• Bosna86
    11.5k
    Lijevi ekonomski stavovi uopće nužno ne moraju biti loši... Postoji puno zemalja koje imaju i veće poreze i prireze pa funkcioniraju odlično, sve je stvar gdje taj novac ide i kako se koristi.
    Također dio oko prestanka financiranja profesionalnih klubova javnim novcem je sasvim oke... Cijeli nas sportski sustav izuzev par nogometnih klubova se temelji na tome da nema nikakve odgovornosti i da će uvijek netko ulupati javni novac i pokriti to... Zašto bi Mladost, RK Zagreb ili Cibona bili profesionalni klubovi ako to nisu u stanju... Nek se počnu pokrivati onoliko koliko su dugi pa makar to značilo da će hibernirati neko vrijeme dok se ne poslože... Jednako kao sto takstisti radio Zagreba kmece jer ih je vrijeme pregazilo tako isto netko mora presjeći I s ovim gubitašima... Možeš dobiti javni prostor i termine za klince a za ostalo se snađi
  • markoli
    1.6k
    Ako će tako napraviti i s recimo HNK, raznim udrugama i sl., nemam problema s tim. Neka se svi onda snalaze na tržištu. Ako je to selektivno samo sport, onda imam problema s tim.
  • deda
    27.5k
    A i političke stranke, zašto i one ne bi bile na tržištu.
  • Bosna86
    11.5k
    Naravno... Nema boljeg primjera od HAVCa, kakva količina love se svake godine skrši na filmove i serije koje nitko živ ne gleda... Za kulturne institucije država treba osigurati lovu za režije i održavanje objekata a sve ostalo nek tržište regulira

    A i političke stranke, zašto i one ne bi bile na tržištu.deda

    Pa naravno, diljem svijeta postoje donatori... Samo kada bi se to uvelo onda u politici ne bi bili cobani bez dana radnog staza nego sposobni ljudi koji bi politiku gledali kao pomaganje zajednici a ne priliku za brzo bogaćenje
  • flexXy
    1.9k

    Mos si mislit kak bi tomasevic ukinuo financiranje udruga. Pa da mu nema tog javnog novca koji je financirao njegov aktivizam sad ga nebi ni gledali u utrci za gradonacelnika :lol:
  • deda
    27.5k
    To sam ja na neki način maloprije rekao. Možeš ti laprdati iz opozicije i kritizirati, ali kad jednom kažeš stav, plan i program,dobiješ vlast, Miško moj. Pazi da si ne odrežeš granu na kojoj si sjedio.
  • Papastrumf
    9.4k
    Kad čitam neke ljude na ovoj temi, sasvim mi je jasno zašto su nam grad i država tu gdje jesu.

    Za početak da se odmah ogradim. Svi ovdje koji me poznaju znaju da sam miljama daleko od Tomaševića, kako svjetonazorski, tako i ekonomski, ali opet ponavljam, nije ni čudo gdje se nalazimo s obzirom na neke stavove ovdje.
    Zamisli, velike stranke imaju bar nekakav sustav za razliku od ovog Tomaševića!? Pa dobro gdje nas je taj sustav doveo zadnjih 30 godina!?
    Znači, trebao bi onda radije podržati nekoga za koga znam da je nesposoban i lopov nego nekoga za koga pretpostavljamo da je nesposoban?
    Radije ćemo pustiti da nas ista bagra jebe i narednih 30 godina nego da pokušamo s nekim drugim pa bio on Tomašević, Troskot, Petek ili netko deseti?
  • xavier
    11.1k
    Ako u drugi krug stvarno uđu Tomašević i kandidat SDP-a, to je ogroman poraz desnih opcija i znači samo da su se (ne prvi put) previše podijelili. Ljevica tu ima Tomaševića i Klisovića (SDP) za koje se još do nedavno mislilo da će na izbore zajedno, a njih dvojica drže prva dva mjesta na prvim anketama.

    Nakon toga imamo Filipovića, Škare Ožbolt, Troskota i Škoru. Znaći čak 4 nominalno desna kandidata.

    No daleko su još izbori i treba znati da se Bandićevi glasači još uvijek nisu "zbrojili", a to će itekako utjecati na rezultat. Plus što ljevica uvijek u tim anketama stoji nešto bolje nego što na kraju bude.
  • deda
    27.5k
    Papa, definitivno će na vlasti biti netko drugi, jer ovaj je vladao 20 godina. A već smo i rekli da Zona baš nije najreprezentativniji uzorak zagrebačkih glasača.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    ma jasno...
    mi smo kao društvo napravili ogroman skok, normalno da može bolje, normalno da može brže.
    međutim, daleko je to od crnine koja se prosipa.
  • xavier
    11.1k
    Zona baš nije najreprezentativniji uzorak zagrebačkih glasača.deda

    Na Zoni su nogometni navijači i to baš oni koji prate klub na dnevnoj bazi, a ne oni koji samo pogledaju utakmicu kad je zanimljiva, a takvi su uvijek dosta desnije od prosjeka (ne mislim time ništa loše naravno).
  • SAS1987
    13.3k
    Što se tiče financiranja sporta ja zagovaram tezu da je ok da se (su)financira omladinske pogone jer je to odgoj djece i stvaranje budućnosti. A osnovna sportska infrastruktura bi trebala biti financirana javnim novcem jer 99.99% klubova, organizacija itd. nema novca da bi gradili dvoranu stadion itd. U slučaju Maksimira mi je ok da ga Dinamo sufinancira ako dobije prava na njega (dugogodišnja koncesija ili vlasništvo).

    Kako je grad bio vođen do sada najbolje opisuje slučaj "stadion Sesvete". Naravno da se nije počeo graditi stadion ali prema Nacionalu ispada da nitko živ ne zna ako je Bandić počeo graditi stadion ili parkiralište :lol:
  • The Undertaker
    3.9k
    Razlika između ljevice i desnice kod nas je, u suštini, samo u tome koje interesne lobije ili skupine financiraju. Ovo ostalo je sve deklarativne naravi, za glas više ako procijene da je to oportuno. Bandić je to jasno demonstrirao. Ja sam recimo siguran da Tomašević, ako bude izabran, neće napraviti ništa konkretno jer nema kadrove za to a biti će bušen i sabotiran od strane skupštine gdje neće imati većinu. Međutim, Zagreb treba jedno dobro provjetravanje na svim razinama upravljanja i on mi se, za sada, čini kao jedini koji to misli napraviti. Učinka neće biti ali barem da vidimo prašinu koja se diže.
  • db-izbjeglica
    12.6k


    ok, ajd daj primjer bilo gdje u svijetu, gdje se dogodio takav scenarij.
    pojavljivanje nove opcije, pobjeda na izborima, uspješno posložena stvar, svekoliki preporod!
    ja nisam čuo za takvo što, možda postoji, zato smo tu, raspravljamo

    generator promjene su ljudi, svi mi, a to ide polako i kod nas se događa.
    politički program, legislativu nije teško prepisati od onih uspješnih, možemo dovesti i dokazane strance da nas vode, misliš da će se nešto bitno promjeniti?
  • Papastrumf
    9.4k

    Vanjsku politiku pratim stvarno povrsno pa ti stvarno ne bih znao odgovoriti na to pitanje.

    Moguce je da se nista nece promijeniti s novim ljudima, ako hoces i vjerojatnije da nece, ali mi je stvarno ruzno za citati da se ide napadat nekog, samo zato sto je nov i nema nikakvu poslozenu masineriju iza sebe.
    Ako cemo tako razmisljati, onda ce nam stvarno drzavu i gradove voditi uvijek isti ljudi iz uvijek istih stranaka, a valjda smo se u zadnjih 30 godina uvjerili da se s njima bas i nismo usrecili.

    Ja cu uvijek radije dati nekom novom sansu pa mozda nas i iznenadi, nego pustat uvijek iste politicke opcije da talasaju na vec vidjen nacin.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.