• Bosskovitz
    7.9k
    U idealnom, ali ni malo nerealnom scenariju, do Božića bismo mogli imati ukupno 16,5 bodova kaj je 2,5 boda više od koeficijenta koji gubimo za sljedeću sezonu i samo pola boda od najboljeg koefa koji smo ikad osvojili. Šahtar ove sezone gubi samo 10, ali već sljedeće gubi čak 22 i ako ne stignemo za sljedeću sezonu - skupljanje bodova u KL će nam se isplatiti godinu kasnije.

    Osim toga, postoji i desetogodišnji koeficijent o kojem manje pricamo jer je manje bitan, ali na temelju njega se određuje dio novca koji dobivamo u LP. U ovu sezonu smo ušli na 45. mjestu sa 72,5 boda, a za sljedeću nam se brišu samo 2 boda. Kad bismo završili ovu sezonu s opet ni malo nerealnih 21,5 bodova (sve pobjede u skupini, pobjeda i remi u osmini finala, pobjeda i poraz u četvrtfinalu), to bi nas diglo na punih 92 boda u desetogodišnjem koeficijentu, što je skok od otprilike 10 mjesta.

    Ono jaj želim reci je da je debakl igrati KL, ali kad smo već ovdje to je jedinstvena prilika za rast koeficijenta i stabiliziranje sljedećih nekoliko godina.
  • gledatelj
    294
    Pa ako osvojimo KL ulazimo direktno u Lp dogodine tako da nema brige haha
  • Sunja86
    1k
    Ma meni je trenutno najmanji problem što igramo KL, veliki problem je kako mi trenutno izgledamo nećemo ni ovdje nabiti puno pobjeda pa samim time ni koeficijent a sve ce to biti uzaludno ako ne osvojimo prvenstvo, sretno nam
    Nema predaje!
  • marcio amoroso
    33.1k
    Pa ako osvojimo KL ulazimo direktno u Lp dogodine tako da nema brige hahagledatelj

    Ne ulazimo.
  • Dinaminjo
    564
    Ne znam sto bi se dogodilo da osvojimo KL i imamo direktan plasman u EL, a kao prvaci kvale LP..
  • gledatelj
    294
    Isprike, mislio sam da LP
  • LovroZG
    1.3k
    117
    Ne znam sto bi se dogodilo da osvojimo KL i imamo direktan plasman u EL, a kao prvaci kvale LP..
    Dinaminjo

    Birali bi šta želimo.

    U idealnom, ali ni malo nerealnom scenariju, do Božića bismo mogli imati ukupno 16,5 bodovaBosskovitz

    To nit je realno nit je moguće. Ovih 2.5 boda koje sad imamo je zagarantirani minimum koji se briše kad ostvariš treći bod u skupini KL, tj. na njih se ne nadodavaju bodovi koje osvajamo u skupini pa je maksimum 14 bodova.
  • Dinaminjo
    564


    14 bodova od grupe, ali pobjednik je odmah u top 16, to bi bilo jos 4 zar ne?
  • Bosskovitz
    7.9k
    Ovih 2.5 boda koje sad imamo je zagarantirani minimum koji se briše kad ostvariš treći bod u skupini KL, tj. na njih se ne nadodavaju bodovi koje osvajamo u skupini pa je maksimum 14 bodova.LovroZG

    Aha, nisam znao. Onda maksimalnih 14: 12 na utakmice i bonus 2 za prvo mjesto.

    14 bodova od grupe, ali pobjednik je odmah u top 16, to bi bilo jos 4 zar ne?Dinaminjo

    Ne, nema bonus bodova za osminu finala, u njoj možeš maksimalno osvojiti 4 boda ako pobijediš obje utakmice.
  • Infinity
    15.3k
    Bonus imas za prolaz grupe. Bod za drugo i dva za prvo mjesto. Na to imas maksimalno 12 za 6 pobjeda u grupi. To je sve sto se moze skupiti do Bozica.

    Lovro je objasnio, ovih 2.5 se brisu, da se tako izrazim.

    Ako budemo drugi, sesnaestina finala se ne boduje. Dosta ljudi misli da se to boduje i zeli da budemo drugi zbog dodatnih bodova.
  • Krizy
    37.9k
    Evo, iako je Infinity već pisao.
  • Mihaljević
    8.4k
    Znači opet navijamo za Anterwp , ali ovog puta da zguzi Shaktar? :cool:
  • DiddyGuela
    1.1k
    Cekaj...ako sam skuzio, nije nam samo Shakhtar konkurent za iducu sezonu? Mislio sam da nam je dovoljno samo da Shakhtar ne osvoji naslov u UKR ove godine.

    Sa ovog popisa su zajebani svi osim Basela. Svaki od ovih nas moze posrat ako ne odigramo ozbiljnu EU kampanju. Sva sreca pa smo "zaglavili" u KL ove sezone.
  • Jurki
    9.2k
    upravo tako.
    Mi prestizemo Shakhtar u slucaju ako dobimo sve utakmice u grupi, a oni sve spuše.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.