• BluePhone67
    3.3k
    Pozdrav,
    Interesira me kajej sa članstvom u GNK? Da li neko skuplja podatke kao ZZD prethodnih godina?
    Da li je ona famozna izjava koja se od ove godine mora potpisati usklađena sa zakonima RH?
    groove

    Najbolje da se uclanis direktno u shopu na Maksimiru, ne znam jel se mozes u Jurisicevoj ili internetom https://gnkdinamo.hr/hr/Klub/Clanstvo

    , kada dobijes clansku posaljes podatke na DTSM

    http://dinamotosmomi.com/prijavi-se/
  • xavier
    11.1k
    Baš si nešto razmišljam potaknut drugom temom. Možda je dtsm trebao jednostavno raspitati izbore i pozvati sve članove kluba da glasaju za skupštinu ili predsjednika uprave. Naravno da dtsm ne može raspisati izbore iako to u načelu ne bi bilo ništa manje ispravno od načina na koji se ekipa u klubu održava na vlasti.

    Bar bi imali izabranu skupštinu odnosno predsjednika i stalno bi mogli poklapati ove u klubu kako su ovo ljudi koje su izabrali članovi kluba za razliku od njih. Ne bi bilo prvi put da neki klub paralelno ima svije skupštine (HD upravo u ovom trenutku, Zagreb prije 20 godina).

    No naravno da bi napadi ekipe iz kluba bili strašni i pritom ne bi birali oružje.
  • Kwedi
    3.8k
    neće ulica voditi klub! :cool:
  • SAS1987
    13.5k
    ulica vodi državu pa pogledaj u kakvom stanju je :cool:
  • Kwedi
    3.8k
    Pa o tom i pričam! Nećete u Maksimir, niste ni prije!
  • Somport
    556
    Ja sam nažalost odlučio poslati zahtjev poštom, pa još uvijek veselo čekam zadnjih 10 dana da mi pošalju člansku.
  • BluePhone67
    3.3k
    Obavijest!!

    U srijedu 10.07.2019 u 20 h u prostorijama pivovara Medvedgrad Ilica 49 odrzat ce se redovna skupstina udruge DTSM !! Pozivamo sve clanove udruge, ali i sve clanove GNK Dinamo Zagreb da dodju i sudjeluju u raspravi koju zelimo odrzati svim zainteresiranima.
  • BluePhone67
    3.3k
    Održana godišnja Skupština udruge Dinamo to smo mi

    U srijedu, 10. srpnja 2019. u pivnici Medvedgrad u Ilici 49 održana je godišnja Skupština udruge članova GNK Dinamo „Dinamo – to smo mi“. Skupštinom je predsjedao predsjednik udruge Juraj Čošić.

    Juraj Čošić je podnio Izvješće o radu udruge za 2018. godinu. Udruga DTSM u 2018. od donacija je uprihodila 6.140 kuna, a rashodi su iznosili 6.830 kuna što znači da je udruga prošlu godinu završila u minusu od 690 kuna. Rashodi se odnose na troškove odvjetnika te administrativne troškove.

    Kao najveću pobjedu u 2018. Čošić je apostrofirao zaustavljanje preoblikovanja kluba iz udruge građana u dioničko društvo kojom je aktualna uprava pokušala legitimizirati pljačku kluba.

    U prošloj godini aktivno se radilo na učlanjenju navijača u GNK Dinamo, potenciralo se na kupnju godišnjih ulaznica i odlazak na utakmice te se inzistiralo na maksimalnoj podršci prvoj momčadi.

    U 2018. se također vršio pritisak na Gradsku skupštinu radi zaustavljanja preoblikovanja, saznala su se imena starog i novog saziva Skupštine GNK Dinama.

    Važno je dodati da je u prošloj godini Matija Đulvat dao ostavku na mjesto jednog od dva potpredsjednika udruge. Skupština DTSM-a potom je jednoglasno prihvatila izvješće o radu udruge za 2018., financijsko izvješće za 2018., promjenu adrese sjedišta, a samo jedan prisutni član bio je protiv ostavke Đulvata.

    Uslijedila je rasprava o daljnjem radu udruge. Ukupni godišnji troškovi nazovimo to hladnog pogona DTSM-a (troškovi odvjetničkog paušala i administrativni troškovi) iznose 15.000 kuna, a taj iznos prikupljati će se iz donacija. Čošić je, zatim, objavio kako je udruga sportskoj inspekciji prijavila članove Uprave GNK Dinama Mirka Barišića, Krešimira Antolića i Vlatku Peras koji su prekršili Zakon o udrugama neobjavljivanjem proračuna kluba na vrijeme te zbog neurednog vođenja klupskog članstva.

    Udruga DTSM je također u završnoj fazi izrade prijedloga novog Statuta GNK Dinama koji će biti usklađen sa Zakonom o udrugama i koji će se temeljiti na članskom modelu 1 član – 1 glas. Po završetku, novi statut bit će pušten u proces javne rasprave nakon koje će se organizirati okrugli stol.

    Udruga DTSM i dalje će budno pratiti situaciju oko sudskih postupaka koji se vode protiv sadašnjih i bivših članova uprave GNK Dinama te će po očekivanoj pravomoćnosti presude pokrenuti postupke za obeštećenje kluba protiv članova Izvršnog odbora i Skupštine koji su glasali da klub nije oštećen u navedenom postupku.

    Za kraj, Čošić je apelirao Dinamovim navijačima da se učlane u klub i da se jave udruzi Dinamo to smo mi i pomognu u njenom radu jer posao u udruzi obavlja prilično mali broj ljudi, a s dodatnom pomoći mogli bismo u kraćem roku vratiti Dinamo onima kojima je on oduvijek pripada
  • Baneki
    728
    Sad vidim da je Matija Đulvat dao ostavku u DTSM, a Juraj Ćosić u FD prošle godine. Nadam se da je to samo zbog obveza, bilo bi dobro da surađuju i dalje.
  • Goran
    80
    Čini se taktički, Antolić je svojevremeno kritizirao Jurja da ne može biti u upravi Futsal Dinama i član GNK Dinama, navodno zbog Zakona o sportu, članak 27., mislim da je to pogrešno jer futsal i nogomet nisu isti sport, ali kako sve drži HNS i sve se kod nas da svakako interpretirati mudro je formalno se jače angažirati samo na jednoj strani... Po meni dobar potez Matije i Jurja
  • Mališan
    1.7k
    Ima kakvih novih akcija od strane udruge? Dojma sam kao da vlada zatišje zadnjih nekoliko mjeseci od skupštine
  • SAS1987
    13.5k
    Ima kakvih novih akcija od strane udruge? Dojma sam kao da vlada zatišje zadnjih nekoliko mjeseci od skupštineMališan

    Vjerovatno se ceka punomoćnost presude Mamicu a nakon toga totalna ofenziva.
  • Neki tip
    19.3k
    Zar nije ta pravomocna trebala već biti? Spominjali su se na Zoni neki datumi, čak i kraj rujna čini mi se. Zna li netko što se događa, u kojoj je to fazi?
  • SAS1987
    13.5k
    Zar nije ta pravomocna trebala već biti? Spominjali su se na Zoni neki datumi, čak i kraj rujna čini mi se. Zna li netko što se događa, u kojoj je to fazi?Neki tip sa Zapada

    bile su neke informacije da bi trebala biti do 1.10.2019 (i ja sam to spominjao) ali je informacija bila netočna. Pričalo se i da će pravomočnost biti "sigurno do kraja godine" ali u biti nitko ne zna.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.