• Neki tip
    19.3k
    Ne sviđa mi se, ali... :lol:Tundra

    Nema ali. Napisao sam na više mjesta što mislim o porezima općenito, kao i koje je moje političko opredjeljenje, a nisam sakrio ni za koga sam glasovao na prošlim izborima što bi ti također trebalo nešto reći o mojim stajalištima (Fokus).

    Što se ostaloga tiče, piše ti sve, ako ti se da čitati. Ako ne da, čemu da pišem? Evo ti i Bule u međuvremenu ponovio.

    Paušal po krevetu na moru je valjda 600 kuna godišnje. Ja od brutto plaće koja je dosta dobra za hrvatske prilike i smiješna za zapadnoeuropske pola dam u zdravstveno osiguranje, porez na dohodak, 1. mirovinski (koji koriste sadašnji umirovljenici). To ti se čini ok uzimanjem?

    Prema sadašnjem sustavu, ja sam bogat, a vlasnik 10 apartmana je sirotinja. Ako govorimo o tome kako nas gledaju porezne škare. U preraspodjeli bogatstva socijalne države, od mene se preraspodjeljuje njemu.

    Ponavljam, što se mene osobno tiče - manje države je više slobode za pojedinca. Pa i financijske. Međutim, niti sam ja niti je itko od nas sam u društvu. Ne želim da ljudi umiru jer nemaju za lijekove, ne želim da siromašna djeca nemaju priliku kroz besplatno obrazovanje probijati se na socijalnoj ljestvici.

    Ne postoje univerzalni recepti i zakoni, već se društva mijenjaju, sazrijevaju, poboljšavaju dobrim upravljanjem, ali i prilagođavaju aktualnom stanju i slici društva.

    (Vidi O duhu zakona, Montesquieu)

    Dakle, ako se zadržimo samo na ovome što si napisao, mogu se i složiti s tobom. No to je van konteksta realnog stanja u kojem se kao društvo nalazimo.

    Ono o čemu bi se itekako dalo razgovarati je - kako državu prvo učiniti efikasnijom i jeftinijom (a zato ima prostora) pa bi možda i poreze ljudi drugačije shvaćali.

    Ovako ispada da nezasitna država samo traži gdje će još uzeti. Mogu razumjeti taj sentiment, no to po meni nije suština rasprave.

    Iskreno, dosadilo mi, napisao sam što sam imao. :smile:
  • Majki2111
    2.6k
    Pitanje ovako, pošto mi ne pada na pamet na prvu netko Koje su povijesne ličnosti pozitivno pridonjele našem gradu?
  • Crusades1986
    9.8k
    Bela četvrti
  • Majki2111
    2.6k
    Netko iz novije povijesti možda?
  • Patak
    2.2k
    Emil Laszowski, August Šenoa, pisali o povijesti Zagreba...
  • deda
    28k
    Heinzel je vjerojatno među top 3.
  • Majki2111
    2.6k
    Hermann Bolle. došlo je i meni sad :100:
  • flexXy
    1.9k

    Biskup Vrhovec, Herman Bolle i ostali koji su radili na razvoju grada kroz 18., 19. i 20. stoljece. To je doba najvece ekspanzije grada i kada je sagradeno 90% centra. Steta sta se nakon njih grad konstantno arhitektonski devastira pa smo dosli do takve faze da je nemoguce ispravljat infrastrukturu grada.
  • Ali
    1.9k

    Dodao bih Holjevca radi vizije novog zagreba i svega oko velesajma...
  • Jaro
    5.6k
    Cico Kranjcar
  • Gelipter
    3.5k
    Napokon na ovoj temi da nisu samo političke negativnosti. :love:
    Treba svakako spomenuti i pisce koji su pisali o Zagrebu kao što su: prvi ipak August Šenoa (koji je i "doslovno život dao" za Zagreb), Vjekoslav Majer, Zvonimir Milčec, Branimir Špoljarić koji je pisao knjige o povijesti Zagreba i na Radio Sljemenu govorio o Zagrebu, Veselko Tenžera, onda svakako svi glazbenici i tekstopisci 20. stoljeća koji su svoje opuse većim dijelom posvetili Zagrebu...
    Kaj se Hermana Bolea tiče, veći dio današnjeg Donjeg grada, pogotovo sakralnih građevina, možemo zahvaliti njemu iako često se ističe kako je većina onog kaj je on projektirao teže nastradalo u potresu jer je on često vizualnom dojmu podređivao statiku.
    Kaj se arhitekata tiče, svakak iz vremena Bolea treba naglasiti i Milana Lenucija čija potkova čini najljepši pejzaž Donjeg grada.
  • Fanboy
    2.2k
    Stepinac, branitelji iz Zg-a, Ivo Robić, sva ekipa časnih ljudi koja se u obje Juge borila za zagrebački sport, osnivanje klubova i tiraniju koja je tad vladala, svakako brojni sportaši, no meni su uvijek u prvom planu braća Petrović bez obzira što je Draženu rodno mjesto Šibenik mislim da je postao jedan od simbola ZG kroz Cibonu ...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.