• ZGWest
    551
    Bože ljudi, jel vi sebe čujete?

    Sve nešto protiv ultra ljevice, krivih vrijednosti i stvarima s kojima se ne slažete, a primjenjivali bi metode koji su ti isti primjenjivali u prošlosti? Gulag na Dinari kad nemamo Sibir? Novi Goli otok?
    Sve je to “divno” dok ne zakači nekog bližnjeg ili vas same.

    Sve te priče o logorima, zabrani iznošenja mišljenja i po vama “zastupanjima krivih vrijednosti”, su dovele do onog što se desilo čitavo prošlo stoljeće.

    A prije svega sama kontradiktornost tih izjava je nepodnošljiva za čitat, ne kužim kak neko može to i napisati.

    Manite se tih priča o moralnoj policiji i nekakvim logorima, istina uvijek pobjedi, a vrijeme će pokazati tko je imao loše namjere i krive stavove. Budale same sebe otkriju. Za one koje ta tema više zanima, preporučam Arhipelag Gulag od A. Solschenizyn-a. Nakon tog štiva nebi nikad ovakvu budalaštinu izgovorili.
  • Jaro
    5.6k
    Budale same sebe otkrijuZGWest

    Ovo je razlog zasto sam ja za apsolutnu slobodu govora...
  • ZGWest
    551
    Istina se ne može sakriti :)
  • Dzgšb
    278
    Po meni bi trebali svi koji veličaju krvavog bravara Tita,i idu na Trnjanske krijesove apsolutno treba odstraniti iz politike , nek idu u privatni sektor ,jer opće poznato šta nam je on uradio.
  • jedan u nizu
    6.1k
    Kada je netko vec spominjao domoljublje.
    Pretpostavljam da se domoljune stranke smatraju i Most i HDZ i DP.

    A eto, za vrijeme predizborne kampanje nam iskacu video kako se na bikijadi u Dicmu pjevaju Cecine pjesme.
    Kao kada celnici DPa slave uz iste cajke.

    Pa se vi i dalje cudite kako Prijovicka napuni 5 arena i slicno.
  • Patak
    2.2k
    Ja mislim da može, i to dugo vremena. U raznim područjima. Postoje tehnike.
  • Dzgšb
    278
    I plus zabranio bi ove koje proganjaju BBB radi toga što su pjevali lijepo ih je naučila majka.
  • Hnlovac
    231
    Moj osvrt na sučeljavanje.

    Daleko najveći gubitnici sučeljavanja danas su SDP i DP. SDP je nastavio u onom patetičnom i populističkom tonu koji imaju cijelu kampanju - Dolje HDZ, dolje korupcija. Što nakon? Ne znaju. Svaka replika i govor puna usta HDZa umjesto konkretnih prijedloga. Baš jadno.

    DP- Strašno je j zabrinjavajuće da je jedna stranka koja želi i 25 mandata poslala Josića danas. Čovjek ne zna o čemu priča, ponaša se seljasto, prvi dio debatne skroz neaktivan. Zaboravio sam da je u studiju. Sramota da šalješ čovjeka "kod nas u Njemačkoj" umjesto obrazovanog i elokventnog čovjeka koji će kako spada predstaviti program stranke.

    Grmoja ga je doslovno pomeo. Dok je ovaj htio biti smiješan i zabavan, Grmoja je adresirao sve probleme koji muče glasače desnice. Migracije, woke ideologije, vanjska politika. Rekao bi da je Most danas DPu uzeo sigurno mandat, ako ne i više.

    Benčićka i Možemo su još i dobro počeli ali je na kraju skrenula u ljigavost totalnu. Nisam pobornik sprdanja ali je baš podsjećala na one youtube "Feminist Cringe Compilation" videe. Treba poraditi na javnom nastupu jer nije simpatična.

    HDZ kao HDZ. Lažu, manipuliraju i kontradiktorni su sami sebi.

    IDS kao Istarski HDZ. Svaki govor "Kod nas u Istri"

    Svidjeo mi se predstavnik umirovljenika. Jako razgovijetno, poštuje vrijeme, selfie i novčanice definitivno zapaženi potezi. On je tu iz jednog jedinog razloga i svoj zadatak je obavio odlično.

    Nađi skroz dobar. Smiren, nastavio politikom stranke, objasnio stvari s konkretnim prijedlozima i primjerima.

    Po meni najbolji? Posavec. Dobro je tempirao replike, daleko najviše iznosio konkretne brojke, umjesto SDPovog populističkog načina on iznosi činjenice. A najviše mi se sviđa što je adresirao temu koju nitko nije adresirao - poboljšanje prometne infre, pogotovo Željeznica.

    RFu i Peovićki želim da dobiju 0 glasova.

    TLDR - SDP frustrirani, HDZ manipulatorski, DP užasan i seljački, MOST odličan i adresirao je sve goruće teme. Posavec i Nađi s konkretnim brojkama.
  • flexXy
    1.9k

    Slazem se sa osvrtom. Dodao bih da kolko god politike i misljenja Peovicke smatram suludim opet kod nje respektiram sto stvarno vjeruje u to sta iznosi. I nekak to puno prirodnije izgleda nego kod Bencicke i Ahmetovicke koje su nastrebale par recenica. Al mentalna razine Ahmetovicke, ta je potkapacitirani za bilo kakvu debatu. U uvodnom predstavljanju je svaka druga rijec bila lopovi i u tom stilu nastavila cijelu emisiju, prestrasno.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Preletio pogledom Index... kazu Mozemo i Radnicka fronta za porez na nekretnine, Peovicka nazvala Fokus sociopatskom strankom... izgleda da nista nisam propustio.

    Dzabe im debate kad ce bit hladno i kisovito u srijedu :lol:
  • Hnlovac
    231
    iskreno bih ti predložio da pogledaš snimku debate. Ako netko nije dobar izvor informacija to je Index.

    Kao što je kolega rekao Peovićka iako ima strašne i pogubne stavove o ekonomiji nije bila tako loša u debati. Čak se i Benčićka iznenađujuće dugo držala. Ali Ahmetovićka ih je daleko nadmašila po odvratnosti.

    Mislim da je glavni zaključak debate da je SDPova koalicija puna klaunova i neće osvojiti niti 40 mandata. Bez plana i programa , samo jeftini populizam
  • Miro Vugrinec
    1.6k
    Evo da i ja napišem nešto u ovoj temi. Bit ću otvoren i reci ću da ću glasati za dp i objasnit ću zasto. Pod broj 1 svi smo svjesni, da će hdz i SDP opet imati najviše mandata, al hdz ipak dosta vise. Svi smo isto tako svjesni da nijedna stranka osim te dvije ne može prebaciti niti 20, a potrebno je 76 mandata da bi se stvorila vlast. Nažalost po nas Hrvate, pobjedu će odnijeti hdz. No ono na čemu treba raditi je da druga desna stranka osvoji sto vise mandata i da s tim mandatima bude u poziciji da tom hdz-u moze tražiti neka ministarstva i da bar neka ministarstva vode pošteni Hrvati. Ukoliko hdz osvoji preko 64 mandata sigurno će otići s manjinama i to je 72 plus neka 3-4 zetoncica. S time ćemo dobiti opet SDSS i Pupovca kao člana vlade, Simpragu kao potpredsjednicu vlade. Znaci jedino čemu se mozemo nadati je da taj hdz osvoji manje od nekih 64 mandata i da neka desna stranka osvoji sto vise mandata i pod broj 1 makne SDSS iz vlasti i pod broj 2 ude bar u vladu s par ministarstava. Osobno biram Dp ispred Mosta i jasno ću reci zasto. Mostovci su u vise navrata govorili i spominjali ideološki moratorij, ponajviše Raspudic, grmoja je par puta sam rekao da im je SDP prihvatljiv. Kasnije su to krenuli peglati i rekli su kao krivo je interpretirano, ali to su sve izjave koje su oni i uživo izgovarali i koje se nikako ne mogu krivo interpretirati. Čekaj znaci tvoje je rješenje idemo srušiti hdz, pa ćemo uci s istim takvima samo s lijeve strane, sa lopovskim SDPom koji je već dvaput bio na vlasti pa krao i mozemosima koji zastupaju woke ideologiju i koji se bore za svakakva trans prava, abortus, istrebljenje Hrvata i ostalo. To su stvari koje su neoprostive. Most definitivno neće sa HDZom, a onda vas ja pitam s kim će nakon sto uzmu 8-max 12 mandata. Jedino s kim onda mogu je SDP, mozemo i manjinci koji se vide u svakoj varijanti samo da dođu do vlasti. Za tako nešto glasat neću nikada niti me zanima. Nakon izbora će se svatko morati odlučiti od dp, do mosta i ostalih jesi li za hdz ili SDP. U tom slučaju za nas koji smo desno orjentirani kakav takav ipak je bolji hdz nego SDP. Svjestan sam da je hdz zlo, ali isto tako sam svjestan da je i SDP zlo. Svjestan sam da je i hdz jako skrenuo ulijevo i globalno, ali bar prividno u nekim stvarima moraju ostati desno i zastupati kolko tolko naše konzervativne stavove. Isto tako svjestan sam da još uvijek nitijedna stranka nije dovoljno jaka da sama sruši hdz/SDP. Tako da dajem glas stranki koja jedina moze istjerati SDSS iz vlasti i koja ima daleko najviše hr branitelja(nemojte mi reci da je to nebitno, jer bitno je i takvi ljudi će uvijek biti svetinja). Nadam se i ja da će se kad tad most i dp ujediniti, ali do tad uviejk biram dp ispred mosta. I zadnje o mostu, za koji po anketi će ovdje najviše ljudi glasat, po meni radi se o dosta populističkoj stranci, s inteligentnim ljudima koji znaju upakirati priču i koji vole biti u prvom planu. Nikad im necu zaboravit fake "referendum protiv covid potvrda". Dođem potpisati jer sam čuo da se potpisuje za referendum protiv covid potvrda i pročitam malo bolje kad ono ispadne da u tome sto potpisujem nigdje nema govora o referendumu protiv covid potvrda. Pisalo je u toj referendumskoj inicijativi, jeste li za da sabor moze odlučivati o izvanrednim stanjima, ratovima, potresima, pandemija Itd dvotrećinskom većinom. Dakle taj referendum kojim se busaju mostovci zapravo je bio jedna obična podvala koja na svu srecu nije prošla. Jer da je prošla dala bi se još veća ovlast saboru u tom momentu da radi s nama sto god oce jer i SDP i mozemo i hdz su bili za covid potvrde, prisilno cjepljenje sto je dosta vise od dvotrećinske većine. Toliko od mene
  • NitkoBitan
    12.3k
    Upravo tako. Ali ako desnica pristane uc u Vladu na celu sa AP nek si pucaju u glavu. Nadam se da ce prvi uvjet za ikakvu suradnju bit sut karta anemicnom za Bruxelles.

    Sto manje glasova HDZu to bolje. Njima nije svejedno oce li dobit 55 ili 60 mandata. Mozda se cini malo ali je razlika zapravo ogromna u tih nekoliko mandata vamo tamo. HDZovci zele situaciju u kojoj ce im bit dovoljan poneki zetoncic umjesto kompromisa sa desnicom.

    Blt ce APu frka panika sastavit Vladu sa desnicom jer u Bruxellesu drze oci sirom otvorene :lol:
    Da nece i nama zavrnut pipu kao Madarskoj haha.
  • luka modic
    609
    tocno u 4 ujutro pisat na forumu o politici i Plenkovicu svaka cast na predanosti temi ako nisi pijan poslije izlaska petkom
  • Jaro
    5.6k
    znaci glasat ces za onog ko ce ici s HDZom. Pa kaj direkt HDZu nedas glas? SDSS ce biti u vladi, ne pita se DP tu nista...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.