• Dinaminjo
    591
    U svakom potu oba natjecanja ima mina..
  • NitkoBitan
    13.3k
    Kako trenutno stojimo mi sa koeficijentom a kako konkurenti? Evo da osvjezim temu pa da mozemo malo kalkulirat.
  • Dinaminjo
    591
    Za pocetak konkurenti imaju 2 ili vise klubova u grupama tako da je to nemoguce znati.

    Nebitno uostalom, mi s dobrom berbom postavljamo temelje sebi (mjesto direkt u LP) i ligi (manje pretkola)
  • PlavacZRima
    283
    Kako je prof. Globan na twitteru napisal nemamo se kaj nadati iznad 20 mjesta jedino se s Poljacima fajtamo za 20/21. mjesto. Teško da i ispadamo iz top 22
  • NitkoBitan
    13.3k
    Za pocetak konkurenti imaju 2 ili vise klubova u grupama tako da je to nemoguce znatiDinaminjo

    Ma ja mislim na onaj individualni koeficijent koji bildamo pobjedama i remijima. Tu imamo nekoliko konkurenata za direktan plasman u LP iduce sezone. Mozda sam fulao temu.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Da, Brugge je dobio tezu skupinu, ali su ove sezone stvarno dobri.
  • Dinaminjo
    591


    Treba ti 13.5 bodova vise da prebacis Shaktar ako budu prvaci

    18 bodova je na stolu za top 16 sa svih 6 pobjeda.
    Recimo da uzmes 16.

    Oni imaju Barcu, Porto i Antwerpen
  • BigZ
    395
    Prosle sezone smo imali 55,000 koeficijent.
    Ove sezone se brise 14,000 koje smo akumulirali famozne 18/19 i prvog proljeca nakon pola stoljeca.
    Te sezone smo u Europi odigrali 16 utakmica uz 9-4-3 omjer.

    Trenutno smo za sezonu 23/24 skupili 2,500 uz 3-1-2 omjer iz 6 utakmica. Ne znam kako se koeficijenti generiraju ukoliko kao pobjednici skupine preskacemo 1/16 finala i idemo direktno u osminu.

    Nisam siguran hocemo li nadoknaditi tih 14,000 za narednih 5 godina, ali su realne sanse da doguramo do 10,000 uzimajuci u obzir tezinu skupine.
  • NitkoBitan
    13.3k
    Znaci nadajmo se da Shaktar nece osvojit prvenstvo :cheer:

    Ne vidim drugi nacin za izravan plasman u LP iduce sezone.
  • Infinity
    15.4k
    Kad pomislim da je sve otislo u 3pm, ukaze se ovakva grupa. Nada postoji, a prije svega moramo osvojiti HNL.

    Dinamo je u ovom trenutku 38. klub Europe s koeficijentom 43.500. Pokusavamo dohvatiti Shakhtar koji je 22. s koeficijentom 57.000. Razlika je 13.500 bodova.

    Shakhtar ce igrati Ligu prvaka s Barcom, Portom i Antwerpom. Mislim da ce biti treci, al navijat cemo svim silama da ispadnu. Poneki bod ce osvojiti u svakom slucaju. Mi s druge strane mozemo do maksimalnih 12 ako se pojacamo, ali bi i s 10 bio zadovoljan. Ako osvojimo grupu dobit cemo i 2 bonus boda, a bod ako budemo drugi. To znaci da bi sa svim pobjedama ugrabili 14 bodova, te bi doigravanje odlucilo utrku sa Shaktarom.

    Remiji i pobjede u knockout fazi se boduju za klupski koeficijent jednako kao i u grupi. Polufinale i finale donosi po jedan bonus bod. Onaj play off nakon grupne faze se ne boduje nista.

    Ovo su ekipe koje su nam potencijalni problemi:

    22. Shakhtar 57.000
    29. Basel 52.000
    38. Dinamo 43.500
    39. Slavia 41.000
    41. Kopenhagen 40.500
    43. Zvezda 39.000

    S obzirom kakvu smo grupu dobili, sumnjam da itko ispod ovih moze da nas pretekne.

    Znam da su mnogi vidjeli Shakhtar kao jedini problem, ali nije.

    Pravilo na koje se oslanjamo glasi:
    - Ako osvajac LP izbori plasman u LP naredne sezone kroz domace prvenstvo, u LP ce ici prvak s najvecim koeficijentom.
    - Ako osvajac EL izbori plasman u LP naredne sezone kroz domace prvenstvo, u LP ce ici klub s najvecim koeficijentom u kvalifikacijama za LP.

    Nadam se da ne moram objasnjavati da prvaci i neprvaci igraju odvojeno i kako ovo ustvari funkcionira.

    Ja sam se svo vrijeme nadao da mi mozemo biti odmah iza Shakhtara po koeficijentu u cijelim kvalifikacijama, ali nisam prije toga pogledao access listu :rofl: Portugal ce imati samo jedan klub u grupi, a to znaci da ce Porto ili Benfica u kvalifikacije. Nema sanse da ih dohvatimo, eventualno da se nadamo da ce netko od njih zavrsiti treci, a da cemo mi biti ispred Sportinga i Brage. U svakom slucaju, jos uvijek je rano za tu pricu o drugom mjestu. U ovom trenutku nam je jedina nada to da budemo ispred Shakhtara. Sve ostale kombinacije cemo loviti na proljece ili cemo se pomiriti s kvalifikacijama do tad.

    Ova prica je trebala biti puno duza, ali ju je Portugal skratio. Cak bi nam i PSG bio problem ako bi zavrsio cetvrti :rofl: Ovako imamo Dinamo i jos pet ekipa za pratiti. Odgovara nam da na UEFA ljestvici budu ispod nas ili da ne budu prvaci drzave. I nadajmo se da osvajac LP nece sje*at sve u domacem prvenstvu. Za Real, Bayern i City navijati od prvog dana, oni su mi ziceri. Sacuvaj me Boze nekih talijana u zavrsnici.

    Ja osobno mislim da mi bez cetvrtfinala nemamo sanse da budemo ispred Shakhtara, a i to u slucaju da oni budu cetvrti u LP. Mozemo se nadati da ce ostati bez titule, ali u to nesto sumnjam. S obzirom da ne ocekujem da uzmu puno bodova, a da mi ipak uzmemo skoro sve, bit ce zanimljivo pratiti kako im se priblizavamo.
  • Klenx
    4.5k
    S tim da je Šahtar dobio 4 boda bonusa za ulaz u LP, pa im se prva 4 boda za koeficijent “ne računaju”?
  • Klenx
    4.5k
    Onda mislim da nema šanse da ih ulovimo, ali ćemo osjetno smanjiti razliku.
  • Infinity
    15.4k
    Grupu moramo proci uvjerljivo i onda sve ovisi o knockout fazi. Eventualno da oni dobro podbace u svojoj grupi, ali mislim da su jaci od Antwerpa, a 'kuci' sigurno imaju sanse i protiv Porta.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.