• agramZ
    2.3k
    jel demokracija da netko bude član kontinuirano dvadeset godina i ima jednaka prava ko npr. onaj tko se dan prije izbora učlanio?Kwedi

    to se moze drugacije rijesiti.. vec sam sto puta napisao, npr. da imas tek pravo glasa ako si 3 godine uzastopno/bez pauziranja clanstva clan. taj nacin upravljanja znam od svog lokalnog kluba. tamo nema veze jel imas 80 godina i clan kluba si vec 30 godina ili imas tek 25 godina i clan si tek neke 4 godine. svatko ima samo jedan jedini glas.
  • deda
    28k
    Ne znam da li ste svjesni da postoje teme na ovom forumu pod naslovom "ŠDD ili privatizacija" i "što nakon Mamića"?
  • The Undertaker
    4.1k
    Privatizacija počiva na drugim principima. Dovoljan je jedan zainteresirani koji ima lovu.
  • Kwedi
    3.8k
    ↪Kwedi Privatizacija počiva na drugim principima. Dovoljan je jedan zainteresirani koji ima lovu.The Undertaker

    pa jel i socios ima drugačiji princip? odnosno demokracija? dovoljan je jedan da izađe i zaokruži listić?
  • xavier
    11.1k


    Prvo, da me ne bi krivo shvatio, nisam ja načelno protiv privatizacije.

    No nisi mi odgovorio, treba li onda mijenjati i državu jer ljude očito nije briga?
  • Ludovic IX
    5.5k
    Nije isto ali u d.d. klubovima, broj dionica je broj glasova na izborima..pa ja ne mislim da je ideja od navijači koji daje 10xviše novaca za članarinu i imaju veću važnost na izborima loša..dedina ideja od 500kn za članarinu bi odbila jedno 5000 od ovih sadašnjih da se ponovo učlane ako ne i više. Dinamo mora imati članarinu prikladnu financijskim uvjetima u RH..ali zašto onda ne bi postojala ta premium članarina čiji se broj može ograničiti a i poskupiti ako je problem da imaju više od jednog glasa..
  • xavier
    11.1k


    Odbilo bi 500 kuna malo više od 5.000 ljudi.

    Ljudi se bune da je taj iznos puno za godišnju ulaznicu (naravno da nije), što bi tek mislili da toliko treba dati za članarinu. Odjednom bi velika smatrala da nije baš toliko bitno birati na izborima :wink:
  • The Undertaker
    4.1k
    Kod države nema izbora. Ne možeš privatizirati državu.
  • GZomanid
    572


    Nije samo u pitanju kolko bi ljudi odbila takva cifra, prvo što meni padne na pamet kad netko spomene članarine od 500 ili 1000kn je da je u klubu trenutno zaposleno 200 ljudi kojima ne pašu nikakve promjene. Oni, njihove obitelji i prijatelji će biti ti koji će plaćati članarinu od 1000kn. Razmisli samo koliko njih ima više od nas ovdije na forumu..
  • Carlos2
    67
    Nisam namjeravao al ukljucit cu se u raspravu. Gledajuci komentare iz svakog misljenja moze se izvuc nesto pozitivno , ali i nesto negativno. Misljenja sam da je nuzno potrebno provesti promjene u klubu tj smjeniti sadasnje vodstvo kluba. E sad dolazimo do problema ( bar ga ja osobno tako vidim ) , a taj problem ste iznjeli svi vi po malo. Na prvu mi se model Jedan clan-Jedan glas cini savrsen.. lijepo svi clanovi ( svi , jer diskriminacijom onog tko npr nije duze od 3 god clan ne provodis opet demokratske izbore ) biraju i izabere se vec netko tj odredena pozicija. U model biranja pozicije tj koga se bira nemam namjeru ulazit jer mi je realno svejedno.. onog kojeg izaberem njemu vjerujem da ce dalje popuniti pozicije kvalitetno. Ali dublje kad udjes u analizu ovog Jedan clan naides na problem taj da ce ti onda stvarno birat svi ravnopravno , i zasto bi se onda itko od mogucih sponzora i investitora prikljucio kad realno nije bitan jer odlucit ce vecina. Demokracija u sustini je bas to , bira svatko tko je clan . Ali moze li tako funkcionirati klub? Drzava moze ali klub ne znam , nisam dovoljno kompetentan za to. Samo znam da svi klubovi koji imaju 1clan-1glas ipak imaju neke uredene modele za to , nije jednostavno kako ocekujemo da ce bit. Po meni je privatizacija zadnje kaj se treba radit , zato kaj je Hrvatska drzava kakva je ( u pravnom smislu ) i vec vidim u kakve bi to kriminalne vode odvelo. No , bilo bi dobro staviti sve opcije na stol , vidjeti kaj se nudi i kako ce dinamo sa nama koji se borimo za njega izaci kao pobjednik. I jos jedna stvar za kraj , gore sam negdje procitao o tome da fali prijedlog tj kandidat kada ova uprava ode.. e to je po meni kljuc. Kada bi se iznjedrio netko tko bi sada zauzeo stav da zeli i moze vodit , kada bi ga ljudi prepoznali kao "novi pocetak" NASEG dinama , onda bi se mozda stvorila i ona kriticna masa o kojoj svi non stop pisu .
  • GZomanid
    572


    Nisam siguran, sve i da imamo savršenog kandidata, da bi bilo pametno puno unaprijed izlazit s njegovim imenom. Moglo bi se kontaktirati određene kandidate koji iskoče iz "naše" ankete pa da vidimo ima li itko od izabranih ikakve ambicije uopće uskočiti u neko mjesto koje smo mu namjenili. Tek tada bi mogli krenuti u detaljnije odluke i izbore, neke od kandidata bi mogli prekrižiti, a neki bi nam ostali za izbor..
  • agramZ
    2.3k
    ( svi , jer diskriminacijom onog tko npr nije duze od 3 god clan ne provodis opet demokratske izbore )Carlos2

    svrha tog pravila je ta da se ne moze jedan dan prije izbora odjednom uclaniti 5000 placenika da glasaju za svog nametnutog kandidata. to je ta "rupa" u statutu npr. jednog FD-a o kojoj ovdje ljudi pricaju..

    i zasto bi se onda itko od mogucih sponzora i investitora prikljucio kad realno nije bitan jer odlucit ce vecinaCarlos2

    kod klubova koji funkcioniraju po clanskom modelu ne odlucuju clanovi kojeg ce sponzora prihvatiti. svaka izabrana uprava ima 4 godine i ona o takvim stvarima odlucuje. ne saziva uprava skupstinu za biranje sponzora, u upravi normalno sjedi jedan covjek koji se bavi s tim.
  • Carlos2
    67

    Mozda si u pravu , mozda bi ranim izlaskom u javnost napravili sebi stetu. Ali treba raditi na tome tko i kako ce dalje , jer jednog dana ce uprava otic a kaj cemo onda? Najgore je da nam se dogodi da dodu izbori , a kandidiraju se dva klauna sadasnje uprave. Malo sad karikiram , al shvacas kaj ocu rec? Treba bit spreman na svaki scenarij i imat plan za buducnost.
  • GZomanid
    572

    Netko je već napisao da bi unaprijed navedenog kandidata sadašnja uprava popljuvala preko svih medija i to je istina. Ali bilo bi dobro imati više spremnih kandidata koji imaju volju baviti se s klubom kada za to dođe vrijeme.
  • Carlos2
    67

    Ali tu i je problem. Od nas 12 koji smo na tribini non stop zajedno , 5 smo clanovi kluba . Kaj ces sa takvim slucajevima? Decki se godinama bore za dinamo i odvajaju zadnju kunu za tekme .
    Tih 5000 placenika nije bitno , bitno je da se u trenutku izbora aktiviramo svi mi drugi , jer nas je sigurno vise. Ista je stvar sa izborima na drzavnoj razini , pobjeduje onaj koji je aktivirao vise svojih biraca .

    A kaj se tice sponzora nisam isao u tom smjeru , ali mozda sam se malo krivo izrazio . O tome se da jos pricati , svakako bitno je razviti najbolji model za klub i navijace u jednom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.