugog zajebanog virusa, cijepiti se protiv Covida i okolo hodati kak želi i ponašati se rizično koliko sam procijeni, a netko tko je negativan na bilo koji virus uključujući covid ne može ići okolo ukoliko se nije cijepio iako ima test da je na virus negativan.
  • Nolifer
    6.6k
    svatko bi trebao bit odgovoran za sebe, jer to je tvoje zdravlje a i zdravlje svih nas ostalih..
  • NitkoBitan
    12k
    Kako netko može biti odgovoran za tuđe zdravlje?
  • Nolifer
    6.6k


    ako si bio sa zaraženim u kontaktu, onda može
  • NORTE
    9.1k
    Iz nekih prvoligaških klubova iz Poljske je stigla potvrda da će na ligu puštati 50% kapaciteta + cijepljeni. Teoretski pun stadion. Vjerojatno će svi klubovi tako. Poljska nije jedan od domaćina Eura.
  • Rocky1986
    245
    Odkad je njima tako stalo do zdravlja navijača?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.