• marcio amoroso
    32.4k
    Ovu poruku smo dobili na instagramu :monkey:


    “Kako vas nije stid i sram blatit po upravi dinama i po covjeku po imenu Zdravko Mamic koji bi prije svih vas dao zivot za dinamo i dao ama bas sve za dinamo. Koji je prvi dao svoje novce da dinamo uopce opstane i izgradi se kao veliki europski klub kao sto je danas. Pogledaj te malo sve ponajbolje igrace svijeta odrekli su se nebeskih placa kako bi klub opstao i mogao normalno funkcionirat . A pogledaj te nase decke i nas strucni stozer koji se nebi odrekli ni pisljivih 20% svoje place a kazu da vole dinamo i da bi za dinamo dali sve. Ademi koji je primao placu kad je bio podsuspenzijom i koji je imao najbolje odvjetnike kako bi se kazna smanjila a za to je sve zasluzan Zdravko Mamic i uprava dinama. Svaka cast igracima i strucnom stozeru na ovako velikim uspjesima ali nisu ispali fer jer su ipak na sav glas pjevali" za dinamo ja dao bih sve"
    Malo se zapitajte ‍♂️“
  • marcio amoroso
    32.4k

    Ovakvim botovima najbolje ne odgovoriti, samo se kretenima pridaje na važnosti.
  • marcio amoroso
    32.4k
    Bravo dečki za objavu na fejsu. Neću je kopirati tu jer ima mjerodavnijih od mene za to, ali moram pohvaliti :up: :strong:
  • Kwedi
    3.8k
    Hvala @Bosna86 :wink:

    Zar ovo nije eklatantno kršenje jedno 3 zakona i to javno?
    Prvo objavljivanje plaće bez suglasnosti radnika je protuzakonito
    Drugo, ovo je Odavanje poslovne tajne
    Treće, kako može jedan savjetnik kluba imati uvid u nečije plaće

    Ne zanima me tko je on, kakva je Hrvatska država niti ista..... Ima li jedan novinar u hrv da postavi ova pitanja dorhu ili on smije raditi sta hoće?
    Bosna86
  • Bosna86
    11.6k
    Poslao sam majci screenshoot da sam utjecajni forumaš, eno je place :smile: :smile:
  • Neki tip
    19.4k
    i onda kažu da je američki san prošlost.. :grin:
  • Pop corn
    5.1k
    I @vjeko1701 i @Bosna86 pokazuju kako je ideja udruge "Dinamo - to smo mi" zaista sadržana u samom imenu. Kad god velimo da smo otvoreni za ideje i prijedloge, to zaista mislimo. Mi nismo najpametniji, vodi nas ljubav prema klubu i vjera u ideal transparentnog i poštenog Dinama, ali smo tu da sve diskutiramo, pročitamo i da prihvatimo pomoć svakoga.

    I zato pametna rasprava je ono što svima treba.

    Dečki, fala vam i nema predaje.
  • vjeko1701
    5.9k
    Samo naprijed dečki! Ništa nije vječno pa tako ni gamad.
  • Pop corn
    5.1k
    Zgroženi situacijom u kojoj je ponovno Dinamu osim imidža kluba nanešena i nova financijska šteta, Udruga članova Dinama “Dinamo to smo mi” smatra da jedini izlaz iz ove situacije u kojem se naš klub nalazi jest pravomoćni pravorijek Vrhovnog suda Republike Hrvatske u slučaju izvlačenja 116 milijuna kuna iz našeg kluba.

    Nažalost, ponovno se pokazalo kako sadašnje strukture kluba, nelegitimno postavljene na te funkcije, i Uprava, i Izvršni odbor, i Nadzorni odbor i Skupština nemaju snage se izvući iz stiska bjegunca i njegovog suučesnika i brata, te da su isključivo njihove lutke na koncu.

    Iz tog razloga Udruga članova GNK Dinamo “Dinamo to smo mi” obratila se Vrhovnom sudu, obzirom da smatramo ne samo da je nanešena nova financijska šteta klubu, već i izbjegnuto određivanje mjera opreza.

    Dopis poslan Vrhovnom sudu Republike Hrvatske objavljujemo u cijelosti:

    ZAHTJEV ZA PRISTUP INFORMACIJAMA

    Poštovani predsjedniče Vrhovnog suda,

    nastavno na novo nanošenje financijske štete Udruzi građana GNK Dinamo Zagreb u Maksimirskoj 128 od strane nepravomoćno osuđenih Zdravka Mamića i Zorana Mamića, obraćamo vam se koristeći pravo na pristup informacijama kao članovi iste te udruge okupljeni u Udrugu “Dinamo to smo mi”, koji imaju i posebni pravni interes vezan uz djelovanje udruge i štetu koja je nanesena, a i dalje se nanosi pravnom subjektu, sve u cilju sprječavanja daljnjeg nastupanja iste.

    Kao što je cijela hrvatska javnost, ali i šire, upoznata, dana 6. lipnja 2018. godine Županijski sud u Osijeku donio je prvostupanjsku presudu u Uskokovom predmetu za izvlačenje 116 milijuna kuna iz Udruge građana GNK Dinamo, te nanošenje štete državnom proračunu od 12,2 milijuna kuna, te osudio Zdravka Mamića na šest i pol godina zatvora, a Zorana Mamića na 4 godine i 11 mjeseci.

    S obzirom da sud nije sukladno članku 98., stavak 2. točka 2. Zakona o kaznenom postupku izrekao mjeru opreza zabrane napuštanja boravišta Zdravko Mamić pobjegao je u drugu državu odakle se skriva hrvatskom pravosuđu i odbija izručenje.

    Također, s obzirom da nitko nije sukladno članku 98., stavak 2. točka 11. Zakona o kaznenom postupku izrekao mjeru opreza zabrane pristupa internetu, Zdravko Mamić iz bjegunstva objavljuje na svojoj Facebook stranici primanja određenih zaposlenika kluba mimo njihove osobne privole, što su daljnji nezakoniti i štetni postupci osuđenika.

    S obzirom da nitko nije sukladno članku 98. stavak 2. točka 6. Zakona o kaznenom postupku izrekao mjeru opreza zabrane obavljanja određene poslovne aktivnosti Zoran Mamić ponovno obavlja dužnost sportskog direktora Udruge građana GNK Dinamo, te po izjavama člana Uprave Krešimira Antolića vodi pregovore oko transfera igrača čime postoje opravdana sumnja u ponavljanje kaznenog djela za koji je osuđen.

    Također, po izjavama istog člana Uprave Zoran Mamić vodi pregovore oko smanjenja plaća zaposlenika, igrača i trenera.

    Nažalost, zbog činjenice da i nepravomoćno osuđeni Zdravko Mamić, kao i nepravomoćno osuđeni Zoran Mamić svojim postupcima dovode do raskida ugovora s trenerom kluba koja dovodi do isplate odštete istom od najmanje novih 7,5 milijuna kuna, smatramo da se ta novonastala financijska šteta klubu mogla spriječiti da se ranije donijela drugostupanjska presuda u ovom slučaju.

    Zbog toga vas kao izravno za ovaj slučaj pravno zainteresirani članovi Udruge građana GNK Dinamo, molimo da nas obavijestite na kada će taj predmet dobiti datum ročišta na Vrhovnom sudu i kada će se donijeti konačni pravorijek o nepravomoćno osuđenom bjeguncu Zdravku Mamiću, te drugim okrivljenicima među kojima i sportskom direktoru Zoranu Mamiću.

    Vjerujemo kako bi jedino što skorija odluka Vrhovnog suda spriječila daljnje nanošenje financijske štete Udrugi građana GNK Dinamo od strane nepravomoćno osuđenih za izvlačenje novca iz iste te Udruge, ali i spriječile mogućnost ponavljanja tih kaznenih djela u idućim mjesecima kad će biti otvoreni novi prijelazni rokovi za transfere igrača.

    Također, molimo vas da nam odgovorite o Vašim spoznajama jesu li nadležni predstavnici države obzirom na nanošenje štete državnom proračunu podnijeli zahtjev za financijsko obeštećenje u iznosu od 12,2 milijuna kuna. Jesu li isto učinili članovi Izvršnog odbora ili Uprave Udruge građana Dinamo koja je po prvostupanjskoj presude oštećena za 116 miijuna kuna? Ako nemate tih spoznaja, molimo da nas uputite na tijelo nadležnog ministarstva za provedbu prvostupanjske odluke u ovom predmetu, kako bi im mogli uputiti zahtjev za ostvarivanje prava na pristup informacijama.

    Razumijevajući situaciju oko krize uzrokovane bolesti COVID-19 zahvaljujemo Vam unaprijed na što žurnijem i bržem odgovoru kako bi se spriječile ove neželjene situacije u najvećem hrvatskom nogometnom klubu, ali istodobno i Udruzi građana koja godišnje ima proračun od oko 350 milijuna kuna.
  • SAS1987
    13.5k
    vjerovatno neće ni odgovoriti :smile:
  • Baneki
    730
    Ovo je odlična ideja, samo treba pripaziti da zahtjev na pravo na pristup informaciji bude u skladu sa Zakonom o pravu na pristup informaciji. Prema tom zakonu ne može ih se pitati i tražiti bilo kakve odgovore, nego tražiti konkretnu informaciju na temelju dostupnih dokumenata. Ja sam to pravo iskoristio nekoliko puta i uvijek dobio informaciju (ministarstva i još neke javne ustanove), ali sam im točno napisao što želim, rang liste, bodovanje, tuđe prijave na natječaj, pristigle ponude, zapisnike sjednica, itd..). Postoji i formular koji se mora ispuniti kod zahtjeva u kojem se opisuje što se konkretno traži i način dostave te informacije (mailom, poštom, itd.:).

    Na tako pristigao zahtjev ne mogu se baš tako oglušiti (postoje neki razlozi kad mogu odbiti dati informaciju) jer postoji i državni službenik koji onda procjenjuje opravdanost pristiglog zahtjeva i razlog odbijanja, a na kraju se može ići i do Suda...

    Sretno!
  • Cosey
    435
    Pogledah gostovanje Brlekovića u Podcastu. Zanima me, ako se može javno, a budući se dotakao udruge, u čemu je bio spor ili neslaganje s njim?
  • Kwedi
    3.8k
    Kaj je uopće rekao?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.