• xavier
    11.1k
    pa upravo tu je i nastao problem. Veći dio navijača načelno nema nikakav problem s ostavštinom Građanskog. Međutim, stvari su krenule u krivom smjeru već nakaradnom složenicom od imena (HAŠK Građanski) koja je odmah izazvala animozitet i nakon toga je jedino Dinamo bio opcija.

    Zatim godine petljanja iz samog kluba oko toga kad je zapravo osnovan i svako malo slavljenje različitih obljetnica, a šlag na tortu je bio dodavanje slova G od strane savjetnika. Od svih navijača Dinama, baš se on nađe pričati o nekakvom "građanskom" i "gospodskom" klubu :rage:
  • Građanski1911
    326
    NK Dinamo Zagreb

    Iako je Dinamo nasljednjik Građanskog i treba baštiniti tradiciju od 1911., ovo "G" u prefiksu kluba simbolizira sve loše što se u klubu dogodilo posljednjih desetljeća, a pritom mislim na ljude koji su nametunuli to nakaradno "G".

    Također, službeno ime kluba bi po meni trebalo biti NK Dinamo Zagreb, trenutno službeno ime je, ako se ne varam, GNK Dinamo. Zagreb bi trebao biti u imenu kluba jer se time diferenciramo od ostalih Dinama, a klub radi na promociji grada i države.

    Možda se varam i službeno ime kluba je GNK Dinamo Zagreb (da je Statut kluba dostupan na službenoj stranici možda bih i mogao provjeriti), no klub u svojoj komunikaciji forsira GNK Dinamo što je po meni loše...
  • Kwedi
    3.8k
    Možda se varam i službeno ime kluba je GNK Dinamo Zagreb (da je Statut kluba dostupan na službenoj stranici možda bih i mogao provjeriti), no klub u svojoj komunikaciji forsira GNK Dinamo što je po meni loše...Građanski1911
    ovdje imaš statut
    https://registri.uprava.hr/#!udruge
  • Građanski1911
    326


    Ne izbacuje mi Dinamo iako sam ispunio sva polja.

    Ali našao sam ovdje: https://banovac.mfin.hr/rnoprt/Detalji.aspx?id=8004

    Prema ovome službeno ime je Građanski nogometni klub Dinamo
  • xavier
    11.1k
    Ne izbacuje mi Dinamo iako sam ispunio sva polja.Građanski1911

    Pa ne moraš ispuniti sva polja. Napišeš samo "Dinamo" pod naziv i odmah je na prvoj stranici.
  • Građanski1911
    326


    :up:

    Znači zaključili smo dvije stvari. Službeno ime kluba je GNK Dinamo i postoji 66 udruga s imenom Dinamo.

    968GWYA.jpg
  • vjeko1701
    5.9k
    Hahahahahahahaha, ali taj facebook status, najveći numerolozi ga se ne bi posramili.
  • 000
    941
    Treba staviti upozorenje na vrhu stranice. Kad ne oslijepih sad.
  • BluePhone67
    3.2k
    Treba staviti upozorenje na vrhu stranice. Kad ne oslijepih sad.Cavalera

    gyzfz7f3i3cdtf94.png

    Danger, danger !!!

    Marcinko na stranici
  • Stihl
    3k
    Za mene je uvjek i samo NK Dinamo Zagreb. Rođen sam uz Dinamo, odrastao uz Dinamo i za mene postoji samo Dinamo. Prefiks GNK mi se iskreno sviđa iz razloga kojeg je BluePhone naveo, a to je ta poveznica sa Građanskim koju treba njegovat, ali nisam za taj G iz razloga kojeg su vec svi objasnili, a to je način na koji je doslo do toga G.
    Eto, zato NK Dinamo Zagreb!
  • Neki tip
    19k
    GNK
    Način na koji je dodan je sramotan ali ideja je top
    marcio amoroso

    Ovo potpisujem i glasujem za GNK Dinamo.
    Netko je napisao - referendumom među članovima, jednog lijepog dana, naziv bi se moglo legitimizirati.
  • platini
    230
    NGK Dinamo Zagreb
  • Pop corn
    4.8k
    kaj je najgore mi se borimo za građanski Dinamo, jer članski model je građanski model. ali ovak nakaradno nametanje od strane lopovske vrhuške koja je dovela klub na optuženičke klubu i to iz svima znanih razloga.... NKDZ i samo NKDZ......

    i naravno pravo da svi članovi odluče referendumom
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.