• DiddyGuela
    1.2k


    Naravno. Moje razmisljanje ide prvo prema novom SD u hitno!
    Pa onda metla za igrace i trenera.
    Nije tu nazalost samo trener krivac, imamo mi puno previse igraca koji nisu razina Dinama.
  • Iskrenjak
    100
    Evo, ako je bilo imalo istine u napisima, meni je žao što smo fulali dovesti dambrauskasa. Znam sve šta neki misle o njemu, da - vodio je hajduk, da - nije trener koji je vodio ogromne klubove.
    Al realno - cv mu uopće nije loš, a rezultati sasvim solidni. Ono što je bitno, dok je vodio goricu aktivno sam ga pratio i vidi se da čovjek zna sve što treba znat o nogometu.
    Autoritet? Pa čovjek je uspio imati najboljeg Lovrića, a vodio je i onog livaju bez incidenata.
    Privatno se isto čovjek čini sasvim ok, stalno uči, napreduje. A i šah igra aktivno, s Petkom bi sigurno imao zajedničkih tema.
    Što više mislim, sve više mi se čini ko promašena velika prilika.
  • DiddyGuela
    1.2k


    Dinamo mora traziti trenera koji ima iskustvo igranja LP i EL. Ako mi kao klub pucamo na taj nivo, kao kompetitivan sudionik...onda trener MORA biti tog ranga. To smo imali sa Bjelicom koji je od europskih luzera u grupnim fazama stvorio mentalitet ozbiljnog natjecateljskog kluba na razini skupina EU natjecanja. Na zalost mi smo sa svakim trenerom iza njega letvicu spustali sve nize.

    Jakir - Dambra... isti k drugo ime.
  • Crni86
    1.3k
    da zato ga je i smjenila svlacionica hajduka.

    Uz sportskog direktora, trener mora biti kljucna osoba za nasu sportsku politiku. Svi uvijek zele igrace kapitalce, ja zelim kapitalca trenera kao sto je bio Neno kada je dolazio. Takav trener stvara dodatnu vrijednost, nama treba trener koji ce overachivat uz postojece igrace kako bi mogli dalje rast. Nikakvi Valdasi, Tomici itd to su sve treneri u rangu onog koji nam je trenutno na klupi uz svo duzno postovanje prema svima navedenima. Prvo ce se vrlo vjerojatno odabrati sportski direktor koji ce onda dalje vuci svoje poteze i kreirati sportsku politiku. Glupo bi sad bilo instalirat bilo kakvog trenera i onda da se on i sportski direktor ne podnose, a ni jedan trener nece doc na ugovor od 2,5 mjeseca. Opusteno, sve ce doci na svoje.
  • Jaro
    5.9k
    prvo Zvone u fotelju, pa N.Kovac na klupu. Svlacionica ce se sama pocistit...
  • Sixthway
    277
    trebamo trenera koji ima iskustvo pobjeđivanja u takvim utakmicama , a ne sudjelovanja. Jer onda si možemo uzet Čačiča ili Jurčića koji su vodili Dinamo u takvim natjecanjima. Iako mislim da bi ovaj potonji sad čudo napravio sa ovakvom ekipom.
  • Iskrenjak
    100

    Pa onako, nije ni Bjelica bio nešto preiskusan kad je došao nama. Dvije ili tri sezone kvalifikacija i grupa. Skoro isto ko i valdas trenutno.
    Stvar je pristupa ponajvise.
    Evo u nekom paralelnom svemiru da dovedes beniteza sutra na vjerujem da bi se snašao čovjek. Dok anceloti vjerojatno bi.
  • Sixthway
    277
    Ako bi Čarli uspio u klubu kao Lokomotiv Moskva onda bi dalje vodio samo bogatije klubove , u Dinamu ga nikad više nebi vidio. Treba znati prepoznati rizik koji te može nagraditi višestruko kroz dulji period . Bišćan je bio rizik , dok je recimo Jakir bio ulaganje, gledao se njegov rad sa Rijekom i Zrinjskim i smatralo se da on ima znanje i kvalitetu da digne Dinamo kaj se na kraju nije dogodilo. Ovo je jedna specifična sezona i teško bi se neki drugi trener proslavio.
  • Izet Hajrović
    1.4k
    slažem se sa svime osim ovog da je Biščan bio rizik. Ne, nije bio rizik. On je dokazano ime. Vodio je Olimpiju s kojom je osvojio naslov prvaka, vodio je Rijeku te bio jedan od uspješnijih trenera Rijeke nakon Keka. S mladom repkom isto ostvario solidne rezultate, sigurno bolje nego Gračan. Jednostavno je bio programiran da bude dugogodišnji Dinamov trener, ali ipak nije bilo to to.
  • Jurki
    9.4k
    Dinamo treba razvijati nogometase, a ne biti poligon za ucenje trenera.
    Nitko ne garantira nista ali si dovođenjem dokazanog trenera povecavas sanse za rezultatski a time i financijski uspjeh.
    Dovođenje mladog i neafirmiranog trenera je kocka koju si ne smijemo dozvoliti.
  • emilperska
    3.7k
    Slazem se manje vise sa svime.. ali udaljili smo se od srži problema..
    S agentom Međugorja necemo osvojit naslov. Sva ova promisljanja o dugorocnom rjesenju nas udaljavaju od naslova u ovoj kljucnoj sezoni. Njega je trebalo smjeniti u listopadu, ali to sta ga Domaćica, fikusi i udbaški odbor nisu smjenili nije isprika za "nas" da ovaj raspašoj trpimo i dalje. To je trebalo napraviti u avionu iz Grčke. Ako nema nikakvog rjesenja, momcad sutra su trebali vodit Perković i Banović. A onda se kroz 14 dana trebalo naci ili dugorocno rjesenje ili rjesenje do kraja sezone..
    Mi smo s ovom pičkastom pat pozicijom svaku minutu sve udaljeniji od naslova. A ako Hajduk danas dobije Loksu (koef 1.3), šanse su nam jos manje jer mi nemamo teoretske sanse dobit Rujevicu i Poljud.
    Pozivam sve odgovorne na jos jedno razmišljanje u ovim kljucnim momentima za srednjorocnu sportsku budućnost kluba.
    Ne treba glumiti Marka Milića, Andreja Plenkovica i ostale PR magove s "100 dana", "pustimo institucije da rade svoj posao", "svi su krivi samo je S.J. zasluzan".
    Ako se zeli spasiti sezona, djelovanje je nuzno iste sekunde..
  • SAS1987
    13.8k
    Moramo svi bit svjesni da je vrlo lako donjeti odluke i vuci poteze iza ekrana i pred tipkovnicama nego u pozicijama gdje jedna odluka vuce mnogo mnogo posljedica, bilo pozitivnih ili negativnih.

    Oni koji te odluke donose snose ogromnu odgovornost i tu onda nista ne ide preko noci.
    ZGWest

    Dao bi ti 100 lajkova da mogu (i da, dao sam ti lajk :lol: ). Vrlo je lako biti "opozicija" a svatko tko je ikad bio na poziciji gdje treba raditi velike strateške odluke kuži kako je ponekad teško odlučiti jer te odluke će imati pozitivne ili negativne posljedice na živote ljudi (zaposlenici i u primjeru dinama navijači).

    Što se tiče Jakira, treba ga smijeniti ali možda su u klubu blizu dogovora sa SD koji ima viziju o novom treneru koji bi trebao spasiti HNL sezonu.
  • Kujtim Shalla
    2.3k
    oni koji donose odluke za to su i tu i uglavnom placeni za tu funkciju koji obavljaju. I da , ponekad yrebaju i teske odluke donjeti. Neke od njih mogu donjeti do lancanih reakcija ,no ipak za to su i izabrani. Da donesu takve odluke.Dostaje bilo sjedenja u foteljama i skupih ruckova ,putovanja i koristenja svojih pozicija na uskrb kluba. Sad su tu ljudi koji ce nadam se i donjeti neke odluke. Teske ,lagane ,nebitno
  • Praskaton
    2k

    Točno al valjda su ljudi i izasli na izbore svjesni da ce trebat donosit teške odluke.

    Ovo čak nije ni teška odluka,svak ko voli ovaj klub svjestan je činjenice da s ovim trenerom ne ide na bolje.
    Što prije dođe rastanak prije cemo krenuti naprijed.

    Ne sumnjam u ove ljude da znaju prepoznati trenutak i da je iduci tjedan Jakir bivši
  • San Lorenzo
    12.3k

    Sročit ću to na najjednostavniji mogući način, ako nas Jakirović povede u Split mi sebi svjesno srozavamo šanse za osvajanjem bilo kakvog trofeja ove sezone.
    Ovo nije panični upis sa 30 kola do kraja, ovo je trezveno razmišljanje donešeno na temelju svega viđenog u zadnjih šest mjeseci...jedino uspješno položeno gostovanje u tom periodu nam je Betis.
    Čovjek je ove sezone igrao 3 utakmice protiv hajduka, uzeo je 1 bod, u 270+ minuta nogometa nije zabio gol, a osim Frukove stative sa 30 metara, ne sjećam se niti jedne izgledne prilike stvorene u tom periodu.

    Nakon 5 komada protiv paoka više nesmije biti nikakvih argumenata koji idu u njegovu korist, odnosno nastavak suradnje...njegovim ostankom kratkoročno ćemo uštedjeti neki iznos koji mu treba biti isplaćen, dugoročno si stvaramo krater u budžetu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.