• Zagi
    4.9k
    Ok , moguće da je lik sjajan.
    Ali u kontekstu foruma ne znam kaj kolega gore očekuje. Nek ga Istra dovede pa će forum dati svoje mišljenje...
  • Izet Hajrović
    832
    ja ne kuzim iz kojeg razloga svi zazivate razne Frigane, Ivanovice, Štefulje, Hoxhe, Bukvice itd.
    Kakav je to upgrade na dosadasnji roster i igru Dinama?
    Ja nisam zaposlenik Dinama i ne dobivam od kluba placu.. al je cinjenica da ljudi koji prate Dinamo zele Bukvice, Hoxhe, Štefulje i Čabraje u rosteru Dinama.
    Jurki

    S tim se slažem, to nisu igrači za Dinamo, ali ne možeš njih i Miereza trpati u isti koš. Nema pojačanja u HNL-u, a najviše smo koristi imali upravo od igrača iz HNL-a. Mierez je dokazan igrač, ovi koji vani imaju takvu statistiku su nama nedostupni i to je jednostavno tako. Eventualno mi Exposito pada na pamet kao igrač koji je u rangu Miereza, čak su i sličan tip igrača s tim da Expositu ističe ugovor za 2 mjeseca. Ali takvih je igrača malo da su nama dostupni financijski, a da su dovoljno kvalitetni.
  • Crni86
    1.1k
    od kojih igraca iz HNL-a smo imali koristi, a da nisu dosli kao mladi potencijali?
    Cak su ivanusec i majer koji su nosili loksu dosli u dinamo i nisu se nametnuli prvih sezonu dvije.
  • Noel
    4k

    To su ljudi koji ne prate nogomet dalje od HNLa. Pogledaju tri i pol utakmice godišnje odigraju 50 sati Football Managera tjedno i onda misle imaju nekog znanja i zazivaju nekakve transfere u Dinamo. Nogomet je puno više od taktike i igre na terenu. Danas igrači pri transferu u drugi klub moraju imat ne samo igračke vještine nego i socijalne i životne. Par stvari da se poklope u tim socijalno životnim stvarima i možda dobar igrač ispadne totalni flop i loša investicija. Danas kad se dovodi novi igrač gledaju se puno stvari puno više osim samo nogometnih vještina. Tako da to prizivanje nekog igrača samo zato kaj bi nam odgovarao nekom stilu igre ili ima talenta ili nešto treće je zapravo jako smiješno i pokazatelj kolko se ti ljudi malo razumiju u nogometni svijet i biznis.
  • Droljo
    4.8k

    Krstanović, Vugrinec, Gavranović itd
  • Izet Hajrović
    832
    to je zato jer je politika bila takva, nismo niti dovodili iskusnije igrače iz HNL-a da bi bili instant pojačanje, a nije ih niti bilo. Mierez je jedan od rijetkih koji bi trebao biti instant pojačanje.
  • Crni86
    1.1k
    vugrinec 2006. , krstanovic kad su nas nabijali po europi 7:1 ako se ne varam. Bilo bi super kada bi to bili igraci bar u nazad 5 godina pa da pokazujemo kako je trend da su nam iskusni igraci iz Hnla pojacanje. Za Gavru se slazem, prije toga jedini tko je dosao i upao u prvih 11 i bio pojacanje je Rog. Osim mladih potencijala u hnlu za dinamo kakav ja zelim (europski,goropadan) ne postoje pojacanja u hnlu.
    ne bi se slozio, dovodili su se igraci koju su ugl zavrsili kao flop. Zalazes se za Miereza. Di je Mierez to jos bio dobar osim u Istri i Osijeku? Nije se uspio nametnuti ni u alavesu kad su ga vratili. Ako je Mierez tako dobar kao sto tvrdis zasto se nije pojavio ferencvaros,shakhtar,basel,slavia i sl. ili neki klub iz sredine lige petice i iskazali interes za njim? Imamo igraca slicnog profila, koji je ako se dobro sjecam u Rijeci igrao isto tako jako dobru sezonu uz koju je igrao i skupine EL i u kojoj je pokazao da se na najvisoj razini moze hrvati s napadacima za razliku od Miereza kojem je plafon hnl. Kulenu je isto plafon Hnl al je domaci decko i trenutno igrac dinama. I sigurno puno jeftiniji od Miereza.
  • Izet Hajrović
    832
    ok, imaš li ti prijedlog nekog igrača izvana?

    Nije se uspio nametnuti ni u alavesu kad su ga vratili.Crni86

    Ako ćemo gledati tako onda možemo reći da se niti Petković nije nametnuo u Bologni pa zašto smo ga onda uopće dovodili? Zašto smo dovodili Oršića iz tamo neke Koreje ako se nije uspio nametnuti u Rijeci i Celju?
  • Jurki
    8.5k
    najviše smo koristi imali upravo od igrača iz HNL-aIzet Hajrović

    Normalno kad skautčina Marijan Vlak nije znal dalje od Bregane. A i sa strancima je teze dogovoriti rikverc i model isplate po principu "a de sam ja tu v toj racunici".
    Inace smo sve kaj smo dopeljali iz hnla imali 90 posto promasaja. Ili ako hoces drukcije da napisem 9 od 10 igraca su bili flopcina tj panjine koje su nas kostale puste milijune a nisu nam donesli apsolutno nista.
    Ako mislis da pretjerujem ... slobodno provjeri.
  • Crni86
    1.1k
    pa za pocetak mi pada na pamet Pierrot koji se i povezivao sa nama. Reprezentativac, igrao europu, prvak lige s macabijem. Ne scoutiram i ne gledam razno razne lige svijeta pa da imam knjizicu s potecijalnim imenima :grin:

    Dosta podcjenjivacki prema korejskoj ligi i azijskoj ligi prvaka pristupas. Hnl je trenutno 22. liga europe i makar ju mediji zele prikazat kao da se unaprijedila to nije istina. Upravo osijek za kojeg igra Mierez nemre meda u europi, izbacuju ih liliputanci kao i ostale nase klubove. Vjerujem cak da je korejska liga mozda i bolja od nase Kao sto kazes nismo ga doveli iz celja, rijeke i sl. Decko se dokazao u azijskoj ligi prvaka u kojoj se ako se dobro sjecam bio prvi strijelac prvenstva uz to kostao nas je 900k eur sto je bio dosta nizak rizik. Igrao je 2,3 sezone konstantno dobro u aziji prije nego sto je dosao kod nas.
  • Zagi
    4.9k
    Inace smo sve kaj smo dopeljali iz hnla imali 90 posto promasaja. Ili ako hoces drukcije da napisem 9 od 10 igraca su bili flopcinaJurki

    Majer , Ivanušec , Gavranović, Perković, Rog , Jakić ,Šunjić ovak na prvu...
    Sada ti 63 promašaja.
  • Crni86
    1.1k
    sivonjici,mesarici, alispahici i slicni.

    Steta sto smo se maknuli s portugalskog trzista. Mislim da su Tonel i Soudani svima ostali debelo urezani u sjecanje. Bio je i onaj Wilson Eduardo koji kod nas nije bio bas nesto pa je sezonu dvije poslije bio odlican u Sportingu. To je ja mislim isto neko trziste koje bi nam trebalo biti zanimljivo.

    Majer , Ivanušec , Gavranović, Perković, Rog , Jakić ,Šunjić ovak na prvu...Zagi

    Od svih gavra i rog pojacanje, ostalo mladi potencijali kojima je trebalo vremena da stasaju i postanu dio udarnih 11.
  • Izet Hajrović
    832
    PierrotCrni86

    Nisam siguran da je on tako dobro rješenje, u Izraelu ima 14 golova i čak 24 promašene velike prilike, mi navijači bi ga razapeli da promašuje tako puno. U Europskoj ligi ove sezone nije zabio niti jedan gol u skupinama, ali ajde, zabio je 2 Gentu u ECL u nokaut-fazi. Ali dobro, neka tu stane rasprava. Slažemo se da se ne slažemo. Ja mislim da bi Mierez bio dobro pojačanje, ti misliš suprotno. Vidjet ćemo tko je u pravu ako dođe.
  • Zagi
    4.9k
    Od svih gavra i rog pojacanje, ostalo mladi potencijali kojima je trebalo vremena da stasaju i postanu dio udarnih 11.Crni86

    Sve 5. Kolega napisao 90 % promašaja/ flop...
  • Crni86
    1.1k
    Slažemo se da se ne slažemoIzet Hajrović

    I u tome nema nista lose, inace bi bilo dosadno na forumu :grin:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.