• Mr Anderson
    5.4k
    Ali, nemojte biti prenaivni, sredina nam je znala naivno ispasti. Jače momčadi bi nam jučer dale 2 gola. Treba biti mudriji.Plavo Srce

    Halilović. On je najspominjanije ime u svim mojim postovima u zadnjih mjesec dana. Da živim 100 godina neću prestati razmišljati kako je moguće da na Lokomotivu ideš s vezom Mišić-Sučić-Baturina, a ne daš bar poluvrijeme umjesto jednom od tih defenzivnih veznih Halilu koji ima dribling, ima pas, ima udarac, a igra i obranu! Vjerojatno nikad nećemo saznati odgovor.Plavo Srce

    Sučić ima jako dobre duge lopte. Ima pluća, to smo znali, pas mu je sve bolji, ali zna ispasti, jučer su se on i Bernauer natjecali tko će više zaplivati. Ozbiljna bi momčad to kažnjavala kao na traci.Plavo Srce

    RPG. Malo mi je još nejasan. Jak na lopti, teško će tko pored njega proći, jak i prema naprijed, posebno mi se sviđa kako ne petlja (npr. za razliku od Ristovskog), rado će dati loptu u pas ako vdi priliku. S druge strane ima taj tromi hod, izgleda kao da se dosađuje, često stoji i ne nudi se.Plavo Srce

    Odlična analiza, trezveno razmišljanje, bez pretjerane euforije. Jučer sam prvi put bio sam na tekmi pa sam mirno sjeo i uz pivicu gledao utakmicu i onda možeš puno toga bolje vidjeti nego na TV ili kad si s društvom. Čitajući komentare ispisane tokom utakmice vidi se koliko je navijače lako zavesti, od pretjerane negative do pretjerane euforije.
    Halilović jučer apsolutno prvo ime, odlično je iskoristio priliku, naravno i mali Vrba uz njega.
    Brodić bi trebao biti fox in the box, jučer je igrao povučenije, puno se nudio, imao i krivih dodavanja koja mu se mogu oprostiti, ali ono ne smije promašiti.
    RPG je i meni malo nejasan, imam dojam da može puno više, valjda će i pokazati uskoro kad se malo uigra.
    Bernauer je imao par loših momenata, u prvom poluvremenu ga je Jurić otresao ko balavca. Pokazuje često te neke nedostatke uz nedvojbene vrline koje ima. Da ima sve bio bi barem u Monacu ili Lilleu.
    Kule plus za borbenost i nesebičnost.
    Vidović dosta dobar, ali isto imam dojam da nikad ne ide 100%.
  • Marley
    887
    Klub svakako ima klupskog psihologa. Samo je pitanje cemu on tocno sluzi i sto radi/ne radi.
    Je li njegova funkcija cisto da bude tamo... ili ima uvid u mentalno stanje svakog pojedinog igraca (sto cisto sumnjam). Sami motivacijski govori nekad nisu dovoljni, pogotovo za pojedince pod vecim pritiskom ili one koji su trenutno u padu itd.
    Tako da mislim, da oni igraci koji su svjesni vaznosti psiholoske pripreme, ce takvo nesto potraziti van kluba u vlastitom aranzmanu. I svaka cast takvima jer i danas je to jos uvijek tabu tema. Prilicno sam uvjerena da su takvi u debeloj manjini i vecina smatra da "ne treba njima psiholog".
    Sto pod pritiskom ovako velikog kluba i pod stalnim povecalom javnosti i medija, tesko da moze proci bez posljedica.
  • Plavo Srce
    97


    MaliM, u načelu se s tobom slažem, ali postoje ipak neke razlike

    Mišić-Sučić-Baturina je vrhunska veza za igrati protiv Betisa ill Rijeke. Kao rođena za njih.

    Ali za momčadi koje su naučene dobivati bodove tako što stoje čvrsto iza, a onda imaju super brzu tranziciju, ta veza ne valja. Zato jer nemaš igrača koji jednim pasom probije čvrsti blok. Nemaš španera koji mora pomoći Baturimi. Da ne govorim kako je Jakirović forsirao u barem 7,8 mečeva da Sučić igra zadnjeg veznog, a Mišić "osmicu". Pogledaj ponovno meč protiv Lokomotive, to je izgledalo nakaradno. OSIM, u 10 min drugog poluvremena kada su nakratk igrali skupa Baturina i Bulat. KAda je Baturina izašao, opet ništa. Pa to su osnove nogometa. Ako igraš protiv bunkera, moraš imati nekoliko jakih driblera. Sučić i Mišić se u takvim utakmica ne snalaze, u kakvoj god da su formi.
    Naravno da je lako biti general nakon bitke i nitko ne zna što bi bilo kad bi bilo, mi se često samo pravimo pametni, ali ja čvrsto vjerujem da su to mečevi u kojima treba biti Ili Sučić ili MIšič, a uz Baturinu netko poput Bulata, Halilovića ili čak Vidovića (u sredini, ne na boku). Možda sam posve u krivu, ali nismo imali prilike to vijdeti da je probano, a u SVIM mečevima gdje je igrao taj vezni red protiv momčadi koja je majstor obrane i brze tranzicije smo izgledali jadno.

    Petković je najveći misterij svemira, to pišem i govorim godinama. Ima bolji pas i oči na leđima od Luke Modrića, može sam pobjediti koga želiš ako se probudio na pravu nogu, ali ako neće, onda neće. Što se tiče udaraca na gol, uzmi zadnjih 30 koje je pucao u zadnjih 10 utakmica---koliko je golova dao? U pravu si ako želiš reći da ne treba pimplati, nego pucati iz prvog dodira s loptom, ali on to nije nikad radio. On će radije prvo napraviti 5,6 pirueta, pa pucati. I onda kada tako puca, u 80% slučajeva ga ili blokiraju ili ode nebu pod oblake. Ne sjećam se da sam ga ikad gledao da baš ima visoki postotak uspješnosti iskorištavanja velikih šansi. Ali mnoge od tih šansi si sam napravi, pa mu ne zamjeramo previše. Ja ga volim i kada je pravi, najbolji je igrač Dinama, ali da je uvijek takav, ne bi igrao u Dinamu, nego u mnogo bogatijem klubu.
  • Zagi
    5.2k
    Petko ima bolji pas i oči na leđima od Luke ModrićaPlavo Srce

    Ok, ajmo ne pretjerivati.
  • Plavo Srce
    97


    O ovome bih mogao svasta napisati, jer sam iz srodne struke, ali evo samo par sugestija od srca. Netko je napisao da ljudi iz Dinama citaju nase forume, pa mozda do koga i dodje:

    Velika bi greska bilo imati osobu koja se zove "klupski psiholog", pa da te trener ili tko vec salje na razgovor s njim. To su mladi zdravi decki, a sportasi su, i imaju iovako visok ego, pa ako ih saljes na razgovor s psihologom - proizvest ces suprotan ucinak. Pocet ce sumnjat da nesto nije s njima u redu.

    Umjesto toga, moras imati osobu koja je u tome strucna, ali koja je asistent trenera i koja je uvijek prisutna. Moras imati covjeka koji im je prijatelj i koji ima smisla za uociti nijanse, po govoru tijela, po zalaganju na treningu, po tome sto radi dok su na zajednickom rucku, itd itd.

    I onda najvazniji razgovori dolaze skroz usput, kad ga dobijes da je opusten i vidis je li sretan ili nije, je li vjeruje u pobjedu ili ne, je li ga sto muci. Tek kada imas jasnu sliku ako nekog nesto konkretno muci, onda napravis ciljani fokusirani razgovor u kojem mu pomognes, ali i pricas s trenerom i sugeriras mu, na primjer, da XY nije sretan jer mu je, na primjer sada vec 2 mjeseca da nije usao u igru, a u njegovoj glavi je to neka magicna granica. Ako trener ima smisla za takve stvari, moze jednim uvodjenjem popraviti mnogo toga. Znam primjer iz prve ruke kada je jednog igraca mucilo sto nikad nije zaigrao s rezervnim setom dresova, jer se bas potrefilo da uvijek igra kad su u glavnom kompletu. I mislio je da je to neki urok i da dok to ne probije, nece proigrati dobro. Psiholog je rekao glavnom treneru i ovaj ga je uveo zadnjih 15 min kad je bila takva utakmica. I onda na iducoj ovaj pocne razvaljivati. Mozda zvuci glupo, ali u nogometu je motivacija i cista glava jednako vazna kao i zdrava koljena i brzina!

    Mozda sam posve u krivu, Jakirovica nimalo kao osobu ne poznajem, ali iz ovoga s TV bih rekao da nije bas jaci u psihologiji i da mu nije jaca strana osjetiti kome mora malo popustiti da bi dobio dobar efekt. Znao sam par ljudi koji su 20 godina radili s Ćirom, pa sam preko njih i upoznao Ćiru. On je, recimo, znao u 1100 navecer doci igracu na kampu u sobu i pricati sat vremena sto ga muci. Znao ga je nazvati i plakati mu jer je njega nesto mucilo, uvijek je razvijao vrlo duboke osobne veze s igracima, tako da je jako dobro znao izvuci 120% od igraca, na tu fintu.


    Recimo za Halilovica osjecam da nije sretan, a ne znam je li Jakirovic s njime razgovara zasto je tako malo igrao. Tu moras biti i otac i majka, inace ti igrac potone. A mozda ce nakon Gorice i vise igrati...

    A da ne govorim za mlade iigrace, koji su realno jos djeca u glavi. Moras im biti tata i moras znati kako disu.

    No, dobro, nama ce najbolji psiho trip biti ako razbijemo Slavonce za vikend...
  • Marley
    887
    slazem se od prvog do zadnjeg slova :up: , nazalost ova tema je kako rekoh, jos uvijek poprilican tabu cini mi se, a neizmjerno je vazna za profi sportase.
  • mali M
    3.5k
    ma skroz se slažem ali prikazuješ to krivo. Naravno da će to ići kroz neku "pomoćnu" osobu sa strane koja će to pratiti. Pa nismo glupi da mislimo da treba pred punom svlačionicom zaurlati: Petko marš na psihijatriju. Pa psiholozi i služe da prate situaciju i da su nenametljivi, ali tu kad se zatreba pomoć...
  • Marley
    887
    E ali zato to mora biti prava osoba, koja ce taj posao raditi potpuno posveceno, jer realno, za takvo nesto ti igraci ne mogu biti samo ime i broj. A ne neki uhljeb kako netko dobro rece, koji popunjava tu poziciju cisto da se moze reci da klub ima zaposlenog psihologa.
  • nemapredaje
    2k


    Mislim da čak i "neobrazovani" nogometaši znaju razliku između psihologa i psihijatra.

    Tak da teza o nekakvoj stigmi ak ideš kod psihologa ne stoji.
  • mali M
    3.5k
    Tak da teza o nekakvoj stigmi ak ideš kod psihologa ne stoji.nemapredaje

    Ma stoji brate, u toj sam temi često i naše društvo još uvijek ne poznaje pojam "rada na sebi" nego se zaustave na "psih..." -olog ili -ijatar njima je svejedno i dalje si za njih samo psihički bolesnik... Tu smo baš jako zaostali...
  • Jurki
    8.8k
    malo offtopic.. znas koja je razlika između psihickih bolesnika i psihicki zdravih osoba?
  • Marley
    887
    Nema zdravih, ima samo nedovoljno pregledanih :rofl:

    Kako god, ulaganje u "mentalno zdravlje" je jako vazno, a zapostavljeno, nema to veze sa psihickim bolesnicima. Jednostavno je danas takav nacin zivota. Ali da, sad sam vec skroz off.
  • Jurki
    8.8k
    bravo.. jedni su pregledani, a drugi tek trebaju ici na pregled..:rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.