• BluePhone67
    3.3k
    Dani Olmo moguce je da odem nakon Europskog prvenstva za mlade.

    Kim Hyun Woo ima mogucnost da sluzbeno bude treci Dinamovac u povjesti koji je osvojio Svjetsko prvenstvo nakon Bobana i Pavlicica.
  • Krizy
    36.4k
    Trener Olimpije Hadžić potvrdio da dolazi igrač iz Dinama, tako da izgleda da Menalo odlazi na posudbu
  • Pop corn
    5.1k
    Udruga "Dinamo - to smo mi" u suradnji s Vivasbar i History_tkalca organizira klupski koncert pod nazivom "Sloboda Dinamu" na kojem će bend Ruswaj zapaliti atmosferu najboljim zagrebačkim urbanim hitovima, te Dinamovim pjesmama.
    Cijena ulaznice iznosi 40 kuna, a sav prihod ide za skupljanje novaca za sudske troškove i odvjetničke usluge potrebnih za daljnje djelovanje Udruge "Dinamo to smo mi".
    Ulaznice u prodaju kreću idući tjedan, a točan datum prodaje objavit ćemo na vrijeme

    https://www.facebook.com/events/698909667211446/?ti=cl
  • Eduardo
    17.6k
    FootyRoom

    ILfgznh.jpg
  • Dudu
    2.6k


    Livi ga stigne i može nadmašiti, ali ipak je zasad Eduardo veća faca, ipak je bio prvi golman Portugala, pa branio za Bragu, Benficu, Genou...
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Coufre lijevo isto, bolji je igrač od Vide po meni
  • Kwedi
    3.8k
    Ovo su aktualni, Cufre ne igra više
  • BluePhone67
    3.3k
    bibrztqrcemsymx0.jpg

    Sn 16.06.2019
  • LovroZG
    1.3k
    Sa službene stranice:

    JOSIP KUŽE

    SJEĆANJE NA LEGENDU DINAMA

    Na današnji dan, 16. lipnja 2013. godine zauvijek nas je napustio legendarni igrač i trener Dinama Josip Kuže.

    Kuže je bio jedan od najboljih obrambenih igrača Dinama, bio je isto tako jedan od najvećih miljenika zagrebačke publike i navijača, a uz odličnu igru i prezentacije odigrao je 384 utakmice u dresu Plavih.

    Dres Dinama nosio je od 1971. do 1981. godine i s klubom 1980. osvojio naslov prvaka Jugoslavije, a kasnije se tijekom trenerske karijere nekoliko puta vratio na Maksimir. Prvo je do 1988. vodio mlađu momčad Dinamove nogometne škole, da bi prvu momčad preuzeo godinu dana kasnije. Osim u sezoni 1989/90., Josip Kuže Dinamo je vodio i 2005/06. u trenucima kada je trofej prvaka nakon dvije godine napokon vraćen na Maksimir.

    Legendarni igrač bio je miljenik publike i svojih kolega, a posebno Bad Blue Boysa koji su mu posvetili mural na sjevernoj tribini te se od njega te nesretne 2013. godine oprostili tisućama upaljenih svijeća na Sjeveru.

    Zauvijek u našim mislima i srcima. Počivao u miru.
  • Hipo
    406
    Prva prvenstvena ili kup utakmica prazan sjever.

    Odnosi li se to vec na superkup?
  • Eduardo
    17.6k
    NEKOLIKO najvećih europskih klubova zainteresirano je za dovođenje Danija Olma, ali transfer se sigurno neće dogoditi prije nego završi Europsko prvenstvo do 21 godine na kojem Olmo nastupa za Španjolsku, tvrdi igračev agent, Andy Bara.

    "Dani je trenutno fokusiran samo na Europsko prvenstvo, nakon toga ćemo vidjeti što i kako. Odabrat ćemo jednu ponudu, naravno, u dogovoru s Dinamom koji je dosad odbio sve ponude koje su stigle i vjerojatno odraditi transfer. Bit će to najveći transfer u povijesti kluba, a usudim se reći i najveći na području cijele bivše Jugoslavije. Riječ od iznosu između 30 i 40 milijuna eura", rekao je Bara za L'Equipe pa objasnio kako je Olmo uopće završio u Dinamu:

    "Shvatio je da je u Kataloniji zacementiran na klupi", govori L'Equipeu Miladin Cipin, skaut za mlade igrače koji radi u Francuskoj pa dodaje:

    "Kad su shvatili situaciju, Andy me nazvao i rekao da ponudim Olma u Francuskoj što sam ja i učinio. Ponudio sam ga Bordeauxu, Nantesu, Toulouse i drugim klubovima, ali nitko nije bio zainteresiran. Nakon toga mi se javio Andy s Dinamovom ponudom, a Zagrepčani su nam ponudili plan za cijelu Olmovu karijeru. Njegov otac je odmah pristao i sve smo dogovorili".

    Olmo je 2014. godine kao 16-godišnjak prešao iz podmlatka Barcelone u podmladak Dinama. Prije dva tjedna je dobio nagradu Hrvatske udruge Nogometni sindikat za najboljeg igrača prve hrvatske lige u prošloj sezoni, a također je ponio i trofej za najboljeg mladog igrača. Za prvaka Dinamo odigrao je 44 utakmice protekle sezone zabivši pritom 12 golova, a još devet puta je asistirao.

    "Toliko je dobar da ga je Hrvatska željela u reprezentaciji. Eksplozivan je i nevjerojatno nadaren tehnički. On moderni ofenzivni veznjak koji igra iza dva napadača, ali može igrati i na krilu. Pravo malo čudovište", zaključio je Cipin.

    Olma prate Borussia Dortmund, Bayern, Real, Barcelona, PSG, Manchester City, Liverpool, Juventus i Milan, a nedavno se na listu dodalo i nekoliko manjih bundesligaša kao što su Bayer Leverkusen i Borussija Monchengladbach, ali svi oni za realizaciju potencijalnog transfera moraju pričekati da završio Europsko prvenstvo.
  • Krizy
    36.4k
    Francuski Goal u izabrao je po jednog igrača iz svake reprezentacije na EURO U-21, na popisu su 2 Dinamova igrača:

    Španjolska - Dani Olmo (Dinamo Zagreb)

    Dinamo Zagreb ima izvrsnu reputaciju za razvoj mladih igrača i Olmo je najnoviji dokaz. Olmo je napustio Barcelonu u dobi od 16 godina kako bi se bolje razvijao u Hrvatskoj i izgleda da dobro funkcionira, pošto je postao ključni igrač u najboljoj momčadi Hrvatske. Izvrsna igra s loptom u nogama i spretnost pred golom. Olmo možda još nije jedno od velikih imena španjolskog tima, ali to bi se moglo brzo promijeniti.

    Hrvatska - Lovro Majer (Dinamo Zagreb)

    Stil igre Majera, drugog zagrebačkog igrača koji se pojavio na ovom popisu, može se usporediti s onim Luke Modrića, koji je naravno vodio Hrvatsku do finala SP-a u Rusiji. No tim Zlatka Dalića stari, a veznjak Majer, koji je debitirao u 2017. godini, mogao bi odigrati ključnu ulogu u seniorskom timu u nadolazećim godinama.
  • Građanski1911
    327


    Klasicno nabrajanje najjacih klubova svijeta i dizanje cijene na 40 milja. Jesu li to Sportske objavile?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.