• Banana 2
    397
    Prilično sam siguran da će najveći iskorak biti napravljen u odnosima sa članstvom i ''sekundarnim'' prihodima (ulaznice, sponzori, markentiške aktivnosti). Ono što sam manje siguran (da se blago izrazim) je da ćemo imati iskorak u ''primarnim'' prihodima, transferi i prihodi od UEFA.The Undertaker

    Da, sasvim obratno to vidimo. Mislim da smo najmanje efikasni bili u skautingu i da primarno tu trebamo tražiti prostor za rast, a posljedično će onda rasti i ostalo. Efikasnijim skautingom i djelovanjem na tržištu dobivamo najviši povrat u najkraćem roku.
  • Banana 2
    397

    Postoji, ali to mjesto za napredak je ograničeno, a Modrić je katapult koji stvari samom svojom pojavom redefinira.

    Možemo eventualno još pričati o regionalnoj ligi i sličnim sustavnim načinima dolaska do većeg tržišta i ozbiljnije monetizacije. Tu Dinamo ne ovisi sam o sebi, doduše.
  • Oluja
    3.6k
    Možemo eventualno još pričati o regionalnoj ligiBanana 2

    Nemojmo
  • Zagi
    4.9k
    Ok, je ograničeno ali smatram da je puno dublje nego ti misliš.

    Da, Luka bi bio izvanredan katapult i treba sve učiniti da dođe. Ali on će ili doći ili neće. Ne smije nam strategija biti ovisna na koju nogu će se on jednog dana probuditi.

    Proširivanje baze na koju se ja referiram nije ovisno o Luki. I tu bi pomogao ali nije ključan.

    Paralelno se može i jedno i drugo.
  • Mali Zeus
    9.3k
    ↪Zagi Ja nemam nikakve nedoumice po tom pitanju. Ja mislim da je klub bio, generalno, dobro vođen i da će novom vodstvu biti teško i održati financijske i sportske rezultate kao do sada a kamoli napraviti iskorak. Ne želim ulaziti sad u diskusiju zašto i kako jer smo to već prolazili nekoliko puta ovdje.
    Poštujem i drugi stav ali onda treba uskladiti očekivanja.
    The Undertaker

    Neću ulaziti u raspravu je li klub bio dobro vođen, osobito što se tiče financijske strane i toga tko se sve okoristio i koristio klub za jačanje svoje financijske situacije. Reći ću samo da je napredak već napravljen što se tiče približavanja klubu navijačima i članovima (a što je donedavno bilo nepostojeće), plus osnivanje odbora koji će se svaki baviti svojim dijelom posla je više nego pozitivna stvar. Jebiga ti polaziš s druge pozicije di si automatski kritičan prema svemu tome i ok.
  • Banana 2
    397
    Da, Luka bi bio izvanredan katapult i treba sve učiniti da dođe. Ali on će ili doći ili neće. Ne smije nam strategija biti ovisna na koju nogu će se on jednog dana probuditi.Zagi

    Mislim da nam to i jest strategija i da je to klub jasno iskomunicirao. Vodim se time i smatram to najracionalnijim pristupom s klupske strane.

    Ok, je ograničeno ali smatram da je puno dublje nego ti misliš.Zagi
    Meni se dublji ulazak na domaće tržište i širi izlazak na europsko čine intimno povezanim stvarima.
  • Zagi
    4.9k
    Meni se dublji ulazak na domaće tržište i širi izlazak na europsko čine intimno povezanim stvarima.Banana 2

    Kako?
  • Banana 2
    397
    Kako?Zagi

    Iste stvari vode do popularizacije i rasta na oba tržišta.
  • Zagi
    4.9k
    Iste stvariBanana 2

    Ok ali koje? Daj primjer, uopče ne kužim u kojem smjeru razmišljaš.
  • Banana 2
    397
    Ok ali koje?Zagi

    A prošli smo ih već kroz zadnjih par stranica. Infrastruktura, rezultati, imidž kluba i nogometni identitet.
  • Neki tip
    19k
    Reći ću samo da je napredak već napravljen što se tiče približavanja klubu navijačima i članovima (a što je donedavno bilo nepostojeće), plus osnivanje odbora koji će se svaki baviti svojim dijelom posla je više nego pozitivna stvar. Jebiga ti polaziš s druge pozicije di si automatski kritičan prema svemu tome i ok.Mali Zeus

    A zašto ne bi bio kritičan?

    S tim da uopće čovjek nije bio kritičan prema "svemu tome", nego postavio racionalnu, logički sasvim ispravnu tezu.

    Svjesno provokativnu, tko želi provokaciju iščitati, ali u suštini legitimnu i raspravljivu.

    Pa uostalom napisao je što se približavanja kluba navijačima tiče:

    Prilično sam siguran da će najveći iskorak biti napravljen u odnosima sa članstvomThe Undertaker

    ... tak da ne vidim čime si mu kontrirao uopće.

    Odgovor koji je ponudio što se tiče pretpostavke o rezultatima i "primarnim prihodima" testirat će vrijeme.
  • Mali Zeus
    9.3k
    A zašto ne bi bio kritičan?Neki tip

    Pa nisam uopće rekao da ne bi trebao biti kritičan nego polazi od drugačijih pretpostavki.

    Nisam kontrirao, više konstatirao.
  • GaijiZG
    583
    Veliki financijski potencijal imamo u povezivanju s emigracijom. Otvaranje fan shopova u Stuttgartu i Munchenu za početak, i ti shopovi budu hub za dostavu, da ne dolazi sve iz Zagreba. 80% emigracije su navijači Dinama, nikakav Hajduk. Ti ljudi imaju love, i žele potrošiti lovu. Da samo 30 000 njih svake godine kupi dres, da dobimo minimum 20 eura po dresu, to je 600 000 eura čistog svake godine. A di su rekviziti, roba za klince, itd itd. Ne znam da li je legalno učlanjivanje u fan shopu van Hrvatske, ako je, i tu ti je lova. Potencijal je enorman.
  • GaijiZG
    583
    I moj mokri san, fan shop u Šibeniku. Sa jakom policom osiguranja.
  • kibic
    998
    Postoji li primjer kluba koji u inozemstvu otvara fan shop? Po meni bi možda realnije bilo očekivat međunarodnu dostavu il društvo navijača, ne otvaranje fan shopa.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.