• Teofil Kateran
    872
    Ne vjerujem da će isprobavat 4-4-2 bez Petka.
  • Sad opet
    194
    hahahaha Perković fali lijevo... Kad je glava brža od prstiju
  • Facke
    2k
    Ak bu Rile startal na stoperu nek si Jakirovic sam sebe otkaza da zutra. :yikes:
  • Krizy
    36.2k
    Ian Wright sa SNet je opisao Plzeň

    Sve o Viktoriji

    Klub

    Priča je poznata i ponovljena više puta: Viktorija je bila lokalni pospani klub, osvojili jedan kup 1970, a inače ništa u cijeloj povijesti. Većinu vremena su proveli u drugoj ligi, povremeno bi se vinuli u visine prve lige i opet tužno pali. Za vrijeme samostalne češke lige su bili klasični jo-jo klub. Stvarno ništa specijalno, sve do 2008, kada je skupina poduzetnika preuzela klub i dovela trenera Pavela Vrbu koji je gradio karijeru u Slovačkoj. Ono što je uslijedilo podsjeća na savršeno odigranu simulaciju tipa Build Your Own Club - stvorili su ekipu, ispalo je da su doveli genijalnog trenera, izgradili su stadion, postali dominantni klub na zapadu zemlje, preuzeli kontrolu nad sucima i sa šest naslova prvaka u razdoblju 2011-22 je postalo jasno da su stvorili monstruma

    ali ovo nije klasična priča o klubu u koji je utrpano mnoštvo novca, pa je kupio svoj uspjeh: au contraire. Viki je s novcima uvijek bila na rubu i ako je plivala u njima, to je bilo na račun Uefinih bonusa za sudjelovanje u LP. Kada je osvojio svoj prvi naslov, klub nije imao veći proračun od 4 milijuna eura. S godinama je to naravno raslo, uvijek polako, oprezno i češki škrto, pa su financijski uvijek bili daleko iza Sparte, zadnjih sedam-osam godina i iza Slavije i do danas su s novcima bliže ostatku lige nego bogatom dvojcu iz glavnog grada. Živjelo se od Uefinih bonusa i povremenih osrednjih prodaja, nešto malo od publike, sponzora, dao bi gazda i to je to. Jedina greška u izgradnji kluba je što nisu napravili spomena vrijednu omladinsku školu. Naravno, postoji neka, ali to je stvarno slabo. Nikad nisu bili baš toliko siromašni da bi se morali okrenuti svojim igračima, da se dovedu u situaciju "kada je vrag za silu i muhe kosal..."


    Gazda

    Adolf Šadek. Taj lik mi je toliko super da koristim svaku priliku napisati njegovo puno ime i prezime. Moraš stvarno živjet negdje u pećini i na vrhu najudaljenije planine napuštenog nacionalnog parka, pa da 1975. godine djetetu daš ime Adolf. Bez obzira na ime, ili baš zahvaljujući njemu, naš dragi Adolf se pokazao kao vrlo sposoban lik. Već s dvadesetak godina je vodio kazino na granici s Njemačkom, što mu je dalo prva iskustva kako voditi tim ljudi i kako organizirati rad, pa se kao funkcioner bacio u sport u drugoligaškom Sokolovu, da bi ga u nježnoj dobi od 35 godina headhuntirali iz Viktorije jer je baš on lik koji zaslužuje postati direktor kluba. S vremenom je Adolf postao stvarni operativac broj jedan u klubu: on je bio financijski direktor, sportski direktor, PR kluba, postavljao i smjenjivao trenere, dovodio i prodavao igrače, kupovao suce, naručivao toalet-papir za klupski WC, organizirao putovanja, dirigirao ultrasima što i kada se skandira, kada je bakljada, ratovao preko medija protiv Praga, a za vrijeme utakmice stajao između dvije klupe, kako bi pičkarao goste, dirigirao sucima i pazio na to kako mu se ponašaju njegov trener i igrači na klupi. Jednostavno Adolf, control-freak

    međutim, s godinama su se ulagači u klub malo zasitili svoje igračke, pa je naš Adolf s vremenom morao preuzimati sve veći teret u upravljačkim strukturama kluba, te je prije tri-četri godine listi od 80 dužnosti koje obavlja u klubu dodao i onu vlasnika kluba. Tu počinje problem jer on sam po sebi nije nešto pretjerano bogat, a ni 24/7 rad u klubu mu nije dao prostora da se ozbiljno pozabavi izgradnjom svoje neke privatne super-bogate firme. Nešto sitno naravno ima, ali to što ima ne može lupat u klub 6-7 milijuna eura svake godine. Viktorijino financijsko zdravlje je uvijek najviše ovisilo o Uefinim bonusima, ali bonusi se zarađuju samo kada klub igra u Europi. Ako se dogode dvije-tri uzastopne sezone bez europske jeseni (a to se Viktoriji dogodilo), onda počinje panika. Toga je bio svjestan i Šadek i posljednje godine je proveo intenzivno tražeći novog ulagača ili vlasnika. Nema potrebe u ovom trenutku pisat o listi kandidata, ali cijeli proces je završen tek ovog ljeta, kada je većinu kluba preuzela švicarsko-austrijska firma. Imaju veze s nogometom jer ih sa švicarske strane vodi lik koji je bio šef omladinske škole Basela dugi niz godina, a s austrijske strane lik koji je bio neki bitni lik u Rapidu. Njih dva su se spojili i preuzeli Hartberg, kojeg su doveli do prve austrijske lige, a sada su preuzeli Viktoriju, koja bi trebala biti najvažniji klub i na vrhu korporacije. Sve je tek u početnim fazama, još se sve uhodava, a Austro-Švicarci su odlučili za sada ostaviti Šadeka da radi ono što zna najbolje - upravljati klubom na dnevnoj bazi, kako bi tranzicija išla što lakše. Dakle, Adolf još nije pao


    Trener

    Miroslav Koubek ima 72 godine i već se tri puta vraćao iz penzije. Sama trenerska karijera mu nije bila baš nešto posebno, prije 15-tak godina je doveo Banik do toga da u zadnjem kolu ima šansu postati prvak, ali nije uspjelo, pa je bio prvak baš s Viktorijom 2015, pa je ispao u pretkolu dva mjeseca kasnije i Adolf mu je odmah uručio otkaz. Kratko vrijeme se skrasio u Bohemiansu, kojeg je napustio nakon par mjeseci s komentarom da "Bohemka je jako slaba u institucijama, slabo radi sa sucima i teško je radit u takvom okruženju..." Pomalo je već bio zaboravljen, kada ga se vratilo iz penzije kako bi preuzeo friškog prvoligaša Hradec i s njima je odigrao odličnu prvu sezonu, rekao da ide u penziju na kraju sezone, ali se predomislio. Počeo s Hradecom drugu sezonu koju nije završio jer se svlačionica nakon nekoliko mjeseci pobunila protiv njegovih staromodnih diktatorskih uzusa ponašanja, pretjerane discipline itd. Službeno se radilo o odlasku zbog bolesti

    dakle, par mjeseci je bio opet u penziji, da bi mu Viktoria na iznenađenje svih ovog ljeta ponudila trenersku klupu, kao "prijelaznom rješenju za jednu sezonu dok oni ne nađu nekog austrijskog trenerskog wunderkinda". Cijela nogometna javnost je bila šokirana njegovim preuzimanjem Viktorije, ali Koubek se pokazao kao tvrd orah, revitalizirao je svlačionicu, unio osvježenja, neki novi duh i Viktoria ovu sezonu igra i izgleda zapravo jako dobro. Prvi cilj je ostvaren nastupom u skupini Konfekcijske lige, nanizalo se tu pobjeda u ligi, prvaci neće biti niti nitko to ne očekuje, ali sve skupa daje nekakav optimizam

    Koubek je strahovito iskusan, lukav, strpljiv, sve je u nogometu vidio i doživio što je trebalo vidjeti i doživjeti


    Ekipa

    možemo reći da Viktoria igra u 3-5-2 sistemu, a po pozicijama to ide ovako

    golmani: prvi golman je Jindrich Stanek (27 godina, 112 nastupa za klub), ali on neće igrati jer ga je još u posljednjoj utakmici prije repre pauze koljenom nokautirao vlastiti suigrač, pa je završio u nesvijesti, iznesen s terena. Očito je ozljeda vrlo ozbiljna jer se navodi da ga neće biti možda sve do kraja polusezone. Njegova zamjena je možda jednako kvalitetan golman Martin Jedlička, ali njega nećemo vidjeti jer je bio nezadovoljan time da je vječiti drugi golman i trenutno je na posudbi u Bohemiansu. Stoga će na golu stajati treći golman Marian Tvrdon (29 godina, 9 nastupa, Slovačka), koji je u klubu već treću sezonu, ali ima odigranih utakmica kao Zagorac. Ovog vikenda je katastrofalno odigrao u Liberecu, kriv za dva gola u porazu 0:3. Veliki upitnik stoji nad njim


    obrana: igraju s trojicom stopera Dweh-Hranač-Hejda. Lukaš Hejda je legenda kluba (33, 336 utakmica za klub), jedan od dva posljednja Mohikanca Stare Dobre Viktorije. Tipični češki stoper, mišići, tko leži ne bježi, spor, solidan u prekidima. Okružuju ga Robin Hranač (23, 19) 190cm, ali puno kompleksniji stoper. Zapravo je šokantan proizvod plzenjske omladinske škole, mladost je protratio na posudbama i trebao je i ove sezone biti negdje na posudbi, ali se netko u obrani ozlijedio, Koubek ga je stavio u ekipu da pokrpa privremeno i dečko je ostao prvotimac. Sampson Dweh (22, 17, Liberija, reprezentativac) je ljetno pojačanje iz drugoligaškog Vyškova. Solidan, dosta se ubacuje naprijed, ne samo na prekidima

    prva zamjena u obrani je Vaclav Jemelka (28, 47), te igrač kojeg svaki dinamovac dobro pamti - Ludek Pernica (33, 121), a koji neće igrati jer je već dugo ozlijeđen


    bokovi: na bokovima frcaju Kopic, Cadu i Jirka. Jan Kopic (33, 275) je još jedna legenda kluba. Stvarno je KopiC, nije KopiĆ. Igra i lijevo i desno i još uvijek je neumoran. On i Hejda su posljednji ostatak legendarne Viktorije. Cadu (26, 17, Brazil) - njega su doveli lani, pa im se nije svidio, pa su ga frknuli na posudbu, pa se vratio, nisu znali što bi s njim, ali Koubeku se svidio i drži desnu stranu. Nema ništa jogo bonito u njemu. Solidan i dosadan, često suspektan u obrambenim zadaćama. Na njegovo mjesto pikira Erik Jirka (26, 48, Slovačka), puno klasičnije krilo i s boljim statistikama. Čini mi se da je igrao protiv Dinama još u dresu Spartaka iz Trnave, ali nisam siguran. Karijera ga je odvela na čudna mjesta (Zvezda, Niš, Oviedo, Plzenj)


    vezni red: češka trojka Bucha-Kalvach-Šulc. Pavel Bucha (25, 151) i Lukaš Kalvach (28, 168) drže sredinu Viktorijine ekipe zajedno već treću, a možda i četvrtu sezonu. Čitaju se Buha i Kalvah. To su tipični češki veznjaci: trkači, taktički disciplinirani, radilice i roboti, ne staju 90 minuta. Kalvach je više def. vezni + izvođač prekida, a Bucha je više osmica, mrvicu slobodniji u kretanju. Njihova uigranost je veliki adut Viktorije. Njihova prosječnost je veliki adut Dinama

    tu je još Ibrahim Traore (35, 19, Obala), doveden ovog ljeta iz Slavije jer je njima postao prestar i prespor. Opcija za slučajeve kada dodatno žele učvrstiti obrambeni dio. Tuče, udara, skače. Neće biti iznenađenje ako istrči u Maksimiru, defanzivac više, a napadač manje

    ispred njih operira Pavel Šulc (23, 75). Drugo Viktorijino dijete u ovom sastavu. I on je morao proći nekoliko posudba jer mu nikada nisu vjerovali i to isto sve do ovog ljeta kada mu je Koubek dao ključeve ekipe i sasvim pogodio. Šulc je mozak ekipe, tehničar, strijelac, asistent, fizikalije naravno nisu upitne. Igra osmicu, desetku, krilo, drugog napadača, ma što god


    napad: Viktorija zapravo ima ogroman izbor na toj poziciji, četiri vrlo dobra igrača za standarde češke lige i najčešće igra s dvojicom u napadu.

    Rafiu Durosinmi (20, 33, Nigerija) je najvrednije što Viktoria ima u ovom trenutku. 192cm visok Afrikanac od 20 godina koji je u prva tri mjeseca zabio već 9 golova i ima 6 asistencija je podigao pola Bundeslige na noge. Priča se po tramvajima kako je Eintracht najbliži i spekulira se o 10 mil. eura. Međutim... Durosinmi se za vikend teško ozlijedio, križni ligamenti koljena, izgledna operacija i izgledna pauza minimalno do proljeća, ako uopće stigne kraj ovog prvenstva. I veliko pitanje kakav će se vratiti. Katastrofa za Viktoriju, i igrački i financijski. I dobra vijest za Dinamo da neće igrati jer je lik izgledao nezaustavljivo

    druga opcija je klasični češki panj Tomaš Chory (28, 196). Dva metra i sto kilograma, u svakom pokretu i koraku napravi faul u napadu. Svaki skok je lakat u glavu protivniku, suci ne mogu suditi toliko faula koliko je on spreman napraviti. I karakterno je zao, zna sasvim namjerno napravit nesportski faul. Počeo je karijeru kao klasični češki napadač koji zabije 4 gola u sezoni i svi ga hvale jer je odgovoran, vraća se u obranu, dobija dvoboje, igra sidraša itd. U Viktoriji je čak uspio i zabiti nekoliko golova, 48 u evo pet nepunih sezona. Čekam nestrpljivo utakmicu samo kako bih vidio dvoboj njega i Perića

    Matej Vydra (31, 28) je poznat pasioniranim pratiteljima talijanske i engleske lige. Hrpa golova u Championshipu, karijera uništena ozljedama. Da je zdrav, bio bi sjajna napadačka opcija, ali da je zdrav, ne bi bio u Viktoriji. Nešto malo igra, pa je puno ozlijeđen i tako u krug. Trenutno tek treća ili čak i četvrta napadačka opcija jer je tu Jan Kliment (30, 32). Lik se iz ničega pojavi na U21 Euru, zabije par golova, kupi ga Stuttgart, ne valja, pošalju ga u Brondby, ne valjda, vrati se u Slovacko, postane najbolji strijelac lige i ode u - Wislu, tamo opet ne valja i dođe u Plzenj, gdje uglavnom ne valja. Ne razumijem karijeru tog igrača nikako
  • Dinamosaur
    964
    Ian Wright sa SNet je opisao PlzeňKrizy
    Iz Plzena jedino znam Pilsnera Urquella.

    A uoči tekme ću vjerovati Riletu koji je rekao:
    "Spremni smo, to ćemo i pokazati!"

    Ps.svaka cast tom kolegi na analizi al se nadam da cemo ih rastocit ko pivu. Ž
  • Blueshadow86
    960
    Znači, sutra sam uvjeren u našu pobjedu više nego da igramo protiv Pomorca iz Kostrene. Ne znam zašto i na koju foru, ali je tako.
  • cibona
    1.4k
    Ako sutra izademo u postavi koju je najavio index (rile stoper, moha i ljubo bek) i ne daj Boze izgubimo, ocekujem da jakir iste sekunde ponudi ostavku!
  • NitkoBitan
    12.2k
    A ako pobjedimo kaj onda? Stavljate Jakira na profilnu?
  • jedan u nizu
    6.1k

    ako pobijedi sa ovom jalovom igrom kakvom igraju zadnjih tjedana onda ce mu svaka utakmica biti presudna.
    Ako konacno pobjedi sa sigurnoscu, borbenoscu i ako to bude licilo na pravi nogomet onda samo neka tako nastavi i skidam mu kapu dok god budu igrali pobjednicki a ne gubitnicki (da budemo jasno, ne treba pobjediti svaku tekmu, koliko treba igrati 'pobjednicki')
    Nije stvar 3 boda, koliko je stvar igre.
  • cibona
    1.4k
    Ovisno na koji nacin pobijedi.

    S obzirom da je postava koja ce navodno zapoceti igru sutra vec vise puta izvisila kod europskih, a i ligaskih protivnika, od ozbiljnog trenera bi se ocekivalo da se formacija - promijeni. Ali eto izgleda da cemo sutra ponovno vidjeti ljubu koji se muci, mohu kojem igrac bjezi iza leda i perica koji se prima za jaja svaki put kada protivnicki igrac opali po golu.

    Daj Boze da sam u krivu, ali da sam ja trener, sigurno mi nakon treceg poraza u cetiri utakmice ne bi igrali odredeni igraci koji bi sutra trebali zapoceti utakmicu.
  • hardek
    1.4k
    I opet sve po istom od Jakira. Ne mogu vjerovat da to pišem ali barem se Špikić vraća pa ćemo biti nešto okomitiji. Ono što se nameće kao problem je to što Viktorija igra s 2 napadača po ovom scout reportu sa sportneta pa sam jako skeptičan da naša obrana može izdržat da ne primi bar jedan gol.

    Iako Jakir nastavlja udarat po starom mora jednom i upaliti a očekujem da to ipak bude sutra samo zato što igramo na Maxu. Da s ovom postavom izađemom u Češkoj proveli bi se isto kao protiv Sparte
  • Imamo Dinamo
    3.3k
    Ianu Wrightu nebi vjerovao da je voda mokra. Jedan od iritantnijih tipova na SNetu koliko sam vidio u ona 3-4 puta što sam ušao na SNet. Moderator na tom sranju od foruma pa se umislio nesto bas strasno :rofl:
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ianu Wrightu nebi vjerovao da je voda mokra. Jedan od iritantnijih tipova na SNetu koliko sam vidio u ona 3-4 puta što sam ušao na SNet. Moderator na tom sranju od foruma pa se umislio nesto bas strasnoImamo Dinamo

    Tamo moderatori baniraju svakoga sa kime se ne slažu i onda žive u jednoumlju i idili. Najjače je kad počne bilo kakva rasprava (recimo na temi HNL Livaja-Petko, Dinamo-Hajduk) moderatori odmah uskoče bahato u stilu ''bilo bi dosta, umuknite, još riječ i letite naglavačke sa foruma, jasno?'' Totalni psihići koji ne kuže da forumi upravo i služe da bi se raspravljalo o tome je li bolji Livaja ili Petko.

    Čitam ovu temu i priča se o odlasku Jakira ako izgubi, što se toga tiče mislim da Jakir treba imati podršku kako god utakmica završila jer je on prekratko ovdje i nema mu smisla suditi nakon 60 dana vođenja ovog masakriranog kadra (masakriranog što ozljedama što lošim radom sportskog direktora na ljeto). Jakiru treba dati da na zimu složi igrački kadar po svom guštu i da kao u Rijeci otpiše one za koje smatra da su višak. Ja vjerujem u njegovo znanje. Svi budemo vrući nakon poraza (a svaki poraz teško padne) i svašta napišemo u afektu ali za mene je Jakir neupitan i ne bi ga mijenjao do proljeća osim u slučaju baš totalne katastrofe (da recimo zaostane u HNL-u 7-8 bodova za prvim) a i tad bi dobro razmislio jer ja Jakira smatram dugoročnim rješenjem. On nije vatrogasac doveden da u krizi odradi pokoji mjesec pa da ga se šutne nakon prva 2-3 poraza. Drago mi je da čitam kako je i svlačionica uz njega a posebno senatori.
  • Krizy
    36.2k
    Ianu Wrightu nebi vjerovao da je voda mokra. Jedan od iritantnijih tipova na SNetu koliko sam vidio u ona 3-4 puta što sam ušao na SNet. Moderator na tom sranju od foruma pa se umislio nesto bas strasno :rofl:Imamo Dinamo

    Svakako, vrijedi za većinu moderatora tamo. Ali živi u Češkoj i sigurno dobro poznaje Plzeň.
  • Noel
    4k
    Kaj se tice sportneta i tog foruma najbolje oslikava situaciju kolko Dinamovih forumasa tamo ostavlja upise. Ostalo nebi komentirao jer je smiješno. Kaj se tiče tekme očekujem pobjedu ostali ishodi vrlo vjerojatno znače novog trenera. Očekujem pobjedu al ne vidim na koji način Jakir može preokrenut situaciju u momčadi i na terenu. Po najavama lupa po istom bez promjena. Sam je najavio promjene nakon Balkkanija na kraju niš tog toga. Običan populist. Zato danas prognoziram pobjedu Plzena nažalost.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.