• Nino Bule
    11.5k
    Svašta, jesu rekli do kada je tako, moguce da je do prelaska na euro?
  • Tundra
    518

    "Još neko vrijeme"
  • Tundra
    518
    moguce da je do prelaska na euro?Nino Bule

    Ponudio sam platiti i kunama i eurima u kešu ili karticom kako im više odgovara, no kažu da se karticama ni neće moći plaćati, a da se još neko vrijeme neće moći učlanjivati u klub. Moguće da su planirali od 1. 1. uvesti povećanje cijena članarina, ali su toliko sposobni da to nisu uspjeli pa stopiraju nova članstva dok to ne riješe.
  • Captain America
    14k
    LOL

    Trebao sam preksutra, al očito će to potrajat. Ako neko uspije produžit, cijenio bih da ovdje podijeli s ostalima.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Jeste dobili uplatnicu postom il? Meni i dalje stoji uplatnica doma na iznos od 60 kuna valjda cu moc uplatit do 14.1. u Posti... Potvrdu o uplati bi trebao predat u shopu, pa ne bi mi to smjeli odbit.
  • Captain America
    14k
    Nisam dobio ni rođendansku čestitku ni obavijest o povećanju cijene kao ni uplatnicu.
  • maddaddam
    2.9k
    Nisam dobio ni rođendansku čestitku ni obavijest o povećanju cijene kao ni uplatnicu.Captain America

  • Bosskovitz
    7.5k
    Vodio sam neku raspravu danas na SNet forumu oko članstva, odnosno mog uvjerenja da Dinamo može imati 150-200.000 članova kad bi imao normalan stadion, nekriminalnu upravu i 5-6 godina kvalitetnog marketinga i rada na članstvu; pa sam uspoređivao s Benficom. Moždaje nekome zanimljivo:


    • kod nas moraš popuniti prijavnicu, popuniti GDPR suglasnost, uplatiti novac, izvući potvrdu o uplati i onda sve to slati poštom ili na mail kojeg netko otvori, sve to unosi u neki sustav, bla, bla, bla... u Benficu se možeš učlaniti za 3 minute online, cijelo sučelje i plaćanje je prejednostavno, kao da otvaraš bilo koji account. Evo kako to izgleda: https://www.slbenfica.pt/loja/socios/adesao/dados-pessoais
    • mi nudimo članstvo za mlađe od 18, 18-65 i starije od 65 godina. Benfica nudi za djecu od 0-13 godina, za mlade 14-17, za mlade 18-23 i za ostale, s tim da je to tek početak jer nude pregršt drugih opcija: od povezivanja u obiteljsku članarinu do različitih oblika naplate od kojih vam onaj koji direktno skida s računa donosi i popust od 50% ako ste mlađi od 23
    • a popust dobro dođe jer članarina nije jeftina: dok je kod nas 10€ godišnje za djecu i starije od 65 godina, a 20€ godišnje za ostale; kod njih je 36€ za mlađe od 13 godina, 72€ za 14-17 godina, a 156€ za sve ostale - nemojmo tu zaboraviti da je prosječna neto plaća u Portugalu svega stotinjak eura viša od Hrvatske, a niža od prosječne plaće u Zagrebu
    • što članovi dobiju za to? Kod nas dobijete nepoznati poklon koji varira od toga što imaju (nekad zastavica, nekad privjesak za ključeve, nekad i oboje), 15% popusta u klupskom dućanu i popust pri kupovini godišnje ulaznice ili pravo prvokupa ako član nema godišnju. Kod njih član dobije članski navijački šal, pravo prvokupa godišnjih i običnih ulaznica mada je to pomalo irelevantno jer su uglavnom rasprodane, popust u više od 4.000 dućana (od benzinskih postaja preko karata za avione, dječje opreme i elektronike do banaka), membership rewards program gdje kupnjom u tim dućanima skupljaju virtualne tokene kojima mogu kupovati ulaznice ili bilo što u klupskom dućanu, pristup Red Pass aplikaciji putem koje ulaziš na stadion ali recimo ako imaš godišnju ulaznicu ali ne možeš na neku tekmu onda ju možeš poslati nekom drugom (tko je također član i ima aplikaciju) da ide umjesto tebe ili ju ponuditi na službenom second hand tržištu gdje cijene ulaznica ne idu u nebo, a ti dobivaš tokene koje možeš trošiti u klupskom dućanu... uglavnom, milijarda pogodnosti i opcija
    • plus, kruna svega: pravo glasa. Svake četiri godine bira se predsjednik kluba koji onda imenuje upravu, a svaki član stariji od 18 godina ima pravo glasa ovisno o tome koliko je dugo član, pa tako vaš glas vrijedi 1 ako ste članovi kluba pet godina ili kraće, 5 ako ste član pet do deset godina, 20 ako ste član deset do dvadesetpet godina, odnosno 50 ako ste član dulje od 25 godina bez prestanka. Također, za predsjednika kluba ne može se kandidirati nitko tko nije član najmanje 25 godina.

    Odnosno, Benfica u zemlji u kojoj je prosječna plaća kao u Zagrebu danas ima preko 250.000 članova od kojih oni koji plaćaju najmanje - plaćaju skoro dva puta više od onih koji plaćaju najviše u Dinamu, a nešto manje od 120.000 njih s pravom glasa plaća godišnje članarinu u ekvivalentu 1.200 kuna. Podsjećam opet - u zemlji u kojoj je prosječna plaća tek stotinjak eura veća nego u Hrvatskoj.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Dinamo može imati 150-200.000 članova kad bi imao normalan stadion,Bosskovitz

    Ovo je velika glupost, pa tovari s brutalnim marketingom imaju 100k, a znamo kaj se sve tam učlanjuje.
  • deda
    28k
    Meni malo ta opterećenost sa nekakvim brojkama članstva već pomalo ide na živce. Iskreno vise mi se fućka jel imamo 2, 122 ili 122222 člana. Mene zanimaju brojke ljudi na tekmi, to je jedino što priznajem.
  • Captain America
    14k
    Što vrijedi tovarima 100K članova kad im je na izbore izašlo mislim 7% istih. To su pravi članovi, ovo preseravanje s učlanjivanjem gdje od igrača znaju Livaju i Kaliniće objesi mačku o rep.
  • Mali dioničar
    14.2k
    a svaki član stariji od 18 godina ima pravo glasa ovisno o tome koliko je dugo član, pa tako vaš glas vrijedi 1 ako ste članovi kluba pet godina ili kraće, 5 ako ste član pet do deset godina, 20 ako ste član deset do dvadesetpet godina, odnosno 50 ako ste član dulje od 25 godina bez prestanka.Bosskovitz

    S ovim ponderiranjem glasova se jako jako ne slažem. Netko može biti državni prvak u fizici i veliki navijač i član Dinama i recimo “star” 20 godina, inteligenciju, moderne stavove i sad za glas Božice Barišić trebaš skupiti 50 dečki ili cura koji imaju 22 godine.

    Ostatak post ti je :ok: .
  • Zagi
    5.1k
    Baš sam ti htio tam reći da preseliš tu raspravu ovdje.
    Tam samo dobiješ tovare kao onaj Odgovornost koji brane jedinu titulu koju drže, broj članova.
  • Mr Anderson
    5.4k
    Netko je napisao gore kako nije dobio rođendansku čestitku. Javljam da sam je ja dobio, znači da ipak nije toliki raspad sistema nego je do poštara.
  • Mr Anderson
    5.4k

    Točno, lik davi na Dinamovoj temi i nikom ništa. Da ti napišeš nešto takvog na Hajdukovoj, post se briše ili ide ban.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.