• deda
    26.3k
    Ovog Župarića podnijet ne mogu, glumac i folirant teški
  • Eduardo
    16.8k
    Ovo bi mogao biti veliki hendikep za Riječane. Šteta, jako bitan igrač je Kvrżić za njih.
  • Dudu
    2.6k
    Nista od Rijeke izgleda, dat ce Gent jos pokoji
  • Neki tip
    18.3k
    Bolji je Gent, a to se sad nazalost vidi i na rezultatu. :confused:
  • Eduardo
    16.8k
    Taman je deda spomenuo Župarića i ovaj briljira u reakciji...
  • Hipo
    406
    Kod mene recimo ne postoji pojam navijanje za "naše klubove".

    Osim dinama ne navijam za nikoga osim u iznimnim slučajevima, za tovare ni tad.

    Jedini koeficijent koji me zanima je dinamov.

    Drago bi mi bilo da europu izbori i dobro odigra istra, sad kad ide i 5. iz hnl-a.
  • Neki tip
    18.3k
    nisi me iznenadio. :smile: ak bi za nekog s foruma očekivao upravo taj odgovor, onda si to ti. :smile:

    Baš niš lose ne mislim pod tim, samo konstatiram.
  • Eduardo
    16.8k
    Po čemu je Istra izniman slučaj?
  • Infinity
    14.9k
    Steta za Rijeku, mada su nakon drugog primljenog gola malo krenuli naprijed i ako nista sami sebi dokazali da nisu bez sansi. Bit ce zanimljiv uzvrat na Rujevici.

    A vi sto se tice Hajduka, Zvezde, Partizana... Ja se zadnje titule tovara i ne sjecam kako treba, stvarno ih ne dozivljavam kao neke rivale, samo uzivam u njihovim patnjama protiv nas kao sto bih uzivao da smo bilo kojem drugom klubu nabili tolike komplekse :rofl: Partizan i Zvezda? Totalno nedozivljavanje, ne osjecam rivalitet ni 1%. Kao sto je netko vec napisao nedavno ovdje, nama su veci rivali Anderlecht, Ludogorets, RBS, Sheriff i slicni klubovi s kojima se sad svako malo susrecemo po Europi. Konkretno me taj RBS najvise pali u Europi, kakva Zvezda i pm. Mozda sam to nesto dozivljavao prije 10-15 godina dok sam bio balavac, al nacionalizam sam davno prerastao i zivot je ljepsi bez toga.
  • Neki tip
    18.3k
    Ma naravno, sve stoji. Pogotovo dio o sportskim rivalstvima. Ali nogomet sam zavolio uz tranzistor i slusanje prijenosa utakmica Dinama protiv tih Zvezda, Partizana i Sarajeva.. Naprosto ih se sjecam kap prvih Dinamovih rivala. Ne fale mi, da se razumijemo, nit ih zelim u LP sresti , samo ih povukoh kad se navodilo da je bilo koji klub ispred Hajduka. Sa Seriffovim navijacima se nemrem.prepucavat, s Mariborčanima na Krku mogu. Poslovno sam često bio i u Bg i u Sarajevu, nogomet je katkad tema. I tak, slažem se s tvojim načelnim stavom, ali ipak nemrem zamislit da igraju Hajduk i Zvezda i da mi baš bude svejedno ko ce dobit.

    No, dobro, privatizirah temu. :smile:
  • Hipo
    406
    Po čemu je Istra izniman slučaj?Eduardo
    Mali klub s odličnim stadionom, a hr nogometu bi jako dobro došlo da i istra dođe na višu razinu, pošto su privatni klub, šteta da su baš tako slabi.
  • Infinity
    14.9k
    To je OK, sve stoji, jer si ti u ta doba pratio Dinamo i stekao si neki rivalitet. Ja nisam, rodjen sam za vrijeme rata, ni u teoriji se ne mogu sjecati neke utakmice sa Zvezdom. One petarde Partizanu se ne sjecam, a kazem da se ni titula Hajduka ne sjecam kako treba. Pratio se nogomet tih godina, navijalo se za Dinamo, al meni je taj Hajduk skroz izblijedio, ne dozivljavam ga, a da ne pricam o nekom Partizanu i Zvezdi. S druge strane mi je potpuno jasno da ljudi koji su pratili nogomet prije rata i dan danas imaju neki osjecaj rivalstva, jer je ostalo nesto.

    I shvacam da neki zbog nacionalnog naboja osjecaju nesto, mada je to meni osobno nezanimljivo. Sto se nacionalizma tice, najdraze mi je mucit svoje, jer je protunapad nemoguc :lol: :lol:
  • vjeko1701
    5.9k
    Evo osobno, ja navijam za sve naše u EL i LP, ne samo radi koeficijenta ili rejtinga HNL-a nego me iskreno više veže uz jednu Rijeku ili Osijek (posebno Varteks i Slaven kad su igrali) nego neke igračkice oligarha, amera ili šeika. Općenito mi se gadi elitizacija nogometa i sve preplaćene pičkice na terenu (ispričavam se na neprimjerenom jeziku, lako editiram.) tako da uvijek simpatiziram siromašnije klubove iz siromašnijih zemalja.

    S Hajdukom sam imao malo drugačiji odnos. Dva bliska frenda su bili Hajdukovci pa sam iskreno uvijek radije slavio s njima nego im se naslađivao no kako su nam se putevi na faksu razišli a na forumu su južnjačke vertikale i mitomani postajali sve glasniji, simpatiziranje se svelo isključivo na korisnost za HNL (za razliku od ostalih naših). I to je nestalo prošle godine tokom utakmica s Benficom i onih sranja oko ulaznica i navijanja za iste od strane tih velikih vertikala nakon koje se iskreno nadam da bili produkt galebovog probavnog sustava neće vidjeti ni euro-kvalifikacije idućih 100 godina.

    Na stranu idiota, iskreno sam se veselio i Rijekinom i Osijekovom rastu. Za Rijeku sam se nadao da će postati naš Plzen i dugoročno podići i konkurenciju i rejting hr. Sve se to nekako malo smanjilo nakon šampionske sezone kad su krenuli sa sve većom štednjom i bojim se da će ipak pasti ispod Osijeka a možda i Hajduka što mi je iskreno žao. Mislim da je njih jaaaako koštao Aberdeen i Sarpsborg (i istiskivanje Volpija iz sporta, da se razumijemo). Da se te dvije sezone igrala grupa, em bi mi vjerojatno danas bili lagodno na 15. mjestu em bi oni vjerojatno bili nositelji i playoffu i lijepo planirali koga sve žele u grupama EL-a momčad bi im bila barem 30% jača. Ostaje nada da mogu nekako s vremenom barem vratiti budžet na staro. Najveći problem je po meni da nisu otpočetka doveli 5 stručnih trenera za razvoj mladih i podigli mladu školu čim bliže Dinamu.

    Osijek, Osijek ima potencijal biti nova Rijeka s mogućnošću dugoročnijeg napretka. Novi stadion je fantazija i može biti primer svima u Hr. Koliko Meštar donio, toliko im puca u nogu inzistiranjem na domaćim trenerima. Njima treba jedan Kek, netko tko može od novca koje ulažu u prvu ekipu složiti ozbiljnu, modernu igru i početi ih stavljati na kartu euro nogometa. Lokalpatriotizam danas prolazi samo u nižim ligama i zbilja ne pridonosi ničemu osim kurčenjem na presicama i jeftinim parolama. Dovedi trenerčinu za naše pojmove i daj mu stabilnost da kroz 4-5 sezona stvori ozbiljnu momčad. Dan danas mi je žao Austrije Beč i Rangersa. Ove godine CSKA je bio loš ždrijeb ali ih je pokopao vlastiti trener koji je morao bolje. Ostaje nada da nakon stadiona i kampa dolazi ozbiljno ulaganje u prvu momčad, bolji trener i dodatna ulaganja u mladu školu.

    Hajduku...njima želim 100 godina klečanja iza imena Gorica. Pa nek prate Benficu u europi. Ili kako kaže frendica, inače podrijetlom zagorka iz Dubrave...Karma!
  • Neki tip
    18.3k
    Vjeko, odličan post..

    Jedino što mi se u vezi Rijekine omladinske škole čini je, iako se naravno načelno slažem s ulaganjem u istu, da taj bazen naprosto ne obiluje baš talentom.. i Zagorje i Slavonija, Dalmacija pa susjedna Hercegovina, Bosna, dale su talentirane klince našim klubovima. Nije da ih nije bilo uopće, ali Primorje i Istra ne rađaju baš u izobilju dobre nogometaše. Mislim da je Osijeku, bez obzira na lovu i organizaciju, bilo i bit će jednostavnije crpiti igrače iz škole nego što će to ikada biti Rijeci.

    Nisam nešto posebno sklon genetskom determinizmu, puno se toga može izvježbati, ali jebiga, da talent ne igra nikakvu ulogu, prvenstva bi osvajali Šveđani i Norvežani, a ne Brazilci i Španjolci. A mi ne bi bili ni približno uspješni kao sto jesmo.

    A možda na tom području jednostavno manje klinaca igra nogomet, možda imaju više izbora. Na Krku, gdje često ljetujem, nogometno je igralište svake večeri ovo ljeto, 3 tjedna, bilo prazno.. dolazio sam samo ja sa sinom i neka mama s 2 sina, isto iz Zagreba.

    Prošlo sam ljeto s obitelji bio u Brelima, priča obrnuta.. baš svake večeri igralište prepuno djece.
  • vjeko1701
    5.9k
    A gle, ne moraju se fokusirati na svoje područje, ionako su se dosta fokusirali na zagorje i zagorce i mislim da smo baš u Rijeci ostavili najveći trag zadnjih 10ak godina (zagorje ima talente, samo nam je jednostavno infrastruktura i škola na razini treće lige i niže a roditelji klinaca moraju plaćati treneru da bi igrali) S tim da kod nas u nogomet većinom idu oni koji jedva prolaze 3 godišnje srednje a oni koji imaju imalo soli u glavi ciljaju samo i jedino faks. Oni koji nemaju a predobri s u si za strukovnu ciljaju mladež stranke i uhljebljivanje jer znaju da ovdje nema ni pive od nogometa. Al ok, ciljaj Bosnu, Zagorje, Nigeriju. Kako je pao Varteks, tu se dalo pokupiti i trenera i klinaca na bacanje. Mogli su preko Abuje dobiti bolje rezultate. U svakom slučaju, m oglo se i trebalo bolje.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.