• Deleted User
    0
    pričali s'o o pivu tu nekidan pa se sjetim da vam kažem da je meni omiljeno konzumno pivo trenutno u lidlu. nema ga uvijek , 2 ili 3 puta godišnje bude i to je to. Festbier , cijena mu je oko 5i pol do 6 kn, tako nešto. Od dodatnih info....to je tamnije pivo ali ne crno da ne bude zabune. tamno zlatno ajmo reći. 5, 5 % alkohola. Nacrtana je teta s osrednjim sisama s oktoberfesta kako nosi nekoliko krigli. ugodna vam nedjelja uz dinamovu pobjedu i pivo. Ž i d ! edit......možda je i preko 6 kn cijena jer me je... ti euri još uvijek. nisam baš dobro upamtio ali tu je negdje.
  • xavier
    11.2k


    Kad govorimo o pivama koje su bojom "između svijetlih i tamnih"...Paulaner Salvator :love:
  • Deleted User
    0
    uf nisam to pio. mislim samo weissbier od paulanera da sam pio. inače jako dobro pivo. ovaj Festbier sigurno ne spada u najbolja piva ali od tih konzumnih što nađeš po dućanima meni jedno od boljih. pogotovo kad vidim i cijenu. šteta što ga nema uvijek u lidlu odje... bi žuju i osijek :)
  • Oluja
    3.8k
    Kad govorimo o pivama koje su bojom "između svijetlih i tamnih"xavier

    Velebitsko Kasačko
  • Deleted User
    0
    e to sam probao. jedno od boljih. a općennito su mi velebitska vrh piva, valjda imaju odličnu vodu . čuo sam da je to jako bitno kod proizvodnje pive.
  • Paggini
    8.6k
    Od konzumnih lagera, pilsner urquelle najjaci
  • jedan u nizu
    6.5k
    Pilsner urquell i augustiner helles.

    Ovo sa vodom i velebitskim je tesko sranje, imali su proljeve kako koriste izvorsku vodu pa ljudi misle da je to nesto vau. Oni koriste obicnu vodovodnu vodu .

    Voda je bitna i njen sastav, a ta voda se u svim vecim pivovarama, a i u vecini ovih manjih, prilagodava i obraduje.

    Prije neg je postojala obrade vode piva su se razlikovala po tome. Zato je jedan Plzen poznat kao po jako mekoj vodi, a meka voda je jedna od bitnij stavki kod proizvodnje pilsnera kao stila. Tko god zeli napraviti pilsner i zeli da to lici na pravi pilsner ce prvo prilagoditi vodu. Ili ce se ta voda prokuhavati da se minerali istaloze i odstrane. Ili ce se koristi cista demineralizirana voda dobivena postupkom reverzne osmoze.
  • Deleted User
    0
    a odakle dolazi voda u vodovod ? pa iz tog podneblja. nije ista kvaliteta vode iz vodovoda u gospiću ili osijeku npr... slavonska voda je poznata kao tvrda voda koju treba jako puno tretirati i na glasu je kao najgora. nisam stručnjak ali logički gledano voda u lici bi trebala biti manje tretirana od slavonske i svakako bolja. ako se sjećaš teme arsen u vodi, nestala je iz medija , a tiče se geološke strukture tla u slavoniji. pokazala su mjerenja da gotovo svi slavonci piju vodu s debelo većom razinom arsena od dozvoljene.
  • jedan u nizu
    6.5k
    Tvrdoca vode nije nuzno znak kvalitete vode, ili nekvalitete vode.

    Voda se u vodovodima najcesce tretira necime kako bi bila sigurna za koznumaciju. Negdje vise negdje manje.

    Ako je voda u Lici najčišća zasto onda ljudi koji imaju vlastite bunare stavljaju klor u te iste bunare?
  • jedan u nizu
    6.5k
    Ne kazem da je njihova voda losa ili losija. Nego da te price kako je njihovo pivo bolje jer koriste prirodnu, izvorsku, planinsku (ili koje vec epitete pridoda ali), su price za malo djecu, a nekako je dosta pivopija ostalo uvjereno da je to razlog zasto je velebitsko onakvo ili ovakvo.
  • Deleted User
    0
    ja imam bunar na selu iz kojeg se voda pije i nema niti bašće u blizini u koju bi netko bacao kemiju, a kamoli neke poljoprivrede teške. svejedno moram bacati klor čisto zbog bakterija animalnog porijekla koje će ti ući preko ptica najčešće ili nekog glodavca koji se tu mota. klor se baca svugdje samo ovisi u kojim količinama. to je osnovna mjera kod tretiranja vode. u svakom slučaju neda mi se sad tu kopirat izvješća analize voda u hrvatskoj, malo si pogledaj , i vidjeti ćeš da je slavonija npr puno gora od like u kvaliteti vode iz vodovoda. čak je i od zagreba gora. da ne skrenem s teme , nisam stručnjak za proizovdnju piva ali nekom logikom kontam da bi kvaliteta vode bila poželjna. iako što kažeš svi oni tretiraju vodu prije proizvodnje i dovode je u stanje koje im odgovara za pivu.
  • jedan u nizu
    6.5k
    Pa zato ti kazem. Sama tvrdoca vode nije nuzno odlika kvalitete. Sam mineralni sastav nije jedina odlika kvalitete vode. Cim ti moras bacati klor znaci da voda nije spremna za uporabu. Sta mislis onda kada ides u proizvodnju necega i koristis tu vodu da ona ne treba biti mikrobioloski ispravna voda? Treba itekako.
    Klor u vodi nije prepozeljna stvar u proizvodnji piva. Kloridi su bitni u određenoj kolicini, ali kada se u vodu dodaje klor radi dezinfekcije, ta kolicina klorida je prevelika za upotrebu u pivarstvu.
  • Juznjak
    3.2k
    Hahahaha ono kad si u tramvaju i ideš prema stadionu, a iza tebe ekipa pljuje po Dubrovniku i bacaju izjave da bi oni da Dubrovnik nije dio Hrvatske :rofl:
    Stvarno je puno razloga zbog kojih nije lako bit s juga i navijat za Dinamo
    Vidio sam i na Zoni jučer da je netko svašta izgovorio, ali ajde to sam prešutio
  • seljak86
    2.4k
    Ma ignoriraj debile. Veliki respekt svim našim južnjacima.
  • Captain America
    14.6k
    Vidio sam i na Zoni jučer da je netko svašta izgovorio, ali ajde to sam prešutioJuznjak

    Nadam se da si vidio i da je kolega upozorio na rječnik zbog navijača iz Šibenika i Dubrovnika.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.