• Nolifer
    6.5k
    I onda kaži da nije populista i da ne voli idalje prosvjedovat, haha

    https://www.zagreb.info/vijesti/zg-info/veliki-prosvjed-oporbe-idemo-po-bolju-hrvatsku-rijeke-pravde-dolaze/614642/


    Više se ljudi skupi na malonogometnom turniru, nego kod ovih nesposobnih

    :lol:
  • Jaro
    5.4k
    Al fakat ljevica redovno iznenadi nizinom inteligencije. Protiv ceg oni prosvjeduju u jebeno "prekratkoj izbornoj kampanji"? OK, za Mozemo mi jasno, oni su nastaki i lostoje samo da bi bili kontra Bandicu (vrijeme je da im netko kaze da je umro), al da medju ovim ostalima nema nikoga da im osmisli bilo kakvu natruhu afirmativne kampanje. Jebo me pas, svakim danom sam ne dalje, vec blize HDZu uz ove...
  • jedan u nizu
    5.7k
    Taj prosvjed je cista predizborna kampanja. Znaju oni da nece pridobiti glasace svojim programom ili necim slicnim, vec pozivom da se srusi HDZ, a to nisu posjete gradovima, dijeljenje kemijskih olovaka i upaljaca, nego prosvjedi protiv trenutne vlasti.

    Ne znam kaj se cudite ko pura dreku.
  • mali M
    3.3k
    ma dobro nećemo se složiti oko toga al ja očekujem od svakog političara da je "vođa" svih. Al to sam ja. Zato ja zagovaram moralne vođe, a ne ideološke. Ja sam s Bossom i raspravljao o svim pitanjima, a ti si se uključio na ideološki dio kad me Boss pitao gdje sam ja zakinut u Tomaševićevom vođenju grada. Stalno se nameće od tu nekih da ja mislim da Tomašević mora ići na SM festival i sutra na misu. To nitko ne kaže niti želim takvog licimjera za gradonačelnika. Kažem da ako je dao zastave jednima, daj i drugima. Ako daješ sa se pale krijesovi i ideš u Kumrovec, daj da se i prikažu sveci na fontanama kao i godinama do sad. Ne tražim da dolazi na "evente" kojima nije ideološki blizak nego da ih ne zabranjuje. Taj dio komentiramo, a Boss, pa čak i ti ste otišli u vode da ja inzistiram sa Tomašević ide maltene u katedralu na misu... Netreba brate, nitko ne traži da bude prijatelj sa svim svojim sugrađanima, ali netreba biti ni neprijatelj...
  • Sajla
    3.2k
    a ti si se uključio na ideološki dio kad me Boss pitao gdje sam ja zakinut u Tomaševićevom vođenju gradamali M

    ne, ja sam se uključio kad je Nolifer napisao da gradonačelnik treba dizati zastave svakoga tko to traži jer živimo u demokraciji. a to nije smisao demokracije i mislim da ljudi ne razumiju ni što je demokracija, što znači populizam, a što demagogija i sl.
  • Nolifer
    6.5k


    Donekle se slažem što si napisao, no to očito neki tu ne razumiju ili ne žele razumjeti i sl.
  • Sajla
    3.2k
    Ne tražim da dolazi na "evente" kojima nije ideološki blizak nego da ih ne zabranjuje.mali M

    ovaj dio mi je promaknuo. ja se apsolutno protivim tome da se bilo koji event zabranjuje, molim da me se ne dovodi s time u vezu. ako se tako nešto dogodilo, to je samo još jedan minus za TTa. nisam vidio kaj su zabranili?
  • Bosskovitz
    7.3k
    Više se ljudi skupi na malonogometnom turniru, nego kod ovih nesposobnihNolifer

    Uopće ne razumijem zašto to rade. Takvi skupovi se rade da pokažeš snagu, a oni ovime ispadaju kao da imaju i manju podršku od one koju imaju, umjesto da stvore dojam da imaju veću.
  • Nino Bule
    11.3k
    https://zagreb.hr/grad-zagreb-pokrio-akumulirani-deficit-dvije-godin/196572

    https://zagreb.hr/nakon-dugih-13-godina-agencija-s-p-podigla-kreditn/196562

    Eto dvije dobre vijesti iz grada, sad se otvara prostor da napokon neki kapitalni projekt i naprave, brine me sto u izjavi oko ovih vijesti tomasevic govori o sređivanju doma sportova, paromlinu, bazenu u spanskom i vrticima i skolama, a o stadionu u kranjcevicevoj ni rijeci. Ne bude li u proracunu za 2025. 15-20 mil eura za stadion mozemo komotno prekrizit da ce se ikad dogodit.
  • Ali
    1.9k

    Ne bude li u proracunu za 2025. 15-20 mil eura za stadion mozemo komotno prekrizit da ce se ikad dogodit.
    Ja sam prekrizio davno davno, nazalost
  • mali M
    3.3k
    Polako momci, mora Tomica zadržat koji as u rukavu za pred izbore iduće godine... Što se tiče stadiona, svi se oni igraju s našim Dinamom, njima ne da je to zadnja rupa na svirali nego je vjerojatno ni nema. Ali, živi bili pa vidjeli, ušao i Đulić u odbor za stadion pa ćemo sad vidjeti koji su planovi...
  • Mali Zeus
    9.3k
    Ne bude li u proracunu za 2025. 15-20 mil eura za stadion mozemo komotno prekrizit da ce se ikad dogodit.Nino Bule

    Sve ovisi kako bude išao natječaj.

    Btw vjesnici proljeća tj. izbora:
    https://zagreb.hr/od-svibnja-besplatna-zicara-za-sve-zagrepcanke-i-z/196593
  • kibic
    997
    Jel netko zna detaljnije ocjene ovog kreditnog raitinga kaj dela Standard & Poor's?

    Kolko je to relevantno, jer vidim da se piše kako se radi o firmi koja ima svoj dio krivice u krizi 2008. i kaj taj rating firme (javne il privatne) od njih znaju potkupiti.
  • NitkoBitan
    11.7k


    S-P-Moodys-and-Fitch-rating-systems-and-linear-transformations.png

    Kolko je to relevantno, jer vidim da se piše kako se radi o firmi koja ima svoj dio krivice u krizi 2008. i kaj taj rating firme (javne il privatne) od njih znaju potkupiti.kibic

    Ima nekoliko ozbiljnih rejting agencija po kojima se trziste i banke ravnaju, doduse istina je da su u proslosti firme placale ispod stola kako bi im stavili bolji kreditni rejting. Ne znam jel i danas ima takvih prljavih poslova.

    Postoji jos jedan problem koji nije vezan uz korupciju, a to je da kad firme narucuju od tih rejting agencija misljenje o nekoj investiciji zna se dogodit da se te agencije malo "slihtaju" tim firmama, isto kao kad politicke stranke naruce ankete pa ih malo nabildaju u "znak zahvalnosti" za angazman.

    Najbitnije od svega je da se ta relevantnost moze svest u jednu rijec, a to je "misljenje". Nemoguce je danas te agencije tuzit za krivu procjenu jer ih brani neki amandman u SADu koji kaze da svatko ima pravo na svoje misljenje. Te agencije o svemu daju misljenje, a ne neki konacni sud. To sto one nesto procjene ne znaci da se toga firme i banke trebaju striktno drzat.

    Te rejting agencije imaju ogromnu moc i postoji velik utjecaj politike. Licencu za rejting agenciju je skoro nemoguce dobit... Rekao nam je jedan profesor kako je zanimljivo to sto Rusi i Kinezi nemaju niti jednu eminentnu rekting agenciju, da nije vrag da oni ne znaju racunat :lol:
  • kibic
    997
    Fala, zvuči zanimljivo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.