• Nino Bule
    11.2k
    Kad cemo prestat s obranama poput "jel bi vi srali po svom poslodavcu", sami sebe lazete ako vjerujete u ovakva sranja
  • Neki tip
    18.8k
    Za koji dan će biti da bi svatko sa ovom ekipom napravio isto ili bolje.The Undertaker

    Ma to je već krenulo.. čim ode - bit će "i moja baba bi s takvom ekipom prosla skupinu LP, taj seljober je ispusio 3-1 prednost u par minuta". Kakvih 50 godina neuspjeha, kakav golgeter koji nije zabio 2 godine, austrijski stoper bosanskih korijena kojem je najozbiljniji klub Lech (ili Austria Bec), krilo iz Intera Z i Juzne Koreje. Svi će biti promatrani kroz ono što su postali, a ne bili i kroz tu će se prizmu projicirati Bjeličina ostavština.

    Ništa novo i nije prvi put.
  • deda
    27.3k
    Svatko ima pravo donositi svoj sud. Zato forum i služi. Navijači nažalost ne znaju za sredinu. Ili si legenda ili smeće. Ono što navijači ne znaju razdvojiti, a nije im za zamjeriti su posao i emocije. Bjelica svoj posao obavlja izvanredno, o svemu drugom se da pričati.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Mogli bismo raspravljati o tome što bi trebali govoriti igrači i treneri, ali naš pogled kao navijača/članova/zanesenjaka/ludjaka na temu nije ni izbliza isti njihovom.

    Vlatka je i rekla u intervjuu “znala sam da ćete me pitati za Mamića, jedino vas to i zanima i to se mora provući kroz svaki intervju.”

    Novinarima Mamić fali ko što bi im falilo Sunce da se izgubi i ne pojavljuje. Ne moramo mi pričati što je na snazi u Dinamu generalno, svi imamo oči i uši. I svi mi koji smo ovdje smo dosta svoga vremena potrošili na Dinamo, puno emocija i lijepih neracionalnosti koji život čini životom.

    Moja zaludjenost Dinamom konkretno traje od 82. kad sam imao 6 godina znači nekih 37 godina. U tom periodu sam si sasvim komotno mogao priuštiti popizditis zbog Dinama u par navrata. Prva kriza kad je Deverić koji mi ie bio najdraži igrač otišao u Hajduk.

    Druga kriza kad je HAŠK Gradjanskom promijenjeno ime u Croatia. Od kad sam čitao Zvonimira Magdića, htio sam da se Dinamo zove Gradjanski i ta promjena iz HG u Croatia mi je dala do znanja da se to neće nikada dogoditi. Bojkotirao sam hrpu utakmica i cijele sezone, recimo nisam gledao Utd u Zagrebu jer je igrala Croatia, a nije igrao Dinamo ili Gradjanski.

    Treći popizditis slučaj Niko Kranjčar i njegova dijagnoza da je klub prepušten Mamićevoj agenciji. Dijagnoza se na žalost pokazala istinitom i mi koji smo duže vrijeme naviknuti na sranja oko Dinama smo mislili “ok, trpit ćemo” jer će se priča kad tad rasplinuti kao što se rasplinuo utjecaj Šoića ili Canjuge iz ovog ili onog razloga. Ali hobotnica je postala društvena pojava jača nego bilo koja hobotnica prije nje i ova priča i način upravljanja Dinamom je primio toliko čvrste korijene kakve nitko nije mogao pretpostaviti da bude. Zato mi je nejasno kako itko na svijetu misli da se stanje može promijeniti preko noći nekom revolucijom, a još manje izjavama igrača ili trenera.

    Bjelica je samom svojom pojavom i svojim rezultatima pobio utjecaj Zdravka Mamića na sto različitih načina. Dokazao je ono što svi znamo da je trener itekako bitna osoba u klubu i da ti možeš u klub nabacati “roster” kakav god želiš, ali ako nemaš trenera koji ima viziju i svoj pogled možeš se slikati. Prije dolaska Bjelice konsenzus bi bio da je Mamić najbitniji čovjek Dinama u usporedbi s bilo kojim trenerom u zadnjih 15tak godina. Kužea se i slavi ne toliko zbog rezultata koliko zbog simbolike koju je na trenutak vratio - najbitniji ljudi u nogometnom klubu su treneri i igrači. U našem poimanju nogometa može to biti i sportski direktor. Vezano za sportskog direktora, Bjelica je rekao sve što misli o njegovom radu ne stavljanjem u momčad ni Atiemwena ni Pinta ni Moubanjea. Možda i na vlastitu štetu ponekad.

    Da se sad napravi anketa da li je za Dinamo bitniji Bjelica ili Mamić, uvjeren sam da bi većina ljudi odgovorilo Bjelica. To je njegova najveća ostavština i to je preokret nevidjen u zadnjih 20 godina.

    I sad imajući u obzir da je seniorska karijera jednog igrača recimo 15 godina i imajući u obzir da prosječni igrač od toga provede nekoliko godina u Dinamu i(li) HNL-u recimo 5 godina šta bi igrači trebali govoriti o Mamiću? Sami od sebe ne bi rekli ništa. Sve što su ikad rekli ili su ih pitali novinari ili im je rečeno da vele na pressici nakon potpisivanja ugovora.

    Ajmo napraviti recimo case study Tolić. Dečko je rekao da voli Dinamo, ima tu negdje oko 23 godine. Gdje i kako on može ostvariti svoju karijeru osim kroz Sesvete, Lokomotivu i sutra ako bude dovoljno dobar kroz Dinamo? Da li bi on trebao odustati od nogometa kao svog zanimanja zbog toga jer će se svakako morati prilagoditi situaciji za koju niti je kriv niti je može riješiti ili da igra nogomet i pokušava čim manje pričati s novinarima koji će kad kad tad pitati za Šikića ili Mamića.

    Želim reći da si ja kao navijač sa 37 godina staža mogu priuštiti 10 godina bojkotiranja i njurganja. Koji igrač ili trener si to može priuštiti, a da si pritom ne uništi karijeru?

    Jedini kojeg znam da mu je to djelomično uspjelo je Kramarić.
  • deda
    27.3k
    Potpisujem te.
  • BluePhone67
    3.1k
    l8k8w4wz0qail85b.jpg
    hztwvhrdfdyi073y.jpg

    Sn 28.12.2019
  • Ludovic IX
    5.1k
    Pročitaj Agram, što sad vaha govori..ni jednu riječ protiv Mamića a nije više u klubu..

    Iskreno, meni si ti veći seljak što govoriš da je on ili netko drugi seljak tu po forumu..
  • agramZ
    2.2k
    vaha je odavno skrenuo, ali nacin na koji je napustio klub je onaj koji ce biti zapamcen. neka sam seljak, barem nisam seljacina.

    svi smo mi bolesnici na neki nacin kad samo pogledas za sta mi to kao navijamo tj. na koji nacin opravdamo sve i svasta o klubu.
  • Kwedi
    3.8k
    svi smo mi bolesnici na neki nacin kad samo pogledas za sta mi to kao navijamo tj. na koji nacin opravdamo sve i svasta o klubu.agramZ

    S ovim se slažem.
  • deda
    27.3k
    To i je najveća pogreška fanatika. Nisu svjesni da je fanatika 10% i da oni drugi to shvaćaju puno racionalnije, hladnije glave.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Ako nam državom drma kradeze i Kolinda sa osam tisuća preko interneta a nama je Bjelica seljačina onda je meni brdo toga nejasno.
  • Nino Bule
    11.2k
    Puno toga ocito nije jasno kad je opet napisano da se bjelici uzima za zlo sto ne vodi osobnu vendettu protiv mamica i unisti si karijeru. Ili namjerno ne shvacate zamjerke ili se puno toga treba objasnit.
  • marcio amoroso
    31.8k
    Bjelica je do svog novca, svojih uspjeha došao na pošten način. Nitko mu ništa nije poklonio niti mu dao u ostavštinu.
    Pričati protiv svog poslodavca otvoreno ne smije nitko, hvaliti ga ne treba ali novinari to pitanje potenciraju i njima to donosi klikove.
    Za mene je Bjelica gospodin i nikako seljačina ali naravno da cijenim i mišljenja drugih, zato forum i postoji. Da bi razmjenjivali mišljenja.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.