• reziser
    6.4k
    kojom god formacijom igrali oni (tudor)..a i mi....moramo ih dobiti lagano...
  • Majki2111
    2.6k
    Trenutno raspolažemo sa 3 i pol formacije

    4141
    433
    4-romb-2
    5-3-2 mada nije to to još. Moramo uigratnekaj sa 3 stopera da imamo pokriveno sve.
  • xavier
    11.1k


    Naravno da momčad mora biti spremna tu i tamo promijeniti formaciju kako bi iznenadila ili se prilagodila protivniku, ali generalno treba igrati na način na koji se igra jer česta promjena ne donosi ništa dobrog. Nije to CM/FM od prije 15 godina gdje si svakog protivnika mogao iznenaditi formacijom koja mu od odgovara pa si svako kolo igrao na drugačiji način.

    Uz to, različitih formacija nema baš ne znam koliko. Osnovna podjela je igranje s 3 (odnosno 5) ili 4 igrača u zadnjoj liniji te igranje s 1 (odnosno 3) ili 2 napadača. 4-1-4-1 i 4-3-3 su recimo veoma slične formacije gdje zapravo sve ovisi koliko su krila ofanzivna. Dinamo je pod Bjelicom prvo igrao klasičan 4-1-4-1 da bi ove sezone prešao na 4-2-3-1 uz povremeni 3-5-2 u LP gdje se to pokazalo odličnim u prvoj utakmici protiv Atalante, ali kasnije je bilo sve manje i manje učinkovito.

    Kako sam napisao, naravno da treba postojati nekoliko opcija, ali ne funkcionira to na način "ajmo još uigrati to i to da imamo sve pokriveno".
  • The Undertaker
    4.1k
    Da se nadovežem na Xaviera, baš je Dinamo ove godine pokazao da mogu promijeniti formaciju i prilagoditi se protivniku tijekom same utakmice, čak i tijekom jednog poluvremena. 3-5-2 je odlično poslužila protiv Atalante i Šahtara u gostima. Poslije su je pročitali i pripremili se bolje. Meni je samo malo čudno da u prvenstvu nismo nijednu utakmicu (koliko ja pamtim) odigrali sa tri stopera nazad.
  • marcio amoroso
    32.6k
    Za mene osobno je ta promjena formacije i dovela do toga da se na kraju ispalo.

    Naravno da je uspjeo faktor iznenađenja protiv Atalante i da se ta taktika trebala zadržati i protiv Shakhtara vani jer je bila tako uspješna u prvoj utakmici. Ali već prvo poluvrijeme protiv Shakhtara kući je pokazalo da smo pročitana knjiga i da su se ljudi apsolutno pripremili na to.
  • vjeko1701
    5.9k
    To su naocale s hajduckim filterom, samo vidis njihove bijele dresove i loptu.
  • Eduardo
    17.7k
    Zekić o Bjelici...

    Prijateljski bih preporučio da na ljeto realizira transfer (Nenadu Bjelici, op.a.). No, to je samo moje mišljenje. Vjerujem da mu je ljeto pravo vrijeme da materijalizira sve što je napravio s Dinamom. Uložio je veliku energiju, možda se to može i ponoviti, ali treba puno rada, truda i opet se neke stvari trebaju poklopiti.“, izjavio je popularni Zeka.
  • markoli
    1.7k
    U kratko ZZ kaže Nenadu - posrećilo ti se, unovči to.
  • Eduardo
    17.7k
    Sapuna mu dasku na finjaka. Zamislite da nam nakon Bjelice dodje Zekan :cry:
  • Beli
    149
    nece, nakon Bjelice ce doci Jovicevic.
  • Dino
    2.2k
    Da ih stavim mozda bi i videl nekaj u hajdukovoj igri :rofl:
  • reziser
    6.4k
    gledajući video rukometaša kako pjevaju hajdukove pjesme.....

    palo mi na pamet... ako se slazete...napraviti popis 10 najboljih, najpoznatijih, pjesama vezanih uz dinamo, zagreb? možda sam na krivoj temi?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.