• reziser
    5.8k
    U Zagrebu novogradnje ima i po 1200 eura.marcio amoroso

    sad si nas napalio :rofl:
  • kinfa95
    440
    Znam da je u onom naselju Iver koje je realno u pm, cijena kvadrata 1600e. A realno se više isplati kupit kuću u Rakovom potoku nego stan tamo
  • xavier
    11k


    Dobro, tog stvarno više nema. Otišle su cijene dosta gore. Iver na kraju Sesvetskog Kraljevca, kilometar od Dugog Sela, je novogradnja po 1500 eura. Ispod toga teško.
  • reziser
    5.8k
    trebali bi otvorit temu, prodajem kupujem :rofl:
  • Mali dioničar
    13.4k
    a cijene po m2? od 2800 eura na više! tko to može platiti s prosječnom hrv plaćom?reziser

    Tebi je čudno da se sa prosječnom plaćom ne može kupiti stan u centru Zagreba?

    Kaj misliš jel Austrijanac prosječne plaće može kupiti stan u centru Beča?
  • reziser
    5.8k
    Tebi je čudno da se sa prosječnom plaćom ne može kupiti stan u centru Zagreba?Mali dioničar

    krivo si shvatio
    uopće mi nije čudno, ja sam realan, i znam kolko para tolko muzike
    čudno mi je da su svi stanovi u novogradnji prodani prije nego je zakopana prva lopata po cijeni od 2800 po m2...
  • Markelo
    2.3k
    Pa svi Vmd-ovi stanovi se odma prodaju. Tu je kvadrat preko 3k eura. I još toliko ljudi čeka da netko odustane da oni upadnu. Pa tko to kupuje? Tko ima toliko para i čime se ti ljudi bave. Nisu valja svi stranci. U tim zgradama je samo pričuva skoro somu kuna.
  • reziser
    5.8k
    Pa svi Vmd-ovi stanovi se odma prodaju.Markelo

    i ne samo VMDovi....

    @Mali dioničar
    Pa tko to kupuje? Tko ima toliko para i čime se ti ljudi baveMarkelo

    o ovom pričam....
  • Mali dioničar
    13.4k
    Nije čudno jer je kamatna stopa na depozit u banci NULA.

    A nakon pojave covida iz hrvatskih investicijskih fondova su investitori povukli 8 milijardi kuna. Poslije su 2 milijarde vratili u fondove.

    Znači tih 6 milijardi kuna i sva štednja koja je u bankama, a ne nosi kamatu, svaki depozit koji dospije u biti stvara potražnju za tim nekretninama.

    Netko tko ima uštedjevinu milijun, dva kuna bi da je kamatna stopa na depozit 3% oročavao, a ovako “ulaže” u nekretnine.
  • reziser
    5.8k
    Nije čudno jer je kamatna stopa na depozit u banci NULA.Mali dioničar

    nije 0
    0,1 :rofl: :rofl:
  • db-izbjeglica
    11.8k


    stan na kredit se ne isplati kupiti nigdje.
    jer nešto što vrijedi, odnosno što je koštalo 50 000 eura na kraju platiš valjda 150 000 eura.
    doslovno svi zarade na tebi, jer si na dnu hranidbenog lanca.
  • Aggro
    544
    Pa naravno da se ljudi sele odavdje kad razmišljamo na ovaj način. Tko od mladih u Zagrebu ima mogućnost živiti i raditi? Financirati kredit za stan? Podizat dijete, ili dvoje? Koja mi je alternativa? Kaj da idem štihat na selo? Da selim van iz svog grada? Koja je vaša ideja kak bi to trebalo izgledati? Ekonomija treba bit u službi društva, a ne obrnuto.
    Stanovi zjape prazni jer ljudi svoju štednju pucaju unutra, olfo kupuju ih za klince. Tko u Hrvatskoj ima toliko novca? Isti ljudi, stranački podobnici, veliki poduzetnici ... Mislim si to je skroz u redu i to funkcionira dok balon ne pukne. A onda bu opet isti krivi i još bu sami sebe krivili kao što vidim da je slučaj i sad gdje je sirotinja iz centra kriva za potres...
    Dali su kredite za mlade kao, pa su naglo porasle sve cijene nekretnina, pa se naglo zamrzne sustav kad se dijele poticaji...ma ljudi moji ja ne znam gdje vi brijete da živite...
    Moram dić kredit do Boga da kupim stan od 50 kvadrata u jebenom Remetincu i onda još molim Boga da mi kredit daju jer nemam dovoljno visoku plaću da ga uopće dignem. Pronatalitetna politika. Dođe mi zlo kad se sjetim uopće. Tko živi u tim stanovima? Ekipa vozi ferarije, bmwe i sl. a obogatili su se na otimačini. I to bi trebala bit slobodna ekonomija jel...

    Edit. Malo sam frustriran pa je takav i upis. Pardon.
  • marcio amoroso
    31.4k

    Nije sve u linkovima. Ima nešto i prijatelja, veza itd.
  • Mali dioničar
    13.4k
    stan na kredit se ne isplati kupiti nigdje.
    jer nešto što vrijedi 50 000 eura na kraju platiš valjda 150 000 eura
    db-izbjeglica

    To jednostavno nije istina. Da si prije 10 godina imao 50.000 eura i imao prigodu birati da li ćeš kupiti stan za taj novac ili dići kredit, a 50.000 uložiti u neku totalno konvencionalnu dionicu proput Microsofta, danas bi imao vrijednost u dionici 500.000 eura.

    A kredita bi platio značajno manje.
  • Neki tip
    18.3k
    ne znam ništa o njima, čuo sam za taj fokus samo u kontekstu parlamentarnih izbora, one pukljakice ili kako već i dalie orešković, što mi se ne sviđa.db-izbjeglica

    Nisu one u Fokusu ni s Fokusom. Fokus je centristička, ekonomski liberalna stranka, a Nađi bivši zamjenik gradonačelnika Svete Nedelje.

    Prouči, svidjet će ti se.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.