• LovroZG
    1.3k
    Prvi odlomak mi mi nije uopće jasan. Kakve ti veze imaš i sa čime?

    Što se tiče ostalog, da, žalosno je, a ne smiješno da bi likovi poput Sammira u budućnosti mogli ostat bez para, al to je tak. Jebiga, ljudi su budale.

    No opet im moraš pomoć. Ne zato jer si dobrotvorna ustanova nego zato jer si velik klub i jer držiš do sebe i svojih igrača. Na ovu zakladu se više treba gledat ko dobar marketing nego puko trošenje para na pijandure kak ti sugeriraš. Pogotovo kad uzmeš u obzir da nekad stvarno i postoji opravdana potreba za takvom zakladom. Svašta se može dogodit u životu...
  • BluePhone67
    3.3k
    Jozu sam pisao zato sto svi znamo za taj slucaj, mogao je biti bilo tko i sa tezim problemima i znam osobno neke slucajeve i kako ti kazes tko mu je kriv sto nije mislio na buducnost, a lijepo je zaradjivao. Sto se tice te strane u pravu si, zasto bi Dinamo placao tudje greske iz proslosti, a opet nadati se treba da ce taj fond biti SOS igracima bas kada ce im najvise trebat, pa i ostali svjetski klubovi u kojima igraci i 50 puta vise zaradjuju imaju taj fond solidarnosti pa time smatram da je i nama potreban, a sada tko ce ga koristit i kako i koji ce biti kriteriji nebi znao reci. Ali recimo oni stari igraci koji imaju mirovinu 2000 kn, a ima i takvih nebi imao nista protiv da im se iz fonda svaki mjesec da jos toliko.
  • Mali dioničar
    14.3k


    Kaj ti Lovro nije jasno; navijači (a ja sam navijač) gledaju te dečke, kupuju članske iskaznice, godišnje ulaznice i stvari u shopu. Volontiraju na razno razne načine, putuju svijetom bodriti te igrače, skupljaju pare za koreografije, zastave, bubnjeve kako bi igračima pomogli igrati u stimulativnoj atmosferi. Na tu vrstu podrške sam mislio. Zašto bi ikoji navijač Dinama sad trebao osjećati se dužnim prema Sammiru koji je po učinku apsolutna legenda Dinama.

    Igrači su za svoj učinak na terenu i te kako dobro plaćeni. Zašto bi Dinamo u bilo kojem trenutku svoje budućnosti trošio energiju i sredstva na loše odluke igrača koje je već jednom pošteno platio kroz ugovor umjesto da za te novce zaposli recimo dva trenera u školi nogometa kao zalog za budućnost ili potpiše ugovor sa nekim igračem.
  • The Undertaker
    4.1k
    Klub ne pomaže zato što misli da im je nešto dužan već zato što hoće i može. Stav je da su svi ti bivši igrači, pogotovo oni koji su ostavili dublji trag, Dinamova obitelj, i pomažeš im koliko možeš, bez pitanja kako i zašto. Ne zbog njih već zbog kluba samog.
  • Mali dioničar
    14.3k
    kako ti kazes tko mu je kriv sto nije mislio na buducnost, a lijepo je zaradjivao.BluePhone67

    https://www.erstebank.hr/hr/o-nama/drustveno-odgovorno-poslovanje/skola-pametnih-financija#/7anffb9o0l

    Osim toga, klub u izvršnom odboru ima bivšeg direktora HZZO-a i bivšeg predsjednika uprave Hypo Banke pa neka oni jedanput mjesečno igračima drže predavanja o nužnosti i funkcioniranju tržišta osiguranja i novca općenito.
  • LovroZG
    1.3k
    Ja pričam o klubu, ne o navijačima.

    Zašto bi se klub trebo brinut o svojim bivšim igračima sam već objasnio. A ovo pitanje o trenerima u školi nogometa i ugovoru s nekim igračem se može postavit svaki put kad Dinamo sudjeluje u nekoj humanitarnoj akciji za šta ti isto mogu reć da je to puka stvar imidža kluba. Treba se i o tome brinut, pogotovo kad ti je slika kluba u medijima često negativna iz dobro nam znanih razloga.

    Uostalom, ne vjerujem da tu pričamo o godišnjem iznosu većem of 50k € tako da bi to stvarno trebala bit zanemariva stavka u proračunu kluba.
  • Mali dioničar
    14.3k


    U financijskom izvješću za 2018. pod donacijama piše HRK 9.328.296. Od toga su stipendije HRK 6.150.580. Tekuće donacije su HRK 3.177.716.

    Dakle Dinamo je prošle godine donirao 9 puta više novaca nego što ti pretpostavljaš da će donirati kroz Zakladu.

    Očigledno se i kroz današnji način poslovanja može donirati potrebite pa čemu onda osnivanje Zaklade?

    Tako da postoji još jedan subjekt u koji se može nekoga uhljebiti?
  • LovroZG
    1.3k
    Pretpostavljam da je većina tih donacija ošla u humanitarne svrhe, a možda i još negdje. Teško je reć bez službenih podataka o donacijama.

    Što se tiče svrhe osnivanja zaklade, to moraš pitat ljude u klubu. Ja samo pozdravljam ideju brige o bivšim igračima.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Da li će klub osnivanjem zaklade moći raditi nešto što sada ne može?
  • Infinity
    15.3k
    Jel ikome palo napamet da bi kroz zakladu moglo biti mutnih poslova. Nisam htio to odmah pitati, vidim svi pozdravili, pozitivno je to, al sad kad izvlacite negativne stavke odlucih upitati da li je se itko zamislio da su mnoge legende kojima treba pomoci jako bliske s Mamicem i da im neka veca cifra uz semu fifti-fifti zvuci ekstra.
  • Mali dioničar
    14.3k
    Ma nema šanse, ovi ljudi rade samo i isključivo u interesu kluba. :smile:
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Na krivi način to gledate. Ne znam šta konkretno stoji iza ove priče sa zakladom ni kako je ona zamišljena ali takva ideja je plasirana već par puta s navijačke strane najviše zbog manipuliranja i korištenja egzistencijalnih problema nekih klupskih legendi i bivših igrača.
    Ne treba pisat imena ali svi znaju kako su se životne nedaće pojedinih zaslužnih bivših igrača koristile za glancanje zna se čijeg lika i djela. Pa lola kao fol u svoje ime plati stan, kredit ili dug nekome ko je zadužio ovaj klub, a našao se u problemu i to daje na sva zvona, pa mu nesretnik koji je spletom okolnosti ili vlastitom krivnjom završio u problemu zahvaljuje loli kao da mu je ovaj pomogao iz svog džepa i onda to sve izgleda ružno.
    Ako ova zaklada bude služila da se te situacije izbjegnu onda je to dobra stvar.

    Ruku na srce, dio nogometaša je neobrazovan i ne previše bistar za držati stvari pod kontrolom u vlastitom životu, nije jedan sportaš koji je za karijere zgrtao milijune završio na ulici pod stare dane i onda služio u propagandne svrhe raznoraznih struja, ne samo u dinamu i ne samo u nogometu.
  • Mali dioničar
    14.3k


    Igrači imaju toliko slobodnog vremena da bi im klub mogao omogućiti vrhunsko obrazovanje na polju osobnih financija.

    Za bankrot nema opravdanja osim gluposti. Da ne velim da bi im se mogao osnovati i investicijski fond i dodijeliti osobnog financijskog savjetnika što je milijun puta bolje nego gledati kako oni kockaju i onda ih sanirati za 20 godina.

    Koliko je ono stara poslovica da je bolje čovjeka naučiti loviti ribu nego mu dati ribu.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    mnoge legende kojima treba pomoci jako bliske s MamicemInfinity

    Eto, upravo o tome se i radi. Jako puno njih iz starije generacije se gleda kroz taj odnos, a ovaj to debelo koristi. Zato i treba zaklada, ali ne da je financira Pero ili Ante već da se jasno definira kako se u njega uplaćuje i kome točno se time pomaže. A ne kao do sad da se ti ljudi ponižavaju na način da čekaju na porti da ih onaj gore primi i da to svi vide, to je žalosno i za te ljude i za klub.
  • Tradicija bunta
    5.5k
    Za bankrot nema opravdanja osim gluposti.Mali dioničar

    Ha, gle... igrom slučaja sam radio s ljudima koji su završili na cesti i ne bi vjerovao koliko nekad malo krivnje ima na njima, a više na sistemu, spletu okolnosti i lošoj sreći. Teška je to tema.
    Ne dolaze ti ljudi tamo po milijune za jahte već po milostinju da si plate režije.
    Za klub su to toliko zanemarivi iznosi koji se daju prikupit bez da se osjeti na budžetu.
    Bolje da cijela stvar bude transparentna i da se ove životne situacije nekih ne koriste ovako podlo kao do sad, nego da sve ide ispod stola i da se onda zahvaljuje mecenama što su pomogli klupskim novcem.
    Al opet, ne ulazim u to kako je to od ovih u klubu zamišljeno, kako će sve u reali ispast i hoće li se pretvorit u novu travestiju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.