• plavi72
    694
    ...dušu ti tvoju nikada uzeti ne će dok na vratima tvojim gore ti svijeće...
    Oni koji dolaze prosvjedovati na Kamenita vrata su već kažnjeni,neka im dragi Bog i Majka Božja od Kamenitih vrata zaštitnica našeg Zagreba oprosti !
    ...krv i duša našeg Zagreba smo mi...:
    :pray: :heart: :strong:
  • mali M
    3.3k
    ja neznam kak ih nije sram radit ovakve gluposti... Jel to radio netko sa diplomom iu prometa ili je jednostavno dečko iz kantine sa revolucionarnim idejama, al pa miša mu, ovo ne služi nikakvoj struci na čast... Baš baš sramota
  • kibic
    991
    Korlaet kolaž papirom složil nabrzinu dok je slagal novu Kranjču s visećim vrtovima.
  • Bosskovitz
    7.3k


    Fakat ne vidim koji je problem s tim rješenjem, nije da su izmislili ovalni kružni tok. Kao i ono na Trešnjevci, na kraju Kranjčevićeve, realno je rješenje pet puta bolje od starog, ali ima ljudi koji seru radi sranja po svemu, a pogotovo onome kaj nikad do sad nisu vidjeli.
  • mali M
    3.3k
    al ovo me baš smeta, pa valjda ovu desnu cestu upustiš još prema ove dvije i onda napraviš normalni kružni tok, pa fakat neznam dal da plačem il da se smijem tko nam vodi grad. Pa ovo bi djeca iz osnovne škole razumjela kako napraviti... Pa zbilja se ljudi moraju zapitati za koga glasaju...
    molim te ovaj puta nemoj braniti neobranjivo... Na Trešnjevci se spaja 5 cesta ovdje 3! Pliz nemoj ti sad braniti samo da braniš
  • jedan u nizu
    5.7k
    Ja stvarno ne vidim cemu drama oko toga?
    Cesta, tj krizanje je ionako bilo zeznuto jer je nepravilnog oblika i vecina ljudi se ne snalazi tamo, ne zna tko ima prednost i slicno.

    Kruzni tok je kruzni tok, to sto nije okrugli nema nikakve veze, ista pravila vrijede, sve je isto, cemu drama?

    al ovo me baš smeta, pa valjda ovu desnu cestu upustiš još prema ove dvije i onda napraviš normalni kružni tok,mali M

    za takav zahvat je potrebno mijenjati druge povrsine koji nisu ceste, prosiriti ceste, promijeniti cestice i slicno, sve kosta i sve traje, ovo je najjednostavnije i najbezbolnije i skroz funkcionalno rijesenje.

    Jedinu glupost koju vidim, kao i svugdje u gradu, su biciklisticke staze koje nisu smislene i spojene sa ostatkom, tj tu su izvedeno cak ok, ali van tog novog zdanja nema biciklistikih staza pa one nisu potpune.
  • mali M
    3.3k
    za takav zahvat je potrebno mijenjati druge povrsine koji nisu ceste, prosiriti ceste, promijeniti cestice i slicno,jedan u nizu

    Ovo doslovno nije točno. Tri su ceste, ništa netreba širiti mjenjati, samo desnu stranu kružnog toka su trebali skratiti i tu bi bila cesta... Ma ovo je van svake pameti struke...
  • jedan u nizu
    5.7k
    Ovo doslovno nije točno. Tri su ceste, ništa netreba širiti mjenjati, samo desnu stranu kružnog toka su trebali skratiti i tu bi bila cestamali M

    kao sto vidis postoji opcije za cevrtu cestu. Kada bi skratio desni dio kruznog toka onda ta potencijalna nova cesta nebi ulazila u kruzni tok, i to je onda najveca glupost.
    Ako kazes, pa mogli su sada staviti tako, pa kad se napravi nova cesta onda promijeniti, ali zasto raditi dvaputa?
    Ja se ionako nadam da postoji potencijal da tamo nikne neki parking, jer ako su najavili zatvaranje Jaruna za promet, treba napraviti viise parkinga na ulazima, a ovo bi bila dobra lokacija.

    Ma ovo je van svake pameti struke...mali M

    ok, a jel mi mozes objasniti zasto?
    Zato sto je ovalnog oblika, a ne kruznica? Ne, fkt ne trolam, nego me stvarno zanima zasto mislis da je van svake pameti.
  • masacusec
    3k
    Bespotrebne rekonstrukcije raskrižja na Jarunu koja nisu toliko prometno opterećena...Konkretno, ovaj "elipsasti rotor" (to btw nije elipsa kao geometrijski lik), jest zapravo priprema za produžetak Jarunske do Petrovaradinske, odnosno do Jarunskog mosta na sv. nigdarjevo.
  • masacusec
    3k
    Kao i ono na Trešnjevci, na kraju KranjčevićeveBosskovitz

    Taj tzv. dvostruki rotor ilitiga osmica je jedino moguće građevinsko-prometno rješenje na tom prostoru čime su se smanjile točke kolizije i povećala propusna moć....ljudi seru jer takva tlocrtna rješenja još nisu vidjeli...
  • kibic
    991
    Ne kenjam radi kenjanja, da se pristojnije izrazim. Rotore sam vidil i dapače vozil se njima u više prijevoznih sredstava. Istra je recimo cijela isprepletena rotorima po međugradskim cestama kaj po mojem iskustvu dobro funckionira.

    Guranje rotora svugdje nema smisla, a ovaj pogotovo jer ova gornja zebra kod zelene površine doslovno nema smisla. To je pločnik trebal bit, a s njim uredit bolje biciklističku stazu koja ulazi s te strane na Jarun.

    Lokaciju di je taj rotor jako dobro poznam i nikada, ama baš nikad, mi nije bilo zbunjujuće tko ima prednost. Umjesto rotora recimo mogel je taj zavoj bit glavna ulica (jer i je jer vodi u naselje gdje većina vozi autim), a ulaz u Jarun di su kućice sporedna sa trokutom. To bi bilo i jeftinije od semafora, a i od ovog nepotrbnog frabanja ceste kreštavim bojama.
  • Bosskovitz
    7.3k
    molim te ovaj puta nemoj braniti neobranjivo... Na Trešnjevci se spaja 5 cesta ovdje 3! Pliz nemoj ti sad braniti samo da branišmali M

    Daj mi objasni u čemu je problem s ovim kružnim tokom, osim u tome što nije savršena kružnica nego oval? Ja nisam inženjer prometa pa nemam pojma, ali ovo mi djeluje kao larpurlartističko pljuvanje nečega samo zato da bi se pljuvalo; prije dva tjedna je ovdje ekipa koja ne vjeruje u klimatske promjene plakala za jarunskim mušicama koje će imati duševne boli od nove i štedljivije, a navodno nedovoljno tople rasvjete, a sada se ustaje u obranu savršenih kružnica na kružnim tokovima.

    Ne vidim problem s tim kružnim tokom, osim što "nije normalan", odnosno nije kružni tok na kakav si ti navikao. Objasni mi u čemu je toliki problem s njim.
  • Bosskovitz
    7.3k
    Taj tzv. dvostruki rotor ilitiga osmica je jedino moguće građevinsko-prometno rješenje na tom prostoru čime su se smanjile točke kolizije i povećala propusna moć....ljudi seru jer takva tlocrtna rješenja još nisu vidjeli...masacusec

    Prolazim tim kružnim tokom barem desetak puta tjedno i mislim da je puno bolje od onog prije. Ljudi su šokirani jer se šokiraju na sve novo i najradije bi da se ništa ne mijenja.

    Guranje rotora svugdje nema smisla, a ovaj pogotovo jer ova gornja zebra kod zelene površine doslovno nema smisla. To je pločnik trebal bit, a s njim uredit bolje biciklističku stazu koja ulazi s te strane na Jarun.kibic

    Slažem se u potpunosti za taj gornji dio, ali pretpostavljam da je to napravljeno ovako jer je tamo predviđena cesta, tj. radi se o kolnom ulazu na onu livadu. Pretpostavljam da bi zatvaranje tog puta i pretvaranje istog u pločnik zahtjevalo neke kompleksnije zahvate za razliku od ovoga koji je bio ograničen na kolnik - ostalo je samo pofarbano i asfaltirano.

    Lokaciju di je taj rotor jako dobro poznam i nikada, ama baš nikad, mi nije bilo zbunjujuće tko ima prednost.kibic

    Vjeruj mi, tamo budu cirkusi. Trenutno prometno rješenje je upravo ovakvo kakvim si ga ti opisao: auti koji dolaze s Jaruna su na sporednoj cesti, no ulaze u križanje, blokiraju druge, još kad se stvori kolona za ulaz na Jarun... to je jedno od onih glupih križanja koja bi trebala biti posve jednostavna, ali nažalost postoji značajan broj ljudi koji na njima zatiltaju i izgube se.

    Kao recimo križanje Puljske i Ozaljske gdje onima iz Puljske ne stoji čak ni trokut nego jebeni znak stop, ali kad bih dobio euro za svaki put kad su mi oduzeli prednost dok sam iz Ozaljske skretao u Puljsku prema Zagrebačkoj aveniji, zaradio bih svake godine godišnju za Zapad.
  • mali M
    3.3k
    okej za javnu rasvjetu se i tako slažemo pa neću o tome. Ne radi se o tome da se meni ne sviđa oblik kružnog toka nego je apsolutno nepotreban i amaterski na toj poziciji. Prestanite spominjat Trešnjevku jer jer tamo opravdano takvo riješenje i Kibic je dobro pojasnio zašto. Ovdje je nepotrebno i zbilja ne kužim zašto morate al baš morate braniti nešto što je toliko nepotrebno, nelogično i glupo... Odustajem od daljnjeg pojašnjavanja jer se samo inatite i da ste iskreni vidjeli bi nelogičnost istoga... Ne postoji 4 ulica, mogli su najnormalnije pomaknut kružni tok u raskršće i to je to. Ovakvu šarenu nakazu napraviti...
    Pretpostavljam da bi zatvaranje tog puta i pretvaranje istog u pločnik zahtjevalo neke kompleksnije zahvateBosskovitz
    Zbilja? Zatvaranje kojeg puta? Nepostojećeg?
  • jedan u nizu
    5.7k
    nego je apsolutno nepotreban i amaterski na toj poziciji.mali M

    potreban je, kao sto je Boss napisao, tamo znaju biti takve idiotarije od strane pojedinaca koji ne znaju citati prometne znakove. Ovako nacrtas na sredini kruzni tok, uredis stupice malo i nema vise nebuloza na krizanju.
    Ja ne prolazim tamo svaki dan, ali kad prodem svako toliko, uvijek, ali uvijek je neki idiot koji ne zna pravila.

    al baš morate braniti nešto što je toliko nepotrebno, nelogično i glupo...mali M

    nit je nelogicno, nit je glupo, objasnio sam to prije.
    uostalom, ti si taj koji napada nesto samo zato jer ti se ne svida, a ne dajes razloga zasto, samo sto je tebi to nakazno. Ne znam u cemu tebi smeta malo boje na plocniku, nesto stupica i drugacija i posve logicnija regulacija prometa.

    jer se samo inatite i da ste iskreni vidjeli bi nelogičnost istogamali M

    ja sam stoposto siguran da je ovo napravio jedan Fokus dok je na vlasti ti bi to pljeskom pozdravio. Cim ova gradska vlast napravi, vas nekoliko dusebriznika drvljem i kamenjem.
    I da te preduhitrim, meni je ovo logicno i pljeskao bi i da je napravio FOkus, HDZ, SDP ili pokojni. Ovakva jednostavna rijesenja koja donose boljitak u prometu su samo poitivna.

    Zbilja? Zatvaranje kojeg puta? Nepostojećeg?mali M

    put je ocigledno u planu. Meni je idiotno da ce to vjerovatno tako stajati i sljedecih 20 godina, ali sam siguran da se sad napravilo drugacije rijesenje, a da je put napravljen za par godina, da bi se pljuvalo kako dvaputa radimo istu stvar na jednom krizanju.

    I dalje nisi dao nijedan argument zasto je to lose, osim da se moglo pomaknuti nize, ali eto s obzirom na nepostojeci put to je napravljeno ovako.
    Postoji li jos koji razlog, osim sto smatras da se moglo napraviti sa kruznim umjesto ovala?
    Taj oval tebi stvarno para oci da to smatras nakazom?
    Nakazom su zvali i ovaj dvostruki rotor na Tresnjevci pa je sada to svima normalno. Kako je netko napisao, ljudi seru po novom samo zato jer prvi put to vide.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.