• Infinity
    15.2k
    Ja volim reci da od domacih klubova navijam za svog nizeligaskog lokalca, a od stranih Dinamo :rofl: Dinamo sam objasnio na prigodnoj temi, a za lokalac nema potrebe da se nesto objasnjava.

    Od ostalih kao i svaki pravi bosanac podrzavam Zelju :grin: Ne znam, ima tu nesto, nesto posebno. Tu je i ta prijeratna veza s Dinamom. Nikad mi nije bilo napeta ta prica pojedinaca o podrsci Zrinjskom ili Sirokom, jer smo eto svi hrvati. Klupski nogomet nikad ne vezem za nacionalnu pripadnost. To je vise ustaljeno po Hercegovini dok ces u Tuzli, Zenici ili Sarajevu tesko sresti nekog nevezano za nacionalnost, a da ne podrzava lokalni tim, ako uopce prati PL. U manjim mjestima koja nemaju premijerligasa ima svega.

    Sto se tice 'pravih' stranaca. Imao sam kao klinac zavidnu kolekciju dresova i sto sam stariji sve sam vise impresioniran cinjenicom da se nisam kao vecina klinaca vezao za klub ciji dres imam. Mozda zato jer sam ih imao pun q pa se nisam mogao odluciti :lol:

    Inace, pratim nogomet koliko mi obaveze dozvoljavaju i recimo da svake sezone imam nekog drugog favorita. Nikad me nitko ne osvaja nekom posebnoscu vezanom za klub, al sve ima svoje zasto. Obicno se navucem na nekog zbog samog nogometa. Bit cu smijesan nekima, al ove sezone to je Leicester. Sad su malo pali, al par mjeseci su igrali top nogomet, nogomet koji me odusevljavao vise nego Liverpoolov. Znao sam da ne mogu do titule, al uzivao sam u njihovoj igri i radovao se uspjesima.

    Ima tu nekih klubova koji su mi simpaticni, al to nije dovoljno ni da ih pratim na mjesecnoj razini. Bocu gotivim, a u zadnjih deset godina sam pogledao jedino dvomec finala s Riverom. Doduse, Leeds pratim zadnjih godinu dana u nadi da ce se vratiti u Premiership, al nisam siguran da sam pogledao mec play offa prosle sezone. Utakmicu regularnog dijela nisam sigurno gledao ni ove, a ni prosle. O daljnjoj proslosti da ne pricam. Kad udju u rang vise sigurno cu ih gledati jer posljednjih godina prilicno pratim Premiership.
  • Pop corn
    4.8k
    Nije da brijem da niti jedan drugi klub, ali simpatiziram i pratim redovno rezultate - Boca Juniors.

    Nakon što sam jednom posjetio taj stadion i kvart, shvatio sam što je prava pasija za klub i neka vrsta nogometne romantike.

    Ali inače samo Dinamo.
  • Papastrumf
    9.4k
    Milan. Zbog Bobana na pocetku, ali se to nastavilo i kasnije. Bas sam volio gledati njihove utakmice. I dan danas ih gledam kad god uspijem.

    Zadnjih godina pratim malo vise i Romu, prvenstveno jer sam se zaljubio u Rim na prvi pogled.
  • EastsideZg
    166
    Ne vuce me nijedan drugi klub, a kad gledam neku tekmu uvijek navijam za slabijeg.

    Ove sezone u LP "navijam" za RB Leipzig zbog Olma, a i svidja mi se taj nogomet...
  • xavier
    11.1k
    Ne vuce me nijedan drugi klub, a kad gledam neku tekmu uvijek navijam za slabijeg.EastsideZg

    Ako ne igra klub za koji navijam ili kojeg simpatiziram, onda sam uvijek za slabijeg.

    Što se tiče simpatija, već sam napisao na drugoj temi, United te (u puno manjoj mjeri) Inter i Atletico. @Neki tip sa Zapada traži neke racionalne razloge, ali nemam takvih. Ti su mi klubovi dragi od mog samog početka praćenja nogometa i nikad ih nisam mijenjao.
  • Plava Slavonija
    65
    Marsa ´ko Barsa :) i AC Milan, radi Bobana,Simica a i svih ostalih Senatora.
  • Mališan
    1.7k
    Samo Dinamo pratim i navijam. Rijetko kad i pogledam neku drugu momčad kamoli da navijam. Čak i za repku nemam više gotovo nikakvu emociju
  • Neki tip
    19k
    Neki tip sa Zapada traži neke racionalne razloge,xavier

    Naprotiv, "tražim" emotivne, identitetske, simboličke razloge. :) Takvi najčešće nisu racionalni.

    Ma može bilo kakve, pa nekoliko nas je napisalo da "navijamo" kad u nekom klubu igra netko naš. Ili neka momcad igra lijepo pa "navijas" za njih. Ili što god..
  • Neki tip
    19k
    za repku nemam više gotovo nikakvu emocijuMališan

    To mi je zbilja teško shvatiti. Tko god još može navijati za Dinamo, uza sva sr.. a koja su se dogodila i događaju se, ne znam kako se moze "ohladiti" od Hrvatske.

    Naravno, puno ljudi vise prati klub, nego repku, to je normalno, ali baš da me emocija pusti.. ne znam, teško zamislivo.

    Ne osuđujem, mogu pretpostaviti neki od tisuću razloga tisuću puta istaknutih, samo kažem da mi je osobno to strano, da me napusti emotivni odnos prema Hrvatskoj.
  • xavier
    11.1k


    Ne znam zašto, ali klubovi u kojima su igrali naši igrači, najčešće su mi išli na živce...vjerojatno upravo zbog tog stava kako bi nam trebali biti "draži". I što je HRT redovito prenosio te klubove :grimace:
  • Neki tip
    19k
    mogu to razumjeti.. :)
    Imam frenda koji isto to kaže.

    Ali velim, ja sam odgojen u prilicno jakom nacionalnom duhu pa mi je to "naš" nekako usađeno.

    Naravno da sam odrastanjem, sazrijevanjem, putovanjem, suradnjom, prijateljstvima, valjda i obrazovanjem, modificirao neka shvaćanja, ali neku iracionalnu povezanost s "našim" cu vjerojatno uvijek osjecati.
  • xavier
    11.1k


    Mislim ja i inače obožavam engleski nogomet. Pritom ne mislim toliko na način igre koliko na cijelu atmosferu koju on nosi sa sobom. Što se tiče stila, tu sam za talijanski nogomet...maksimalno čvrsto, taktički disciplinirano, prvo ne primiti gol i daj mi radije 1:0 pobjedu nego 4:2.

    United se "dogodio" još tamo krajem 80-ih. Zašto? Sad se stvarno više ni ne sjećam. Kako je 90-ih Serie A bila najdominantnija liga i svi smo je gledali, svi smo tamo imali svoje favorite. Milan i Juve nisam mogao smisliti i Inter je onda bio logičan izbor. Atletico je zapravo više stvar prkosa jer ne volim ni Real ni Barcu.
  • Infinity
    15.2k
    Ja evo vise ne pratim repku, tj. postao sam derbi navijac. Al mene nisu taknuli papci u savezu nego 'gospoda' na terenu. Sve te kvalifikacijske i prijateljske utakmice igraju preko neke stvari i sve mi je to jednostavno postalo negledljivo. U jednom ciklusu mi se zalomi mozda jedna utakmica koju pogledam s drustvom u kafani uz pivu, al inace me od prvenstva do prvenstva ne zanima bas nista. Skoro pa nikad ne igram Hrvatsku na kladionici tako da obicno saltam s jedne na drugu utakmicu, pratim tiket, a Hrvatsku pogledam rezultat kad zavrsi. Ako je njima mrsko odigrati te 3-4 utakmice u godini onda je sasvim OK da je meni mrsko gledati to silovanje lopte. Kad dodje prvenstvo i pocnu igrati nogomet tad i ja gledam.

    I slazem se s kolegom . Idu mi na zivce ta forsiranja klubova gdje igraju neki nasi. Jos kad podju da im tepaju i zovu ih imenom kao da su kucni prijatelji :fear: Al jbg, mi smo mali i ovim to samo dokazujemo, jer boli nekog svabu ona stvar sto je Kroos dao gol za Real. Al kad ga mali Lukica uvali, pa to je nacionalni praznik na svim portalima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.