• og1986
    2.9k
    A i vi tučete mrtvog konja sa tom slabom posjetom i nekakvim pasivno agresivnim pristupom prikazivanja slabe posjete.
    Zadnjih 5-6 godina ništa nije pomoglo sa tim pristupom i mislite da i dalje oglašavanje na sva zvona će privući naviječe iz inata ili kako je neki kolega rekao, prije će ih još više udaljiti.

    Kaj mislite da ja svom susedu pokažem ovu tablicu da će odjednom reći " pa j*** ga moramo sad na tekmu da im pokažemo ko je glavni" ? Kaj se mene tiče stavljajte još 10 tablica svaki dan pa se onda nas 20 ovdje krenimo čuditi kako je i dalje slaba posjeta ( a svi znamo razloge koji su probavljeni tisuću puta ),a nek tovari i ostali drkaju na svaki spomen kada netko iz zg "potvrdi" kako nikog ne zanima dinamo.

    Aj recite koji put frendiovima i ostalima da se posjeta poboljšava makar bila laž, prije će netko krenuti ako čuje da su i ostali postali zainteresirani nego da te tuče u mozak kako nitko ne ide nikamo.

    @SAS1987 je lijepo rekao da se ljudi slabo povezuju s dinamom, sumnjam da stavljanje ex-yu tablice će to kaj popraviti
  • superhik
    10.4k
    Zašto ljudi misle da je pozitivna stvar ignorirati stvari koje tablica pokazuje i gurati glavu u pijesak?
    Ona nije napravila ništa drugo nego ogolila istinu do same srži koliko god to bilo teško progutati
  • Keyser Soze
    8.2k
    Stvarno, ko ne bi nedjeljom u 8 sati navečer htio sa curom, frendom ili sinom otići na velebno maksimirsko zadnje gdje ih čeka izuvanje iz cipela i pipkanje po svakoj točki tijela? Zašto netko ne bi htio otići na utakmicu i vidieti Krešu i Amru u loži, prekrasni su to ljudi! Zašto nitko ne želi otići kisnuti na stadion bez krova i smrzavati se 2 sata kad istu utakmicu može pogledati u svojoj kućnoj fotelji ili u bircu?
    Stvarno, kome to nije primamljivo?
  • marcio amoroso
    32.5k

    Meni je primamljivo.
    Svoja putovanja sam ovu jesen ili zimu namještao po utakmici HD-Dinamo ili Dinamo-Šibenik, a bezbroj puta se zaletim na Dinamo iz Berlina.

    Amru i Krešu nisam vidio nikada. Vidim svoje prijatelje kao Naprimjer Dedu, a iz cipela me izuli ili pipkali po svakoj točki tijela nisu doslovno niti jednom, a bio sam u zadnjih 25 godina bar 100 puta na Maksimiru.
  • og1986
    2.9k


    Ogolila kome ? Tko to u hrvatskoj ne zna da je posjeta loša ? Tko ?
    A kada se reče da je sva ova dosadašnja retorika neuspješna to je guranje glave u pijesak jel ?
  • Keyser Soze
    8.2k
    Ono kaj je nama normalno, drugima sigurno nije. Većini je dovoljan razlog za nedolazak samo to na kaj Maksimir liči i da nema krov i nikakvu ponudu.
  • marcio amoroso
    32.5k

    Krov i neku ponudu nema 8 od ovih 10 koji su ispred nas po posjeti na famoznoj tablici, a bar 500 od onih 700 i nešto u svijetu.
  • marcio amoroso
    32.5k
    I još nešto. Svakome nešto smeta. Kad se priča o Hajduku ljudi se sprdaju i smeta im, kad se priča o posjeti smeta ljudima, kad se priča o pojačanjima dođu neki pa trolaju onako pederski.

    O čemu bi trebali pisati?
    Daj da neko glasanje uvedemo pa da se usuglasimo.
  • Keyser Soze
    8.2k
    Ali Zagrepčani nisu navikli na takve stvari. Zagreb kao grad nudi jako puno stvari koje ti isti gradovi nemaju i onda kad ti je sportska ponuda ispod prosjeka ostalih stvari/ponuda naravno da će te stadion odbiti, a ti ćeš odabrati nešto primamljivije.
  • superhik
    10.4k
    ti si sigurno znao da Posušje, Borac i Maribor imaju bolju posjetu? Nekad ljudi znaju da su stvari loše, ali ne i koliko su loše dok se ne stave u perspektivu.
    Jedan post i tablica sa Zone su postigle da novine jučer mahnito pišu o problemu za kojeg se znalo da postoji, ali se o njemu nije pričalo. Bar ne u ovakvom kontekstu
  • SAS1987
    13.5k
    Stara mudrost kaže da ak želiš veći prosjek da ti uz team identification treba manji stadion. Shvatio je to i Juventus.

    Neki ovdje pričate ko da je ići na tekmu neke vrsta obaveza a to nije jer na tekmu ljudi ne idu zbog kluba nego zbog svojega osjećanja na tekmi. Pa imamo zato paradoks da niti ljudi koji žive blizu stadiona ne idu na tekme jer se jednostavno tamo ne osjećaju dovoljno dobro. A ljudi se na tekmi najbolje osjećaju kad je dobra, intimna atmosfera i pun stadion (opet smo kod manjeg novog stadiona).
  • Ali
    1.9k
    Zanemarimo tablicu za koju i dalje mislim da je autogol.

    Moje vidjenje razloga slabe posjecenosti na Maksimiru:
    1. Najcesci motiv za aktivno pripadanje jednoj skupini je regionalna pripadnost i rivalstvo.
    - Dinamo je u ZG gdje se regionalna pripadnost tesko iskazuje jer je centar u koji se slijevaju iz svih krajeva RH i sire i kao takav ima veliki utjecaj njihov "rodni" kraj.
    - Rivalstvo je u neku ruku isto palo u drugi plan jer se 13+ godina u pravilu rijetko tko uspio bodovno pribliziti i uciniti dramaticnim same dvoboje.
    - sa druge strane Hajduk(dalmatinci)ima jasan teritorijalni integritet kao i Osijek(slavonci), Rijeka (primorci) i ktome imaju taj otpor prema centralizaciji i to uvijek djeluje mobilizacijski za mase jer zelis pobijediti na svim poljima veceg i jaceg.
    - rivalstvo dakle upravo ovo gore spome uto zelis biti dio mase koja ce pomoci da iako si slabiji pokazes da se moze...

    2. Marketing osobito danas u modernije doba
    - tu Dinamo stoji radi svojih nesposobnih ljudi u upravi katastrofalno. Uoci svih utakmica se toliko negativnog izvlaci da je umijece prikupiti i koju tisucu ljudi.
    - sa druge strane sva tri ostala nasa glavna konkurenta tu stoje izvrsno i evo mikroprimjer (Bockaj 2019g razlupa benzisku, sve se utisalo i nikome nista, sada kad je lotpisao za Dinamo, naylov Bockaj ce u zatvor??? ). Da ne spominjemo da svi pa i nacionalna tv kuca prenosi nebitan lokalni turnir na kojem nastupa samo jedan igrac i ukras oko njega ;)...

    3. Naravno vrlo bitan element je komfor, kojeg na Maksimiru nema.

    4. Mozda i najvaznine je nesredjena situacija oko kluba kad je u pitanju upravljanje i odnosi unutar svih aktera koje cini jedan sportski klub.

    Dakle na kraju na prvi element regiju nemozemo utjecati. Mozemo raditi sa klincima koji su tu rodjeni da steknu neku povezanost, a to je prvenstveno na nama roditeljima da povedemo klince na utakmicu.

    Na mkt i odnose u klubu mozemo probati kroz razne oblike pritiska ali u RH gdje "institucije ne rade svoj posao" upitan je rezultat . Komfor bi sigurno znatno pripomogao ali i za to treba nova vremena i volje.

    Sto se tice bas navijaca, tu cak i dobro stojimo i na gostovanju i doma iako i tu ima prostora za nalredak ali je to najmanji problem.
    Najveci problem su "gledatelji" ljudi koji su izgubili naviku umjesto u birtiji ili doma na trosjedu pozvati dva frenda i otici na tekmu. Tu puno puno moze pripomoci godisnje ulaznice i neki poseban ulaz ili nesto sto bi clanu dalo na vaznosti... dok ne dobije neki veci komfor.

    Ja sam ove godine bio na cca 70% utakmica na maksimiru i nisam isao sam... mze i bolje ali i to je mali doprinos

    Ali ne brinem se, i dalje ce se pjevati nase pjesme
    Naprijed plavi pjesma se ori,
    bodri vas cijeli stadion,
    tisuće srca sad za vas kuca,
    jer Dinamo je šampion!
  • NORTE
    9.3k
    Stara mudrost kaže da ak želiš veći prosjek da ti uz team identification treba manji stadion. Shvatio je to i Juventus.

    Neki ovdje pričate ko da je ići na tekmu neke vrsta obaveza a to nije jer na tekmu ljudi ne idu zbog kluba nego zbog svojega osjećanja na tekmi. Pa imamo zato paradoks da niti ljudi koji žive blizu stadiona ne idu na tekme jer se jednostavno tamo ne osjećaju dovoljno dobro. A ljudi se na tekmi najbolje osjećaju kad je dobra, intimna atmosfera i pun stadion (opet smo kod manjeg novog stadiona).
    SAS1987
    Sve si lijepo objasnio. Neće ljudi doć na tekmu jer smo 10. na tablici posjete.
  • Navijač Dinama
    7.4k
    Vidim i nekoliko stranica uzima tu tablicu i govori/piše o posjeti, čak je i Gol.hr se dotakao Zone. Neka neka, što popularniji to bolji. :up: valjda će ovi iz kluba pročitat neku preporuku, kritiku i nešto, da im pomogne u radu, jer ovdje na ZD ima stvarno dobrih stvari, koji nisu realizirani.
  • Deleted User
    0
    vidiš upravo je ovaj tvoj upis glup ili bezobrazan.
    kakva austrougarska ?? tzv mediji ti 24/7 pišu o srbiji, srbima, exyu , itd itd....kad se to piše o austrougarskoj da bi to ljudima smetalo ili iritiralo ?
    ljude smeta što se non stop uspoređujemo s exyu a mi s tom ekipom nemamo veze već 30 godina i tisuće života je otišlo u nepovrat zbog te exyu. što je tu problem nekom shvatiti ?
    ako su vama mozgove oprali u ovih 20 godina nisu svima, ajde to shvatite.
    ukratko...koga boli ku...c koliko ima ljudi na tekmama u makedoniji,srbiji, bih.
    to nije naša regija. i umjesto da mi kao navijači dinama to prvi shvatimo i propagiramo mi sami radimo usporedbe sa zamisli "exyu" klubovima. de motaj kablove i gasi sve.
    doviđorno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.