• Zagi
    5.1k
    Hehe , a baš si našao jednu momčad koja ima Petka za siromašne.
    Ajd dvije, Tottenham.
  • Neki tip
    19.4k
    Frigana posudit sa opcijom kupnje. Jer 5 milki mi se cini prenapuhano i nek se na posudbi dokaze i pokaze i na kraju ponudit ugovor...xFire

    Evo Rijeka sve trči na to pristati, njih se ništa ne pita, samo gledaju kako ga negdje uvaljati, sklopiti oči i nadati se da će se na ljeto riješiti njegove plaće.

    ...jer to su inače okolnosti pod kojima igrač odlazi na posudbe s mogućnošću otkupa, a ne kad znaš da imaš pristojan potencijal, mladog igrača pod nevelikim, ali dovoljno dugim ugovorom, za kojim postoji neka potražnja, interes.

    A što se tiče ostaloga (i nevezano za xfireov post)...

    Svaki klub koji imalo drži do sebe u HNL-u Dinamu prodaje skuplje nego što bi mogao vani, to mi je jedino normalno. Pa da ga ne bi možda jeftinije davali!? Ima li jedan jedini razlog za to?

    Jebeš vazalske odnose i feeder klubove unutar lige, logično je da klubu kojem žele biti kakva takva konkurencija prodaju barem malo skuplje nego van istoga natjecanja.

    Naravnom, fer modeli postoje.. a to je postotak od iduće prodaje. Ako u Frigana vjeruju, kao i u dugoročnost suradnje s Dinamom (bome prva nije, a sigurno ni zadnja), onda ga mogu pustiti za manje od očekivanih ponuda izvana, uz nekakav postotak od Dinamove zarade na njemu, znajući da Dinamo prodaje za više nego što će to oni ikada moći.

    Dinamo jest najmoćniji klub u zemlji i naravno da donekle može diktirati uvjete, ali meni stvarno nije napeto da "porobljavamo" ligu. Bi li mi pristali da Leipzigu pošaljemo Olma i Gurdiola na posudbu pa ga oni možda budu, a možda ne budu otkupili? Kako im se ćefne i ako se ovi dokažu i gore. Naravno da ne bi i nismo.

    Koliko Frigan vrijedi nemam pojma (meni se kao igrač sviđa i mislim da ima potencijal za Dinamo, ali 5 milijuna mi se čini puno previše, ako bih se baš izjašnjavao), hoću reći da kod kupnje mladog igrača nema posla bez rizika i da to ne možemo očekivati ni prilikom kupnje Frigana (dođi pa ćemo vidjeti kako ti ide i onda možda damo nekakvu lovu).
  • Nolifer
    6.7k


    ok

    Edit: Da se referiram na tvoj post ipak. Ali imaš pod ugovorom 5 igrača na toj poziciji i ovo bi bio šesti. Zato sam mislio da je prikladnija opcija posudit ga i kasnije otkupit uz povoljnu cijenu...
  • Mlađi referent
    10.7k
    Kod Frigana plaćamo 3 milijuna talent + 3 milijuna kaj vadi mast tovarima
  • Nino Bule
    11.5k
    Normalne cijene u hnl-u mozemo zaboravit, jedna lokomotiva je trazila duplo od nas za cokaja od koliko je dobila u zadnjem trenu od pao-a. Morat ce se novac koji se iskrca za vlaka i ostale "skaute" preusmjerit u ozbiljan skauting uskoro inace ce se problemi s dovođenjem pojacanja nastavit
  • Juznjak
    3k
    Danas nema nikakvih novih informacija za Tekpeteya? Na kraju će sve ove priče biti jedno veliko ništa kako je već netko napisao na početku jučerašnje rasprave...
  • Gelipter
    3.5k
    Jučer Armada na tekmi s Goricom vikala Purgerske p***e. Malo mi je bilo neobično da su ipak to vikali Goričanima, ali možda su se zapravo osvrnuli na to da im odvodimo Frigana. :sweat:
    U svakom slučaju, držimo ih na životu posudbama koje se u pravilu kod njih pokažu u punom sjaju, a ak Frigan dođe nama fakat za tu lovu, onda ih i financijski dodatno guramo. Mali je talent samo takav, ali opet je li za taj iznos?
    Kao i sa svima, ako se iskaže i bude nam od koristi pa ga prodamo za 10-15 milijuna, onda se isplati, ako ne onda ne. :wink:
  • Orc123
    5.1k
    Samo meni ironicno da vec mjesec dana nemremo dogovoriti transfer sa Zurichom za Omeragica koji bi bio manji od milje eura, a s drugw strane dogovaramo transfer za 5-6 milja...kako j3 moguce u hnl a vani nikako?
  • NORTE
    9.3k
    Danas nema nikakvih novih informacija za Tekpeteya? Na kraju će sve ove priče biti jedno veliko ništa kako je već netko napisao na početku jučerašnje rasprave...Juznjak
    Njegov dolazak bi bio veliko iznenađenje.
    Najbolje je očekivati neki loš transfer ili nijedan.
  • Neki tip
    19.4k
    Zato sam mislio da je prikladnija opcija posudit ga i kasnije otkupit uz povoljnu cijenu...xFire

    Kolega, pa nisam ja ni sporio da je to prikladnija opcija za nas.

    Kupnja bez rizika uz povoljnu cijenu je svakako prikladna ne samo za nas, nego za bilo koji klub koji kupuje ikad ikoga.

    Najprikladnija je opcija, predlažem, da nam ga Rijeka pokloni na ime prijateljskih odnosa i svih igrača koje smo mi njima poklonili.

    Stvar, dakle, nije u tome što je to za nas povoljnije, jer naravno da jest, nego što je nerealno.

    Prikladna opcija je i posudit pa poslije, ako nam se svidi i dokaže, povoljno kupit tog Tekpeteya. Možda da ponudimo ideju Ludogoretsu i Tekpeteyu?
  • miro
    3.2k
    Ako damo više od milje za Frigana, onda nismo normalni. Na temelju čega 5 mil. eura?!
  • San Lorenzo
    11.7k
    Prema SN, nudimo 3 milje, ludi gazda Ludogorca traži 6...volio bih da se ovo uspije ispregovarati...što se Frigana tiče, taj dečko vrijedi 2 milijuna maksimalno, u Rijeci i Marin izgleda odlično, a sjećamo se kako se provodio kod nas...Drmića da ni ne spominjem...a i mi smo navikli igrati sa gromadom u napadu, pa od ovih običnih picopjevaca nemamo neke koristi.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    U onog Ganca ne vjerujem cisto iz razloga sto mu je mogucnost preprodaje niska. Dinamo nije klub koji ce investirat toliki novac u igraca koji je presao 25.
    S druge strane, dosta je vise i punjenja rijeckog proracuna, 2 max. i dao si im vec Dilavera, Jankovica, Marina.. jedan uz Dilavera nek ostane i adio. Mogu i obojica za 500 k manje.
    Nogo je napisao da mozemo uskoro ocekivat Frigana, pa eto.
  • Dammir10
    266
    Frigan ima 19 godina, 6 golova u HNL-u, moderan je igrač, brz, točno ono što Dinamu u Europi treba. On i Petković bi odlično fukcionirali. Takav igrač vrijedi 3-4 milijuna. Ponavljam da je to klinac od 19 godina i da dečko u tim godinama biva igračem utakmice Hajduk-Rijeka. Ko je zadnji sa 19 godina bio igrač utakmice nekog velikog derbija? To se ne viđa tako često ko što ljudi misle. Njegov talent vrijedi 3-4 milijuna.

    Meni je zanimljivo primjetit koliko egzibicionista ima među dinamovim navijačima. Jučer se pisalo o 5 milijuna za škembastog Tekpeteya koji izgleda kao Theophilov stariji brat i bilo je puno manje loših komentara nego za Frigana. Dobar dio dinamovih navijača samo želi egzibicionizam, neku crnu zvir sa škembom, Nigerijca od 2 metra iz Celja, bradatu ženu ili čovjeka slona. Važno da je zanimljivo. A Frigan i HNL igrači su dosadni. Obični domaći dečki.
  • Zagi
    5.1k
    Ja bi Haalanda iz Donje Bistre, Viniciusa iz Krapine i Marcela iz Požege. Kaj kad ih nema?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.