• SAS1987
    13.2k
    Postoje gdje izborni programi HDZ, SDP itd? Tražio sam ali nisam našao. Ako netko ima nek stavi ovdje :smile:
    Izborni program Možemo

    Za ovaj forum je jako zanimljiv "Sport"
    - Grad više nebi financirao profesionalnih klubova
    - Stadion u Maksimiru ne smije više biti trošak poreznih obveznika te se svi troškovi održavanja stadiona putem ugovora prebacuju na GNK Dinamo.
    - Zakon o sportu, članstvo i rad sportskih udruga – uključivanje članova, isključivanje politike. Svi klubovi koji ne poštuju Zakon o sportu, Zakon o udrugama i ne dopuštaju participaciju članova udruga imat će zabranu korištenja javne sportske infrastrukture i financiranja javnim novcem. Isključivanje političara iz rada sportskih klubova smanjit će prostor za dosadašnju netransparentnost, financijsku neodgovornost i sukob interesa.
  • Mali dioničar
    14k
    Svi klubovi koji ne poštuju Zakon o sportu, Zakon o udrugama i ne dopuštaju participaciju članova udruga imat će zabranu korištenja javne sportske infrastrukture i financiranja javnim novcem.SAS1987

    Zbilja topla voda.

    Zakon o sportu članak 21. kaže da pravne osobe koje obavljaju sportske djelatnosti imaju pravo korištenja odgovarajuće sportske građevine.

    Pravne osobe prema Zakonu o sportu u smislu klubova su udruge i dionička društva. Jasno kao dan je da nitko od njih ni ne smije funkcionirati ako ne poštuje Zakon o sportu u cjelini te ako je udruga traži se poštivanje Zakona o udrugama i ako je dioničko društvo Zakona o trgovačkim društvima.
  • The Undertaker
    3.9k
    Baš gledam, za nepoštivanje zakona mjerodavan je sud a ne politička stranka.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    možda osnuju svoj stranački sud? uzori iz povijesti su im voljeli kojekakve prijeke sudove.
    radi se o najvećim mogućim hohštaplerima, koliko god to suludo zvučalo, za grad je bolje da ga preuzme hdz/sdp nego ta ekipa, a ovaj duo je zlo i naopako pa sad vidite.
  • deda
    27.4k
    Zapravo najveći problem opozicije, a primarno one koja je to dugo ili oduvijek je jednostavan. Lako je iz fotelje kritizirati i primjećivati pogreške, krive odluke. Jednom kad ti staneš na binu i ispred tebe nema nikog da se sakriješ ti si taj koji mora odrediti smjernice i donositi odluke. A ako nemaš viziju, strategiju i plan onda ćeš biti teški flop. Ukoliko uopće i dobiješ tu šansu.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    ma kao prvo, ta ekipa uopće nema ljude.

    pitaj prosječnog glasača "možemo" da pored tomaševića nabroji još 5 ljudi iz te političke opcije - neće znati. kvaliteta ljudi koje su iznjedrili u sabor je zapanjujuća - možete misliti što bi tek bilo na lokalnoj razini.

    druga stvar - ta ekipa će se razići i posvađati oko prve podjele "plijena", borbe za fotelje, 2000 kuna plaćenije funkcije i slično. nije da nedavno nismo imali vrlo sličnu opciju u živom zidu i svi znamo što se dogodilo.

    nije baš jednostavno voditi ozbiljnu političku opciju i biti na funkciji, treba imati dobro razgranat i organiziran sustav.

    mislim, mi smo do sada u političkoj areni imali svašta, čak i lika kojemu je glavni adut bio kredit podignut pod katastrofalnim uvjetima. nek ljudi probaju i s ovim hohštaplerima.
  • deda
    27.4k
    Dugo vremena treba za izgradnju stranačke infrastrukture. Ljudi ne padaju s neba. To je recimo meni najveća zamjerka jednom MOSTu koji se uopće ne trudi organizirati infrastrukturu u provinciji već puca samo na velike gradove. To evidentno ukazuje na to da su njima bitne brojke, a ne ljudi. Za takvu stranku nikad ne bi mogao glasati.
  • Mali dioničar
    14k
    se uopće ne trudi organizirati infrastrukturu u provinciji već puca samo na velike gradove.deda

    Pa i HSLS puca samo na velike gradove tipa Bjelovar.
  • deda
    27.4k
    Ma HSLS je propala stranka, dali će ju Hrebak uspjeti oživjeti to ćemo vidjeti. Iskreno sumnjam. A u Bjelovaru je preživjela samo zahvaljujući njemu.
  • The Undertaker
    3.9k
    Svi su koncentrirani na izbor gradonačelnika a bitan je i sastav skupštine. Ako tu gradonačelnik nema podršku (većinu) onda je grad generalno u banani, bez obzira tko je gradonačelnik.
    Onaj tko očekuje nekakve brze promjene mogao bi se jako razočarati.
  • flexXy
    1.9k

    Ovo ukidanje financiranja profesionaln ih klubova mi je smijesno. Pa nisu svi klubovi Dinamo, ovo bi znacilo instantno gasenje odbojkaskih,vaterpolo, rukometnih i svih ostalih klubova iz manjih sportova. A kad ukines takav neki profi pogon, ukidas i omladinske i imas dvosjekli mac jer ce se djeca prestat bavit sportom. Sto se tice druge tocke su to lijepo zamislili, znaci po ovoj logici ako sam ja podstanar u nekom stanu trebao bih taj stan i zgradu odrzavat svojim novcima.
  • xavier
    11.1k
    Svi su koncentrirani na izbor gradonačelnika a bitan je i sastav skupštine.The Undertaker

    To je zapravo najbolje od svega. Imam dojam da dio ljudi uopće ne razumije da gradonačelnik ne može puno bez većine u skupštini. No to je valjda naslijeđe Bandića jer neki ljudi su valjda mislili da on doslovno sam i odrađuje poslove, a ne samo da potpuno sam može donositi odluke.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    skupština ima pedesetak ljudi.
    znači, za sigurnu većinu treba cca 30 sigurnih i lojalnih ljudi.
    opcija koja slovi za favorita izbora trenutno ima jednog čovjeka u skupštini - tomaševića i priljepke iz nove ljevice i radničke fronte (rada borić, mate kapović i slična ekipa). znači, oni bi za uspješno upravljanje gradom trebali skupiti preko 15 političkih anonimusa, bez ikakvog iskustva u tim vodama + koalirati za SDP-om koji ima svoje interese i kanale kako ih ostvariti. drugog koalicijskog partnera jednostavno ne vidim, a sami sigurno neće osvojiti većinu.
  • Crusades1986
    9.5k
    Tomašević ne ide na izbore u koaliciji s (ne)radničkom frontom.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    pa skriva svoje ekonomske stavove s nadom da će uloviti i nešto glasova koji se ne nalaze na krajnjoj ljevici. na zadnjih ne znam koliko izbora idu zajedno, al sad je otkrio da mu ipak nisu dragi :lol:

    svejedno, mora skupiti 15-20 lojalnih političkih anonimusa za skupštinu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.