• xavier
    11.1k
    Kad pročitam neke komentare ovdje, ispada da je Mamić bio u pravu..."neka nam njega da klub ne bi preuzeo Pripuz ili neka druga mafija".

    Dobro, zar nekima stvarno nije jasno da Zdravko zadovoljava sve kriterije za biti nagori mogući "predsjednik" kluba (predsjednik je u navodnicima jer je formalno bio na drugim pozicijama iako je uvijek bilo jasno koja je njegova uloga).
  • xavier
    11.1k


    Hajduk ima vlasnika i vlasnik određuje što će i kako će (ili prenese nekom upravljačka prava kao što je grad Split napravio). Dinamo je udruga i nema vlasnika iako se jedna osoba već gotovo 20 ponaša kao da je vlasnik.
  • Bosna86
    11.6k
    Dobro, zar nekima stvarno nije jasno da Zdravko zadovoljava sve kriterije za biti nagori mogući "predsjednik" kluba (predsjednik je u navodnicima jer je formalno bio na drugim pozicijama iako je uvijek bilo jasno koja je njegova uloga).xavier

    Problem je sto ti stvari gledaš crno ili bijelo.... Za vrijeme Tudjmana je promijenjeno ime i upumpavan državni novac i kralo se i svašta nešto

    Je li Mamić kancer ovoga kluba? JEST po stoti put! Može li biti gore nakon njega? Može
  • Nino Bule
    11.6k
    Nisam pratio cjelu raspravu ali bi zamolio ove sto drljaju da nakon Mamica moze doci netko gori koji je tocno njihov prijedlog (mozda da ostane sve kako je ?)
  • Ero
    934
    Hajduk je privatiziran klub.
  • Bosna86
    11.6k
    To sto može biti gore, ne znaci da ne može biti i bolje... Naravno da treba mijenjati, ali ako se bude mijenjalo samo da bi se mijenjalo i ponavljale greške iz prošlosti onda može biti i gore... Jasnije?
  • The Undertaker
    4.1k
    Odlutali smo od osnovne priče. Po meni, sažeto, izbori nisu (konačan) cilj već sredstvo (jedan od načina) kako dobiti bolju upravu.
    Ne treba valjda posebno dokazivati da uspješnost kluba ne ovisi o modelu kojim se bira uprava već o ljudima koji vode klub.
  • Nino Bule
    11.6k
    Pa nismo retardirani ocito da postoji sansa da dođe netko gori samo to u ovom trenutku nije primarna briga. Ljudi koji u ovakvoj situaciji to podizu kao temu su uglavnom "nisam za mamica/jesam za promjene, ali .." ljudi, klasicni primjer concern trolanja i podrivaju promjene za koje su deklarativno.
  • Bosna86
    11.6k
    Ovdje nam se mišljenja razilaze jbg....: Za mene je to primarna briga... Prijelaz poslije Mamica je ključan za Dinamo i to kad kažem, mislim doslovno na opstanak kluba.... Još jedan krivi izbor, još jedna borba i od kluba vise ništa neće ostati
  • Nino Bule
    11.6k
    Pa pitam te onda konkretno sta to znaci ? Koji su prijedlozi ? Cesto ljudi koji pricaju o gorem mamicu od mamica poslije njega su za status quo .
  • agramZ
    2.3k
    kod clanskog kluba uprava odgovora za svoja djela.. ako su toliko losi morati ce pred clanovima na izborima i/ili bilo kojoj skupstini njima odgovarati. znaci gore od ovog sadasnjeg nacina upravljanja kluba ne moze i ne ide. u tome je valjda poanta.
  • Nino Bule
    11.6k
    Ma da bosna je tu najmanji problem i pretpostavljam da se on slaze da je najlakse kroz demokratski dinamo zaustavit preuzimanje od strane raznih sumnjivih ljudi, problem su mnogi drugi koji sa slicnom pricom (mafija ce nas preuzet, sta ako zavrsimo ko hajduk itd) skrivaju svoju podrsku trenutnom stanju
  • Kwedi
    3.8k
    nek se nitko ne naljuti, al kad čujem "obrazovan kadar" dobijem sračku.

    voditi dinamo je isto kao voditi i obrt, doo ili d.d.

    koliko god to nekom možda bilo banalno, ali uspješan menadžer/poduzetnik/obrtnik/seljak zna prepoznati prednosti i nedostatke; kako vlastite tako i tržišta u kojem djeluje, a rdg na kraju godine otkriva koliko je uspješan.

    neke osnovne poslovne postulate upravljanja moraju se znati, to podrazumijeva pravnu i financijsku pismenost.

    kao što predsjednik uprave podravke ne zna napamet formulu za vegetu ili tedeschi za cedevitu ili predsjednik plive forumulu za sumamed ili predsjednik uprava valamara koliko zvijezdica ima njegov hotel u baškoj ili nenad bakić koliko metaka ide u šaržer asortimana proizvoda đure đakovića - tako ni predsjednik uprave dinama ne mora biti savršen.

    ne mora biti lijep kao goran ljubojević ili pametan kao nikola nikić.

    dovoljno je to da zna prepoznati okruženje u koje dolazi te da zna postaviti tim kompetentnih ljudi za uspješno poslovanje u sportskom i poslovnom segmentu.
  • Bosna86
    11.6k
    Ne znam sta će biti poslije Mamica, nemam čarobnu kuglu da proričem budućnost.... Ono sto znam je da moramo imati plan sto nakon Mamica, ako to bude vikanje izbori izbori bez jasne ideje sto želimo onda mi to lici na ovce... iz teme DTSM sam vidio da se radi na statutu sto je sigurno korak naprijed, dalje moramo imati i prije pada Mamica plan kakve izbore želimo.... Sve u svemu svi pušemo u ista jedra jer imamo zajedničkog neprijatelja
  • Bosna86
    11.6k
    voditi dinamo je isto kao voditi i obrt, doo ili d.d.Kwedi

    Ispasti ću neka babaroga sto mi nije cilj, ali se ne slažem ni s ovim

    Svi ti obrti, D.O.O i slični nemaju forume, nemaju tribine, ne moraju slušati o sebi u svakoj birtiji i svakoj novini... Sve to razlikuje klub pogotovo veličine Dinama od gore navedenih
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.