• Navijač Dinama
    7.3k
    Svi iznose mišljenje i pišu pa ću i ja

    Od svih klubova na svijetu navijam za Dinamo,to je jedini klub za koji navijam i kojem cu biti odan,bez obzira na dešavanja u upravi,tribini i dr..navijam od rođenja a to me učio tata njegova dva brata a njih trojicu njihov tata(moj pokojni djed koji je za Dinamo navijao od 65)

    Pošto dolazim iz Bosne ima mnogo kod nas hr. klubova ali prema kojim gajim simpatije to jest Široki Brijeg(za mene iskreno jedini pravi "desni" hrvatski klub a i bilo je priča kako onaj tko navija za ŠB navija za Dinamo i da su navijaci klubova u "bratskim odnosima") nisam ljubitelj Zrinjskog iz razloga jer vecina ih koji su UM navijaju za Hajduka a Mostar kod nas jedini grad u djelu iz kojeg dolazim preziremo ih (ne Hercegovce nego iskljucivo Mostarce)(drugi ne navedeni razlozi)

    A od lokalaca za Dinamo D.Mahala bratski i mlađi klub zagrebačkog sa kojim su odigrali prijateljsku prije 3 godine za 100 godina Dinama iz Mahale ,

    A od stranih Milan jer mi je tata veliki navijač Milana baš kao i braća njegova koja žive u Italiji na domak Milana
  • deda
    27.5k
    Spartu, Aston Villu, Inter, Celtic, BVB, Athletic i Čelik.
    — deda

    Zašto? :)
    Da ne bi moje "zašto" opet bilo shvaćeno kao čuđenje, ponavljam - ne čudim se, samo me zanimaju razlozi.. mogu nagađat za par klubova s popisa, ali radije bih čuo tebe. :)
    Neki tip sa Zapada

    Eto da deda nađe 5 minuta za pojašnjenje. Većina tih "simpatija" potiče iz dječačke dobi pa se više ni ne sjećam točno od čega je krenulo. Ali probat ću:

    Sparta - porijeklom sam Pemac i uvijek sam simpatizirao ovaj klub. Nemam pojma zašto njih a ne Slaviju ili nekog trećeg., Možda zbog onog nekog huliganskog filma iz 80-ih
    Aston Villa - zato što je kao totalni autsajder uzela prvenstvo i kup prvaka kad sam bio klinac koji se zaljubio u nogomet
    Inter - zbog Švaba koji su igrali brutalan nogomet ( Hansi Muller, Rummenigge, poslije Brehme, Klinsmann, Mathaus), omiljene boje dresova, od Talijana sam obožavao Alda Serenu, Bergomija i Waltera Zengu, a oni su bili Interovci
    Celtic - zbog milijun razloga, dresova, duha, Jocka Steina, atmosfere, inače sam obožavatelj keltske muzike i kulture, Irce inače doživljavam kao najsličniji narod na planetu po karakteru
    BVB - zbog Franka Milla i Westfalen stadiona
    Athletic - zbog principijelnosti, duha i identiteta momčadi
    Čelik - oni su mi bili oduvijek simbol za fight, prva, druga liga i u krug, ali uvijek borba, vrhunska atmosfera i odanost navijača
  • Mališan
    1.7k
    Ali velim, ja sam odgojen u prilicno jakom nacionalnom duhu pa mi je to "naš" nekako usađeno.Neki tip sa Zapada

    Ova repka mi predstavlja baš sve suprotno od onog kaj bi trebala, odnosno nema tog istinskog nacionalnog duha. Od saveza do igrača predstavlja sve što je krivo u državi i društvu i nema te medalje na velikom prvenstvu da bi mogo zaboravit pojedincima i glavnim akterima neke stvari.
  • Blue Mind
    18
    Obična glupost. Među cijenjenijim članovima grupe Ultras Mostar ima muslimana i Srba, tako da tu priču okači mačku o rep. Mrze jednako Široki kao i Sarajevo npr., a zbog mržnje i sukoba sa navijačima iz predgrađa Mostara stvorena je slika da mrze sve muslimane a ustvari mrze samo one koji ne navijaju za Zrinjski a iz Mostara su ili iz predgrađa bez obzira bio Petar, Milorad ili Senad. A o mržnji Hrvata iz Bosne se isto mogu samo nasmijati obzirom da na svakom gostovanju bude ekipa i iz Žepča, Uskoplja, Rame i sl.

    Klubu su dali taj neki "politički" predznak a nema kluba u BiH koji je imalo uspješan a da politika ne stoji iza njega. Širokom su sve izgradili, Želji grade stadion, Sarajevu opraštali milijune dugova, Borac osvoji ligu ili Modriča, zna se kako ali ne, samo je Zrinjski praonica novca. Razmišljaj glavom a ne mrzi bezveze.

    Inače da, osim Dinama, volim i HŠK Zrinjski...a od stranih simpatiziram Man United od finala '99.
  • Ero
    930
    da, zrinjski je čisti multietnički klub.. Ima više Srba i bošnjaka nego Hrvata.. Tako da baš i nije hrvatski..
  • Blue Mind
    18
    Ne čine samo igrači klub pa da po njima ocjenjuješ jel netko hrvatski, finski ili senegalski.

    Bitno je da igrač "gine" (mrzim ovaj izraz al et') za klub a nebitno kako se zove. Usporedi Halilovića/Ćorića koji su Hrvati i jednog Olma koji nije imao veze nikakve s Hrvatskom pa pogledaj kako je i koliko koji od njih dao za klub.
  • Baneki
    714
    Super tema, baš mi je drago bilo pročitati o Rapidu, Hibernianu, Atleticu iz Brazila, itd...

    I o Zrinjskom, iako vidi se da se tu mišljenja odmah razilaze....heh

    Kaj se mene tiče, iako navijam samo za Dinamo, drag mi je i lokalni niželigaš Trnje ali samo pogledam rezultat u SN, ne bih baš išao na utakmice.
  • markoli
    1.6k
    Kao tinejdžer sam obožavao Celtic, a Bayern sam od prvog osnovne pratio. Nekako kako idu godine nemam više nekih osjećaja za Bayern, a Celtic mi je i dalje drag, makar ne toliko kao prije 7-8 godina.

    Bio sam krajem 2018. godine u Glasgowu na Celtic - Kilmarnock, bili dečki iz Posušja na tribini - slučajno vidio hrvatsku zastavu. Na poluvremenu otišao do njih, na kraju tekme nam Benković i Šimunović bacili dresove. Poslije tekme smo se fotkali s Jozom i kratko popričali.

    Prije toga sam bio u Škotskoj 2012. kada je repka gore. Tri dana kasnije sam išao na Hibernian - Celtic (gostujuća tribina) i bio sam sad prije par godina na prijateljskoj Maribor - Celtic.
  • nkdz
    829

    meni je plan otici na mali Old firm derbi, Hibernian-Hearts, derbi Edinburgha, dotad sam ljubomoran na tvoj izlet na Easter road :).

    Hibernian mozda nije najpopularniji ili najpoznatiji Škotski klub ali opet imaju dosta navijaca, dole cu staviti link s finala kupa.
    Nastali su ko klub irskih iseljenika, ali danas i dosta škota navija za njih (makar vecinu u Edinburghu koliko znam i dalje drze Heartsi) i malo su se udaljili od all Irish nasljeđa.



    evo i jedan video kad smo vec poceli popunjavati temu, negdje 15 tisuca navijaca je putovalo u Glasgow na Hampden na finale kupa.
    U sutinskim vrelima sam pa nemam pojma jel sam nasao pravi link jer ne cujem od muzike u dvorani :)
  • Pop corn
    4.8k
    čekam da @ZGV napiše par doživljala sa Celtica.... :razz:
  • puxigadjurdja
    1.4k
    Valjda se podrazumijeva da je Dinamo na prvom mjestu, a meni je nekako simpatičan taj Leeds. Stari je uvijek pričao/prepričavao taj finale 67 i onda je tamo otišao i Viduka, Plus ta njihova generacija s početka 2000ih. genijalno. Nadam se da nije zabranjeno, evo jedan tekst baš o Leedsu kojeg sam davno napisao, tu su neki od razloga: https://www.dnevno.hr/sport/navijaci/prljavi-klub-kojeg-obozavaju-mrziti-prica-o-prokletstvu-praznovjerju-i-propasti-kultnog-kluba-1085170/

    Ugl samo se Dinamo voli.
  • ZGV
    3.1k
    Meni je Dinamo na 1 mjestu.
    Kvart, grad, obitelj, prijatelji itd...

    Za Celtic sam tamo od 1998 kada smo igrali s njima na Celtic parku i tada me oduševio YNWA na poluvremenu. Totalna emocija.
    Onda uzvrat u Zg, cuga je sa njima po gradu, razmjena dresova itd...
    Tri godine kasnije sam otputovao u Škotsku kada je repka igrala, posjetio nekoliko pubova po Glasgowu, vidio da su svi zaluđeni 100 posto. I polako se navukao do kraja.
    Naravno keltska glazba, Irska brija, IRA na koju smo ko klinci svi dosta brijali su utjecali na to da zavolim taj klub. U početku nisam shvaćamo njihovu političku pripadnost, lijeva politika itd, ali sa godinama to shvatiš i skužiš zašto tako broju. Pošto me boli k za politiku i apolitičan sam to me ne smeta.
    Godinu kasnije smo krenuli s njima u Torino, Stuttgart, Munchen, Teplice, Lyon, Bratislavu, Porto, Milano po nekoliko puta itd (sigurno sam preskočio još neke gradove), ali od svega je ipak bilo najbolje i najjače gostovanje finale kupa UEFA u proljeće 2003 u Sevili protiv Porta koje su na žalost izgubili. Mislim da ih je bilo preko 150000 iz cijelog svijeta na toj tekmi. Mi smo imali sreću da smo imali karte, većina ih je došla bez karata.
    Frend i ja smo skoro tjedan dana putovali dva dana do tamo vlakom, dva dana tamo brijanje i dva dana natrag.
    Uz sve to u poznaš gomilu raznih likova sa kojima ostane trajno povezan. Mnogi su kasnije dolazili u Zagreb na Dinamo sa nama.
    Zadnje kaj smo išli je bilo u Mariboru prije par godina i Milano protiv Intera.
    Od ostalih klubova imamo dobre odnose sa dečkima iz AIKa Stockholm, s kojima se redovito čujemo i vidimo.
    Zatim Bayern itd, ali to su više individualna navijačka prijateljstva nego praćenje klubova.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Naravno da mi je Dinamo na prvom mjestu i da nema više dovoljno ljubavi za nešto drugo.
    Simpatiziram United, Celtic i Inter.
    United tek zadnjih nekoliko godina, baš kad su krenuli padati :rofl: Na njih me navukao ženin brat jer je žestoki navijač Liverpoola a ja sam htjeo biti kontra, eto zašto United.
    Celtic još od Larssona, a i njihovi dresovi su mi uvijek bili dobri, čak sam za 30. rođendan dobio njihov dres sa svojim prezimenom.
    Inter tamo od onih vremena debelog Ronalda, Adriana itd. Uvijek su imali strašnu ekipu a nikad ništa nisu osvajali, zato mi ih bilo žao pa sam navijao uvijek za njih.
  • reziser
    6.2k
    Dinamo je jedan i jedini.
    Za dinamo mi srce kuca.
    Zbog dinama mi se diže.....adrenalin :D .
    Zbog dinama se živciram.
    Zbog dinama trošim novce, vrijeme, dušu i srce. što sam i prenio na djecu.

    Mogu ja simpatizirati real, bayern i bilo koji drugi klub..
    ali jedan je dinamo i za njega se živi.

    Prije sam živio i za cibonu (to su mi odavno ubili) i za Zagreb u rukometu, ali to jednostavno nije više to.
    Samo je jedan dinamo :heart:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.