• Infinity
    15.2k
    Takodjer sam za GNK, iako mi se ne svidja nacin, tj. ne toliko nacin koliko osobe koje su to ucinile pa je GNK sinonim za svu nepravdu u Dinamu. To s vremenom moze izblijedjeti kad se stvari poprave, nekome vise, nekome manje.

    Al moram priznati da sam bas iznenadjen da GNK ima toliko poklonika, iako je meni osobno najbitnije da je Dinamo Dinamo, a za prefiks se moze dogovoriti. Probavio bih svaki za jedan dan, osim onog HNK, taj nacionalni predznak mi je danas nesto zastarjelo, zar se nekome nesto treba dokazivati po tom pitanju.
  • Blaz
    350
    nkdz
  • Papastrumf
    9.4k
    Najveći problem je što jako veliki broj navijača ovo "g" uopće ne poistovjećuje s Građanskim nego s onim zlom koje je i dodalo taj prefiks.
    G kao Građanski mi niti malo ne smeta, dapače. Samo što me jednostavno to G asocira na svu tu gamad i ne mogu si pomoći.
    Iz tog razloga NKDZ.
    Ako ikad dođe do nekakvih demokratskih promijena u klubu, možda mi to G neće smetati, ali sad smeta i gotovo.
  • 000
    941
    Kad već Deda nije htjeo usvojiti neke moje prijedloge za naziv kluba :naughty: ,
    nekako sam najbliže ideji za prebaciti G iza NK (NKG Dinamo), samo da ime nije po međugorskom poslaniku.
    Duže već pokušavam za sebe neki grb koji bi objedinio oba kluba pod jednim krovom, a da nije onaj bastard kojeg smo imali jedno vrijeme na dresu. Za sebe naravno, pošto su mi prekrasni svi grbovi i Dinama i 1.HŠKGZ. A bilo ih je.
  • weasley
    27
    Rođen sam u doba Croatije, ali ljubav prema klubu sam pronašao nakon 2000. i zato samo NK DINAMO. Volim jednostavnost, smisleno ime bez kratica i to je to.
  • vjeko1701
    5.9k
    Zanimljivo, nitko nije stavio mogućnost - NK Dinamo Građanski (Zagreb)
  • BluePhone67
    3.2k
    Dobrdosao Vjeko, a varijacije sada na Gradjanski/Dinamo ima puno, nismo mogli bas sve staviti i svaku varijaciju na ime posebno za sve, al uglavnom NK Gradjanski Dinamo bi bilo najblize tvojoj ideji, ako necemo picajzlit tko je treba biti prije koga u imenu.
  • marcio amoroso
    31.9k
    Vjeko i od mene dobrodošlica :cheer:
  • vjeko1701
    5.9k
    Hvala :D

    Ma bilo bi super kad bi se Građanski da pametan način ukomponirao u Dinamo i vjerojatno je najbezbolniji trenutni način samo ga je trenutna garnitura zagadila za neko vrijeme...
  • marcio amoroso
    31.9k
    Ma to smo i mi ovdje komentirali. Prefiks GNK uopće nije loš ali način na koji se došlo do njega je odvratan.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma siguran sam da bi čišćenjem Dinama od Mamića i njegovih kroz par godina većina asocijacija pala i mogli bi pokrneuti dobre poteze da se učvrsti poveznica Dinama s ostavštinom Građanskog. Što kroz razne izložbe, knjige, događaje. Bilo bi lijepo kad bi Dinamo pokupio onaj stari gospodski štih
  • BluePhone67
    3.2k
    Ma siguran sam da bi čišćenjem Dinama od Mamića i njegovih kroz par godina većina asocijacija pala i mogli bi pokrneuti dobre poteze da se učvrsti poveznica Dinama s ostavštinom Građanskog. Što kroz razne izložbe, knjige, događaje. Bilo bi lijepo kad bi Dinamo pokupio onaj stari gospodski štihvjeko1701

    Moram priznati da mi taj gospodski stih smeta, jer Dinamu su u Yu ligi svi priznavali bas tu gospostinu i kulturu, a svi ti koji su i priznavali i hvali nas mislim na druge klubove u svim mogucim segementima prvom prilikom zgazili na terenu, za zelenim stolom i ostalim rabotama. Taj dio se prosirio iz prostog razloga jer su recimo dosli na neke druge stadione i druge drzave, fino su nas stukli bez kaznjavanja, ostetili suci koliko su mogli i onda nas gospodski klub se nikad nije bunio vec je to bilo normalno, kao sto je bilo da domaci teren i domacinsko sudjenje je skoro pa bilo uvrijedjeno pravilo, ali to u Maksimiru nije vrijedilo. Nije generalno bas sve tako bilo, al smo mi uglavnom sutili i pognuli glavu nastojaci pobijediti sve na zelenom travnjaku, a to nam nije islo ni kada smo pobijedili regularno pa su nam drugi dan u novinama ponistili zato sto je sudac rekao da mu je sat stao. Ne volim gospostinu na terenu, vec ratnike i znalce, a izvan terena moze gospostina ali sa stavom i mudima.
  • vjeko1701
    5.9k
    Možda sam se malo krivo izrazio. Pod gospodski štih mislio sam bez presica i izjava ljudi iz kluba koje sadrže "nabijem te na kurac" "mrš u pičku materinu" "vi pušite jedni drugima ispod stola" i slično; na terenu ratnički ali i časni duh, borba do zadnje kapi znoja uz poštivanje fair playa a na tribinama bezrezervna podrška igračima bez diskriminacije, rasizma, ekstremnog nacionalizma...samo ponos, borba i čast u svim segmentima kluba.
  • 000
    941
    Nikada to nece biti savrseno, ali napreduje se pomalo. I ja sam potpuno na tragu ovoga sto pises.
  • BluePhone67
    3.2k
    A dobro, stavljat u istu recenicu bjegunca, gospostinu i to zagrebacku i sami klub Dinamo od nastanka koju god godinu uzeli u obzir ovaj je pokvario taj image i zajebo sve sto je prodefiliralo kroz klub ikada. :grimace:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.