• Nolifer
    6.7k
    Kad ne zna ništa drugo osim drkanja po ideologiji, pa nam zato sa novosti i sličnim glupostima dobivaju imena ulica\parkova, bravo za našeg najdražeg gradonačelnika...... :smile:

    https://www.index.hr/vijesti/clanak/djelatnica-zagrebackog-muzeja-ukrala-ogroman-novac-grad-ce-dati-muzeju-200000-eura/2549657.aspx
  • Jaro
    5.6k
    meni ovdje vise smeta kaj stetu kaj je napravika jedna osoba, placamo svi mi. Jel ravnatelj(ica) odletila s pozicije? Kak mos ne primjetit datijenestalo 200 000 eura. Kad se takvih pizdarija rijedimo, zamarat ce me nazivi ulica, parkova i slicno...
  • Nolifer
    6.7k


    Pa plaćamo i ovo, novi dokumenti itd, sigurno nije besplatno. Meni je i ovo problem da...
  • mali M
    3.5k
    potreban je, kao sto je Boss napisao, tamo znaju biti takve idiotarije od strane pojedinacajedan u nizu

    Apsolutno nepotreban ovakav kakav je. Ovakav ovalni. Druga stvar ja komentiram logiku struke, ne stranke... Zašto stalno ponavljaš da sam ja protiv kružnog toka ili uređenja ili šta ja znam. Govorimo o lošoj, nelogičnoj izvedbi prometnog riješenja. Kružni tok, da, po najnormalnijim prometnim pravilima struke i logike. U prometu je potrebno jako puno logike. Npr nemožeš napraviti prekrasan kružni tok tamo gdje bi trebao biti semafor jer ćeš zakrčiti idući semafor itd.. logika... Ovo tvoje da će morati nešto ponovo raditi za x godina je nepotreban argument jer a) ne znaš kad će to raditi jer je "u planovima", b) ne znaš dal će to uopće raditi. Pa u novom Zagrebu imaš takvih cesta koje ne vode nikamo prema livadi pa nisu njima prilagođavali semafore.. govorimo o logici, ne smeta me politička stranka jer sumnjam da je Tomašević ovo odobravao jer se on ne bavi sa takvim stvarima, ali sam siguran da će reći da obnavljaju prometnu infrastrukturu, a ovo su te obnove... Da je to radio Fokus, Most, Suverenisti, HDZ, SDP, ma Karolina VK svoji rukama i lopatom, jednako bi se zgražao ljudskoj gluposti... Jer mi i naša djeca trebamo nastaviti živjeti ovdje, a ne "stranke"...
  • Nolifer
    6.7k
    Da se ne zaboravi...

    Screenshot-20240322-084304-Instagram.jpg
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ne radi se o tome da se meni ne sviđa oblik kružnog toka nego je apsolutno nepotreban i amaterski na toj poziciji.mali M

    Gle, ja živim jako blizu i prolazim tamo često, doduše uglavnom pješice, i vidim glupe situacije na tom križanju. Nisam inženjer prometa i ne razumijem se u to, ali kružni tok sigurno nije napravljen zato što se u Možemo infiltrirala tajna organizacija ljubitelja kružnih tokova nego zato što je neki inženjer prometa to isprojektirao i zaključeno je da je bolje rješenje.

    Ovdje je nepotrebno i zbilja ne kužim zašto morate al baš morate braniti nešto što je toliko nepotrebno, nelogično i glupomali M

    Je li nešto potrebno ili nepotrebno nije baš na laicima da prosuđuju, ni tebi ni meni, a ti to napadaš kao da je netko stavio zaštitu od sunca s donje strane tramvaja. Siguran sam da je iza toga postojao neki misaoni proces i da je zaključeno da je ovo rješenje bolje od prošlog, a ne da je netko došao na posao ujutro i rekao ajmo napraviti dva kružna toka na ulazima na Jarun, kružni tokovi su zakon!

    Zbilja? Zatvaranje kojeg puta? Nepostojećeg?mali M

    Pa puta koji je zagrađen onom ogradom. Možda postoji plan da se nešto tamo napraviti, radi se o gradskoj čestici koja bi bila savršena za parking, nasušno potreban Jarunu kod tog ulaza.

    Apsolutno nepotreban ovakav kakav je. Ovakav ovalni.mali M

    Znači ipak je problem u njegovom obliku? Ajde reci mi zašto je problem što je ovalni, a ne savršena kružnica? To sam te pitao iz prve, ja uopće ne vidim problem u ovalnom kružnom toku pa bih volio vidjeti gjde ti vidiš - prihvaćam a priori da problem negdje možda postoji, ali ga ne prepoznajem.
  • mali M
    3.5k
    kako sam i rekao Jednom, nigdje nisam rekao da sam protiv kružnog toka dapače.. neznam gdje sam napisao da sam protiv kružnog toka?
    Znači ipak je problem u njegovom obliku? Ajde reci mi zašto je problem što je ovalni,Bosskovitz
    Pa zaboga to i komentiramo, ne njegovu potrebu. Netko je napravio besmisleni posao jer je samo trebao spustiti desnu cestu u raskršće i tamo napraviti kružni tok. Nepotrebno glupo nagrđivanje i prometno loše izvedeno. I ponavljam ovaj "možda postoji plan" nije argument... Ako se tamo napravi parking mislim da je doslovno naaajmanji problem da se ulaz u taj parking tada napravi gdje je i logično, na kružnom toku. a ne da bezveze napraviš nekakav dugi, ovalni kružni tok jer "možda postoji plan", koji "možda neće nikad zaživiti"...
    Naveo sam dovoljno puta da je u prometnim riješenjima bitna logika, ali tu se stalno lovimo da ja ne volim kružne tokove, što je bezveze izvrtanje onoga što sam rekao
  • kibic
    1k
    kružni tok sigurno nije napravljen zato što se u Možemo infiltrirala tajna organizacija ljubitelja kružnih tokovaBosskovitz

    Ovakvo sarkastično karikiranje na upise samo izaziva bespotrebni animozitet. Nigdje to nitko nije napisal.

    Ajde reci mi zašto je problem što je ovalni, a ne savršena kružnica?Bosskovitz

    Doslovno je napisal @mali M pred par upisa da je pomaknut tok malo dalje ne bi bilo potrebe imat elipsu. U mojem upisu sam opisal soluciju bez kružnog toka da ostane glavna ulica, a dodal bi da se samo se označe deblje trake na cesti, stave trokuti i znakovi glavne ulice, stupići kod ulaza na Jarun i to je to. Ak ljudi ne znaju prometna pravila i kulturnu vožnje nemaju, to se rješava u autoškoli, ne kružnim tokom.

    Vidlo bu se kasnije da bu ekipa vozila prek tog nacrtanog kružnog toka jer nije izbočen. To bu sam prešišali po sredini i pod gasom.

    Oko zebre si se složil, a lepo ti je i mali M napisal, puštanje neizgrađenog pločnika jer se "jednom u planu bude, nemamo još sve dozvole" napravilo je pokazatelj da se na ho-ruk radi.

    Mislim da je ovo isto postalo bedasto ko rasprava s dresovima repke. Ljudi imaju oči i ne sviđa im se estetski kak zgleda, to nije teško za prihvatit. Ima x rješenja jednostavnih koje su tu napisali (i kolega maliM i ja) na forumu i onda ih se proziva za mišljenje o "infiltraciji ljubitelja kružnih tokova u Grad" da ispadnu ludi teoretičari zavjere il "pljuvači radi pljuvanja".
  • Bosskovitz
    7.5k
    Doslovno je napisal mali M pred par upisa da je pomaknut tok malo dalje ne bi bilo potrebe imat elipsu.kibic

    Ma sve okej, ali gdje je problem s elipsom? Evo na rubu smo treće stranice križarskog rata za pravilne geometrijske oblike u prometnim rješenjima a da još uvijek nitko od vas nije objasnio srž problema, osim što je drugačije od uobičajenog pa vam se ne sviđa. Pitao sam ja, pitao je i @jedan u nizu i nikako da dobijemo odgovor:

    U čemu je problem s ovim kružnim tokom i zašto je on "sramota za struku", kako kaže @mali M?

    Nema smisla ova rasprava jer o prometnoj struci raspravljamo mi koji s tom strukom nemamo veze, ono nisam ginekolog ali mogu pogledati razina. Volio bih čuti argumente dva inženjera prometa, jednog koji misli da je ovo dobro rješenje i jednog koji misli da je loše, pa da mogu prosuditi koji je u pravu. Ovako samo jedni govore da je elipsa glupa, drugi govore da de facto nema razlike od savršenog kruga i to je to.
  • Doktor Kunić
    2.5k
    Ovo već lagano postaje tradicionalni derbi između @Bosskovitz i @mali M

    Gušt mi je čitati ovo, zona bi trebala organizirati navečer ovako sučeljavanje, kupimo pive i uživamo. Živjeli momci!
  • Bosskovitz
    7.5k
    Ovo već lagano postaje tradicionalni derbi između Bosskovitz i @mali MDoktor Kunić

    Gradski derbi :D

    Ma sve je to demokratski i okej, napredujemo kao društvo. Kad je Bandić krao na desetke milijuna eura i uništavao grad onda se šutilo ili protokolarno mrmljalo, a u svega par godina smo došli do toga da na Zoni imamo već skoro tri stranice o tome je li okej da je kružni tok na Jarunu ovalni ili ipak treba biti okrugli, nekidan smo imali par stranica o tome je li štedljiva rasvjeta dovoljno topla kako ne bi ometala kukce noću i to na način da su glavni branitelji kukaca bili konzervativci ovog foruma, a da ne pričam o raspravama oko sadnje drveća i sličnim temama. Samo još da tu kritičnost i nultu toleranciju za svaku devijaciju od savršenog primijenimo na sve izbore u državi, gdje bi nam bio kraj.
  • Nolifer
    6.7k
    Kad je Bandić krao na desetke milijuna eura i uništavao grad onda se šutilo ili protokolarno mrmljalo,Bosskovitz

    Sad toga nema ili se žmiri na jedno oko? :smile:
  • kibic
    1k
    Koji sarkazam, pokidal sam se, baš ono pošteno.
  • Bosskovitz
    7.5k


    Ne vidim ni neke afere s namještenim poslovima, ni sifone za 100 puta veću cijenu od nabavne, ni besmislenih milijun stupića i zastava po gradu, ni malverzacije poput onih oko adventa, ni neku krađu i preplaćivanje velikih projekata. Ne kažem da nema uopće jer nit sam u tom sustavu nit poslujem s gradom, ali siguran sam da nema ni približno na razini na kojoj je postojalo za vrijeme Bandića.

    Ti misliš da ima, znaš, nešto treće?
  • Bosskovitz
    7.5k
    Koji sarkazam, pokidal sam se, baš ono pošteno.kibic

    Mogu samo ponoviti pitanje na koje ne uspjevamo dobiti odgovor: u čemu je problem s ovim kružnim tokom i zašto je on "sramota za struku"?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.