• Captain America
    14k
    Stigla mi je u četvrtak :rofl:
  • The Undertaker
    4.1k
    Ja pišem na Hajdukovoj temi pa me nitko nije banirao. Ali to nije tema. Što se tiče broja članova, uvijek je pitanje kakve članove hoćeš. Uvijek je dobro imati što više članova ali aktivno se klubom neće baviti više od nekoliko tisuća ljudi. Aktivno znači glasati, pratiti detaljnije zbivanja, informirati se itd...Oni su napravili pametno ( kad su došli do određenog broja članova) da isti imaju prioritet za karte. Sad se ljudi učlanjuju da bi mogli kupiti kartu za utakmicu.
  • agramZ
    2.3k
    S ovim ponderiranjem glasova se jako jako ne slažem. Netko može biti državni prvak u fizici i veliki navijač i član Dinama i recimo “star” 20 godina, inteligenciju, moderne stavove i sad za glas Božice Barišić trebaš skupiti 50 dečki ili cura koji imaju 22 godine.Mali dioničar

    i tu se samo treba pitati navijace tj. clanove benfice sta misle o tom sistemu. oni svog mamica godinama nisu mogli skinuti zbog starijih clanova koji su sve njegove lazi upijali. na kraju je poslije svog uhicenja sam dao ostavku..
  • Zagi
    5.1k
    Ma joj, dobio sam neki dan crveni jer sam odgovorio onom Galinji koji nam se danima istovaruje po klubu na nekoliko tema. Inače ih ignoriram ali taj je baš prešao granicu.
    Uživaju u kaosu oko nas, logično, pa provociraju.
    No dobro , kaj je tu je. Zato imamo Zonu.

    isprike na OT
  • deda
    28k
    A i te spike oko prednost za članove za tren postanu apsurdne. Kak će sad tovari osigurat ulaznice svima koji su članovi. Nikak. Znači poništio si efekt. Opet će biti tko prvi njegova djevojka. Prednost dakle izgubljena.

    Ne možemo to više ni mi s 22000 članova, a kapacitet nam je 20500.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Brugge ima sistem bodovanja, gdje si bio, koliko puta za te prednosti uz clanstvo.. No nebitno, kao sto je kolega vec gore napisao pokleknuo je i taj sustav pod kopitima demokracije :grin: O losim vlasnicima se vec zna.. idealno nema, ali ovaj nas sustav treba mijenjat, pa jel privatno ili kroz clanstvo..
  • Bosskovitz
    7.5k


    Nisi pročitao detaljno moj post. Ovakav Dinamo kakav je danas može samo sanjati o Hajdukovima brojkama članova. Ono o čemu sam ja pričao je potencijal kojeg Dinamo ima:
    • s novim i funkcionalnim stadionom
    • s upravom kluba koja nije kriminalna i ne sramoti klub
    • s 5-6 godina kvalitetnog i predanog rada na povećanju broja članova

    Dinamo prema svim istraživanjima u Hrvatskoj već standardno ima više navijača od Hajduka, ali se isto tako Dinamov brend urušava već 30+ godina, a odnos kluba s navijačima je nikakav. Kod nas nitko ni ne radi nikakve kampanje za članstvo, pa opet imamo 10-15.000 članova.

    Cijela moja logika je ta da ako će Dinamo jednog dana imati normalne stadionske uvjete i normalno vodstvo za kojim se neće vući repovi, onda će se uz dobar rad i dobar marketing od cca nešto više od 1.000.000 ljudi u Hrvatskoj koji se nazivaju "Dinamovcima" i još oko proizvoljno procijenjenih 500.000 takvih van Hrvatske moći pronaći barem 150.000 onih koji su spremni odvojiti 20€ godišnje za članstvo koje nije samo iskaznica i čestitka nego je aktivna participacija u klubu i mnoštvo drugih pogodnosti. To je 1 od 10 osoba koje se već smatraju Dinamovcima. To je ambiciozno, ali uopće nije nerealno.
  • Crusades1986
    9.8k
    pa opet imamo 10-15.000 članova.Bosskovitz

    Nedavno je bio podatak o 22.000 članova. Još bolje za nas jer je to s nikakvim, čak bi rekao totalno demotivirajućim radom oko članstva.
  • LM1995
    1.7k
    podatak o 22.000 članovaCrusades1986

    E da napokon uvedu normalno trajanje članstva (01.01.-31.12.), a ne godinu dana od učlanjenja…
  • Crusades1986
    9.8k
    To je početni korak za bilo kaj više i bolje.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Zašto bi svima morao osigurati karte? Članstvo ti daje pravo prvokupa. Ako imaš kao tovari stadion od 30.000 mjesta i 100.000 članova, to sam znači da nećeš na stadionu imati nikoga tko nije član - i to je skroz okej. Kaj misliš kak funkcionira Benfica s 250.000 članova? Godinama takvog sustava razviješ naviku da se ljudi učlanjuju u klub, ne isključivo ali između ostaloga i zato što znaju da ako nisu članovi - neće nikada ući na stadion.

    Da ne govorimo o drugim pogodnostima i mogućnosti involviranja navijača u klub, ne mora to biti samo biranje uprave. Sve one pizdarije s tokenima na Socios aplikaciji (koje su apsolutni cirkus iz više razloga i propali projekt), to su stvari za člansku aplikaciju koje se mogu raditi puno bolje. Po kome nazvati tribinu ili ulaz na stadion, pomoćno igralište, kakve korner zastavice, kakav gostujući ili treći dres, kakav članski šal, koja pjesma prije tekme, igrač sezone, nagrada za životno djelo, koji retro dres u ponudi - to su stvari koje služe za angažman i involviranje članova u rad kluba.

    Danas ima toliko mogućnosti za aktiviranje članstva i navijača koje ne koštaju gotovo ništa, a dugoročno donose puno. Samo treba imati malo kreative. Znam da ima hardcore oldschoolera ovdje koji ne bi ništa od toga - ali tako funkcioniraju uspješni klubovi danas. Nitko vas neće siliti da sudjelujete u svemu, ali ako ćete htjeti - moći ćete.
  • Bosskovitz
    7.5k


    To i normalno online učlanjenje umjesto ovog slanja goluba pismonoša je nešto što je trebalo već odavno postojati. To čak nije ni inovacija, to je feature kojeg dobar programer da savršeno radi napravi za par tisuća eura.
  • maddaddam
    2.9k
    Mislis na prvo uclanjenje ili produzetak clanstva?
  • deda
    28k
    Boško, moja misao je išla prema tome da članstvo treba biti podijeljeno čak u nekoliko grupa (3,4). Naravno svaka razina bi nosila određene benefite i imala različitiu cijenu. Također htjedoh reći da je članstvo samo jedna u nizu razina lojalnosti.
  • Captain America
    14k
    Dečki, da li je neko produžavao članstvo od početka godine. Žalili su se zonaši prošli tjedan da nije bilo moguće zbog eura pa bi cijenio info jesu rješili ako neko zna.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.