• Bosna86
    11.5k
    kao političar mi djeluje neiskreno, pa čak i pokvareno, neinventivno, bez karizme, bez ideje, poruke, svrhe i smisla.Neki tip sa Zapada

    Okružio se otpadom HDZa... Sve su to već viđena lica bez ikakvih novih ideja... Ako nemaš nikog da te gura naprijed, ostati ćeš u mjestu... Jednostavna životna mudrost
  • Nolifer
    6.5k
    A kome onda vjerovati i nadati se da te taj neće iznevjeriti? Sad se svi ko fikusi bore za tu fotelju, pusta obećanja i skupljanje poena na Dinamu radi poena, mislim, ispada da nikome nemreš vjerovat. Ovaj je aktivista, taj tek nebu niš napravil, drugi je kak vjetar puhne, treći neozbiljan...
  • SAS1987
    13.3k
    Zna li netko stav stranke Možemo i Tomaševića po pitanju DInamaNitkoBitan

    Objasnio u ovom komentaru :smile:
    https://www.zonadinamo.com/discussion/comment/92197
  • Neki tip
    19k
    Objasnio u ovom komentaru :smile:SAS1987

    Radi se o podcastu i on je relativno mlad i aktivist je i sve to daje neki kontekst.. ali svejedno, definitivno na snimci više djeluje kao još relativno suvisli birtijaš (tek prva, druga runda u igri), nego budući gradonačelnik. :lol:
  • SAS1987
    13.3k
    Radi se o podcastuNeki tip sa Zapada

    Ratko za gradonacelnika :rofl:
  • agramZ
    2.3k
    povraca mi se kad vidim kako se demokratizacija tj. clanski model svaki put spominje kao nesto privremeno ili kratkorocno. uvijek se mora nekako zavrsiti na usranoj privatizaciji, umjesto da se barem jedan od njih otvoreno protivi istoj.
  • Mali dioničar
    14k
    Baš se nitko nije izjasnio na taj način. Svi govore o tome da je preoblikovanje moguće jedino ako ga članovi izglasaju.

    Na kraju krajeva, u Zakonu je odredba da udruga MORA postati d.d. ako posluje katastrofalno i ide u gašenje, a MOŽE dragovoljno ako udruga sama to odluči. A ovdje svi pričaju o tome da članovi imaju pravo odlučiti o svemu u klubu pa tako i tom pitanju.
  • agramZ
    2.3k
    spominjanje "slobodnog trzista i poduzetnistva" skore i slicnih je ono vec sto puta vidjeno skriveno i podmuklo zazivanje privatizacije. mada je meni to vise ostalo u glavi zbog navijackih rasprava. clanski model se na kraju krajeva uvijek spominje u nekom kontekstu "eksperimenta" sto mi ide tesko na k*.
  • Mali dioničar
    14k
    Koja paranoja.

    Znači danas se nakon intervencije Markuša Škoro izjasnio za 1č1g, Troskot se instruiran Sladoljevom izjasnio za 1č1g.

    Nisam gledao Klisovića kod Stankovića, ali bilo je rečeno nešto da i on razmišlja u tom smjeru, Tomašević je rekao da se udruge moraju uskladiti.

    HDZ i VŠO šute.

    I od toga svega ti vidiš “privatizaciju” Dinama.

    Edit. Jedini tko bi mogao u glavu reći da je za preoblikovanje su Nadji i Fokus.
  • agramZ
    2.3k
    ma pusti mene budalu, u pravu si.
  • Mali dioničar
    14k
    Dobro, ajde podastri svoj scenarij na koji može doći do preoblikovanja Dinama.

    Valjda znaš koji je prvi korak, a već je taj stopiran kod Središnjeg državnog ureda za sport.

    Kad bi njega probili, a neće, opet je prvi na štihu kod preoblikavanja grad.

    Koja je točno konstelacija snaga i koji je tvoj scenarij da Dinamo može postati dioničko društvo?

    Daj konkretan scenarij s konkretnim koracima.
  • Neki tip
    19k
    kak je već dioničar ustvrdio, ne kužim kaj te tak ubolo u oko.. Škoro je jedini spomenuo privatizaciju (nisam siguran jel tim riječima), a i to samo "dopodne".. već popodne je bio za 1č1g.

    Ali čak i da je to nekakva politička, programska realnost, zašto bi, kvragu, članski model upravljanja bio jedini moguć, ispravan i poželjan!?

    Uopće ne tvrdim da nije, više sam o cijeloj priči naučio u ove 2 i pol godine na Zoni nego svih 30 godina praćenja Dinama prije toga, upravljanje klubom nije moja tema jednostavno (nije nevažna, nimalo, samo se ja eto, ne osjećam kompetentnim o tome drviti), ali kak si se postavio ispada da nijedan navijač/simpatizer - član Dinama, ne smije pomisliti niti na jedan drugi oblik upravljanja od članskog. :yikes:

    Pa i na Zoni ima zagovaratelja privatizacije, odnosno d.d.-a, zašto bi bilo tako nečuveno da se političar odluči za tu priču, odnosno za zastupanje takvih pogleda na budućnost Dinama..
  • agramZ
    2.3k
    ovaj prosli post sam mislio ozbiljno, umoran sam pa sam dosao bezveze srat.

    ne zastupam ja osobno svakog navijaca dinama, ja samo za sebe govorim. meni osobno je clanski model jedini ispravni i pozeljni nacin upravljanja pa znam ispasti "radikalan" sto se toga tice, znam dobro da i na zoni ima zagovaratelja privatizacije.
  • Bosna86
    11.5k
    Koliko sam skuzio zivis u Austriji, to je jednostavno drugi svijet... Ja vjerujem da mi kao nacija nismo spremni za takav model... Dovoljan dokaz toj tvrdnji je ova tema na Zoni gdje mi raspravljamo tko je manje los od kandidata... 30 g nismo u stanju izbaciti 10 normalnih politicara, sve gradove nam vode potpuni debili... Dalje, sam izborni proces u hajduku (ne mislim na stanje na terenu) gdje u 4-5 ciklusa nisu uspjeli naci ljude koji su sposobni a ne populisti govori o stanju trzista... Ljudi koji pisu na zoni i opcenito ljudi koji prate Dinamo ce se informirati o svakom kandidatu ali ti ljudi u samom izbornom procesu nisu vecina...

    Isto tako, daleko od tog da zivim u oblacima.... Kod nas ne postoji osoba cistih namjera koja bi usla u Dinamo svojom lovom... Da ima vec bi se javila, tako da bi u procesu privatizacije klub preuzeli stranci ili bi vlasnistvo bilo rascjepkano na vise strana

    Malo sam blize privatizaciji, ali bi pozdrzao bilo koji model ispravnih namjera
  • Bosna86
    11.5k
    hvjaiupwxg3jm5ww.jpeg

    Ako ništa, podcast će biti vizualno lijep
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.