• Gjuro
    8
    Jutros je na Barićevoj listi izašla točka 4 programa s jednom tezom koja se često ponavlja i koja je potpuno promašena tj van konteksta je u kojem se donio novi Statut. Šteta što ovdje ne piše nitko ko podržava tu listu da da neke argumente, recimo evo konkretno na ovu točku koja kaže:

    Iako pozdravljamo trud pojedinaca i udruga koji je doveo do toga da netom usvojeni Statut kroz svoje odredbe otvori Klub prema članovima i navijačima, smatramo da „klupski ustav“ ima nekoliko ozbiljnih deficita te ćemo inicirati promjene statuta u dijelu:
    ➡️a) Odredbe da u skupštinu iz tzv. Prve izborne jedinice ulazi samo jedna lista, ona s najvećim postotkom osvojenih glasova. Smatramo da ovakva odredba nije u dovoljnoj mjeri demokratična te ne slijedi očitovanja demokratske volje članova koji su izašli na izbore.
    Zalagat ćemo se za promjenu prema kojoj će u Skupštinu moći ući svaka lista iz prve izborne jedinice koja na izborima dobije minimalno 10% glasova izašlih članova. Proporcionalno izbornom rezultatu liste će imati broj članova skupštine
    ➡️b) Ovlasti izvršnog odbora Kluba - smatramo da nije dobra ovolika koncentracija moći u rukama jednog klupskog tijela jer prema sadašnjim odredbama, predsjednik izvršnog odbora i to klupsko tijelo prema općim i nejasnim kriterijima bira natpolovičnu većinu (60%) članova skupštine, 85% izvršnog odbora, nadzorni odbor i upravu Kluba. Smatramo da tu odredbu treba mijenjati te dio ovlasti izvršnog odbora smanjiti i prebaciti u nadležnost klupske skupštine



    Konkretno me zanima, ako se ovo pod B ne realizira, hoće li to utjecati na ovo pod A.

    Jer kad se ovako stvari postave kako su postavljene u ovoj točki to jedino dovodi do zaključka da onaj ko je pisao ovo, ili ne zna o čemu piše ili nema čiste namjere. Oboje je jednako loše.

    Kristalno je jasno da je namjera "pojedinaca i udruga" čiji je trud doveo do otvaranja kluba članstvu, da se ovakvim principom ulaska u skupštinu (cijela lista umjesto proporcionalnog kako bi DIS htjeli) ti "pojedinci i udruge" upravo želi spriječiti ovolika koncentracija moći u rukama jednog klupskog tijela kao što je IO.

    Naime, po aktualnom Statutu za izmjene Statuta dovoljno je 40 ruku čime je isključivo u rukama liste iz prve izborne jedinice hoće li se to dogoditi ili neće.

    Realizira li, nedajbože, DIS ili netko treći ovo pod A, dogodit će se npr da će u prvoj izbornoj jedinici vrata biti otvorena i ovima iz druge jedinice. Moje pitanje bilo kome ko predstavlja ovu listu je, zašto bi se u prvu, "člansku" izbornu jedinicu trebalo ulaziti proporcionalno prije nego se promijeni princip biranja u drugoj IJ? I to prije nego se "ograniče ovlasti izvršnog odbora!

    Jel moguće da to nitko od svih tih silnih odvjetnika, uglednih ljudi i intelektualaca na Barićevoj listi ne vidi?

    Upravo je monolitnost pobjedničke liste u prvoj IJ garancija da većinska kvota iz druge IJ pod jedan neće mijenjati Statut u svoju korist. I pod dva, to je glavni preduvjet da se napravi nešto po pitanju smanjivanja utjecaja IO-a.

    Bilo bi dobro da netko s Barićeve liste da odgovor zašto je ova točka ovakva kakva je i zašto baš tim redoslijedom.
  • sport
    2.3k
    Oni trkeljaju bezveze,ne znaju gdje tuku ,isto kao Jakir.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Oni trkeljaju bezveze,ne znaju gdje tuku ,isto kao Jakir.sport

    Ali čudno je to jer doista imaju kvalitetnih ljudi. Zato mi ova teza od Gjure da možda nemaju dobre namjere ipak više pije vodu.

    I ja bi volio da se netko od njih tu oglasi i napiše šta su točno mislili sa ovim.
  • Gjuro
    8
    Nejasno je zašto bi itko normalan dao glas za opciju koja bi oslabila jedinu liniju otpora vlasti ljudi koji su imali više nego dovoljno vremena da daju neke odgovore, planove, viziju za budućnost kluba. I koji ga vode tako kako ga vode.

    Jedino što koliko-toliko ograničava tu "koncentraciju moći" u rukama ovih ljudi koji trenutno upravljaju klubom je upravo ovo fiksno ulaženje pobjedničke liste s prve IJ. Sad je na svakome da se zapita što stoji iza ovako napisanog programa. Pogotovo što od Barića kao i od svih ostalih s te liste nije bilo ni glasa dok su se "pojedinci i udruge" trsili da izbore što veću kvotu u skupštini u ime svih članova.
    SVIH članova.

    I sada se oni javljaju i ni pet ni šest, oni bi ograničavali moć IO-a. Kako? Disperzijom manjinske kvote u skupštini.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Jel moguće da to nitko od svih tih silnih odvjetnika, uglednih ljudi i intelektualaca na Barićevoj listi ne vidi?Gjuro

    Naravno da vide. Razlika je u tome što ti ili ja u tome vidimo problem, a oni ne vide, i u tome što DP i DIS imaju potpuno drugačije pristupe. Cilj DP-a je napraviti sve što je moguće da Dinamo ispuni svoj puni potencijal i postane najbolji mogući klub, dok je cilj DIS-a sjediti u Skupštini, biti neki korektiv Barišiću i Perasici, podržavati kontinuitet vlasti i davati im prijedloge kako nešto napraviti bolje.

    Da povučem paralelu s našom političkom scenom: ako su Barišić i Peras HDZ, Dinamovo proljeće im je radikalna oporba koja mijenja shvaćanje cijele politike (zanemarite ideologije, one su tu nebitne), dok je DIS više kao neki Radimir Čačić, HSU ili HSLS. Ono, imaju kaj prigovoriti vladajućima, ali nije baš da imaju kapacitet ili želju nešto puno promijeniti. DP je opcija ozbiljnih, tektonskih promjena paradigme upravljanja Dinamom, a DIS je opcija kontinuiteta, "mira u kući" i parcijalnih poboljšanja.

    Budimo realni, među članovima Dinama ima i jedni i drugih i to je ljepota demokracije. Osobno, vjerujem da onih prvih ima više, ali to će na kraju pokazati izbori i najveća bi greška bila kad bi netko došao u zabludu kako ne mora ni izaći na izbore zato kaj većina na Zoni podržava jednu listu. Budite sigurni da će druga strana itekako biti mobilizirana 2. ožujka.
  • kibic
    1k
    Dobar intervju i dobro predstavljanje samog kandidata.
  • pencilneck
    652
    https://sportklub.n1info.hr/video/nogomet-video/otto-baric-za-n1-objasnio-svoju-izjavu-da-bi-bilo-dobro-da-hajduk-bude-prvak/

    “Ovo su izbori za 40 posto članova Skupštine. Nositelj te liste je potencijalni kandidat za predsjednika, znači ona lista koja uđe u Skupštinu će imati mogućnost svog kandidata ili gospodina Zajeca ili mene, ili nekog trećeg ako se pojavi treća lista, kandidirati za predsjednika, ali taj kandidat onda ide nasuprot kandidatu prve liste, postojeće, koja ima 60 posto glasova. Šansa da ja ili Zajec postanemo predsjednici Dinama je gotovo nikakva.


    Pa jbt, koliko puta će ovaj sam sebi pucati u nogu svojim izjavama? :lol: Možeš privatno misliti što hoćeš, ali javno izjavljivati da je de facto sve ovo besmisleno može samo potpuni PR analfabet.
  • rioda
    2.6k
    S obzirom da je rok do 15.2., zna li se već hoće li biti i treće liste?
  • masacusec
    3.1k
    Totalno je nebitno kaj ovaj piše gluposti o prvaku. U ovoj je priči meritorna činjenica da barić Dinamo vidi isključivo kao veliki arhitektonski projekt kojemu je on glavni projektant...To su/će ljudi primijetiti!
  • mali M
    3.5k
    ljudi za nas koji nećemo moći biti sutra u Cinestaru. dal postoji mogućnost da se isto snima i stavi cijeli program/video na mreže? Naime, ja neću moć doć, a volio bi baš čut u živo što momci govore, a ne što će biti objavljeno u pisanom obliku. Jel znate možda netko?
  • Bruh
    901
    Šansa da ja ili Zajec postanemo predsjednici Dinama je gotovo nikakvapencilneck

    Ovi kao da su iz Alan Forda izašli
  • deda
    28k
    Bit će live prijenos na faceu
  • Mr Anderson
    5.4k
    Šansa da ja ili Zajec postanemo predsjednici Dinama je gotovo nikakva.”pencilneck

    Skužio je da su njemu šanse skoro nikakve pa sad povlači i Zajeca u taj vlak. Njih dvojica ne mogu u istu rečenicu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.