• xavier
    11.1k


    A stvari se mijenjaju. Zamisli da kad smo bili klinci netko kaže da Argentina nije sam vrh. A jedna Španjolska, koja sad definitivno je u vrhu, onda je bila kao Engleska. Veliko "ime" s kultnim klubovima, ali zapravo bez rezultata na reprezentativnom planu.
  • Fanboy
    2.1k
    Apsolutno svaki savez se vodi po političkoj vezi, davanje prilike mladim izbornicima je također sasvim uobičajena stvar.

    Zapravo, rijetka su nekakva top trenerska imena na izborničkim klupama.
    A što se tiče naših izbornika, nije baš da su svi bili "početnici".
    db-izbjeglica

    Naravno da se svaki savez ne vodi politikom kao naš gdje imaš na sjednicama HDZ da se odlučuje tko bude predsjednik nogometnog saveza(novi je i njihov zastupnik te visokopozicionirani član kojem podršku za to funkciju daje premjer dok još traju izbori). Kod nas je politika zagadila svaki dio kuta Lijepe naše i sve mora kontrolirati, osobito sport gdje se vrti neka lova.

    Našu možda najbolju ekipu u povijestu su vodili redom od 2012-2021, Štimac, Kovač(početnik), Čačić i Dalić...S tim da smo daleko najbolji nogomet igrali pod Čačićem, Kovač je gurao neke svoje stvari koje nisu išle i imale kulminaciju sa Meksikom, pod Čačićem smo dobro igrali, ali je atmosfera vani bila trula zbog veza sa Mamićem i bojkotom, pod Dalićem smo na motivaciju ostvarili najbolji uspijeh, ali njegovo takitčko neznanje je isplivalo na površinu. Znaš da i sam iz glave znaš barem 5 boljih koji su nas u to vrijeme od svakog mogli preuzeti, ali su došli po određenim linijama koji nemaju veze sa nogometom.

    Hrvatska - 1 finale, 1 polufinale (3. mjesto), 3 ispadanja u skupini i jednom nismo bili na SP-u
    Engleska - 1 polufinale (4. mjesto), 2 četvrtfinala, 2 osmine finala i jednom nisu prošli skupinu

    Naravno da je iz startne pozicije ovo naše puno veći uspjeh jer imamo ta dva odlična SP-a, ali na ostalim baš i nismo bili dobri. Za raliku do toga, Englezi nemaju odličnih, ali nemaju baš ni jako loših (govorim iz realne perspektive, ne iz njihovih očekivanja). Oni su uglavnom bili "dobri".
    xavier

    Gle, mi smo dva puta osvajali skupine eura (2008 i 2016) te smo oba puta porglašeni najboljom momčadi skupina. Tri puta ako uzmemo i ovu godinu smo gubili u produžecima dok smo 2012 ispali u skupini sa dva finalista i imali isto bodova kao Italija. No, takve stvari se ne broje...

    Jedino su važne medalje, odnosno kakav si imao plasman, a mi smo po rezultatima u samom vrhu osobito ako uzmemo da ekipe kao Engleska i Portugal su svoje jedine medalje uzeli davne 1966 godine. Naša povijest je izuzetno kratka u usporedbi sa brojnim ovim zemljama, nismo imali ni prilike se boriti i nastupati na prošlima. Bili smo nastupili na njih 5 i uzeli medalje na čak dva prvenstva...

    Da ne govorim kako nogomet skoro od prije 20 godina nije isti sport kao danas, a ne pred 50-ak i više godina. Nekad brojne zemlje nisu imale ni novaca da otputuju na prvenstva, dobivale su se razne pozivnice i slično...Danas imamo preko 200-ak zemalja koje kreću u kvalifikacije, vrte se milijarde u novcima, milijarde prate prvenstva, a pogotovo je napredak napravljen u koncijskoj pripremi, medicinskoj rehabilitaciji igrača, raznim taktikama, proučavanjima najsitnijh detalja i slično. Igra je postala jako brza, fizički zahtjevna i tehnički izuzetno napredna.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    Znaš da i sam iz glave znaš barem 5 boljih koji su nas u to vrijeme od svakog mogli preuzeti, ali su došli po određenim linijama koji nemaju veze sa nogometom.Fanboy

    Znam ih i 15, ali ne znam tko bi došao za novac koji je HNS spreman dati. Imaš li ti garanciju da bi netko od tih 5 ili 15, koji bi koštao više love, ostvario veći uspjeh od "neznalice dalića, koji je sve ostvario na račun motivacije" ?
  • Fanboy
    2.1k
    Znam ih i 15, ali ne znam tko bi došao za novac koji je HNS spreman dati. Imaš li ti garanciju da bi netko od tih 5 ili 15, koji bi koštao više love, ostvario veći uspjeh od "neznalice dalića, koji je sve ostvario na račun motivacije" ?db-izbjeglica

    Koliko znam Dalić ima oko 120 000 eura mjesečno, s tim da eto sad nakon turnira nema tekmu dva mjeseca, pa tamo kasnije pauza ča 3 ili 4 mjeseca. Nije loše da ti svaki mjesec sjedne ta lova, za razliku od kluba gdje si na testu svaku tjedan, u današnjem nogometu zbog Europe i kup natjecanja čak nekad i 3 puta tjedno te ti svaki poraz nekad visi o glavu.
    Garancije nema ni u čemu, ali tko zna možda bi nas netko umjesto Čačića i Dalića odveo možda i do oba zlata, nije nerealno jer smo u oba slučaja proglašeni najboljom momčadi skupina. Nitko ne može reći da netko drugi nebi to isto ostvario, a tko zna možda bi i recimo Bjelica ispao u skupinama. Međutim, to je isto kao u školi, može se nekome tko ne uči posrećiti jedan ispit, a onome koji uči da baš taj ispit zablokira ili dobije teška pitanja. No, na više uzoraka će stvari isplivati na površinu. Mi igramo kako igramo zadnje 3 godine i to je realan pokazatelj dugogodišnjeg rada kada bi on stvarno trebao izaći na površinu. Već sam rekao mi nemamo ni mogućnost provjeriti nekog od tih "5" jer dolaze izbornici po drugim kriterijima koji nisu nogometni, a vrijeme i mogućnosti za druge ne možeš vratiti.
  • db-izbjeglica
    12.5k
    Ugovor koji ima nije dobio kada je dolazio na mjesto izbornika već nakon osvojenog drugog mjesta na svijetu i uspješno odrađenih kvalifikacija za EP. Taj ugovor je opet dosta niži od onoga što imaju izbornicima najjačih reprezentacija.

    Luis Enrique vjerojatno ima duplo više, a neznalicu Dalića je uspio riješiti tek u produžecima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.