• jedan u nizu
    6.5k
    Ljudi hidaju po cesti jer nemaju kako drugacije napustiti stadion.Ali

    Ovime si upravo sam sebi priznao da je problem i do stadiona
  • Ali
    2k

    Izvoriste problema je stadion, isto tako mozes i optuziti kuleta ili brunu da nisu zabili na poljudu nebi bilo jucer problema sa zetom jer bi se igralo na poljudu !

    Branite po meni neobranjivo, ZET je u vlasnistvu grada i nema razloga da ne rijesi problem odvozenja cca 10.000 ljudi u periodu od 22:00 do 23:00. Nije jednostavno ali trebas probati naci rjesenje, a ponavljam se, najlakse je reci mi tu nis nemozemo zatvorit cemo maksimirku za javni prijevoz jer je utakmica i puno ljudi hoda , samo mi jos fali da neki predstojnik ureda gradonacelnika kaze da je to dobro za zdravlje, kardio trening i slicna sranja u stilu pcela i trave...
  • jedan u nizu
    6.5k
    Mislim ja ne znam zasto ljudi ocekuju da ce sjest u javni prijevoz u 5min nakon zavrsetka dogadaja. Dosao si na event sa 15k drugih ljudi, ja niti ne ocekujem da cu u pola sata biti na putu doma.

    Da dode 50 tramvaja odjednom, opet bi pokupili samo dio ljudi. Netko bi usao u prvi netko u zadnji, i taj u zadnji bi cekao sat vremena dok se u ovih 50 svi ne ukrcaju\iskrcaju i tramvaji udu na stanice.

    Da je javni prijevoz koma to stoji, da je prometno rijesenje koma, to stoji, ali ne mozete ocekivati taksi prijevoz zamaskiran u zet kada idete u isto vrijeme sa 15k drugih ljudi
  • Ali
    2k

    Jesi li ikada koristio javni prijevoz na nekoj utakmici u inozemstvu ?
    Evo ja jesam i to na ovak iz glave na desetak gradova diljem europe od uk, njemacke, spanjolske, italije itd...
    I nigdje nisam dozivio da je javni prijevoz rekao mi ne vozimo jer je guzva. A vjeruj mi znalo je biti i po +80.000 ljudi. Negdje se promijene zone ukrcaja, negdje se ubacuju autobusi... to je neciji posao, netko bi trebao uciti o javnom prometu i primjeniti znanja isto kao i zubar kad ti popravlja zub, pa nemre ti rec, joj gospon nema pomoci to je lose napravio ovaj prije , bute bez zuba...
  • Mathiasovi Chageri
    1.9k
    Mislim ja ne znam zasto ljudi ocekuju da ce sjest u javni prijevoz u 5min nakon zavrsetka dogadaja. Dosao si na event sa 15k drugih ljudi, ja niti ne ocekujem da cu u pola sata biti na putu doma.jedan u nizu

    Mislim da je problem što ljudi misle da je sad netko zatvorio Maksimirsku i tramvaji ne voze a 15.000 ljudi treba ići doma, a nije. Cesta nije zatvorena nego je samo neprohodna. Promet i dalje normalno radi, samo nije u mogućnosti probiti se kroz ljude.

    Koliko puta vidiš kaos na križanju Bukovačke i Maksimirske gdje se auti pokušavaju probiti kroz rijeku ljudi koja hoda po Maksimirskoj i ide prema Kvatriću ili Dabi? Promet i dalje vozi, nitko ga nije zaustavio. U tom trenutku ti onda dolazi policija, stane se na križanje, postavi dvije barikade i "zatvori" ga odnosno usmjerava da netko ne pogine. Jedino što je zatvoreno je Borongaj zbog gostujućih navijača.

    Cijeli proces ne ide ovako: zločesti Bandić/Tomašević zatvori cestu --> tramvaji i auti ne voze Maksimirskom --> ljudi ne mogu otići sa utakmice idućih sat vremena --> jebeni Tomašević/Bandić/

    Nego ide ovako: promet normalno funkcionira --> ljudi izlaze sa stadiona --> ljudi hodaju po cesti --> auti se ne mogu probiti --> tramvaji ne mogu proći --> gužva i ljudi ne mogu otići doma idućih sat vremena

    Da gradonačelnik, tko god on bio postavi 4 policajca koji bi ljudima zabranio da izlaze sa tribine na cestu, nego da ih usmjeravaju nogostupom dalje, imao bi problem gdje bi stajao na sjeveru i čekao da se spustiš idućih pola sata jer tolika rijeka ljudi ne može proći kroz onaj mali dio nogostupa ispod sjevera. Znaš koje bi onda bilo prigovaranje? ACAB klošari ne daju nam da odemo doma, represija, guraju nas na stepenice sjevera ko sardine, uuuuu dolje policija.
  • jedan u nizu
    6.5k

    Jesam, i da u vecini gradova bolje funkcionjra, i rekao bih da je jedan id glavnih problema infrastruktura oko stadiona. Kod nas je izlaz sa dva stadiona doslovno u dva pravca. Borongaj i Maksimirska. Nemamo metro, nemamo 4 smjera gdje ljudi idu.
    Mislim da je takva situacija da niti 20 tramvaja nece rijesiti problem.
    Kod nas cestu dijele i javni prijevoz i automobili. Dosta ljudi dode i autom pa se medusobno smetaju. To je inace rak rana gradskog javnog prijevoza i kada nema utakmice.

    Takoder, moram napomenuti da je u tim gradovima kultura sudionika u prometu veca. Ponajvise od strane pjesaka a potom i vozaca.
    Tamo gdje pises da se ubaciju busevi sigurmo nema par tisuca ljudi na cestama, inace busevi nebi mogli voziti. Dio je do ljudi, dio je do toga da je sjever preblizu cesti (veci dio) i dio je jer nemamo pothodnike i odvojeni javni prijevoz od ostalog cestovnog prometa.

    Preveliki su to problemi da se rijesi dekretom jednog covjeka. Promjene ce se twk vidjeti kada se izgradi novi stadion i situacija poboljsa, sto sa pjesackom zonom, brojem parkirnih mjesta i sigurnijim prometovanjem tramvaja.
  • Ludovic IX
    5.8k
    nedavno sam bio na tekmi bullsa i nakon utakmice, čekalo je jedno 10 autobusa za odvoz ljudi prema gradu.. kako je bio 23000 ljudi, tih 10 autobusa je ništa.. na kraju pješke pola sata i onda podzemnom/nadzemnom do centra..
  • BBB Mataa998
    1.3k
    A onda senf po zavrsetku utakmice umjesto da sa remize u dubravi ispelja deset rramvaja u razmaku od 2minute i da odveze te ljude do doma ili barem do nekog parkinga, ne on kreten na sat vremena ukine javni prijevoz u nlizini stadiina !!!!Ali

    Unatoc tome sto ne zivim u Zg mogu ti reci da to bas ne funkcionira tako,pustiti tramvaje iz remize u razmaku dvije minute nece pomoci sigurno
  • The Undertaker
    4.3k
    Koliko ja vidim, cestu i promet zatvori policija iz sigurnosnih razloga. I to sigurno nije izmislio Tomašević jer se to događa otkad je i ovog stadiona. Jedino ne znam koliko je cesta dzgo zatvorena. Vjerovatno dok policija ne procijeni da je sigurno.
  • Draž
    1.1k
    Allianz arena u Munchenu je puna svaku tekmu, znači 70-ak soma ljudi (malo manje). Blizu stadiona je stanica podzemne željeznice. Nakon tekme vlakovi voze doslovno jedan za drugim.
    Rijeka ljudi hoda prema stanici, spušta se po štengama prema vlaku i samo ulaze u njega. Kako se napuni, krene i na njegovo mjesto odmah dolazi drugi.
    Sedamdeset tisuća ljudi ni u jednom trenutku ne čeka na ukrcaj duže od dvije minute.
  • Ludovic IX
    5.8k
    podzemna nema semafore, podzemna ima vlakove koji su 10x duzi od tramvaja..i allianz arena je izvan grada..

    ja dolazim autom na stadion tj parkiram ispod pruge, 15 min pjeske od stadiona, poslije tekme opet 15 min do auta i za 10-15 min sam već na jezevu na naplatnim na putu prema doma
  • Draž
    1.1k
    podzemna nema semafore, podzemna ima vlakove koji su 10x duzi od tramvaja..i allianz arena je izvan grada..Ludovic IX

    Poanta upisa je bila organizacija javnog prijevoza nakon utakmice.
  • Ludovic IX
    5.8k
    da, ali ne mozes usporedjivat polozaj allianz arene i maksimira.. prometnom infrastrukturu oko allianz arene i prometnu infrastrukturu oko maksimira..

    svi zelimo da maksimir ostane tu gdje je. onda treba istrpit i malo kasnjenja doma poslije tekme.

    nije da tamo sad ima mjesta za sirenje cesta.. zagreb nema mogućnost podzemne zeljeznice tako da...
  • Mali dioničar
    14.7k
    Uredno sam išao nakon Dinamo-Rijeka na Borongaj na tramvaj i tramvaj je vozio tako da se Borongaj do sada nije zatvarao zbog utakmice.

    Tramvaji moraju voziti jer im to i jest svrha. Išao sam na jednu utakmicu i majstor nas iz 11ice iskrca i okreće ju na Kvatriću. Kakva debilana, pozivanje vozite se javnim prijevozom i onda kad javni prijevoz ima najviše smisla, oni ga zablokiraju.

    A baš je fino koncipiran. Linije s Maksimirske voze za Črnomerec, za Trešnjevku,za Novi Zagreb, za Svaski most.

    Sa Borongaja za zapadni kolodvor, Jarun, Trešnjevku.

    Plaćaš taj ZET i onda kad je najlogičnije da vozi, oni ukinu promet. Sramota.
  • Draž
    1.1k
    Ponavljam još jednom... samo organizacija. U toj prometnoj špici vlakovi voze jedan za drugim. Grad i gradsko poduzeće vode računa o odvozu naroda sa stadiona.
    Pa taman ih i rafaleima prevozili... organizacija.
    Naveo sam Allianz arenu kao primjer jer sam bio tamo pet šest puta na Bundes ligi i na LP. I u drugim gradovima sam doživio isto.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.