• mali M
    3.5k
    Lagano ćemo završavati ovu raspravu jer vidim da si odabrao put "pravim se lud"...
    Je li ovo skuplje? Nesigurnije? Nepreglednije? Nefunkcionalnije? Nemaš pojma, ali tebi je loše.Bosskovitz
    Sigurno je skuplje jer je utrošeno više materijala, radnih sati, sigurno je i nepreglednije jer normalni kružni tok vidiš normalno pred sobom dok ti ovaj ovalni odvlači u stranu, sigurno je i nefunkcionalnije jer ne skraćuje put, nije pregledno i gore što si sam naveo. I da, loše je sveukupno izvedeno. Kako sam i rekao, i plavi vulkan je stadion al je ružniji, skuplji i sramotan za arhitekte koji mogu puno bolje i funkcionalnije nešto napraviti... Ali okej, završavamo kružni tok priču jer smo ušli u kružni tok i ne izlazimo iz njega.
    Što se tiče argumenata ti jedini ne daješ argumente nego čvrsto žmiriš i ne želiš priznati opravdanu kritiku ljevičarskim drugovima. Evo ti https://www.nacional.hr/tomasevic-prijavljen-zbog-namjestanja-natjecaja-naredio-je-sluzbenici-da-kandidatima-dostavi-pitanja/#google_vignette
    Što je to sve uskraćeno sugrađanima suprotnih ideoloških stavova?Bosskovitz
    Zašto su uskraćene dozvole za gradnju crkvi i izmjenjena katastarska namjena, zašto je zabranio da zastave hoda za život budu obješene dok lgbžščć su se vijorile cijelu godinu, zašto je zabranio projiciranje hrvatskih svetaca na fontanama, nemoj me vuč za jezik Boss praviš se baš al ono ful blentavim.
    Skresali su financiranje medija iz javnog proračuna za oko pola ako se ne varamBosskovitz
    Briga me kolko su skresali nego kome su dodjelili. Hoćemo se opet pravit sljepima, a sve je javno? Mislim, znam da hoćemo stalno ponavljaš kako su sve laži, a sve je dokumentirano...
    Koje pogodovanje pri zapošljavanju? Prestani ponavljati floskule bez supstance i budi konkretan.Bosskovitz
    Boss... Bolnica Srebrnjak? Holding? Ali da, oprosti ti kažeš da je to legalno pa onda nema veze što he pogodovano... Bandić lopov, Tomica u sivoj zoni..
    Samo ti dalje hrabro stoji na braniku grada u svojoj ljevičarskoj uniformi na kojoj se markerom prešarano "liberal"... Ode i ova tema u klinac sa našom raspravom... I tu te na dalje ignoriram kao i na vjerskoj temi jer te ne zanimaju činjenice nego ponavljanje floskula...
  • Zagreb1992
    1.2k


    Pričao sam sa jednim vozačem Bolta koji je rekao da se prebacuju domaći vozači na Uber nazad radi ovih likova..strašno kaj im se sve dopušta
  • Captain America
    13.7k
    Bio sam s ekipom nedavno vani i cure si zovu Uber u pol 5 ujutro. Malo je reći da im je, a i meni, pao kamen sa srca kad su vidjele da se vozač zove Tomislav. Nismo ni svjesni što imamo i što ćemo uskoro izgubiti.
  • Zagreb1992
    1.2k


    Zadnji put kad sam uzeo Bolt i vidim indijac neki odmah otkazuj vožnju ...I drugi put naš čovjek bio ..pa sam baš kroz priču s njim to čul od njega za odlazak sa Bolta
  • NitkoBitan
    12.1k
    Danas u ducanu Nepalac golih stopala sjedi na klupici i prcka po prstima... dosta dobra kultura i bonton. Kulturno smo obogaceni njihovim dolaskom...
  • Nolifer
    6.6k


    Već vidim da će ih neki tu branit i reć da ih trebamo, te da nisu oni krivi, već da su i "rvatine" takve...
  • Bosskovitz
    7.4k
    zašto je zabranio da zastave hoda za život budu obješene dok lgbžščć su se vijorile cijelu godinu,mali M

    Ok, neću više voditi rasprave s tobom jer ne razumiješ što je argument i ne znaš ga koristiti, a ja nemam vremena za ispravljati krive Drine. No odgovorit ću ti samo na ovo: to što ti netko ne podilazi, ne znači da ti uskraćuje prava. Ne postoji pravo na vješanje zastava na gradske jarbole pa da ti netko to zabrani, odnosno uskrati navedeno pravo. Ti nisi diskriminiran ako gradonačelnik ne želi sponzorirati i promovirati tvoj politički skup iz razloga jer se s njime ne slaže.

    Prestani miješati pravo i privilegij. Prosvjedovati i javno izražavati svoje mišljenje je tvoje neotuđivo pravo koje ne ovisi o političkoj vlasti u gradu; zato možeš neometano marširati gradom protiv prava žena, možeš duhovno osvajati Hrvatsku klečeći na Jelačić placu i moleći se da žene ne nose minice, možeš na sav glas čitati Ponovljeni zakon ispred Glavnog kolodvora - i nitko ti ne smije učiniti ništa nažao. I koliko god se ne slažem s onime što promoviraš, uvijek ću braniti pravo na slobodu mišljenja svakoga od nas, neovisno o tome kakvo to mišljenje bilo. Ali imati javnu podršku i dobiti promociju svoje ideologije od strane gradske vlasti nije pravo nego privilegij koji pripada, kod nas i svugdje u svijetu, onima koji promoviraju njima sličnu ideologiju. Naravno da gradska lijeva vlast neće promovirati ekstremno desne ideologije jednako kao što nacionalna desna vlast neće promovirati ekstremno lijeve ideologije. Sve suprotno od toga bilo bi licemjerje i isprazni populizam. Točno ono što je radio pokojni gradonačelnik i na nedostatak čega se neki još uvijek ne mogu naviknuti.
  • Nolifer
    6.6k
    Pa to sad radi i tvoj samo ne želiš priznati, ali si nesvjesno priznao. Populista je i sponzorira samo svojima.

    Ali rekao je grad je za sve nas ili ipak ne?

    Bilo da se radi o Hodu za život ili nekoj drugoj sekti gradonačelnik bi trebao sticati tu zastavu, jer smo u demokraciji, a ne u nekoj umišljenoj utopiji ovo mi se sviđa, a ovo ne i na temelju toga da se zastava ističe...
  • Sajla
    3.4k

    ovo što si napisao nema veze s time je li netko lijevo ili desno, konzervativan ili liberalan, nego razumije li uopće pojmove koje koristi.

    Bilo da se radi o Hodu za život ili nekoj drugoj sekti gradonačelnik bi trebao sticati tu zastavu, jer smo u demokraciji, a ne u nekoj umišljenoj utopiji ovo mi se sviđa, a ovo ne i na temelju toga da se zastava ističeNolifer

    ne, treba biti upravo suprotno. ako je netko demokratski izabran, na temelju svog programa i ideologije koju zastupa - onda za vrijeme svog mandata treba provoditi taj program i voditi se tom ideologijom koja je dobila većinu glasova. jer ovo kaj si napisao znači da kad bi sutra na vlasti u gradu bila neka ultrakonzervativna stranka njen gradonačelnik mora isticati zastave duginih boja "jer smo u demokraciji"? wtf? pa valjda bi došao na vlast glasovima onih koji su protiv toga i treba provoditi njihovu volju. u demokraciji ne možeš zabranjivati drugačija mišljenja ali to što je netko demokratski izabran ne znači da mora zastupati apsolutno sve strane. pa nije zato izabran. tak i ovaj danas ne diže zastave Hoda za život jer to nisu njegovi birači. i to je ok. niti od njega treba očekivati te zastave, niti od konzervativaca treba tražiti da reklamiraju lgbt pride.

    Pa to sad radi i tvoj samo ne želiš priznati, ali si nesvjesno priznao. Populista je i sponzorira samo svojima.Nolifer

    Bandić je u subotu paradirao pod crvenim zastavama i nosio Tita na znački na reveru, a u nedjelju na Mariji Bistrici nosio svijeću od metra. to je populizam. kad netko "sponzorira samo svojima" to je suprotno od populizma po Bandiću koji je podilazio apsolutno svakome od koga je mogao imati ikakve koristi.
  • mali M
    3.5k
    D sajla al ne slažem se. Kandidirao se da će biti gradonačelnik svih građana Zagreba, a ne samo onih koji mu se sviđaju i podržavaju njegovu ideologiju... Uopće neznam šta bi rekao ljudima kojima je normalno da gradonačenik cijelog grada dijeli građane na podobne i nepodobne.. nemam argument momci na to, priznajem.. za istu stvar se ta ljevičarska ideologija diže na zadnje noge kad se njih razdvaja... Al je u redu kada oni to rade drugima... Baš osjećam susramlje moram priznati...
  • Sajla
    3.4k
    od gradonačelnika, koje god ideologije bio, očekujem da komunalna pitanja rješava na korist svih građana. isto i od premijera na razini države, da brine o gospodarstvu, sigurnosti, školstvu, zdravstvu... jednako za sve. to za mene znači biti premijer ili gradonačelnik sviju građana, a ideologija je izvan toga. koji će mi kua gradonačelnik ili premijer koji jednako promovira sve ideologije?! naročito ako cijelo vrijeme gura jednu i na temelju toga dobije izbore. ako mora sve isto tretirati, čemu onda izbori?

    ako ću glasati za lijevoliberalnog političara, ne želim da jedan dan diže zastavu duginih boja, a drugi dan hoda za život. ako ću glasati za desnokonzervativnog, ne želim da u subotu 25.5. ide u Kumrovec slaviti Dan mladosti, a u nedjelju 26.5. bude na misi u Prečkom za Presveto Trojstvo. isto tako od lijevog očekujem da ne hapsi one koji budu na toj misi ili da im radi probleme na poslu, kao što od desnog očekujem da se onima iz Kumrovca samo smije.

    ne znam što misliš s podjelom na podobne i nepodobne, ali za mene to ne uključuje dizanje zastava na gradske jarbole ili za koju će izložbu dati gradski prostor. grad(onačelnik) mi ne mora dozvoliti da dignem zastavu na jarbol na gradskom trgu, ali mi ne smije zabraniti da ju objesim na svom balkonu ili da mi zbog te zastave ne da u tramvaj. kad se zbog svojih stavova netko ne bi mogao zaposliti, upisati školu ili fakultet, dati dijete u vrtić, liječiti se u bolnici itd. to je već sasvim druga priča i onda možemo pričati o (ne)podobnosti i diskriminaciji. ako toga ima, uopće me nije briga je li odgovoran crni, crveni, zeleni, plavi, žuti - treba odletjeti s pozicije i biti kažnjen. zastave ili davanje više gradskog novca tjedniku malih pionira nego mjesečniku katoličkih skauta mi ne spada u tu priču o podobnosti. ali kako bi rekli Ameri, your mileage may vary ;)
  • Bosskovitz
    7.4k
    Bilo da se radi o Hodu za život ili nekoj drugoj sekti gradonačelnik bi trebao sticati tu zastavuNolifer

    Ne, ne bi. Gradonačelnik je političar izabran da djeluje na temelju svoje ideološke platforme i on nema apsolutno nikakvu obvezu davati podršku nikome, a pogotovo ne političkim incijativama koje su potpuna suprotnost onoga na temelju čega ga je većina građana izabrala.

    Kandidirao se da će biti gradonačelnik svih građana Zagreba, a ne samo onih koji mu se sviđaju i podržavaju njegovu ideologiju..mali M

    Dubinski ne razumiješ kako demokracija funkcionira. Biti gradonačelnik svih građana Zagreba ne znači podržavati svaku stvar koja nekom građaninu Zagreba padne na pamet.

    ne znam što misliš s podjelom na podobne i nepodobne, ali za mene to ne uključuje dizanje zastava na gradske jarbole ili za koju će izložbu dati gradski prostor. grad(onačelnik) mi ne mora dozvoliti da dignem zastavu na jarbol na gradskom trgu, ali mi ne smije zabraniti da ju objesim na svom balkonu ili da mi zbog te zastave ne da u tramvaj. kad se zbog svojih stavova netko ne bi mogao zaposliti, upisati školu ili fakultet, dati dijete u vrtić, liječiti se u bolnici itd. to je već sasvim druga priča i onda možemo pričati o (ne)podobnosti i diskriminaciji.Sajla

    Uzalud se trudiš. S njegovog gledišta, vjerojatno si ga diskriminirao i samim ovim komentarom :)
  • Nolifer
    6.6k


    Odgovorio ti je mali M umjesto mene. Tako da se sa njim slažem što je napisao. Ovaj tvoj i je populista još gori, ide na kresove i bar se pravi da "druka" za Dinamo, a to dvoje mi nejde skupa nikak i previše je zadojen ideologijom i zatucan zaostao u prošlosti, sponzorira svoje, a druge diskriminira, ali to je nekima tu ok kolko vidim i svaka daljnja rasprava nije moguća jer se nećemo složit, da ne zamaramo druge. :smile:
  • Sajla
    3.4k
    Ovaj tvoj i je populistaNolifer

    hehe, sad je postao ovaj moj :D naše društvo je izgubilo kompas, ako ga je ikad i imalo, a demokraciji se nikad nije naučilo.
    ovo o čemu ti pišeš je situacija gdje bi gradonačelnici isto trebali tretirati sve ideologije i u tom pogledu biti neutralni, svima dijeliti iste cifre proračunskog novca, jedan dan dizati dugine boje, drugi hod za život, treći dan titov rođendan, a četvrti misa na bleiburgu. to je oportunizam i demagogija, "ne bi se štel zameriti" pristup. neću to. na temelju čega da ih onda biramo, da na izborima gledamo samo tko manje krade? to je katastrofa.
    po meni treba biti baš obrnuto. da svi rade bez korupcije i kriminala, a da ih biramo prema tome što mislimo o npr. odnosima s crkvom, pravu na pobačaj itd. hoću da ne moram razmišljati je li netko platio javni zahod 20k eura po kvadratu firmi svog kuma, nego je li bio na krijesovima ili na hodu za život.
    ali dobro, nećemo dalje
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.