• NitkoBitan
    11.8k
    Ako smo preživili 30 godina HDZa mi smo neuništivi.The Undertaker

    HDZ ima skoro pa apsolutnu vlast u Hrvatskoj od osnivanja države.The Undertaker

    Nemam pojma i ne znam kakve to veze ima sa mojim postom. Ako vlast u Rijeci ne valja to ne znači da vlast u državi automatski valja.The Undertaker

    Napises neke tvrdnje i onda nemas pojma kako ih pokrijepit, a da ne govorim da su te tvrdnje lazne. HDZ nikada nije imao apsolutnu vlast, pa rekao bih ni skoro. Ako ne znas vlast se dijeli na zakonodavnu, izvrsnu i sudbenu.

    Ja se referiram na cijeli tvoj opus besmislenih komentara, pitanja i ne znam ni ja cega, a to nije samo od danas nego si bio poznat po tome i kad su bili izbori u Dinamu. Pobogu daj napisi konkretno nesto da ne raspravljamo kao babe na placu.
  • miro
    3.1k
    Konkretno, HDZ je jedina stranka koja je i službeno optužena i pravomoćno osuđena kao kriminalna organizacija. Znači doslovno i dokazano kriminalci.

    SDP je s druge strane skupina nesposobnih pičkica, od osnutka do dana današnjeg
  • NitkoBitan
    11.8k
    koja će dati svim građanima istu priliku bili oni hrvati, srbi, nepalci ili marsovci.Ludovic IX

    Pomiri se sa time da na nekim dijelovima kugle zemaljske zive ljudi koje trebas educirat da nije u redu silovanje zena. Takvi u nasoj drzavi nikad ne bi smjeli dobit priliku. Takoder u svim drzavama koje su primile veci broj migranata je jasan obrazac povecanih stopa kriminala. Jednostavno ne hvala "blagodatima" multikulturalizma.
  • Noel
    4k
    Drago mi je da vidim da Most premoćno prevladava na Zoni među Dinamovim navijačima u anketi. 35% od 150 ispitanih je lijepa brojka. To im treba bit na čast jer su Dinamovi navijači uvijek dosljedni i na pravoj strani.
  • Doktor Kunić
    2.4k
    i ovdje ima kretena koji su jučer nešto kao čestitaliLudovic IX

    Drago mi je da je čestitka uspjela :halo:
  • seljak86
    2.3k
    Za dom spremni buraz :heart:

    Btw, "lajtmotiv" dolazi iz njemačkog "Leitmotiv", odnosno iz glagola "leiten" što bi se moglo prevesti sa "voditi". Znači motiv kojim se netko vodi, nema veze s engleskim "light".
  • deda
    27.6k
    Pričajte o izborima i budućnosti, a ne što je bilo prije 80 godina.
  • Dzgšb
    222
    domoljublje je isto tako za sve koji osuđuju partizane i tu vlast od 1945 do 1990 znamo svi što je naš klub radi toga prošao. I naš sjever je apsolutno za to, apsolutno za desne stranke ,svi znamo šta je bilo u Gorici zadnji put, svaka im čast.
  • GaijiZG
    581

    Toliki komentar, a nisi negirao išta što sam napisao, i diskreditiraš me da sam negdje pozivao se na za dom spremni. Negiraj moje argumente. Igraš na emocije, jeftina marksistička škola, i diskreditiraš sugovornika demagogijom.

    Ukratko da ponovim, Možemo se zalaže za politike koje dugoročno ruše kolektiv, u ovome slučaju Hrvatsku. Narod koji sebi nije na prvom mjestu ne opstaje.
  • GaijiZG
    581

    Ludovic je prvi počeo o temama od prije 80 godina.
  • db-izbjeglica
    12.6k
    Za mene je domoljubna ona stranka koja neće krasti, koja neće zapošljavati po babi i stričevima,Ludovic IX

    Hoćeš onda pronaći takvu stranku na svijetu?
    Postoji li država koja nema pravosuđe i zatvore?

    Stranka je nakupina ljudi, koji su se u nju učlanili iz raznih motiva. Ne postoji univerzalna misao koja pokreće te ljude. Svaki od ljudi u nekoj stranci je posebna jedinka sa svojim induvidualnim postupanjem i odgovornošću. Trebaš biti posebna sorta da bi se uopće mogao baviti politikom.

    Krađu nije izmislio HDZ, korupciju nije izmislio HDZ, nepotizam nije izmislio HDZ, on postoji od kad je vijeka i svijeta. Takvo što je u ljudskoj prirodi, a HDZ je ništa do nakupina ljudi.

    Organizacije formirane na puno nižoj razini, gdje su ljudi povezani puno snažnijim vezama, imaju slučajeve prevara, krađa, muljanja, itd... Da nije tako, ljudi se nikad ne bi svađali, ne bi postojali razvodi brakova, obiteljske svađe, poslovne razmirice, otkazi u tvrtkama i slično. Jel tvoja obitelj satkana od isključivo poštenih, vrijednih, radišnih i 0% pokvarenih ljudi? Moja nije! Zašto bi onda očekivao da politička stranka bude takva?

    Prilika čini lopova... posao koji ja obavljam je usko povezan sa kontroliranjem ljudi i njihovih postupaka. Ako ljudi pokušavaju prevariti one koji su ih angažirali na količinama izvedenih radova, nekad slučajno, nekad namjerno, zašto bi u bilo kojem segmentu ljudskog djelovanja bilo drugačije? Ako se svaki dan na poslu susrećem sa lažnim obećanjima, zašto bi u politici bilo drugačije? Ako ljudi svako malo nakon upita za projektiranje pitaju "mogu ja poslije tehničkog nadograditi nešto nelegalno" zašto bi u politici bilo drugačije?

    Znam hrpu ljudi koji će prosipati istu priču o političarima, HDZ-u i slično. Onda ih nakon nekog vremena uhvatim kako sami priznaju da su potegli vezu za nešto, kako lagano potkradaju firmu u kojoj rade, kako na mali milijun načina zaobilaze razna pravila zbog osobne koristi. Kako je to različito u odnosu na politiku? Ostavljam otvorenu mogućnost da ja u životu susrećem samo HDZ-ovce, al sumnjam.

    Osobno, kad čujem da nekakva politička opcija svoju kampanju temelji na toj negativi, optužbama za "krađu", automatski je prekrižim iz bilo kakve ozbiljne kombinacije. Odmah ih svrstam u jeftine populiste koji nemaju ponuditi apsolutno nikakav sadržaj.
  • Mali Zeus
    9.3k
    Čini mi se da će HDZ sastaviti većinu i da je SDP-u i njihovim tarzanićima pusti sanak da će sastavljati vladu. HDZ ima stalno biračko tijelo koje ne diraju ni afere, ni korupcija niti išta plus što će se i oni angažirati i mobilizirati nakon što je zoka najavio da ulazi u priču. Plus puno ljudi koji od HDZ-a imaju koristi i koji su posredno ili neposredno vezani za njih itd.

    SPD-u Možemo neće biti dovoljan i pitat će se DP i Most. Ako jedni od njih daju ruke za SDP to će biti jako tanko i može pasti dok si rekao keks. Moguće je i da će se DP raspasti pa dio ići HDZ-u.

    Efekt koji je prouzročila Zokina najava se već ispuhao i s obzirom što priča i kako se ponaša, a to radi na isti način već jako dugo vremena, sad se događa kontraefekt. Zapravo kad se okreneš na njegov mandat isti se svodi na prepucavanje s Plenkovićem, davanje izjava svaki put kad negdje ode, pljuvanje po HDZ-u i vaginini monolozi koji traju satima i u kojima skače s teme na temu plus naravno teško licemjerje. A u zadnje vrijeme nabraja s kim će se obračunati i koga će poslati sve u zatvor. Jako dobre poruke pred izbore. U suštini nema puno razlike u odnosu na izjave Kolakušića koji će pohapsiti par 100 tisuća ljudi kad dođe na vlast, navodno.

    Plus što SDP ne nudi apsolutno ništa, sjajna je ta taktika prvo ćemo osvojiti vlast, a onda razmišljati što i kako.
  • Noel
    4k
    Kad čujem HDZ lopovi sere mi se. Odma se sjetim i dođe mi zvuk u glavi one Mrak Taritaš kak viče odlazite dosta dosta dosta dosta lopovi. Nebi za HDZ nikad glasao i prezirem ih i zbog drugih stvari al kad neko kaže HDZ lopovi a dolaze iz redova SDPa ili iz Milanovicevih usta sere mi se. Znači lik ima afere za svog mandata Sabo,Merzel, Saucha i on i njegova stranka SDP imaju obraza nazivat nekog lopovima. Svi ste lopovi mamu vam jebem ( ispričavam se na riječima) svi do jednog. Dokle god u Hrvatskoj politika mladim ljudima je jednako korupcija, zapošljavanje, novac,uspjeh do tad će i politika u Hrvata bit lopovska. Druga stvar isto kad neko kaže iz redova HDZa SDPu vi ste antihrvati. Mamu vam jebem (opet se ispričavam na izrazu) ko je veći antihrvat nego vi iz HDZa? Ko ima pupovca u vladi? Ko je Vučića pozvao i primio u Zagreb? Ko je zabranio silom braniteljima ulazak u Knin ove godine? Svi ste antihrvati ,svi do jednog! LOPOVI I ANTIHRVATI!
  • Nolifer
    6.5k


    Zaboravil si da se družil i sa četnikom Dodikom, pa onim Kovačevićem koji je nedavno optužen...
  • Bosskovitz
    7.3k
    sorry Boško ali koliko god si elokventan i pametan ne mogu se manje složiti s tobom.Gražvydas Mikulėnas

    A oko čega se ne slažeš samnom? Misliš da ljudi glasaju za Možemo, SDP i Centar, ili da obrnem logiku - za Domovinski pokret, Most i HDZ - zato što ne vole Hrvatsku? Zato što joj žele zlo ili zato što nisu domoljubi?

    Ne. Svi oni su domoljubi i svi oni žele bolje Hrvatskoj, ali političko "bolje" je ideološka percepcija. Neke stvari su univerzalne - manje korupcije, neovisne institucije, efikasno sudstvo, manje liste čekanja - i oko njih se generalno svi slažemo, ali neke stvari naprosto nisu. Netko je za manje poreze i malu birokraciju, netko za snažnu birokraciju i dodatno oporezivanje; netko je za to da pravo na pobačaj bude zaštićeno Ustavom, netko za to da se pobačaj ograniči ili čak i zabrani; netko je za dodatno ulaganje u znanost i obrazovanje, netko za dodatno ulaganje u vojsku i policiju; netko je za osnaživanje i federalizaciju EU, netko za to da se iz EU izađe. Nitko od njih nije ništa veći ili manji Hrvat ili domoljub ili - u kontekstu Zone - Dinamovac zato što glasa ovako ili onako.

    O tome bismo mogli raspravljati kada bi u Hrvatskoj postojala stranka koja je zaista antihrvatska, kao svojedobno SDS, ali opet takve stranke su ipso iure neustavne i ne mogu postojati.

    Ako se zalažem za nešto što na duge staze dovodi do urušavanja mog kolektiva, nisam za taj kolektiv.GaijiZG

    Neću ulaziti u tu polemiku jer izbjegavam političke rasprave, uključio sam se samo da bih reagirao na označavanje ljudi nedovoljno domoljubnima ili nedovoljno dinamovcima na temelju toga što glasaju za stranke za koje netko drugi ne glasa, što smatram duboko pogrešnim.

    Isto tako tebi netko može reći da se ti zalažeš za nešto što na duge staze vodi do urušavanja kolektiva jer društva koja se ne mijenjaju i ne napreduju nužno dugoročno propadaju. E, vidiš, to je za malo širu raspravu, a u nju neću ulaziti.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.