• Pop corn
    4.8k
    Ima kakvih novih akcija od strane udruge? Dojma sam kao da vlada zatišje zadnjih nekoliko mjeseci od skupštineMališan

    Kao što je rečeno i na Skupštini, kao udruga DTSM je sve svoje poteze učinila i povukla. Sve moguće prijave su podnesene i čeka se da se one riješe. Naravno, sad možemo govoriti o tome kako se izgleda štiti određena gospoda od strane lokalne i državne vlasti i naše prijave drže u ladicama, ali nije to tvoje pitanje.

    Isto tako čeka se i ta pravomoćna presuda koja se očito opet, po meni osobno, tempira s aktualnim političkim događajima. Ako presuda bude onako kako bi trebala biti (i što nalaze zdrav razum i pravda) onda će se krenuti u seriju daljnjih poteza.

    Dakle, neki temelj je postavljen i sada se čeka. Kao što se govorilo kada je Udruga članova Dinama osnovana, ovo je borba na duge staze i bit će duga borba i potrebno je strpljenja.

    Naravno, to ne znači da ako je zatišje, se ne pazi i planiraju neke stvari.
  • bezvangori
    174
    Naravno, to ne znači da ako je zatišje, se ne pazi i planiraju neke stvari.Pop corn

    Nadam se da to vrijedi i dalje jer ovo bi mogla biti polusezona kiselih krastavaca. Naravno, vezano uz klub - ispadanje iz kupa u relativno ranoj fazi (da nije bilo odgode prije Božića) te +12 u odnosu na vječnog rivala. Mislim da bi bilo u redu da možda obavijestite javnost u tjednu koji predstoji (posebno na njegov značaj) o trenutnom stanju svih navedenih akcija i presuda, malo osvjestiti opet ljude jer sad u ovoj polusezoni nitko vam ne može reći da se ruši atmosfera (apsolutno glup razlog) koa za vrijeme europskih. Također, bit će i onih kojih će reć: "a sad kad niste u Europi lako vam se s time zajebavati", ali ljudi su uvijek ovdje da seru... prave političke igre tek predstoje i ne smije se prepustiti njihovoj igri.
  • Pop corn
    4.8k
    Naravno da vrijedi i dalje. Ali sve se radi s nekom procjenom vremena i mjesta komunicaranja svega što se radi za konačnu pobjedu.

    Za one koji nisu pratili Udruga Dinamo to smo mi se oglasila i oko današnjeg sulude lažljive akcije , ali i odnosa s NK Lokomotivom, kao i Valentinova 20 godina kasnije iz kuta DTSM-a.
  • Bosna86
    11.5k
    Jučer je održana još jedna predstava od Skupštine gdje su izneseni financijski podaci Dinama za 2019. godinu.

    Postavljamo kao udruga članova Dinama javnosti, navijačima, članovima, upravi, medijima i svim ostalim zainteresiranim dionicima sljedeća pitanja:

    - je li od 62 skupštinara (cca četiri promila ukupnog članstva) barem jedan od njih imao legitimitet, odnosno da li je itko od 14 tisuća članova Dinama birao primjerice Stojana Mamića u Skupštinu kluba te koje su im kompetencije?
    - zašto potrebne materijale za pripremu skupštine ne dobiju čak ni "provjereni" skupštinari?
    - što se točno dogodilo u poslovanju kluba da u jednoj od najvećih sportskih godina u povijesti kluba, prihod Dinama je samo 382 milijuna kuna, a trošak kluba čak 369 milijuna kuna – gdje novac curi? Možda je razlog što klubom upravljaju ljudi bez znanja i kompetencija u poslovanju ozbiljnim poslovnim subjektom? Ili opet novac ide na offshore račune pojedinaca?
    - u 2019. godini proljeće u Europi te borba za drugi krug Lige prvaka i opet nakon toliko prilika za rast prihoda do plafona, nakon plaćenog poreza na dobit, zarada je svega deset milijuna kuna?
    - je li moguće da trošak igrača iznosi na godišnjoj razini između 20 i 25 milijuna eura – pa tko ima toliko preplaćene ugovore? Zašto se gradi neodrživi sustav koji ovisi o plasmanu u skupine nekog od europskih natjecanja?
    - zašto je #Dinamo u kreditu od skoro deset milijuna eura (20 milijuna kuna u domaćim bankama, 50 milijuna se odnosi na malteški dug)? Zašto se kredit ne vraća?
    - da li bi zarada kluba bila veća da se nije na silu kupovalo igrače koje trener nije želio?
    - što je točno pisalo u prijedlogu novog Statuta da ga je morao odbit čak i Bandićev Gradski ured za opću upravu koji je omogućio da svega sto ljudi (Nadzorni i Izvršni odbor te Skupština) biraju isključivo sami sebe?
    - zašto se godinama ne realizira pitanje stadiona? Na temelju kojeg pravnog akta uprava kluba je mislila tražiti povrat maksimirskog zemljišta iz 1991. kad nije pravni sljedbenik tadašnjeg Dinama jer je pravno gledano udruga građana osnovana tek krajem 1998. godine? Zašto Grad i GNK igraju ping-pong oko stadiona, odnosno svaki bi gradio, ali ne svojim novcima? Zašto Maksimir i navijači moraju patiti jer je interes pojedinaca ispred interesa kluba?

    Deratizacija i demokratizacija dvije su čarobne riječi koje trenutno mogu spasiti Dinamo od ponavljanja pljačke kluba u režiji istih likova.

    Hoćemo izbore! Jedan član – jedan glas!
  • GZomanid
    572
    Prenosim s FB:

    Dinamo - to smo mi
    30 min · Javno
    Nažalost, ovih dana svjedočimo sukobu unutar kluba između igrača i uprave povodom najavljenih rezanja troškova. Uprava GNK Dinamo Zagreb
    odlučila je smanjiti plaće trenerima, igračima i radnoj zajednici kako bi #klub prebrodio ekonomsku krizu koja je zbog pandemije koronavirusa sada već izvjesna.
    Dužni smo jasno izraziti svoje razočaranje zbog načina na koji je uprava pokušala svoje mjere provesti u djelo. Osramotili su klub i sebe slično kao kada su nedavno pokušali promijeniti statut što im je odbio gradski ured za upravu. Umjesto da najprije postigne dogovor s igračima, uprava preko svojih medijskih pokrovitelja vrši pritisak na iste. U trenutku kada se #Zagreb i #Hrvatska nalaze u najvećoj krizi još od Domovinskog rata, navijači na dnevnoj bazi čitaju o prepucavanju u Dinamu, a naknadna priopćenja samo doprinose rušenju ugleda kluba u izvanrednim okolnostima.
    Udruga "Dinamo to smo mi" nudi i rješenje ovog problema. Prije četiri i pol godine, klupska uprava je donijela jednu od najskandaloznijih odluka u svojoj povijesti. U jeku otkrivanja najveće sportske pljačke u povijesti Hrvatske i procesiranju braće Mamić kao njenih glavnih protagonista, Uprava kluba donijela, a Skupština kluba potvrdila odluku kako neće tražiti obeštećenje iako je Dinamo oštećen za više od 200 milijuna kuna (samo u prvim optužnicama). Prije i nakon te odluke bili smo svjedoci brojnih loših te krajnje sumnjivih odluka (vezano uz dovođenje skupih, a promašenih pojačanja koje bi mahom poslali na posudbe) i trošenja bez povoda (vodile su se cijele obitelji na pripreme i europska gostovanja, uhljebljivali razne političke otpatke, lažnim navijačkim udrugama uplaćivali su se milijunski iznosi) sve do kriminalnih radnji na štetu kluba (kupovanja jacuzzija i ostalih stvari Franji Vargi u aferi #SMS). Ljudi koje nitko nije birao niti im dao legitimitet za navedena dijela sada na najružniji način pokušavaju prisiliti igrače na smanjenje ugovora.
    Dinamova Uprava/Skupština može promijeniti svoju odluku i tražiti naknadu štete koja bi se naplatila po pravomoćnosti presude. U tom slučaju ne bi postojala nikakva potreba za rezanjem plaća igračima i radnoj zajednici, te bi klub u velikoj mjeri nadoknadio sve gubitke koje očekuje u narednom razdoblju, a sigurni smo ostalo bi dovoljno da se opremi nekoliko bolničkih odjela. Još jednom ćemo podsjetiti, #Dinamo je za novac koji su braća #Mamić izvukla iz njega mogao već sagraditi vlastiti stadion što dočarava o kakvom kapitalu se radi.
    Uprava Dinama ima sjajnu priliku dokazati svoju odanost prema klupskim bojama, ali moraju početi od sebe. Vrijeme je da Dinamove troškove srežu upravo tamo gdje je najviše godina "curilo" - kod svojeg sportskog direktora i najpoznatijeg bjegunca od hrvatskog pravosuđa, a onda budu primjer igračima koji se trebaju prilagoditi novonastaloj situaciji u svijetu nogometa. Na kraju trebaju što prije prihvatiti statut koji omogućuje članovima pravo glasa na izborima te raspisati iste kako bi se na čelo kluba postavila uprava neovisna o bjeguncu u #BIH (kojem treba novac za financiranje bijega).
    Naravno ti ljudi to nikada neće napraviti, njima nije bitan Dinamo, oni su sami sebi svrha. Kada pravna država odradi svoje u svim procesima protiv čelnih ljudi u klubu, mi kao članovi tražit ćemo odštetu od svih aktera pljačke našeg kluba od Uprave do skupštinara, jer Dinamo – to smo mi!
    P.S. zašto nitko ne pita igrače za njihovu stranu priče?
  • Pop corn
    4.8k
    "Ako nisu sposobni (misli na upravu) izvršiti ono što su rekli i napisali - neka odu. Uprava je tu radi nas, a ne mi radi njih. 90% sredstava za klub privređujemo mi, igrači."

    Rekao je to medijima 1992. igrač Dinama. Zoran Mamić. Tako je govorio igrač koji je i tada imao viziju. Tu viziju pogledajte u isječku iz sada već svima nam poznate zabranjene Latinice 1993. godine. (Da, to je ona ista Latinica gdje je dotični bjegunac i lopov veličao NK Croatia pa 20 godina kasnije iz emigracijskog press centra falsificirao Dinamovu povijest lagavši da je on zaslužan za povratak Dinama. Više o tome na https://tinyurl.com/latinica-dinamo)



    Udruga čanova Dinamo "Dinamo - to smo mi"
    Attachment
    zoki_dalton (20M)
  • Pop corn
    4.8k
    Igrači i stručni stožer Dinama svojim nastupima od UEFA-inih nagrada u klub su donijeli preko trideset milijuna eura. Bez transfera, ulaznica i marketinga. Samo u 2019. godini. Na to dodajmo Olma, Šunjića i Rrhamanija. Plaćeni su po ugovorima koji nisu antidatirani.

    Isto tako zbog aktualne situacije igrači i stručni stožer su pristali na prvotno smanjenje ugovora, da bi uprava bez razgovora to smanjenje jednostrano drastično povećala, ali i odlučila da im neće isplatiti ono što su zaradili.

    Istovremeno s druge strane:

    1. Presuda za 118 milijuna kuna
    2. Optužnica za 199,8 milijuna kuna
    3. Optužnica za 16,7 milijuna kuna

    kojom su Zoran, Mario i Zdravko Mamić skupa s Damirom Vrbanovićem i ostalom svitom oštetili GNK Dinamo Zagreb i proračun Republike Hrvatske.

    Ostaje pitanje, jesu li ovo provjerene informacije ili je "agent 007 Franjo Varga" dostavio platne liste i JOPPD obrazac trenera i pomoćnika trenera Dinama?

    Link: https://www.facebook.com/152476774785393/posts/3131350736897967/
  • NORTE
    9k
    Istovremeno s druge strane:

    1. Presuda za 118 milijuna kuna
    2. Optužnica za 199,8 milijuna kuna
    3. Optužnica za 16,7 milijuna kuna
    Pop corn

    TOTAL: 334,5 milijuna kuna
  • Infinity
    15.2k
    TOTAL: 334,5 milijuna kunaNORTE

    Ukratlo, ukrali jedan cijeli godisnji budzet.
  • Zambatine škude
    2k
    Ukratlo, ukrali jedan cijeli godisnji budzet.Infinity

    I to ovaj slonovski i apsolutno neprimjereni.

    S tim da se tu radi jedino i isključivo o iznosu za kojeg je (zasad) dokazano da je izvučen na nelegalan način, a iz prve ruke znam da toga ima puno više. A gdje su svi precjenjeni ugovori, sporovi s igračima, muljanje s građevinskim radovima na Maksimiru i pedeset drugih stavaka.

    Možda je nekad netko u povijesti ukrao i više love iz nekog kluba u apsolutnom iznosu, ali ne znam jel itko u relativnom iznosu toliko oštećen kao Dinamo.
  • Bosna86
    11.5k
    I sto je najgore oni još uvijek kradu.... Jos uvijek nije dosta, koja je to cifra novca da kažeš e neću vise, volio bih znati
    Ipak sto se Mamica tiče, mislim da je on tip osobe kojoj je bitnija moć od novca, to sto on nije vise pred kamerama je njemu gore od bilo kakve novčane ili zatvorske kazne
  • Crusades1986
    9.5k
    Meni je daleko najjace bilo ono vracanje odbjeglog sina Sammira i onda sporazumni raskid ugovora 6 mjeseci nakon toga, uz simbolicnu odstetu naravno. :cool: Ili produzivanje ugovora Petevu i onda otkaz neposredno prije prvenstva. Uz otpremninu dakako.
  • Zambatine škude
    2k
    I sto je najgore oni još uvijek kradu.... Jos uvijek nije dosta, koja je to cifra novca da kažeš e neću vise, volio bih znatiBosna86

    Sad vjerujem da je čak pitanje i love jer su se navikli na određen život u kojem i dalje imaju velike troškove, a vjerojatno manje prihode. Ali mislim da je tu puno veća droga utjecaj i moć i da bi zato odgovor na tvoje pitanje bio - nikad. Nikad neće niti bi bilo dosta.

    ↪Zambatine škude Meni je daleko najjace bilo ono vracanje odbjeglog sina Sammira i onda sporazumni raskid ugovora 6 mjeseci nakon toga, uz simbolicnu odstetu naravno. :cool: Ili produzivanje ugovora Petevu i onda otkaz neposredno prije prvenstva. Uz otpremninu dakako.Crusades1986

    Meni je najdraži takav primjer Romeo Mitrović. Čovjek je bio ne treći nego četvrti golman, s 34 godine u guzici kad su s njim potpisali ugovor i pustili ga nakon mjesec dana.
  • Građanski1911
    326
    Bilo je toliko poteza za robiju s njihove strane da na te takve malverzacije gledaš zdravo za gotovo... ono, dovedeš nekog Nigerijca za 2 milijuna i za 9 mjeseci ga posudiš Lokomotivi... who cares...

    Da kao zadatak na nekom testu dobiješ:

    Napiši - UZ POMOĆ GOOGLEA - sve afere u kojima su se našla braća Mamić. Imaš 10 minuta vremena.

    Nema šanse da bi uspio sve napisati...
  • marcio amoroso
    31.9k
    Bila je tu na zoni ona lista ako se dobro sjećam.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.