• Krizy
    35.4k
    DATUM ROĐENJA: 21.03.1997.
    MJESTO ROĐENJA: Boryspil (Ukrajina)
    VISINA: 179cm
    TEŽINA: 73kg
    NOGA: Lijeva
    BIVŠI KLUBOVI: FC Knyazah Schaslyve, Dynamo Kyiv, PFK Stal Kamyanske, Zorya Lugansk, RSC Anderlecht, Shakhtar Donetsk
    POZICIJA: Lijevi bočni
    BROJ: #15
    UGOVOR: 30.06.2027.
    8ewf29muntlglhqk.jpg
    qjtl27929ieusuhm.jpg


    IMAMO LIJEVOG BEKA!!!

    https://gnkdinamo.hr/hr/Novosti/Clanak/bogdan-mihajlicenko-potpisao-ugovor-s-dinamom
  • plavi72
    694
    Zanimljiv broj 15,ne znam je li poslije Hodžića itko nosio,prije Chago,Danijel Šarić 90.-ti,a mislim i Karić ono malo što je igrao u nas i umalo zaboravih još jednu 15 Tomislav Gondžić( sezona kad je vraćeno ime) !
    Slava Ukrajini !
    Evo i Bogdan u d nakon puno godina nije Srećko,ali sretno mu bilo :grin: !
  • NitkoBitan
    11.7k
    UGOVOR: 30.06.2024.Krizy

    Pise na stranici Dinama visegodisnji ugovor.
  • Dinamosaur
    940
    Miha dobro došao! Nema predaje!
  • Krizy
    35.4k
    Ako Bogdan bude kao Bogoljub, bit će odlično pojačanje.
    Sretno :party:
  • vjeko1701
    5.9k
    Laskavo prosymo
  • markoli
    1.6k
    Mislim da je pravilnije pisati Mihaljičenko, jer tako mu prezime glasi na ukrajinskom?
  • Droljo
    4.8k
    Ja sam u školi učio da mi pišemo strana imena kako se piše na njihovom jeziku. Al ok davno je to bilo, možda se nešto promijenilo u međuvremenu.
  • IstinaZaDinamo
    1.2k
    Prijavljen je za utakmicu danas, ne vjerujem da ce igrati, ali mozda dobije priliku u uzvratu

    6bn57gsmblqj82oi.jpg
  • Neki tip
    19k
    Mislim da je pravilnije pisati Mihaljičenko, jer tako mu prezime glasi na ukrajinskom?markoli

    Ja sam u školi učio da mi pišemo strana imena kako se piše na njihovom jeziku. Al ok davno je to bilo, možda se nešto promijenilo u međuvremenu.Droljo

    Obojica ste u pravu, nije se ništa promijenilo u vezi s pravilom pisanja imena/prezimena kako se piše na jeziku nositelja, a Markoli je svejedno u pravu u konkretnom slučaju. :smile:

    Kako to, kako to.. Tako što se na ukrajinskom uopće ne piše "Bogdan Mikhaylichenko". ;) Ukrajinci pišu ukrajinskom ćirilicom pa samim time ovo nije izvorni oblik, nego engleska transfonemizacija.

    Zato se transfonemizacija iz ukrajinskog u hrvatski jezik provodi tako da pišemo onako kako nositelji prezimena izgovaraju svoja prezimena, odnosno kako se izgovaraju u jeziku nositelja prezimena.

    Tu je sad, doduše, dodatna začkoljica kako se što izgovara u ukrajinskom, a kako u ruskom jeziku, kao vrlo pristunom, a u Ukrajini do prije 10 godina po mnogočemu i dominantnom (mi smo većinu naziva iz Ukrajine transfonemizirali iz ruskog jezika.. primjerice, grad Harkov, dok se zadnjih godina piše Harkiv (po ukrajinskom), a sigurno je pogrešno i Kharkov i Kharkiv kako pišu slabije pismeni novinari).

    Uostalom, samo se treba sjetiti Ševčenka, pa nitko ga nikad u Hrvatskoj nije pisao Andriy Shevchenko, zar ne? :)
  • Eduardo
    17.2k
    Kad na Google upišeš Bogdan Mihajličenko dobiješ 5 stranica za pretragu, ne izbaci mu čak ni profil na Transfermarktu. Kad upišeš Bogdan Mykhaylichenko tu je već materijal :)
  • Patak
    2.2k
    Transfonemizacija, prvi put čujem za taj pojam. Valjda sam spavao na satu hrvatskog kad se obrađivao ( ili nije). Baš sam očekivao da će @Neki tip dat stručno objašnjenje. Thnx.
  • Neki tip
    19k
    Pa upravo sam objasnio zašto, kaj ne? :) Naravno da ima više materijala o Mihajličenku na engleskom, nego na hrvatskom jeziku.

    Nek nam on bude dobar i kvalitetan u Dinamu pa će se i taj omjer malo popraviti! ;)
  • Klipan
    35


    Nastavno na raspravu o imenu, molio bih ako možeš da se promijeni ovo pod bivši klubovi iz Dynamo Kiew u Dynamo Kyiv ili bar Kijev
  • Nevo7
    570



    MJESTO ROĐENJA: Borispil (Ukrajina)

    BIVŠI KLUBOVI: FK Knjaža Ščaslive, Dinamo Kijev, PFK Stalj Kamjanske, Zorja Lugansk, RSC Anderlecht, Šahtar Donjeck
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.