• Mlađi referent
    10.7k
    milanovića da je karamarko uvjerljivo najgori predsjednik hdza ikad, a taj isti ga potukao pet izbora zaredom :rofl:andrija91

    Milanović je u jednom trenutku ovo izjavio za svakog tko je stajao na vrhu HDZ-a, osim Tuđmana. Generalno, ušao je u ovu bitku prije mjesec dana kao teškaš, a udara kao da je iz perolake.

    Osim početnog hypea jednog neviđenog poteza na našoj političkoj sceni, sve kaj je Milanović napravio je ispod svakog očekivanja. Baš bezvezno, jadno, traljavo. Postaje onaj smarač političke scene koji tamo negdje zuji, a nitko ga ne jebe ni pol %
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Ankete služe da bi usmjeravale glasove a ne da bi ispravno obavještavale javnost. To je već dokazano milijun puta. Konkretno ovog puta su stranku Možemo u mnogim izbornim jedinicama stavili na 4-5 posto to jest na sami rub prelaska praga. Poruka lijevim glasačima je: Stranka Možemo je svugdje na rubu, treba im vaš poguranac i glasajte za njih da bi dobili 5,1 a ne 4,9 posto i tako uzeli 1 mandat. Nemojte se okupiti ispred koalicije ''Rijeke pravde'' koja jedina može srušiti kriminalnu organizaciju nego raspršite glasove.

    Nema ni teoretske šanse da je Možemo na 4-5 posto u Dalmaciji i Slavoniji. To je lokalna gradska stranka koja gotovo i ne postoji izvan Zagreba. Možemo na prošlim izborima ni u lijevoj Istri ne bi prošao prag da nisu na listi imali Katu Peović. Oni su na vrhuncu maženja, paženja od strane medija i euforije oko njih bili u slavonskim jedinicama na 1,5 i 2 posto, nema šanse da su sada na 4-5 posto.

    Jasno je da ono malo baba šta je ostalo u Slavoniji neće glasati za Možemo, tamošnje starije osobe glasaju za crvenu boju (SDP) jer je ćaća bio partizan. Oni kad vide crvenu boju i pesnicu u zraku kažu ''ovo su naši'' i glasaju za naše. Njih ne zanima zelena boja, klimatska agenda, prde li krave, gdje će biti klupa duginih boja, gdje će biti biciklistička staza, gdje će biti park za pse, tko je posjekao magnolije...babe i didovi u Dalmaciji i Slavoniji ne brigaju iste brige kao možemovski elitistički snobovi iz centra metropole.

    Što se tiče zadnjih dana kampanje očito je da su svi mediji (kao da su vođeni nevidljivom rukom) stišali priču oko izbora. Cilj im je umanjiti interes, minorizirati važnost izbora i tako smanjiti izlaznost što naravno pogoduje HDZ-u koji nema klasično biračko tijelo nego ima klijentelu koja će sigurno glasati. Jedino što o izborima imamo konstantno su analize ''neovisnih'' analitičara. Naravno da ti analitičari nisu neovisni. Svi imaju PR agencije i ''konzaulting'' firme i sve ih država (HDZ) plaća. Konkretno jednom gospodinu koji je non stop na TV-u kao ''neovisni'' analitičar država plaća za PR Hrvatskih šuma. Znači čovjek dobiva ogromne novce da bi pravio PR drvećima, mukotrpan a nikako izmišljen posao. Druga gospođa dobiva ogromne novce da pravi PR državnoj bolnici. Naravno ni to nije izmišljen posao nego je državnoj bolnici potreban PR. Eto to su kvazi neovisni analitičari koji nas često uvjeravaju da ''Plenković nije savršen ali boljeg, pametnijeg, sposobnijeg čovjeka jednostavno nemamo u državi''.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Konkretno jednom gospodinu koji je non stop na TV-u kao ''neovisni'' analitičar država plaća za PR Hrvatskih šuma.Maksim Maksimirski

    Macan ili Jugo?

    Druga gospođa dobiva ogromne novce da pravi PR državnoj bolnici.Maksim Maksimirski

    Ankica Mamic mi jedina pada na pamet.

    Jesam kaj pogodio?
  • Maksim Maksimirski
    4.5k
    Da. Oni šire tu jeftinu propagandu na koju će nažalost nasjesti poneki stariji građani.
  • Markelo
    2.5k
    Sigurno je do anketa i novinara(ne znam točno kojih) koji redom svi pušu u Hdz-ov rog. Zoki sigurno u ova 3 tjedna nije dodijao ljudima sa svojim svakodnevnim cirkusiranjem. Od "gotov je" i "Zoki će ga rasturit" do gotovo sigurnog poraza njihove liste od Hdz-a i nuđenja svima. Siguran sam da već imaju i Skejin broj za nedaj Bože jer i on može bit partner. Naučili smo da su 2 tjedna ključna a kako tek neće 4
  • BBB Baranja
    232
    Zanimljivi rezultati HRT ankete... Predvidjaju podjednake rezultate kao i prosle godine. Mislim da ce AP opet grebat svaki mandat samo da sastavi vladu bez DP-a, ali ce mu falit par zastupnika pa ce vrlo vjerojatno krenut u razbijanje DP-a nakon izbora.
    Ovi mucenici s ljevice ni svi zajedno ne mogu skupit 76 (tu racunam MOST i manjince)
  • Deleted User
    0
    griješiš kolega. hdz ili sdp ti ne znači ništa, to su samo pojmovi. postoje ljudi koji čine i jedne i druge a oni čine djela. sad bi mogao u tešku filozofiju koliko je ovo društvo sjeb... baš s tim terminima (hdz , sdp, ljevica, desnica...) a u povijesti čovječanstva djela ili nedjela su radili ljudi s imenom i prezimenom, a ne stranke, skupine ili grupe. tako je i danas. nije hdz nikog pobijedio nego ekipa koja je vodila hdz je pobijedila drugu ekipu. karamarko je bio vođa te stranke i pod njegovim vodstvom su se podigli i ostvarili izborne pobjede. meni je to kao dinamo ili hajduk. ime je samo ime, pojam. ljudi koji čine te ekipe, vodstvo, logistika oni donose pobjede. u tom smislu sam se referirao na tvoj post. slažem se s tobom da je i vrijeme vrlo važan faktor i pitanje je bi li danas imao isti efekt taj čovjek na tu stranku. ovo kad kažeš da je hrvatsko društvo politički nagnuto više desno. ja bih to bolje opisao da je ono više nacionalno orijentirano dok je SDP vrlo često promotor anacionalnog. sjećam se kad je onaj amer kojeg je sdp platio kao političkog savjetnika tu činjenicu objasnio njima i već se na idućim skupovima sdp naoružao hrvatskim zastavama, milanović dao ime zračnog luci FT, a i danas vidimo tragove tog ponašanja kod milanovića. taj amer je kao nepristran jednotavno analizirao biračku masu u HR i rekao im "hej ljudi ovdje baš ne prolaze obilježavanja sutjeske, bolje prolaze borovo selo ili plitvice". sad idem u širinu ali po meni sramotno da im je to jedan amer morao objasniti. uglavnom, ne bih ja karamarka otpisivao. on je malo autističan u javnom nastupu, pervan ga je dobro sprdao s onim sinkronizacijama :) , ali je politički sposoban i pismen lik. živio.
  • Neki tip
    19.4k
    Kod političkih izjava pazi se na detalje. Naime, Možemo je jasno poručio da ne ide u vladu s desnicom, a to nipošto ne znači da neće podržati vladu u koju oni doista i ne bi ušli, ali bi je podržali u parlamentu s "višim ciljem svrgavanja HDZ-a i oba budna oka da vlada ne provodi politike diskriminacije, uskraćivanja ili smanjivanja ljudskih prava, ... bla bla".Neki tip

    A evo danas i potvrde, Sandra Benčić:

    "Da, u slučaju pat-pozicije spremni smo podržati manjinsku Vladu SDP-a i partnera. Ali imamo jedan uvjet"

    https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/da-u-slucaju-pat-pozicije-spremni-smo-podrzati-manjinsku-vladu-sdp-a-i-partnera-ali-imamo-jedan-uvjet-15449163
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.9k
    Bacio upravo oko na anketu, stvarno me zabrinjava ovih 6% sa zone koji će glasati za možemo. Čak niti argument "ne glasam za njih nego protiv lopova" pada u vodu za ove "zelene". Tko ne vidi što progresivna Europa proživljava sa svojim politikama i migrantima je stvarno malo blesav ili u duši stvarno ne voli svoju domovinu, ali onda ni nema smisla biti navijač Dinama.

    evo jedan video na koji sam naletio na nekoliko stranica već
  • Riot
    1.7k
    sta sam ja upravo pogledao :meh:
  • Sajla
    3.5k
    prije 85 godina je gospodin poznat pod nadimkom Bijela Smrt (pravim imenom Simo Häyhä) snajperom skinuo više od 500 sovjetskih vojnika. a njegovi potomci danas "čagaju protiv silovanja". to su stvari koje se ne daju izmisliti :(
  • Bosskovitz
    7.5k
    Tko ne vidi što progresivna Europa proživljava sa svojim politikama i migrantima je stvarno malo blesav ili u duši stvarno ne voli svoju domovinu, ali onda ni nema smisla biti navijač Dinama.Gražvydas Mikulėnas

    Ajmo ne vezati stranačke preferencije uz domoljublje, a pogotovo uz dinamovštinu, i ljude proglašavati većim ili manjim Hrvatima ili Dinamovcima temeljem toga za koju stranku glasaju. Tvoja ideja bolje Hrvatske se možda razlikuje od moje, i jedna i druga se razlikuju od neke treće - ideologija nije matematika, nije egzaktna znanost i ne postoji ispravno i pogrešno. Svi koji regularno glasaju na izborima, a ne glasaju radi neke osobne koristi, glasaju zato što vole ovu zemlju i žele da ona bude bolja. To je domoljublje.
  • Praskaton
    1.8k

    Polako svi ce oni promjeniti svoju priču kad na vrata pokucaju problemi koji muče zapadne "napredne" nacije.

    Trenutno je polazna točka izbora kako tko ideološki vidi Hrvatsku i što to smatra boljom buducnošću.Tu itekako postoji ispravno i pogrešno.
    Sve ono što Možemo predstavlja je duboko pogrešno za hrvatski narod.
  • NitkoBitan
    12.3k
    Do izbora je manje od tjedan dana a uopce nemam neki osjecaj da najvazniji izbori u Hrvatskoj uskoro slijede. Kao da se ispuhao "hype" oko Milanovica i kao da su svi svjesni da ce HDZ opet uzet vlast na ovaj ili onaj nacin (mozda bude nekih promjena u koaliranju).

    Ljevica je kod nas pre slaba da dode do dovoljno mandata a bome je i ta njihova slabost opravdana s obzirom na to za sta se zalazu. Dosli su od borbe za radnicka prava do nekih eko birokratskih gluposti i LGBT pizdarija. Takoder nemres igrat samo na kartu borbe protiv korupcije, to je stvar koju apsolutno
    svugdje u svijetu guraju oporbene stranke. Prvo stani iza svog dobro osmisljenog programa pa onda sve ostalo.
  • Neki tip
    19.4k
    Prvo stani iza svog dobro osmisljenog programaNitkoBitan

    Pa u tom grmu i leži zec.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.