• Gražvydas Mikulėnas
    11.4k
    Da gnk ovako izbacuje mozda bi manje pio, mozda
  • maksimirski istok
    182
    Zna li neko je li majica Sancta Sanctorum dostupna ?
  • Kujtim Shalla
    2k
    Ma nije ,i ja sam cekao i cekao ,na kraju tetovazu si pljusnuo. Ista cijena :rofl:
  • Pop corn
    4.8k
    Da gnk ovako izbacuje mozda bi manje pio, mozdaGražvydas Mikulėnas

    Ne ide preko noci to..... ali bliži ti se kraj cuganja
  • recikaj86
    90
    Koje je doslovno znacenje sancta sanctorum?
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.4k
    #necenikada
    Pretplatit cu se odmah na neku special edition u crnoj boji :cool:
  • Paggini
    5.7k


    Svetinja svih svetinja, svetinja nad svetinjama - nezz jel ijedan od ova dva doslovan, ali prevedeno s latinskog bi bilo ovako nesto, ako se ne varam
  • Dino
    2.2k

    Buduci da se svetinja prevodi kao sanctum, i, n., doslovan prijevod bi glasio “Svetinje* Svetinja” gdje je prva rijec u nominativu množine*, a druga u genitivu mnozine. Medutim, u duhu hrvatskog potrebno je dodati zamjenicu kak je Paggini i napisao, stoga “Sancta Sanctorum” prevodimo kao “Svetinje* svih Svetinja”.

    Slican izraz koji se cesto koristi, a prevodi se na isti nacin je “summa summarum”.

    Edit: Zeznuo sam mrvicu, ipak je istina da se jezik lako zaboravi kad se ne prica dulje vrijeme :grin:


    Iako nije prikladna rasprava za ovu temu, sad kad smo vec krenuli bacat mogucnosti da se nadovezem…Ostavljam otvorenu mogucnost da sam malo ispao iz forme, ali ovak iz glave bi rekao da “Svetije od Svetinje” glasi “Sanctior quam Sanctum” ili “Sanctior Sancto” ovisi koju formu odaberes iako bi Rimljani radije koristili ovaj drugi izraz.
  • NKDZ86
    206
    Stvari u ilici su toliko dobre, da doma imam jedno 10 majici unazad godinu dana, žena se čudom čudi haha
  • Pero Vragec
    72
    Točan prijevod je: " Svetije od svetinje".
  • Sljeme
    1.8k
    Šteta kaj više nema onih paketa za bebe u Dinamovom shopu. To je bila odlična stvar. Općenito u shopu osim dude i dekice, za bebe nema niš.
  • NKDZ86
    206
    Shop u ilici gori, više ljudi nego u dinamovom shopu preko puta
  • Eduardo
    17.2k
    isto sam nedavno tražio nešto i na kraju uzeo samo dudu jer ništa ni nema. Gledaj ovu ponudu :smile:
  • Sajla
    3.2k
    Gledaj ovu ponuduEduardo

    imaju u ponudi karticu donatora organa s klupskim grbom, dobija se besplatno. to još nisam vidio.

    bilo bi fora da dinamo napravi nešto slično, npr. neka akcija sa Zakladom Ana Rukavina ili sa Zavodom za transfuziju, pa se izda dinamova knjižica darivatelja krvi koju bi dobili na akciji darivanja uz slogan "i krv svoju za plavu boju". fino bi se uklopilo u točku 10.2 iz plana rada DPa, doprinos društvenom prosperitetu i poboljšanju kvalitete života u zajednici
  • Eduardo
    17.2k
    shop im je bolesno dobar.

    imaju u ponudi karticu donatora organa s klupskim grbom, dobija se besplatno. to još nisam vidio.Sajla

    Besplatna, ali može se dodati u košaricu uz minimalnu vrijednost narudžbe od 10 eura. No, može se doći do nje i na druge načine.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.