• Banana 2
    472
    Salzburgu kao alternativi za Dinamo u kontekstu Lokomotive ili koga? Ne kužim point?scooniepenn

    U kontekstu mladog i perspektivnog HNL igrača iz slabijeg kluba, ali i Dinamovog klinca koji još nije eksplodirao. Salzburg jednostavno nudi više od većine razvojnih klubova. Nije romantičan izbor, ali je racionalan izbor za mlade igrače.

    Zagijeva poanta je da RBS nama ne može doći sa lowball ponudom za sljedećeg Baturinu jer smo mi u klubu i sami svjesni da ćemo ga kroz koju godinu moći prodati za mnogo više. Iste je stvari svjestan i Šikić za svoje klince i neće ih puštati nama prije vremena. Ako pak počnemo petljati oko njih prije nego što eksplodiraju, onda više nećemo imati povlašteni tretman kod kupovine Loksinih eksponata.
  • Zagi
    5.6k
    U izvornoj poanti za Baturinu je trebao biti Leibzig , a ne Salzburg. Moja greška.
    Ali da , ovo kaj je gore Ban napisao.

    Kada smo već i kod Salzburga ako je za vjerovati medijima i Bari , RBS je tako probao kupiti Rukavinu za par m pa su dobili pozdrave....
  • scooniepenn
    2k

    Mislim, ovo su jasne i logične stvari i slažem se s većinom. Ono što jedino ne vidim da će se događati je kako će se stručnim i ustrojstvenim razvojem naše Škole nogometa, koja je već počela dolaskom Marića i novih ljudi, naši talenti odlučivati na odlazak u RBS i slične klubove.
  • NitkoBitan
    13k
    Mierez ulazi u zadnju godinu ugovora... kako bi po vama "dzentlmeni" trebali postupit?

    Dat igracu do znanja da ga Dinamo zeli i da ce imat vecu placu u slucaju dolaska bez/sa manjom odstetom ili bit pasivni i cekat kako ce se rasplest situacija oko potpisa novog ugovora - sto bi znaci da bi nam vrlo lako igrac postao financijski nedostupan ili bi nam koza bila oderana.

    Nogomet je biznis i nema tu emocija i "kavalirstva". Jos nisam cuo da je neki klub drugome zatvorio vrata zbog nekog transfera, barem ne na duze staze.
  • Banana 2
    472
    Mislim, ovo su jasne i logične stvari i slažem se s većinom. Ono što jedino ne vidim da će se događati je kako će se stručnim i ustrojstvenim razvojem naše Škole nogometa, koja je već počela dolaskom Marića i novih ljudi, naši talenti odlučivati na odlazak u RBS i slične klubove.scooniepenn

    Neće jer ih nećemo puštati. Da ih puštamo, odlazili bi u značajnoj mjeri jer Red Bull grupa nudi više od Dinama. Istom logikom i Dinamo nudi više od Lokse, ali Šikić svoje klince neće puštati prije vremena i čekati će pravi trenutak za prodaju.

    Mi klince možemo ugrabiti prije juniorske razine, nakon toga ih možemo dovesti jedino kao seniore za tržišnu cijenu. Nitko nije glup da nam prepusti perspektivnog klinca koji je 6 mjeseci od seniorskog nogometa za džabe ili neku simboličnu svotu. Ako ih pak predatorski lovimo i vrbujemo po isteku ugovora, onda riskiramo daljnje poslovanje sa klubovima u pitanju. To možemo sa Hajdukom s kojim ionako nećemo poslovati, ali kod ostalih klubova riskiramo odnose.
  • Zagi
    5.6k
    Nije baš da RBS hrli kupovati od Lokomotive.scooniepenn

    Mislim da nema dinama, puno bi više transfera bilo na toj relaciji.
    RB grupacija nudi više klincu iz Maroka, dinamo ipak više klincu iz Hrvatske.
  • scooniepenn
    2k

    Ovom analogijom možemo reći i da nema RBS-a više bi mladih talenata iz Austrije dolazilo u Dinamo jer drugi austrijski klubovi niti rade velike transfere niti su poznati po vrhunskim školama.
  • Zagi
    5.6k
    Kada bi mi imali skautsku umreženost u Austriji i pod tim uvjetima, da.
  • Banana 2
    472
    Drago mi je da su se i ovdje počeli voditi razgovori koje sam posljednjih mjesec dana vodio sam sa sobom na nepopularnim.
  • DiddyGuela
    1.1k


    Ban - vizionar a ne trol!
  • Zagi
    5.6k
    Ista je rasprava, jedina razlika je kaj nije u svakom drugom odgovoru Ivanović.

    Još ako spojimo raspravu od jučer i kako se iz Benfice da nabaviti besplatno vrhunskog talenta...
  • Tongo Doumbia
    2.6k
    Jesam li ja jedini kojem je transfer Brkljače djelovao kao dio "najte kaj zameriti" kampanje? Par ljudi koji su ga pratili su rekli da nije niti iznad prosjeka, pa me zanima mišljenje drugih o toj temi.

    Druga stvar je vezana za Lokomotivu. Taj klub se može staviti u kontekst svega, može ga se mrziti, marginalizirati, može biti i "Seka" , ali je notorna činjenica da je brutalan poligon za mlade dečke kako bi "iskočili". Igraš u zagrebačkom klubu, zakoračio si na najveću stepenicu u hrvatskom nogometu, priliku ćeš sigurno dobiti, pritiska nema. Tvoje je samo da se pokažeš, što je zapravo stvar prirodne selekcije.

    Totalno je druga tema što ljudi imaju percepciju da tamo ide Dinamov "otpad". Pa jedan Gvardiol je s 13 godina navodno bio rezerva, s dvadeset i jednom igra svaku utakmicu, u svakom sistemu, kod Pepa Guardiole.

    Ja sam uvijek za Šotičeke, nikad za Perišiće. Iskustvo života, ali i praćenja nogometa, posljednjih me dvadeset godina naučilo da su ambicija, glad i posvećenost nešto što te vodi do uspjeha.

    Pogotovo u kontekstu Dinama, zna se kako smo samo održivi na ovom nivou, pa se slažem sa teorijom da bi bilo dobro na neki način "zakapariti" one potencijale za koje sportski sektor procjeni da su oni "ti" koji mogu, nego da ih kasnije preplaćujemo.

    Matematički gledano, bolja je lutrija, odnosno manje gubiš sa početno uloženih 500 tisuća, nego s tri ili četiri miljuna, no koliko je to realno objasnio je @Banana 2...
  • The Undertaker
    4.3k
    Znači, strategija bi bila potpisivati što više potencijala dok su jeftini i, ujedno, smanjivati broj ugovora u klubu. Da li sam dobro ubrao?
  • PlavacZRima
    280
    transfer Brkljače djelovao kao dio "najte kaj zameriti" kampanje?Tongo Doumbia

    Mislim da se njega uzelo radi mlađeg buraza koji je kao veliki talent
  • IstinaZaDinamo
    1.4k


    mladji brat je u zadru tako da mislim da nije zbog njega, ako se ne varam Vasiljev stariji brat je doveden zbog Jakova-Antona pa si mozda pomijesao
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.