• Jos-Optimus
    11.1k
    Moram priznati da je rasprava dobra, ali ljudi koji umanjuju opasnost kocke ismijavajući se i govoreći o kracinomu preko antene i pivi rade krivu stvar i promašuju poantu. Da, ima.gomila stvari lojenizazivaju ovisnost, ali malo, jako malo ovisnosti povezuje sve navedene u jednom. Nije stvar zabrane, stvar je da se klađenje potiče kao zdravo sportsko ponašanje i to se treba promijeniti. Nije Dinamo za to kriv, ali nemojte mi raditi sprdnju od nečega što u jednoj noći pokopa i zaduži obitelj. Ljudi koji kockaju obično i piju i drogiraju se i sve ostalo. Ne nagađam, nego sam živio.
    Dinamo je klub koji je plaćen od strane sponzora i to je ok, legitimno. Meni više smeta odnosa saveza i države prema klađenju. Odgajanjem klinaca od malih nogu da je to super ćeš potaknuti nekoga tko ima sklonost da se u to upusti. To je živo zlo.
  • db-izbjeglica
    20.8k
    Svi mi svašta smatramo, ali je u praksi drukčije. Ljudi bi prodali Nevistića za milijun eura, ali u praksi je teško dobiti i jedan euro. Tako i sa sponzorima, misliš da se svi trgaju da daju Dinamu milijun ili dva, pa čak i pola milijuna? Koju stranicu prije je netko dobro objasnio kakvo je stanje na hrvatskom tržištu. Nažalost, to je realnost.rioda

    zašto parcijalno citiraš?
    zašto ne citiraš i dio posta ispod?
    raspravljamo, jel to neto nloše? ako ne postoji, znači li da za sezonu, dvije ili 5 neće postojatii?
  • rioda
    17k
    raspravljamo, jel to neto nloše? ako ne postoji, znači li da za sezonu, dvije ili 5 neće postojatii?db-izbjeglica

    Šansa uvijek postoji, ali nas dosadašnje iskustvo uči da je to malo vjerojatno. Ako se prilika pojavi, siguran sam da će u klubu pametno odlučiti.

    zašto parcijalno citiraš?
    zašto ne citiraš i dio posta ispod?
    db-izbjeglica

    Citirao sam dio u kojem si napisao da nešto smatraš, u čemu je problem? Očito ni sam nisi siguran u svoje mišljenje čim tako pišeš
  • Papastrumf
    23.3k
    gledajte, htjeli smo biti klub u kojem će članovi imati pravo glasa u donošenju klupskih odluka.db-izbjeglica

    Nevezano za ovu zanimljivu temu oko kladionica, ne znam otkud ti ova ideja?

    Valjda klub ima vodstvo koje donosi odluke. Clanovi biraju to vodstvo, ali nije normalno da se petljaju u donosenje odluka, mimo onoga propisanog Statutom.
    Naravno, s druge strane, normalno vodstvo nece ici glavom kroz zid kontra nekakvog misljenja i zelje vecine njegovih clanova.
  • Tradicija bunta
    8.1k
    Svi clanovi koji su protiv kladionice kao generalnog sponzora pod svaku cijenu mogu krenuti prikupljati vlastite donacije. Neka ih deponiraju na bankovnom racunu pa ako do isteka ugovora s Favbetom skupe najmanje istovjetan iznos koji dobivamo od ove kladionice neka sa tim odu pred Upravu i iznesu svoj poslovni model gdje ce na prsima stajati natpis Dinamo clanovi.scooniepenn

    Ako postoje kakvi-takvi pokušaji regulacije oglašavanja kladionica u sportu onda to vjerojatno znači da malo više od par lunatika sa zone dinamo vidi to kao nešto sporno, etički upitno i štetno za sport. Kao i obično rasprava oko realno dosta bitne i zanimljive teme ovdje se mora svesti na prekomjerno karikiranje i navođenje ekstremnih primjera i tako do besmisla. Pa tom analogijom ako je primaran novac i samo novac bez uzimanja u obzir i druge strane sporta, zašto se zaustaviti na kladionicama. Zašto se ne uvezati s meksičkim kartelima recimo. Pa isti kurac čija je, lova je lova. Eto tu vodi ovakav način rasprave.
    Nije uopće poanta koja je ovisnost štetnija, poanta je da kladionice narušavaju integritet sporta i da dio ljudi iritira kada logo jedne takve stoji na prednjoj strani dresa kluba za koji navijaju. I sad treba takvu raspravu gdje ljudi iznose svoje poglede na to, vas par gadit s ovim djetinjastim - ok skupite lovu pa si kupite mjesto na dresu. Bolje onda šuti i ne lupetaj jer ne znaš ni s kim pričaš ni o čemu pričaš.
  • VaxMerstappen
    86
    Slažem se. Argument da micanje Favbeta kao sponzora neće smanjiti broj ovisnika o kocki je loš. Da sponzoriranje stvarno nema utjecaja onda kladare nebi ni plaćale milijun eura godišnje. Razumijem situaciju u klubu i da ni nemaju baš neki izbor za sponzore, ali baš velika šteta što imamo tako lijepe dresove i onda ga usere taj FavBet na sredini.

    Također da se primjetiti kako je u zadnjih 10ak godina reklamiranje kocke jako skočila. Svaki plakat ili ekran dok se voziš u autu, prije/tijekom/poslije utakmice reklama za 3-4 različite kladionice, svaki drugi youtuber kocka(youtuberi koje djeca najviše gledaju) gdje god se okreneš reklamacija kocke. Ko god misli da to nema utjecaja gadno se vara.
  • The Undertaker
    9.9k
    Nije upitno (barem većini) da je ovisnost o klađenju pošast već je pitanje treba li klub u ime viših ciljeva žrtvovati financijski rezultat, ima li to smisla i što bi time dobili. Ili je pametnije čekati državu da obavi posao za koji je zadužena.
    Meni je ovo dobro pitanje za informativnu anketu članova čiji rezultati bi onda obvezali (ili barem dali smjernice) klupskom vodstvu u budućnosti (kad istekne postojeći ugovor). Može se anketa i proširiti na alkohol, energetska pića i brzu hranu. Osobno nisam za to da smo veći katolici od Pape ali neka se članstvo izjasni.
  • vjeko1701
    25.6k
    A ono, ja zabrane bazirane na dobnoj granici ne smatram tolko babysitting jer se ljudima do ranih 20ih godina još razvija mozak, posebno dio koji upravlja povezivanjem akcija i posljedica.
  • jedan u nizu
    18.4k
    Pošast je i alkohol pa nitko ne prica o tome da prestanemo tociti pivo na stadionu.

    Rekao bih da je alkohol jops vise zivota i obitelji upropastio, ali eto nitko ne prica nista kontra toga.
    Po meni bi bilo malo licemjerno zahtjevati da se reklamiramo kladionice, ali da alkohol reklamiramo.

    Ne volim ni ja kladaru, smatram da su smeca, ali realno, ne smeta mi njihova reklama.

    Sta cemo sljedece onda?
    Prestati prodavati cips, pljeskavice i cevape? Srcane bolesti i dalje ubijaju najvise ljudi na planeti, a mi ne poduzimamo nista po tom pitanju.
  • Crusades
    24.4k
    Dobro, ali kladare jedine imaju direktnu poveznicu sa sportom.
  • Droljo
    28.8k
    Ma da je sponzor sindikat kurtizana 'iza varteksa' jebe mi se dok god je dobra lova. Ne bih htio biti licemjeran samo. Ništa drugo. Sa jedne strane i kolcem i lancem a sa druge ne klađenju i sl...
    Neki bi se jebali al da im ne uđe.
  • Jurki
    26.1k
    potpis.
    Svakom kome smetaju kladionice (znamo svi kaj su kladionice) nek dopelja sponzora koji bu dal vise para.
    Ljudi nemaju pojma kak je tesko neku firmu najebati da ti da lovu.
  • Paggini
    87.6k
    A jebo vas, možemo bez mjerenja ovisnosti i koja od njih više rasturi obitelji voditi raspravu.

    E sad, ono što se ne spominje, a mislim da je isto zanimljivo za raspravu - nama Castore još dvije godine će biti glavni sponzor, a već vidimo da klub radi dosta dobro po privlačenju novih sponzora, pa je pitanje kolike su šanse da se za cca iste ili nešto manje novce dovuče neki "respektabilni" sponzor?

    Sofascore mi padne na pamet uvijek, domaća je firma, povezana sa sportom, imaju lijep logo pa neće krljavo izgledati na dresu, ali koje bi firme uopće bile spremne dati tolike novce za reklamu na dresu Dinamu, znajući da će se zamjeriti drugoj polovici Hrvatske? I drugo, koliko bi članova bilo spremno platiti 20 eura više za sponzora na dresu koji bi bio nešto slično Plavom prijatelju?
  • Ludovic IX
    11.8k
    Trebalo bi odmorit od foruma..mislim na sve. Razina inteligentnih postova pada kako rastu vanjske temperature.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.