• dinamo u srcu
    1.2k
    Ako djete uz školski vjeronauk 12 godina, župne aktivnosti , crkvene izlete i ljetovanja poput Krapnja, mogućnost hodočašća bude gay, tu nije kriv sustav nego roditelji i odgoj domaHnlovac

    Pa sve sto si nabrojao, na sve te aktivnosti smo isli i mi dok smo bili djeca, srednjoskolci i studenti.

    I mozda nismo i ni necemo postat pederi(jer je to stvarno ekstremno), ali je velika vecina od nas otpala od vjere i ne ide vise nedjeljom na misu, psuje Boga, drogira se i opija svaki vikend, iako su nas sustavno 12godina roditelji i skola ucili kroz te sadrzaje da sve to nabrojano steti covjeku
    da je grijeh i da to nije dobro itd...

    Problem danasnje svjetske elite je ta da ona zapravo osim sto promovira kroz homoseksualnost zapravo promovira potpunu slobodu da je svatko od nas slobodan cinit sto god hoce, promovira svijet bez ikakve hijerarhije, a to vodi u opcu propast. Zato se i događa da djeca ubijaju roditelje, djeca napadaju nastavnike u skoli djeca ne slusaju roditelje, djecu se kroz medije truje da mogu cinit sto god hoce i da su sami sebi gospodari, nema postovanja nema hijerarhije nema nikakve odgovornosti.

    Prije 20-30godina nam nije padalo na pamet se suprostavit svom ocu ili majki jer bi dobio batina i 2 tjedna nebi smio iz kuce izac, danas kad se udari dijete u skoli, mediji i razne udruge te odmah prozovu da si nacist,fasist, ego manijak i razno razni drugi nazivi.

    Mora postojat hijerarhija u svemu da bi postojao red, kao sto postoji hijerarhija u nekoj velikoj tvrtki, tako mora postojat hijerarhija u obitelji i u skoli.
  • gledatelj
    212
    Pa zar nismo neki dan zaključili da postane gej ako mu kupiš igračku sa duginim bojama, ali samo ako.je 6 boja?
  • seljak86
    2.3k
    Kak si smiješan jebote potrgo sam se
  • Batigol
    50
    Ili si gay ili nisi....ne moze se to trenirati niti doma niti u skoli....
    Moze se samo nauciti druge postivati ili prihvatiti....
    Mislim da je gay protiv naravi prirode i nije mi normalno....pogotovo to tucanje da jest normalno...
    Mogu to prihvatiti da je netko gay ali nece mi biti nikada normalno...pa bilo mi vlastito dijete...
  • NitkoBitan
    11.9k
    Ili si gay ili nisi....ne moze se to trenirati niti doma niti u skoli....Batigol

    Tamo di ih se vise reklamira tamo ih vise i ima. Djeca u pubertetu razvijaju seksualnost i upijaju sta se dogada oko njih kao spuzve. Trendovi su tu da se slijede, pa koliko god izopaceni bili.

    Nitko se nije rodio kao gay jer se seksualnost ne razvija u ranim godinama zivota.
  • Dzoni
    106
    Zato se i događa da djeca ubijaju roditelje, djeca napadaju nastavnike u skoli djeca ne slusaju roditeljedinamo u srcu

    Ova prica postoji jos od Sokrata i Stare Grcke pa se nije dogodio smak svijeta. Uvijek je postojalo ljudi koji su sj u mozak i neodgojeni pa ubijaju, vandaliziraju, vrse zlocine, napadaju itd i uvijek ce ih biti nazalost.
  • The Undertaker
    4k
    Društvo se konstantno mijenja i ono što je jučer bilo "nenormalno" danas više nije. Nove generacije donose nove poglede na svijet i život. Ne kažem da je to dobro ili nije samo da je tako. Nitko u Hrvatskoj ne može to zaustaviti već se možemo samo prilagoditi. Eventualno možemo nešto naučiti i ne raditi greške koje su drugi napravili (migranti npr.).
  • ElektricnaInfluencija
    157
    Uđoh na ovu temu da vidim što zonaši misle o mogućim saborskim većinama, preraspodjeli mandata (s obzirom na naslov teme), kad ono zadnje tri stranice čitam o pederima i o tome kako se postaje peder
  • miro
    3.1k
    čekaj, ti si tek u pubertetu skužio da ti se cure sviđaju? Malo mi je teško to povjerovat, jer meni su se i cure i tete sviđale još u vrtiću i tako je s većinom ljudi s kojima sam pričao o tome.
  • dinamo u srcu
    1.2k
    Zato se i događa da djeca ubijaju roditelje, djeca napadaju nastavnike u skoli djeca ne slusaju roditelje
    — dinamo u srcu

    Ova prica postoji jos od Sokrata i Stare Grcke pa se nije dogodio smak svijeta. Uvijek je postojalo ljudi koji su sj u mozak i neodgojeni pa ubijaju, vandaliziraju, vrse zlocine, napadaju itd i uvijek ce ih biti nazalost
    Dzoni


    Uvijek postoji razlog zasto se to dogadja.
    Ja sam to spomenuo jer se takvi slucajevi dogadjaju zbog nestajanja postovanja djece prema roditeljima, a to ne postovanje proizlazi iz gubitka hijerarhije.

    Moze biti da dijete jednostavno ne postuje roditelja i radi sto zeli, jer je to vidio od nekog jer mu se svidja itd, to je jedna krajnost, a druga krajnost je da je roditelj prekoracio tu svoje ovlasti i dijete se osjetilo ugrozeno i povrijedjeno te je ucinilo to sto je ucinilo. Kompleksno je pitanje zasto djeca ubijaju roditelje i to je pitanje za psihologe. Ali svakako da hijerarhija mora postojati da bi postojao red. Pogledaj samo sve uspjesne stvari,tvrtki. U svim njima postoji tocno raspored tko sto radi tko je za sta zaduzen i ako se svi drze toga oni su uspjesni, a ako ne, nastaje problem. Pa na navijackoj tribini se tocno zna tko nosi transparente, tko vodi navijanje, koja strana je zaduzena za nesto itd... da toga nema bio bi nered i lom.
  • seljak86
    2.3k
    Stvarno moraš biti pokornog karaktera da ovako razmišljaš.

    Rat 91: Jebiga, JNA oće pola Hrvatske, moramo se prilagoditi
    2035: Jebiga, teta u vrtiću je odredila da imam kćer, a ne sina, moram se prilagoditi
  • Mrvica
    3.2k
    Čitao sam dosta stranica al sam odustao..
    Svi ti ljevičari seru kvake. Borit ćemo se da nekretnine budu dostupnije mladima, veće plaće, veće ovo ili ono. Šta će se oni borit?? Kompletna jebena kampanja dugine boje vise umjesto zastave države koja ti je svetinja, i ne nemojte mi prosipat priče zar je bitnije za dom spremni.. Je, bitnije je za dom spremni nego matica u maticu ili šaraf u šaraf. Ne vjerujem ni HDZ-u, ni SDP-u, ni Možemo niti bilo kome.. Stan ne mogu kupiti samo oni sa 30 godina koji studiraju? Evo ja ne studiram i nisam počeo radit jučer, pa sa ovim cijenama ne mogu kupit stan, zašto? Zato što je jedna garsonjera od 30 kvadrata od 150 000€ i jače, a nešto pristojnije da ne govorim.. Cijene najma stana?? 800-1000€ i to sinko moj u stanu si do 5. mjeseca a nakon toga ide lagano kovčeg u ruke jer kreće sezona. Nisam jedan od onih koji vikendom na jedan izlazak potroši 200-300€ pa da nemam, stežem remen sa svih strana pa je mrtva trka s plaćom. Jedina atrakcija doć mjesečno ako uspijem jednom u naajboljem slučaju 2x na tekmu u ZG jer obaveze troškovi ne pitaju. I onda mi netko kaže zašto mladi odlaze, odlaze sigurno zato što misle da padaju pare s nebesa. Ne idu zbog toga (ima pojedinaca sa takvim razmišljanjem). Odlaze jer žele zaradit i jer im sigurno nije dobro ovdje.. Realno otišao bi i ja da mi mozak (koji me zna nervirat) dopušta da odem jer mi prevrti u glavi da ne želim otić iz države za koju mi se otac borio sa mnogim ljudima koji su preživili i koji su dali živote za dom. A šta još, raširimo ruke i prihvatimo migrane, ove ili one?? Nemojte mi prosipat priču, idem produžiti vozačku u mup a žena dovodi 6 nepalaca sa sobom za dokumente.. Pa da, zašto našem čovjeku dati veću plaću i na taj ga način zadržat ako čovjek kvalitetno radi kad možeš strancu dat manje a ostalo u džep.. Možete me nazivat desničarom, zašto mi je bitno to za dom ili kako već ali sve te fore ajmo biti moderni i prihvaćat sve živo i mrtvo dovode do ovoga... Uglavnom isprike zbog romana ali me nervira što te neke stranke kroz kampanje i predstavljanja programa stavljaju na prvo mjesto dugine boje, abortus ili te nekakve stvari pa onda tek poboljšanje života u HR. Ajmoo legalizirat lgbtqtdi brakove, legalizirat abortus... eee da i da ne zaboravimo ono malo manje bitno poboljšat ćemo životni standard u HR.. Ma poboljšat ćeš ti kurac.
  • Mali dioničar
    14k


    Uhvatio si se nekretnina u smislu kvalitete života, a uvijek je bilo ili ovako ili slično.

    Prosječna cijena kvadrata u Hrvstakoj je 2.246 eura (https://www.poslovni.hr/hrvatska/objavljeni-novi-sluzbeni-podaci-ovo-je-prosjecna-cijena-kvadrata-stana-u-zagrebu-i-hrvatskoj-4433078), a prosječna plaća je 1.239 eura (https://dzs.gov.hr/vijesti/prosjecna-neto-placa-za-sijecanj-2024-iznosila-1-239-eura/1838).

    Moja pripravnička plaća je bila 2000. godine 2.500 kuna, a danas je neto minimalac 675 eura.

    Moja generacije je kredite za stan plaćala 6-7%, vi danas imate kredite po 2-3%.

    Mi smo plaćali normalne stanove 80-150.000 eura, vi ih plaćate 150-300.000 eura. Ponavljam da imate značajno više plaće nego smo ih mi imali.

    Mi smo za avionsku kartu trebali raditi po 2-3 mjeseca. Danas je odnos avionskih karata i plaće smiješan. Nema studenta koji radi za manje od 6 eura po satu. Znači za 20tak sati studentskog rada možeš kupiti povratnu avionsku kartu iz Zagreba za Dublin, Barcelonu, Napoli, Rim. Na taj način stjecati poznanstva, iskustva i dobivati poslovne ideje.

    Iz perspektive moje generacije to je perverzno jeftino. Za povratnu avionsku kartu za Dublin 2003. mi je trebala mjesečna plaća.

    Osim toga mi smo 1998. na svjetsko prvenstvo truckali autobusom preko nekoliko granica, danas vi sa osobnom idete gdje god želite, čak ni u zračnoj luci je kontrola kao na tramvajskoj postoji. Granice prolazite kao da ih nema, a možete se zaposliti gdje god u Europi i u svijet želite. Imate tržište od 500 milijuna ljudi zvano EU.

    Mi smo diplomske radove pisali posuđujući knjige u knjižnicama, a vi svaki seminar i diplomski možete napraviti bolesno dobro sa besplatno dostupnih izvora na internetu.

    Možete raditi od doma, sa plaže, od kud god želite. Možete se organizirati da živite 30 km od Zagreba i ne morate svaki dan ići na posao i možete imati jako dobre prihode. Ako imate vještine koje se traže, naravno.

    Možete osnivati poduzeća za nikakav kapital, a znanje nikad nije bilo dostupnije i jeftinije.

    Pa i za nogometne utakmice banalna stvar da ulaznicu kupiš preko interneta osim za Lokomotivu. Prije si putovao na ticket point i onda tamo gubio vrijeme na čekanju u redu, danas i za to ne trebaš potrošiti više od 5 minuta. Ista analogija kao i koliko štedite na (ne)odlasku na radno mjesta ako radite od doma. Mi takvu privilegiju nismo imali.

    Ako misliš da gledam kroz previše ružičaste naočale, to je tvoje pravo. Ja ti govorim iz vlastitog iskustva, a ako ti je bolje hraniti se depresijom i razmišljanjem da je sve u kurcu i da se ništa ne može, to je tvoje pravo.

    Ali uvijek sam mislio, mislim i mislit ću da je zdravije gledati prilike nego zdvajati na sudbinom.

    A prilika uvijek ima.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.