• 000
    941
    Ycxttqd.jpg

    Zadnje, 6. kolo grupne faze Europske lige. Anderlecht ante portas.
    Dosanjan je san mnogih generacija Dinamovaca, a prokletstvo zacarane kovanice nestalo je u onoj cudesnoj noci u kojoj bogovi sudbine nisu mogli naci pravi put do rusevnog maksimirskog hrama okovanog maglom gustom poput dukatovog jogurta.

    Utakmica koja nam ne odlucuje prakticno ni o cemu, karte su vec podijeljene, ali bi valjalo furiozno odigrati i u velikom stilu zatvoriti i onako odlicnu sezonu.

    Sjever pjeva gradu najljepsu baladu!
    1. Sto mozemo ocekivati u zadnjem kolu grupne faze? (11 votes)
        Pobjeda plavih trupa i ludilo na tribinama
        64%
        Podjela bodova uz ludilo na tribinama
        27%
        Poraz protiv Anderlechta uz ludilo na tribinama
        9%
  • reziser
    5.8k
    Kak netko uopce moze pomisliti na poraz u ovoj tekmi?
  • Infinity
    14.9k
    Aj sto je utakmica za pet dana, toga smo svi svjesni i nije nista cudno, jer smo ih se nagledali u dvanaestom mjesecu. Al za devet dana je zdrijeb knockout faze. Devet dana. Prvi 'zimski' zdrijeb koji iscekujem :grin: Mislim da cu se to jutro probuditi s osjecajem kao da idem na prvi dejt u tinejdzerskim danima. Sreca i grc u stomaku.
  • Infinity
    14.9k
    Anderlecht, od Dinama do Dinama

    Kraljevski klub, ako cemo prevesti na hrvatski, ove sezone bas i ne blista, kako u Europi tako ni u domacem prvenstvu. Dinamo im je nanio drugi poraz u drugom kolu EL, mnogima se ucinilo pomalo iznenadjujuce, ali to danas ne djeluje tako. Cak od svega najvise iznenadjujuce djeluje kako je Fenerbahce Dinamu otkinuo bod u Istanbulu. No, da se vratim belgijancima.

    Anderlecht se nakon poraza od Dinama vratio domacem prvenstvu. Imali su dvije lakse utakmice za povratak na pobjednicke staze. Na gostujucem terenu su savladali tada predzadnji Zulte s 2-1, a potom pred za nas impozantnih 19.000 gledatelja na domacem terenu i tada jedanaestoplasirani Cercle Brugge s 4-2. U obje utakmice su imali pad u igri. Kod Zultea su vodili 2-0, ali su domaci jako kasno smanjili na 2-1. Cercle je pak gubio s 4-0, smanjio na 4-2, bio bolji, ali nisu imali snage za pravi preokret. Momcad Heina Vanhaezebroucka nikako ne blista. Zanimljivo da je Milic do utakmice s Dinamom bio siguran starter, ali je izgubio to mjesto. Od devet prvenstvenih utakmica propustio je pet, a u samo tri je bio starter. Propustio je i dva europska meca.

    Nakon dvije pobjede i nade da su se vratili na puteve pobjede uslijedio je europski ogled protiv Fenera. Vodili su domaci 2-0, ali su turci stigli do 2-2. Opet je uslijedio pad u igri, kao i u one dvije prvenstvene utakmice, a sada je to kvalitetniji protivnik iskoristio do kraja, dobro, skoro pa do kraja. Tri dana nakon nevjerovatnog kockanja protiv Fenera uslijedio je dodatni sok protiv jedanaestoplasiranog Eupena na gostujucem terenu. Momcad predvodjena legendarnim tridesetsedmogodisnjim Luisom Garciom (ne onim Liverpoolovim) za pola sata je sredila Anderlecht. Santini je pred kraj susreta donio nadu, ali je do kraja ostalo 2-1.

    Par dana kasnije nije islo ni na domacem terenu. Stigao je tada, ali i sada za samo dno prikovani Lokeren koji je nakon 53. minute igre vodio 1-0. Sest minuta kasnije Dimata je donio bod. Anderlecht je opet igrao bolje u prvom nego u drugom dijelu.

    Svakom nizu dodje kraj, pa tako i njihovim mukama, ali ne zadugo. Nakon tri kola bez pobjede uspjeli su savladati Beverena u gostima s 2-1. I opet je to bila utakmica u kojoj su dominirali 45 minuta, a onda u drugom dijelu kao da su na teren poslali kadete. Imali su 1-0, Beveren je nepadao i nakon glupe greske igraca Beverena na polovici Anderlechta, igraci Anderlechta dolaze do lopte, kontra i 0-2. Beveren je uspio smanjiti, ali je to bilo sve.

    I kako rekoh, njihovim mukama je dosao kraj, ali ne zadugo. Dvije pobjede su nakon Dinama vezali jednom, drugi put ipak ne. Europska utakmica odluke otisla je u korist turaka koji su na domacem terenu upisali pobjedu 2-0. Imao je Anderlecht tada cak i prihvatljivih 0-0, ali su pali u posljednjih 20 minuta utakmice. Opet!

    Nakon kraja europskih snova moralo se iskupiti navijacima. Stradao je solidni Gent s 2-0. To je uz Spartak jedina od 12 utakmica u kojoj Anderlecht nije primio gol. Anderlecht je vodio nakon cetiri minute, gosti su igrali s igracem manje sat vremena, a utakmicu su zavrsili s dva igraca manje. Bilo bi ludo da su i ovo uspjeli prokockati, mada me ne bi iznenadilo.

    Na kraju su se ipak vratili u realnost. Slijede cetiri teske utakmice. St. Truiden ih je spustio na zemlju prije nego su se uspjeli i uzdignuti. Opet poznati scenario. St. Truiden je ovaj put vodio 1-0, Anderlecht okrenuo na 2-1, ali u posljednjih pola sata toliko puta spomenuti pad, tri komada u mrezi Didillona i 4-2 za domacina. Potom je uslijedila 'nebitna' utakmica protiv Spartaka na domacem terenu i 0-0. Anderlecht je u tom mecu dominirao svih 90 minuta i pravo je cudo da su gosti izvukli nulu.

    Uslo se u dvanaesti mjesec, stigao je prvoplasirani Genk, savrsena prilika za jos jednom razocarati navijace i jos jednom dobiti gol u posljednjih 20 minuta. Anderlecht uopce nije bio los u ovoj utakmici, ali Pozuelo u 71. donosi tri boda Genku. Odusevljava me ta njihova lakoca primanja golova u drugom dijelu utakmice.

    Ako prije sedam dana nije islo protiv vodece momcadi, mozda je danas trebalo krenuti protiv sestoplasiranog Charleroia. Ali ne. Vise sam dosadan i samom sebi, ali opet isti scenario. Anderlecht je vodio 1-0 sve do 89. minute kada gosti iz penala dolaze do 1-1. Bila je to utakmica u kojoj je Anderlecht bio bolji svih 90 minuta, ali bez rezultata. Charleroi je solidna ekipa, igraju dobro ove sezone, ali su ipak ekipa koju bi Anderlecht na domacem terenu morao dobiti.


    Nevjerovatna je cinjenica koliko lose igraju drugo poluvrijeme. Odigrali su 12 utakmica. Tri utakmice su pobjedili, ali su u sve tri primali golove u drugom poluvremenu i skoro prokockali vodstva. Cetiri utakmice su odigrali nerijeseno. Dva puta su prokockali vodstvo, jednom cak 2-0, jednom su nadoknadili gol zaostatka, a jedna utakmica je zavrsila 0-0. Izgubili su tri utakmice, a od te tri u dvije su primili golove za poraz u drugom poluvremenu, u jednoj utakmici su cak uspjeli izgubiti nakon vodstva.

    Primili su 15 golova, cak 13 u drugom poluvremenu. Zabili su 17 golova, 10 u drugom poluvremenu (6 prije 65. minute) sto dokazuje da im napad i nije los u drugom dijelu, ali je obrana uzasna. Koncentracija pada nevjerovatnom lakocom. Misljenja sam da bi ih Dinamo jednostavno trebao cekati. Vjerujem da su napravili barem sto puta bolju analizu od mene i sami zakljucili da ce se Anderlecht sam pobjediti ako Dinamo to ne uspije. Volio bih da ovu moju analizu procita svaki navijac koji ce uci na stadion i da ne zvizdi ako nakon 45. minuta bude 0-0, jer ce im Dinamo u drugom poluvremenu sigurno dati barem dva gola.

    Zanimljivo je da im i nakon ovako losih rezultata u ligi i dalje u prosjeku dodje 20.000 gledatelja. U Europi to nije slucaj, ali bih volio da i Dinamo u HNL-u ima ovako odanu publiku. Volio bih to vise nego 35.000 na svakoj europskoj utakmici. Za nase prilike zaista iznenadjujuce ponasanje publike. Protivnik i rezultati nebitni, stadion pun. Premiership style. Isti slucaj je i kod ostala cetiri 'velika', Genta, Genka, Standarda i Bruggea.

    I prognoza za kraj. 3-0 za Dinamo.
  • 000
    941
    Iz ove tvoje odlične analize da se iščitati da u "kraljevskom klubu" i nije sve tako crno. Imaju ipak tu "konstantu", taj pad u igri u drugom poluvremenu, pogotovo u drugom dijelu drugog poluvremena.
    Ove sezone nije bilo nekog nezadovoljstva nakon recimo slabije odigranog poluvremena, a nisam čuo ni zvižduke upućene domaćim igračima, tako da mislim da se to neće dogoditi ni u četvrtak.
    Dapače, zaslužili su još jedan veliki aplauz za dojmljive predstave ove sezone.
  • Infinity
    14.9k
    Igraci su zasluzili da u ove dvije utakmice dodje 70.000 ljudi i da dozive standing ovation poslije obje utakmice, bez obzira na ishod. S obzirom na trenutno stanje bit cu zadovoljan i da dodje pola, ali pljesak ne smije izostati. Nakon Anderlechta im treba pljeskati za pobjedu, nadam se. Nakon Hajduka poslije posljednjeg zvizduka treba nastati viseminutno ludilo, aplauz i pjesma koja ne staje. Igracima se treba zahvaliti na najbolji moguci nacin.

    I sad si kontam. Dinamo je obicno losiji u prvom, a mnogo bolji u drugom dijelu. Kod Anderlechta je obratno. Poslastica za kladionicare. Iz dvojke u keca :grin:
  • reziser
    5.8k

    ako na anderlechtu bude 20000 smatram velikim uspjehom!

    na hajduku bude i preko 20000
  • Infinity
    14.9k
    Ja imam neki osjecaj da ce vise ljudi doci u cetvrtak, ali obje utakmice imaju svoje prednosti. Evo ja cu doci s prijateljom u cetvrtak (ako nas nesto ne zezne) koji nije bio nikako ove sezone i ide mu se na europsku utakmicu. S druge strane imas Hajduk koji je za vikend i sigurno bolje odgovara ljudima koji su tu u okolici i koji u subotu ne rade ili rade skraceno. I cetvrtak je termin u 21h, stigne se s posla, ali razumijem nekog tko mora voziti sat vremena i ustati ujutro u 6 da bi opet vozio sat vremena na posao i slicno. Nakon subote u nedjelju mozes spavati do podne. Ja sam imao zelju doci na par dana, ali sad se trudim da uopce dodjem i u cetvrtak, a subota je nemoguca zbog privatnih obaveza.
  • xavier
    11k
    Baš sam pisao na Snetu, možda se varam, ali ja očekujem više ljudi protiv Hajduka.

    Ova utakmica je u tjednu kasno navečer, a Hajduk za vikend. Ovdje je sve odlučeno i dio ljudi se već "prebacio" na čekanje knockout faze. Na Hajduku će biti i protivničkih navijača na svim tribinama osim sjevera. Zapravo puno ovisi o vremenskim (ne)prilikama.
  • 000
    941
    U 21:00h bi trebalo biti 0 nives celzijusa po prognozi. Možda malo snijega ranije. Sve u svemu ništa strašno, odlični uvjeti za ovo doba godine.
  • xavier
    11k
    ma naravno. Vrijeme će biti odlično za 12. mjesec.

    No stvar je u tome što sad "prosječni" navijač gleda na način da je utakmica rezultatski nebitna i onda rezonira "šta bi se išao tamo smrzavati kad mogu gledati na toplom uz pivu". Nije čak ni to problem. Meni je tužno što činjenica da je utakmica rezultatski nebitna i da je hladno, ne bi više uopće bila problem da je s druge strane Real/Barca/Bayern/Liverpool...
  • 000
    941
    Da, davno nas je dotakla ta globalizacija, gdje ljudi, tj. nove generacije play station klinaca više navijaju za mesije, ronalde, reale i sitije, nego za svoj klub.
    Uz sve pizdarije koje smo preživljavali, i još uvijek proživljavamo kao navijači modrih, nikada nisam dvojio koji je najveći klub. Jednostavno nema većeg kluba od Dinama.
  • deda
    26.3k
    Roditelji su problem. Izgubljena generacija koja se totalno pogubila u prelasku iz komunizma u kapitalizam, iz totalitarizma u demokraciju, iz jednoumlja u kakofoniju mišljenja i informacija, iz kamenog doba u doba interneta i digitalizacije.
  • reziser
    5.8k
    ja se ipak nadam dobro posjeti pogotovo u nedjelju.

    vrijeme ce biti puno bolje i toplije nego kako bi trebalo biti sredinom prosinca. Sad stadion i komfor s tim nema veze. Hladno je i na puno boljim i novijim stadionima, pa nije to dvorana?

    da su izgubljene generacije navijača, jesu. zato je ovaj povratak i tako težak. a ljudi su postali jako komforni, telka..fotelja, pivica i čips. jbg

    mene boli kad po gradu vidim djecu u dresovima reala i barcelone. pa jbt..nikad ih nećete vidjet u živo, bar velika većina neće. Srce tuče uvijek i samo za dinamo! možemo mi navijat i za druge klubove..ali fućkaš ti to
  • dinamo vitez
    213
    Mislim da cu se to jutro probuditi s osjecajem kao da idem na prvi dejt u tinejdzerskim danima. Sreca i grc u stomakuInfinity

    Nadam se da neće biti traumatično kao neki moji prvi dejtovi :rofl:
  • Infinity
    14.9k
    Ma ja molim za Zurich i cak vjerujem da ce biti Zurich. Bas sam uvjeren da ce se igrati s njima. I cvrsto se nadam da ce i u drugom kolu biti netko prolazan. Iskreni me boli k* koliko su protivnici atraktivni. Dovoljno mi je atraktivan Dinamo na to proljece. Daj polufinale pa makar igrali s Nemilom u njemu. I u finalu bih zelio sto lakseg protivnika. Jel Francuskoj Hrvatska neka atrakcija? Realno nije. Al proslavili su i slavit ce kao da su uzeli Brazila. Titula je titula. Smijesno da pricam o finalu, ali zelim reci da me vise zanima da se ode sto dalje nego da gledam neki Chelsea. Pa imali smo Real, PSG, Arsenal, Bayern, Juve, Lyon, Porto, Celtic, PSV, Ajax, Villarreal, Tottenham, Udinese, pa zar nije i previse 'atrakcije' za napustiti stadion uglavnom pognutih glava? Daj Zurich, Slaviju, Rapid, Malmo, Astanu, BATE, Videoton, daj nesto da ih naderemo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.