• miro
    3.2k
    Kad bi klubu bilo u interesu imat 15k navijača na tribini to bi se vrlo brzo postiglo u Zagrebu. Preduvjet za to je zdrava situacija u klubu, znači klub koji je dobar sa svojim navijačima i zajednički guraju na sportskom i financijskom planu plus suradnja s gradom. U roku keks se to napravi s pravim marketingom. I nema to veze s "pravim" navijačima i sličnim spikama. Pogledajte Medveščak koji je trajao te 3-4 sezone, a ruku na srce nikakav sportski značaj nije imao. To je bila ona američka spika, dođi, povedi klince, kupi dres, zabavljaj se itd...a Dinamo bi s takvim pristupom masama dobio višestruko, jer ti klinci bi do 14-15 godine išli na zapad/istok, a nakon toga bi otišli na Sjever, pa bi i njih ostalo i grupa bi se punila itd itd.....Zagreb je relativno bogat grad s dovoljno stanovnika da u roku 2 godine s malo truda i rada dođemo do ovoga o čemu pričam - samo za to treba bit sposoban i radišan i prije svega - trebaš to željet postić
  • flexXy
    1.9k

    Mislim da si sve ovo krivo protumacio, nit sam ja neki jugonostalgicar nit sam mislio bit bezobrazan. Vise je sarkastican unos bio. Htio sam pokazat da se nema smisla usporedivat sa svjetskim klubovima i ovima koji su po gledateljima par svjetlosnih godina dalje. Nama vec 30 godina broj gledatelja na stadionu ne prati neki status klubova. To se ne tice samo Dinama, vec i Hajduka i ostalih koji su na svjetskoj skali malo praćeni klubovi. Mislim Osijek se prvi put bori za naslov u povijesti kluba a na tribini 1500 ljudi. Sa tim ex-yu drzavama se ima smisla usporedit prvenstveno jer nam je infrastruktura na slicnoj razini i drzave opcenito muce isti problemi. Uz to znamo koje su bile brojke gledatelja tih davnih dana kad se igrala jugo liga iz cega se moze vidit masivni pad kod sviju ali najvise kod nas. Sad zasto je tome tako postoji milijun razloga koji su svi vec pojasnjeni u ovoj temi.
  • Ali
    1.9k

    I ja sam stajalista da nema.o vec vise od 30g nista sa tom drzavom i mebitna je (mozda ste me zamijenili sa nekim kad ste ovo uputili meni)
  • Deleted User
    0
    flexxy je tebi odgovarao pa zato i ti stojiš u qoute. ja se neću tu više prepirati s nikim oko ove teme. mislim da sam rekao što mislim. i apsolutno poštujem da smo različiti i da svatko gleda na svoj način. ja sam samo htio jasno reći svoj stav i što mislim o redovnom spominjanju i uspoređivanju s exyu u svemu, pa nažalost i sportu. ako sam nekog uvrijedio ispričavam se ..ponese me :)
  • xavier
    11.1k


    Da netko zaziva zajedničku ligu, da spominje "neka bolja prošla vremena", da se hvali kako smo "najbolji u regiji", da nas na bilo koji način stavlja zajedno s njima...ja bih prvi rekao da je to van pameti.

    No ovo je bilo upravo suprotno...poanta je da smo čak i on njih lošiji u ovom segmentu. Meni je to upravo suprotan kontekst od ovog što ti vidiš u tome.
  • Oluja
    3.7k
    Koliko god da sam protivnik "regiona" jedino su usporedbe s "regionom" ono sto je koliko toliko mjerodavno i jedino sto zanima siri hrvatski puk i mozda moze izazvati kakav takav revolt i animirati nekoga, tako da podrska onima koji su radili tablicu. Koliko god se mi htjeli i morali odmaknuti od "regiona" cinjenica je da smo kulturoloski njima najblizi, govorimo najslicnijim jezikom, imamo jako puno istih imena i prezimena, povijest nam se uvijek ispreplice ma koliko negativna bila, njihova glazba je na zalost popularna kod nas kao i nasa kod njih, u globalu volimo njihove filmove i glumce... tih slicnosti i povezanosti nemamo s poljacima, dancima, rumunjima, madjarima pa cak ni slovencima koje ne razumijemo dok pricaju. Svidjalo nam se ili ne mi smo balkan i usporedbe su utemeljene iako sam ja prvi kojemu se to gadi i htio bi da kad kazemo regija mislimo na sloveniju, austriju, italiju i madjarsku, a srbiji da dignemo zid i zaboravimo da postoje.
  • deda
    28k
    Ljudi pa nemojte uludo trošiti vrijeme na ovu raspravu. Cilj nije ni u primisli bio bilo kakva spika oko "regiona" već se jednostavno uzelo brojke koje su nama slične. Da imamo prosjek od 5 keka vjerojatno bi uzeli Mađarsku, Austriju i Češku. Daj shvatite to već jednom.
  • BlueVelvet
    336
    Zagreb je jednostavno postao tipični zapadni grad i više nije dovoljno da bude zanimljiva utkamica ili prvenstvo da privuče gledatelje na stadion, tu se piše i o upravi i zdravim odnosima s navijačima ali ja smatram da se i ro dogodi prosjek se ne bi značajno povećao.

    Potreban je novi, moderan stadion sa neki sadržajem inače ništa od toga. I da, slažem se da bi idealno bilo da je nešto manji, po meni 20k-25k uvrh glave.

    Bez stadiona možemo do sutra raditi sto akcija ali džabe
  • Fićo1986
    973
    Ljudima je puna kapa plaćat testove,skupe karte,3 pivice kavica prije tekme nekaj za pojest put čekanje na ulazak ,potroše brdo love da bi ušli na stadion na kojem pola tribina nisu u funkciji,zima je ko u grobnici i sve je oronulo...jednostavno treba se napravit novi stadion kakav Dinamo i Zagreb zaslužuju i treba se smirit situacija s koronom... realno gledajući moje misljenje...
  • Markelo
    2.5k
    Moram priznat da mi je ova tablica jedna od većih gluparija na koju sam nabasao na ovom forumu
  • Nino Bule
    11.5k
    Ispade veci problem reci da imamo sramotnu posjetu nego ta sramotna posjeta.
  • Markelo
    2.5k
    Nitko nije znao da je posjeta sramotna dok nije izišla tablica s Posušjem, Mariborom i Borcem iz Banja Luke. Sad je sve jasnije
  • Nino Bule
    11.5k
    Ne razumijem omalovazavanje posusja i maribora koji imaju bolju posjetu od nas, ja na primjer nisam vjerovo da itko u bih ima veci prosjek od nas, a ne da cak 5 klubova bh lige ima vise gledatelja od nas.
  • Markelo
    2.5k
    Neki idioti ne kuže da nije problem usporedba s klubovima iz bivše Juge(nije namijenjeno@Nino Bule) već to da je nekima šokanto da smo u "regiji" 10 klub po gledanosti a nije im dosad bilo šokantno da smo 4 u Hnl-u po posjeti. Nije im bilo dovoljno šokanto da su tovari u Kranjčevićevoj gledaniji od Dinama. Eto sada kad smo se usporedili s drugima na balkanu sad su neki valjda tek shvatili: " o pa mi imamo očajnu brojku".

    Objavljivali su se koje kakvi podaci o očajnom broju gledatelja već dvije godine na ovom forumu i na drugim stranicama. I Nikad nisu djelovali na dinamov navijački puk, nikada
  • superhik
    10.4k
    Pa očito da je pošto je baš ova tablica došla u javnost i uzburkala ovu temu. Prije mjesec dana smo imali priču o tome koji postotak članova Dinama i Hajduka prati ove klubove uživo pa su bila dva komentara i nakon tog tišina
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.